Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
IvoDobrev
Мнения: 136
Регистриран на: 30 Яну 2010 08:11
Местоположение: Костинброд
Благодарил/а: 1 път

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от IvoDobrev » 24 Окт 2019 16:58

bigchicken написа: 24 Окт 2019 16:48 Сляпата зона и лед фаровете ще ги преживеем.
Лед фаровете ще ги преживеете, но сляпата зона ще ви липсва. Все пак успех и много километри!
Сега: Toyota C-HR Hybrid 1.8 CVT 2018
Преди:Toyota Avensis 1.8 CVT 2013
Много преди: Toyota Avensis D4D 2.0 2008

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от biro » 24 Окт 2019 17:04

Комфорт дали има при C-HR с 18", че хората не знаят и си мислят щом е 18" = нископрофилна = падащи пломби от зъбите. Къса била, не ставала за междуградско, седалките били неудобни все неща, които съм обяснявал от опит ама пусто недоверие.
Със сляпата зона внимавай, че има лоша видимост към задна дясна страна. Ако навлизаш в Y-образно кръстовище от горния десен път на Y-то в посока долния път и си без предимство е някакъв ужас без BSM. Пример за такова кръстовище: https://www.google.bg/maps/@43.8185137, ... 312!8i6656
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от slowtraveler » 24 Окт 2019 17:11

LED фаровете (матричните) ги смятам за основно предимство - наистина са сериозна технологична стъпка напред...
Сляпата зона - с озъртане в огледалата и въртене на главата - става... Не че с нея не е по-удобно, но все пак - има алтернатива...
bigchicken написа: 24 Окт 2019 16:48 За комфорта... Продължавам да не разбирам какво се разбира под комфорт.
Причината 'да не го разбираш' е в това, че всеки разбира комфорта по различен начин...
Някои под комфорт разбират возия на лагерна количка, 'ама да те слуша в завой'.... Други - 'плаването на кораб', който му казва горе-долу в каква посока да върви, и той върви горе-долу в тази посока - за точност на управлението не може да се говори :)

Аз обичам 'средно-твърд' комфорт, но с точно водене на автомобила. И возещите се да не усещат пътя....
Ето пример - преход с кучето на около 500км. Скорости - 100-150км/ч по второкласни, първокласни и магистрални пътища... Като пристигнем - първата му работа е да 'метне' сексуално любимата си играчка - явно не е много уморено от пътя tooth.gif Снимката е по време на движението tooth.gif
dog.jpg
dog.jpg (531.13 KiB) Преглеждано 4488 пъти
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 24 Окт 2019 20:25

За фаровете ясно, но на следващата кола :) Сляпата зона... Как ме виждате да тръгна, без да виждам, само защото някаква индикация в огледалото е изгаснала?!!! Тази система помага да не стане някоя пакост, но гледането и предвиждането според положението на пътя върши още по-добра работа. И на магистрала ми се е случвало да се озъртам, ако се заблея, но си имам навици за чест поглед в огледалата и рядко ми се гуми превозно средство :)
Това кръстовище е криво, в София редовно минавам през същото, от Козлодуй към кръговото на Сточна гара. И ако не гледам от рано, а реша да е в последния момент настава малък ужас :) Но не мога да се доверя на системата и да изляза. Няма начин.
Има и нещо друго, моите навици са от товарни автомобили без стъкла, та...
Но иначе да, опитах, страхотно е. Затова и писах, че ще е едно от нещата, които ще ми липсват
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 24 Окт 2019 20:55

За окачването, без да претендирам за някакъв опит и меродавност на мнението ми, мисля, че за разлика от Витарата (коли, на които сме обърнали внимание), която разчита на по твърдо окачване, но на павета е страхотно и Кашкая, на който окачването си пасва с усещането на интериора, но идва прекалено меко за тази кола, при C-HR Тойота вкарват малко повече технология и получават добро поведение, което да не е чак толкова за сметка на твърдостта на окачването. Но и нито се возих, нито карах толкова, че да имам кой знае колко обосновано мнение. Знам, че бях скептично настроен, но колата започна много да ми допада. Имам чувството, че накрая ще ми липсва само двойното предаване на Витарата.
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 30 Окт 2019 18:58

Докато си чакаме колата реших да погледна какъв е тоя фейслифт, за който стана дума. Оказа се, че работата била сериозна. Толкова, че днес, на път за лизинга и подписване на договора директно си питах търговката дали наистина говорим за фейслифт 2020, защото друго вече не искам :)
Тойота Германия са сложили брояч за оставащите, вече часове, до пускането на модела на пазара :)
като цяло информация все още почти няма, особено за детайлите в нивата на оборудване.
Мултимедията придобива по-човешки вид с хардуерни копчета и най-вече врътки. На повечето коли си е така, на Сузуки регулирането на звука е сензорно, но с плъзгач и става бързо и лесно. На Тойота беше безумно с + и –. Андроид ауто, Епъл кар плей, някакви апчета за телефона... На играчки ги обърнаха тези коли :)

