Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от bigchicken » 24 Сеп 2019 10:17

Здравейте, преди малко повече от година се сдобихме с товарен бус, който спретнах на кемпер и от тогава дизеловата ни Превия не е мърдала извън града. Две от трите годишни смени на масло отидоха при него :) Това стимулира жената още повече да иска нова кола. Съвсем нова :) И е права и за двете, заслужава да се почувства истинска жена и е нелепо е да разхожда 2 тона нафтово чудо по софийските задръствания. А и идва поредната зима, което означава и яко мръзнене :) Разбира се иска и автомат. И покрай автоматичната кутия направо се загледахме по хибридите.
разумното решение-Ярис хибрид, така се случи, че направи едно кране на такова нещо, но някакъв по-стар модел и не е доволна от вървенето. После пък влезе в C-HR и се влюби и в във вътрешностите му, които на мен са ми кошмарни. За мен Яриса е много по-стилен вътре, за разлика от хаоса в другото возило. Ще се опитаме да направим още един тест драйв на Ярис, а ако успеем и на C-HR. Но не виждам децата да са добре на задната седалка на C-HRa. Мисля, че е вероятно да получат маниакални пристъпи и да намерят брадва, с която да накажат вкаралите ги там :)
Питанката ми, тъй като чисто нова кола не сме купували от '97 година и въобще не съм запознат със съвременните оборудвания и екстри, кое звучи по-разумно: Ярис хибрид най-високото ниво SOL със стъклен покрив за 36000 (гледам налични, няма да чакам шест месеца кола), или си струва напъването, вече с лишения от доста други хубави неща в живота, за C-HR хибрид, най ниското ниво на оборудване за 46000? Като сложим и оскъпяването и по-високото каско, нещата започват леко да излизат от контрол :)
За разлика от нея се замислям и за бъдещето, сиреч запазване на стойност при евентуална продажба при изтичане на лизинга и докато още има остатъчна гаранция.... Едното постно, другото малко градско нещо...
От гледна точка на мощността, която ще липсва основно при редките излизания извън града, аз съм навит и на Ярис 1,5 CVT, но не знам какво реално се случва с разхода при градско шофиране. Заводските данни не ме радват особено много като за такава въшка. И особено сравнени с хибрида, при който, разбирам от изчитането на целия раздел, разхода е най-малкия плюс, сравнен с удоволствието :) А и кой ще иска да си купи чист бензин с малка мощност след пет години, като още сега всички са луднали по хибриди и електрички... :)
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от boyanmt » 24 Сеп 2019 17:38

Здравей,колега!
Добре си решил да сменяш каляската, също чета че се ориентираш към хибрид. Прочете ли постовете за хибридите,плюсове/минси. Има един дълъг пост за CH-R. Аз лично имам опит от ярис дизел- беше самолет..много вървеше и малко гореше...ама това отдавна.. Тествах ch-r на един колега- хибридна. ЛИЧНО мое мнение е че автомобила отвън изглежда супер. На мен ми беше тесен вътре( може би защото аз съм по-"голям" tooth.gif ).
Вървенето- не бях впечатлен,ама какво да искаш от 122кс. Разход на хибрид- отказал съм се да коментирам.
Купете това което на вас лично ви приляга- не робувайте на приказки..кое ..как..!
Така или иначе- новата кола си е също бирник(консумира колкото член на семейство),така че дали Ярис..или CHR..все тая.
Успех!

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 25 Сеп 2019 20:50

След днешния тест драйв дилемата отпадна. Ярис хибрид е умрял дори и за малка градска кола. Да не говорим, че електрическия мотор се чува почти колкото съвременен бензинов двигател в нормално обезшумена кола, ама по-гадно. Не, че търговеца не си сложи колана, като се намеси някоя от системите при 120 в уж лек завой... :) При C-HRa нещата са по-културни и откъм звук и динамика. Външно е готин, вътре е пълен кошмар. Децата ще предпочетат да се возят в багажника, черния таван е рожба на болен от нещо нелечимо дизайнер... Опитахме пак да седнем в Корола, но след толкова години по-висока позиция на седене не е нашето това. Ако останем на Тойота единствения вариант е Ярис 1,5 CVT. Която още не сме опитали. Със сегашните условия, сиреч цени надолу и безлихвен лизинг, нещата са културни и се преглъщат евтенийките :)
Хрумна ни кощунствената мисъл за Nisan JUKE... Последни бройки от досегашния модел и пак 3-4 хиляди надолу и безлихвен лизинг... 1,6 атмосферен бензин, 112 коня... В събота сме на каране... Притесняват ме заводските данни за разхода... Колко ли да ме притесняват със километрите, които ще минава, ама някак не може така за малолитражка със скромни рамери... Яриса е идея по-икономичен сякаш и уж :) някой има ли мнение за тези анимационни колички? :)
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от veso_hds » 25 Сеп 2019 21:08

Nisan Juke е адски тесен.Отзад 2 човека ако седнат си блъскат главите.Само дето е малко по-висок от Яриса.Но направете тест и си преценете.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

mgrigorov
Мнения: 151
Регистриран на: 09 Сеп 2017 19:16
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA20 2.0vvti/LPG

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от mgrigorov » 25 Сеп 2019 21:39

Поразгледайте и други марки коли.

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 25 Сеп 2019 23:13

mgrigorov написа: 25 Сеп 2019 21:39 Поразгледайте и други марки коли.
Очите ми отекоха да чета. Ама нищо по техническата част нищо не ми говори. Отдавна не съм се интересувал от автомобили, които нямам. Оня ден разбрах, че имало 1,4 мотори по 200 коня! :) Гледаме картинки, оборудване и цени. ОК, гаранция, ама трябва и да мърда, и то без да кисне прекалено в сервиз. Сегашната е на 18 и рядко влиза, от новите по-ме е страх :)
Бих се метнал на Мазда 2 автомат. Ама пак само на картинки. Сузукитата не и допаднаха на жената, а големия проблем е, че тя трябва да си я хареса. По предната затова беше Ситроен С3, вместо тогавашните Ярис :) Лошото е, че сега се захласна по крос овърите, а там финансите подминават с доста първоначалната простичка идея за по-малка (и икономична като вторичен ефект) кола от Превията
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от boyanmt » 26 Сеп 2019 00:13

Mazda 2 е добро попадение за сам шофьор!
Не мисля че очаквате автомобил от класа на Mazda 2,Yaris,Vw polo..и тем подобни да ви предоставят класа на возене/комфорт/динамика/цена...и в същото време икономичнност.
Бих казал че такъв автомобил ,натоварен с 4 човека,с пуснат климатик(ако има) и баир нагоре- доста би се озорил,да не говорим за горенето..така че Подредете си приоритетите,отворете портфейла...и решавайте.

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 26 Сеп 2019 08:49

Идеята е колата да е малка, като за двама възрастни и две деца на 6 и 9 към този момент, за ползване в града, не държим на разход, няма проблем да гори и 7 градско. Чисто финансово. Иска ми се, ако излезем на магистралата, да не ни сгънат в дясна лента зад някой тир, без шанс да се покажем. С автобокс отгоре евентуално. Играли сме го това, ще трябва да се пердашим с някой настойчив, играещ го мъжкар :)
Старото Ситроенче '04 беше 110 коня 1,6 атмосферен бензин и вървеше предостатъчно. Само като се претовари клякаше. И си усещаше климатика. Затова сега съм леко изненадан и разочарован. Или позволявам да ми влияе турбо дизелякът с ниските обороти и въртящия момент, или, сега, след като преспах се замислих, въпреки всичко прочетено и психическата подготовка, CVT кутията ме лъже. Уж не си откъсвах погледа от километража, за да ВИЖДАМ какво се случва... :) Тази липса на какъвто и да е контрол и постоянните високи обороти... Забравил съм какво е над 3000 :) Помня, че Ситроенчето тръгваше чак при 4000, но не помня усещането. Но факт е, че в C-HRa, возейки се, усещах нещата по-нормални.
Ще покараме още малко, ще видим...
Сега се загледах, че на цената на C-HR ниските нива взимам Витара със същата дължина (все пак размер гоним), 140 коня, 4WD, автомат. Ако искам максималното ниво на оборудване слизам на предно предаване само. Другия вариант е 120 коня, където цената е доста под тойотенската. Имат прилични предложения и за чисто градските колички. Ама нищо не знам за Сузуки в днешно време.

Знам, че продължава да звучи странно това нашето, но наистина се лутаме между сравнително малко пари за градска колица и повече пари за нещо по-стойностно и с по-приятно и дълготрайно усещане за изхарчените пари. Отново с малка дължина обаче. Без да прекаляваме финансово. Всичко над 40000 ще ни промени живота осезаемо. Няма да умрем от глад де :) Но пък колите не са всичко, има и по-хубави неща :)
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 26 Сеп 2019 09:40

Извинявам се ако нещо, ама нали форумите са и за да си приказваме за разни неща... За разширяване на... как му викаха... на хоризонта... :) Или пък просто така, пък до където се стигне :) В наши случай до някаква кола :)
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от slowtraveler » 26 Сеп 2019 10:12

Mazda2 не бих я вкарал в списъка...
Минеш ли на 4WD няма да ти се връща назад tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

todorslavkov
Мнения: 32
Регистриран на: 05 Фев 2016 09:25
Местоположение: София
Автомобил: Corolla 2019

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от todorslavkov » 26 Сеп 2019 10:51

Сега ще ме сметнете за луд, но.... ще си кажа. Защо не видите дизелово Снадеро Сетп. В семейството имаме дизелов логан на 2,5 г. и двигателя е много приличен. Бензиновият варянт е 0,9, 90 коня но е приличен и евтин.
corolla 2019

Shift
Мнения: 77
Регистриран на: 18 Окт 2017 08:48
Местоположение: Плевен

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от Shift » 26 Сеп 2019 10:54

Щом бюджета е твърдо до 40х. може би Витара с фул екстри е най-добрия избор. Над тази цена са CH-R и CX-3/30 на Мазда, като за 30-ката ще чакаш минимум 6 месеца, а може и повече..
Yaris 2010 SOL 1.33 74KW MTM, 6-SPEED FLOOR SHIFT (SEQUENTIAL)

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 26 Сеп 2019 11:31

Абе при Витарата са го измслили. Ако искаме автомат варианта е само ниското от двете нива, което дава всичко смислено от предлаганото за модела, но само в 4WD варианта. При само предно част от оборудването минава във следващото ниво, но там няма автомат. И става 1.4 BOOSTERJET, 140 кс, 6AТ, 4WD за 45500 лв. . Иначе 1.0 BOOSTERJET, 112 кс, 6АТ, 4WD е 42600 лева.
Та цената за заслужаващите си мотор и оборудване отива на C-HR хибрид най-ниското ниво. Бихме го грабнали, ако интериорния дизайнер на Тойота си беше разпорил ритуално корема преди да създаде това нещо :) Екстериора е добър, признавам.
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
sstefan
Мнения: 185
Регистриран на: 23 Дек 2008 01:04
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от sstefan » 26 Сеп 2019 11:50

Вчера бях в Мото Пфое за гаранционно обслужване-масла/филтри на Мондеото.Докато чаках за смяната един лаяч търговец ме налази с доста предложения.
Това което запомних ще цитирам:
1.Форд С-макс,1000/100 кс-30500
2.Форд Фокус/стария/,1000/125 кс-29000
3.Форд Фокус/новия/,1000/100 кс-31000
4.Форд Фокус/новия/,1500/120 кс-32000-дизел
5.Форд Куга/Не запомних нов или стар модел/ 1500/120 кс-38000-дизел и е СУВ

Всичките са под 40 к,компактни,за икономични?-и да и не.
Имат тест драйв,за подробности не съм се интересувал.Тия дни ще се ходи до Хюндай за обсужване и ще имам инфо за цени,чух че имат доста отстъпки/Аутлет Хюндай-Люлин/.
Толкова от мен,че стана дълго...
Toyota Avensis wagon 2002, 2.0 D-4D 110 hp-продадена
Toyota Avensis wagon 2009, 2.2 D-4D 150 hp-продадена
Toyota Yaris 2007, 1.4 D-4D 90 hp
Ford Mondeo 2017,2.0 150 hp
Hyundai I 30,2016,1.6 125 hp AT-служебна/държавна

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 26 Сеп 2019 12:10

Ако можеш да получиш инфо на живо от Хюндай би било прекрасно. С работното време на търговците шансовете ни да видим нещо през седмицата са нищожни. Вчера се получи, мналата събота хванахме пазарджишката Тойота, минавайки от там... Но в събота има по един човек на място, не всеки дава тест драйв без присъствие на човек от фирмата...
Още по-страшно стана и покрай това, че наличностите никога не са ясни, докато не се провери всеки дилър на дадена марка. Общите им складове са най-празни :) Вчера уж имаше само един ужасно син Нисан, оказа се, че си има и други, ама на друго място. Яриси бензин автомат уж няма, чака се един другия месец, може би, ама има цели три на друго място... Лудница!
Сега се усещам, че говоря за 40-40+, ама дали лзингодателя ще каже да... Лудница :)
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 71 госта