Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от nicktodorov » 16 Ное 2019 21:15

Ако искаш мога да помогна за MyT апа.
Че и аз бая се борих докато тръгне.
Ама за да стигнеш до там, трябва да си направил регистрация на сайта, да си виждаш колата и навигацията там, и накрая да активираш “свържете автомобила си” или нещо такова.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4900
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от slowtraveler » 16 Ное 2019 21:48

Точно заради риска с батерията сега си взех DVR без батерия а със суперкондензатори - работи около 2-3 секунди след спиране на захранването за да си финализира записа...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 16 Ное 2019 21:55

В сайта имам регистрация. Колата я виждам, не, че нещо има за гледане, пише, че е свързана, ама да съм се свържел и аз с дилър :) Нищо не им разбрах.
За MyT в нормалните сайтове на Тойота пише Уау!, ама само с мултимедии, които имат Go накрая. А моята е от простите, без навигация. Най вероятно затова и не я намирам в сайта в раздел “регистрирай мултимедията си”. И там започна чуденката, защото никъде няма инфо какво точно може тази мултимедия и защо в менютата има разни неща, които може би не може. И въобще за какво става дума.
Не, че ми е зле и така, от една кола искам основно да се движи и да има музика, ама ме дразни нещо неясно, и то такова.
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от nicktodorov » 16 Ное 2019 22:02

За твоята не знам тогава.
Тоя ап на телефона не е нещо особено.
Може да изпращаш маршрути към колата, да виждаш къде си карал, статистика за скорост, резки спирания и ускорения и т.н.

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 16 Ное 2019 22:04

Вярно, че батерията е слабото място, ама явно си опира основно до мисла при конструирането и изпълнение. Онова беше претенциозно, вносителя претенциозен, и, вярно, когато работеше си работеше с покритие на претенциите. После всичко лъсна по без гащи :) Ще видим Гармина... Май му поизтича гаранцията... :)
Междувпрочем има предупреждение за лентата, за скусяване на дистанцията, ако трафика се раздвижи, а шофьора блее изписква... Има си инфо за разни камери и подобни... Вярно, май чак в Унгария видях как работи... :) А, да, и гласови команди..., връзка с телефона... :) И някакви 50 лева повече от китаеца
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4900
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от slowtraveler » 16 Ное 2019 22:11

bigchicken написа: 16 Ное 2019 22:04 Междувпрочем има предупреждение за лентата, за скусяване на дистанцията
И моят китаец ги има, заедно с WIFI и т.н. :) Ама дистанциите и лентата - само в по-лошите резолюции (FULL HD)... При 4К няма такава функционалност (явно му е кекаво процесорчето :) ).....
За камерите - старият ми 'руски' DVR бе много добре мислен, имаше вградени предупреждения за всички POI (опасни завои, камери, полицейски постове, пешеходни пътеки, та дори и близките няколко населени места) за цяла Европа и Русия...... И приемаше и нови бази данни директно от iGO... Но не го демонтирах от стария автомобил - да му се радва новия собственик :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 16 Ное 2019 22:38

Ъ, пък аз мислех, че Гармина е голямата работа :)
Като каза иГо, покрай това нещо никога не съм си и помислял да доплащам за навигация в кола. Пробвал съм всичко, това е най доброто. Като ми трябва навигация пускам едно нашенско китайче Дива. Радвам се, че на тази кола може да се извади Гугъл мапс на телевизора, за непретинциозен и бърз ориентир е идеалка.
На буса ще му взема андроидско китайче, че Алпинчето е обикновено, без телевизор, а там си трябва и камера и навигация. Лошото е, че и с тези неща съм изостанал, та трябва да се ориентирам как да го търся, като да използвам после копчетата на волана
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4900
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от slowtraveler » 17 Ное 2019 11:26

Офтопик
► Виж съдържание
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 17 Ное 2019 19:44

Продължавам да не разбирам мултимедията, но по-важни са други неща.
Хубава е колата. Като цяло.
Но!
Видимост никаква. Добре, че е задната камера. Която, междувпрочем, е с такъв ъгъл, че спестява радара за идващи отстрани коли при излизане на заден ход. Огледалото за задно виждане скрива половината предно стъкло! На пешеходци, пресичащи отдясно, виждам само краката.
Постоянно си удрям главата в гредата над вратата.
Десния ми крак опира в ръба на централната конзола по неприятен начин.
Спирачките издават ужасен звук при окончателното спиране.
Като отворих капака не познах нищо, освен акумулатора и казанчето за чистачките!
Няма къде да оставя повечето неща, които искам да оставя. Монетите за количката в Метро, ключа и дистанционното за гаража, жабката почти не събира А4, очила, мястото за телефон само се прави на такова, а моя е 4”. А “нормалните” в днешно време? Предното гнездо за чаша е навряно... В предните врати бутилка друг път.
Останалото ми харесва, но не е моята кола. Жената си я избра, да си в кара :) Следващата ще я избера аз :)
Към хибридната система съм все още със смесени чувства. Малко шумно, но не е болка за умиране. Ако се вкарам във опити да я карам иминомично става неприятно. Бих изгасил и двата дисплея :) При потегляне мощността, при която пали двигателя е на границата на нормалното необходимо в повечето случаи. Съвсем мъничко не стига, ама не стига и става едно неприятно. Да го запалиш ли, да ускориш по-бавно ли... Стрелката трепка по средата на ЕКОто и иска с лекинко да прескочи... :)
Нормално ли е да не изгаси двигателя дори и когато намаля мощността? Иска да отпусна нацяло газта и тогава го гаси и си остава на ток. Докарвал съм 88% на ток за 7 километра. Нормално каране, с много малко старание, само когато е на кантар. Засега, след 4,3 извъградско, в града не падаме под 5,4. Толкова от понеделник до петък, 80 километра, кара жената. Сега уикенда 5,8, 60 километра, карам аз.
Забавно е, дори приятно, ако не се втелява човек. Чета из форум терзания на каращи хибрид, ще предпочета да не карам, ако ще дебна всичко, за да постигна нещо :)
Специално със спирането се свиква лесно. Не проблем, напротив, съвсем естествен процес. Подаването на газ трябва да си е както си го чувства човек, пък колкото толкова изсмукано гориво :)
Сега ми се иска и кемпи да е хибрид :)
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от nicktodorov » 17 Ное 2019 19:54

Моите наблюдения над хибридната система на Королата съвпадат с твоите. Малко още сила да бяха добавили на електрическата част...
При мен обаче разхода е наопаки - въпреки, че съм с по-голям мотор 2.0, градското ми е по-малко от навън.
Имам и въпрос. Къде и как виждаш колко % от времето си бил на ток? Много ми липсва такава статистика...

Аватар
biro
Мнения: 2643
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 67 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от biro » 17 Ное 2019 20:53

За да не си удряш главата в гредата прочети упътването. Там пише, че седалката на шофьора се настройва по височина. Пак там пише, че се мести напред назад, за да не ти опира коляното.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 17 Ное 2019 21:10

Не мога да я свалям! Слизам от доста по-високи МПСта и заради седенето не си взехме Корола, а това чудо. В нормално положение не е проблем, ама ако се завъртя на нейде или прилашка силно странично... Е, все пак навиците ми са от Превия и бус... :) И не е коляното отпред, как ще карам с опряло коляно в таблото!, ами аз се разплувам и като си отпусна крака настрани опира нейде доста под коляното. На Авенсиса ни, най-най-първия вариант, всъщност най-първия продаден в БГто също беше зле. Ама там коляното ми опираше отстрани в конзолата и след 200 км пощурявах. Но то това си беше по принцим абсурдна кола за моя размер. Положението на педалите спрямо волана куцаше.
Процентите на ток се виждат текущо на централния телевизор като скролваш нагоре/надолу екрана с инфото за движение. Където е средния разход. Не, че имат някакво значение.
Споменатия разход 4,3 е по подбалканския път, не на магистрала. На магистрала ще прескочи 6
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 18 Ное 2019 14:21

Днес се наложи да изкарам Превията, че да свърша истинска работа с истинска кола :) Използвам, че още няма интерес към нея :(
Опасявах се как ще е след две седмици с новичкото... Ами изпитах истинско удоволствие :) Винаги съм си я харесвал и явно е било с покритие, щом продължава да ми се иска да я карам... Ще ме извиняват новите Тойоти, ама и старите биват :)
Дъжда си тракаше тихичко по стъклото и ми се искаше да попътувам поне до Бургас по подбалканския :) За съжаление свърши след час софийско градско :)
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 19 Ное 2019 18:39

Изненадващо тежък преден капак на C-HRката!
Все още пестят от кора над двигателя...
Не искам да съм механик в днешно време! :)
Изображение
Акумулатора е 45 Ah...
Мога ли без проблеми да дам ток на друга кола? Не би трябвало да се случи нещо, нали?
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
scooby doo
Мнения: 159
Регистриран на: 20 Сеп 2010 03:33
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Ярис XP13 1,33 CVT 2012
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от scooby doo » 19 Ное 2019 22:04

А отдолу под двигателя има ли кора? Да не са спестили и оттам... 🤔
Не се унасяй, живееш в една от най-цървулските държави на света ...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 91 госта