Изображение

Сериозна промяна в предницата. По-големи въздухозаборници, фаровете за мъгла са преместени, основните фарове също са с по-различна форма... Пълнежа им бил тотално нов. Носят се слухове, че вече стандартно за всички нива ще са LED. Сряда-четвъртък другата седмица ще разберем какво си купихме, че явно и в Тойота не знаят още :)
Изображение

Дупето също е промемено
Изображение
Изображение

Казват, значително подобрена звукоизолация във всички нива, пипнати настройки на волана и на окачването (за окачването не разбрах дали само за големия двигател или и за двата)
Засега толкова :)
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 07 Ное 2019 20:12

Честита ни нова Тотка! :)
C-HR, 1,8 хибрид, беличък, фейслифт.
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от mapamop » 07 Ное 2019 20:19

Честито и дълго и безаварийно да се возите в нея !
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от biro » 07 Ное 2019 20:19

Честито. Имаш ли снимки?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от nitsodar » 07 Ное 2019 20:43

Колега, ЧЕСТИТОООООООООООО! Очакваме снимки! :thumbsup:
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 07 Ное 2019 21:23

Ами имам някоя и друга, полурепортажни :) Изписаха ни я в шест без нещо, още я миеха. Като я оглеждах си пусна фаровете и на практика е карана само по тъмно :)
Между другото, вярно се оказа. И ниво Center вече е с LED фарове. Което, прави бяхте, е прекрасно!!! Не, Велико е!!! :)
Това, което ми хареса е, че около скоростния лост и въобще цялата конзола не е пиано лак, като в по-високите нива. Мразя го това чудо :) Много приятна и на цвят и на пипане пластмаса.
Още една добавка, идваща от по-високите нива, която не ми хареса. Няма дупка за ключ. Което аз свързвам само с неприятности. Които пича, слагащ застрахователните добавки потвърди. Искам си цък с копчето, муш ключа и завъртане :)
Ръба на задния капак е оформен наистина прекрасно. С лъскавото черно между светлините. С резервна гъма е, което прави багажника малко по-малък... Това андроид ауто и Епъл кар плей не го разбрах, ама и го разглеждах кратко на път за работа. Че трябва и парички за вноските да се изкарват :) И тъй като работата ми е свързана с пиене сега поливам положението :)

Къде са ни ключовете? С първите светна една бяла Тойота, ама Корола :)
Изображение

Намери се :)
Изображение
Изображение

Щастливата собственичка. Което не и попречи да се изнерви, че и няма жабката :)
Изображение

Още с потеглянето влязохме в спри-тръгни. Ще кажеш, че хибрид сме си купили :)
Изображение

Малко от новия телевизор и малко много фарове отпред :)
Изображение
Изображение

Първо зареждане и толкова успях да видя от колата :)
Изображение
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от mfandakov » 07 Ное 2019 21:29

Супер :thumbsup: ,много да и се радвате.
worthy.gif

Аватар
scooby doo
Мнения: 159
Регистриран на: 20 Сеп 2010 03:33
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Ярис XP13 1,33 CVT 2012
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от scooby doo » 07 Ное 2019 22:30

Честито! Страхотна е! 😉
Не се унасяй, живееш в една от най-цървулските държави на света ...

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от bigchicken » 08 Ное 2019 07:51

Първа сутрин. Излезе от клетката на ток, запали двигателя за около минута. Шумно, в сравнение със съвременен бензинов автомобил, но оборотите бяха височки. Докато разтоваря гумите изгасна. После жената тръгна, на ток, което за човек, който не е взимал кола от Спарк е малко сюреалистично все още, на рампата запали за момент и пак изгасна... Аз се качвам на дизелячето и тръгвам по други задачки... :(
Казах ли за лед фаровете?! :)
Има едно но. Кола, която не може да събере собствените си четири гуми в багажника колко пък да е кола... ;)

Съседката, която е касиер на входа и все не ни открива за таксите, дойде да си вади Фабията... Леко ме досрамя... И за таксите, и за много лъскавото бяло нещо... Все пак жената си пие бирата от кенчето (вярно, не е Ариана, ама), не сме такива хора, за каквито може да ни помислят... :)

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Странна дилема-Yaris или C-HR...

Мнение от urb » 08 Ное 2019 09:59

Честито. Андроид Ауто е може би най яката екстра за една мултимедийна система. Само да ви радва.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта