Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от Shishkovi » 10 Яну 2020 15:59

biro написа: 10 Яну 2020 10:28
Shishkovi написа: 10 Яну 2020 08:28 С най-голямо уважение към Тойота форума, бих дал алтернативно предложение от съседна Корея, а именно Хюндай Кона. Имат турбо бензин с директно впръскване, също така и хибриди, чисти електрички, истинско 4х4 и истински автоматик. Изглежда много добре както отвън, така и отвътре, качеството е на най-високо ниво и цените са сходни.
Коната е по-малка от C-HR. Базовото ниво е с 6000лв по-евтино, но липсват: автоматичен двузонов климатик, камера за заден ход, лед къси и дълги (автоматични) светлини. Мултимедията на коната в базово ниво е с 5" монохромен дисплей срещу 8" цветен сензорен дисплей и Android Auto/Apple car play при Тойота. ОТ друга страна 3 цилиндровият мотор с обем 1.0L и изцедените до максимум 120к.с не предвещават дълъг живот срещу четирцилиндровият 1.2L двигател на Тойота. Ускорение от 0 до 100км/ч при Кона е 12сек, а при C-HR 10.9сек. Максимална скорост 181км/ч от Кона и 190км/ч за C-HR.
Ръчната спирачка е в ретро изпълнение (с голяма ръчка) при Кона.
И на последно място гаранция 5 години от Хюндай срещу 6 от Тойота.
Като сравних габаритите на двата модела, се вижда, че разлика има при дължината- 20 см в полза на Тотка ! Ширина, височина, тегло и междуосие са сходни !

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от biro » 10 Яну 2020 18:11

Ета малко ли е 20см при този компактен клас коли?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от urb » 10 Яну 2020 19:09

Ако ще купувам хибрид честно бих взел C-HR. Там им е силата на Тойота.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Shishkovi
Мнения: 178
Регистриран на: 02 Дек 2019 10:42
Местоположение: Казанък
Автомобил: Toyota Yaris 1,4 D4D MMT
Благодарил/а: 8 пъти

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от Shishkovi » 10 Яну 2020 21:12

Разбира се че пионерите на хибрида са Тойота и в частност Вечният Приус ! Относно габарити на колите, бих споделил следното: не обичам по принцип малките коли. Докато беше малко детето едвам събирах багажа в Мазда Примаси ! Последната кола ми беше Хюндай Соната с дължина 4,75 м и ми беше повече от комфортно! Да, но заради любовта към автоматик и нуждата от надеждна и икономична кола случайно попаднах на Ярис! Потенциалните покупки бяха Форд Ц-макс и Киа Каренс и двете 2008 г. Та в малкия на вид Ярис, отвътре е повече от просторно и нито семейството, нито аз зад волана се чувстваме неудобно или тясно! Багажника е малък, двигателния отсек е къс, но в купето е супер! Знам, че това не е тайна за притежателите на Ярис, но лично аз откритх топлата вода- кола с 1 метър по-къса от предходната, дава еднакъв комфорт при возене, по-добра стабилност при насечен терен, много маневрена в града и по- динамична със своите скромни 90 конски сили! Очарован съм от модела и вече втори месец му се радваме! Искам да вметна, че в България съм имал 7 годишен Голф 4 тди 110 коня(самолетче), Алфа 145 Тди на 9 г., Омега Б комби, Лагуна Комби и други каляски, но сегашният мъник е страхотен! rolleyes.gif
Последно промяна от Shishkovi на 10 Яну 2020 21:16, променено общо 1 път.

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от urb » 10 Яну 2020 21:16

Королата ми е по-удобна отпред от Ауди А4Б5, което беше предишната ми кола. А и си върви много добре. Само естествено не е толкова устойчива в завоите. Но е нормално, все пак окачването е на макферсон. Та не се очудвам за Яриса. Може би като сменя Королата след време ще е Ярис следващата ми малка градска кола.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

divanov
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Мар 2020 11:41
Местоположение: София
Автомобил: C-HR

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от divanov » 12 Мар 2020 11:25

Здравейте колеги.
Моите 2 цента.
Купихме C-HR център, фейслифт автоматик, турбо-бензин. Не е хибрид. Целта беше втора кола, градска. Избрахме я заради визията (да се разбира - жената си я хареса).
В градски условия се справя отлично, разхода е 10-11 бензин в София. Допълнително сложихме парктроници. Не правете тази грешка - близо 1.4к и само пиукат, без да показват дистанцията. Аз Бих сложил китайче за 15 долара ама е свирено вече. Динамиката за града е достатъчна. Чудесен градски автомобил. Клуб версията е доста по-екипирана но щеше да ми излезе 10к отгоре, които не ми се даваха.
При равни други условия аз бих си взел Т-РОК или Т–КРОСС от фоклсваген, за същите пари доста повече ектри и доста по добра изработка, но не я карам аз :)
Така или иначе след като изтече гаранцията ще я сменим :)
За втора кола е идеална. За първа не!
Поздрави

Аватар
nad_tab
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Окт 2020 23:27
Местоположение: Sofia

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от nad_tab » 14 Окт 2020 03:07

Питане и от мен относно C-HRa, насочила съм се към Cuore ниво на оборудване, колата ще е основна но за двама и визуално много ми допадна, седнах на задната седалка не е толкова клаустрофобично колко го описват.... имам въпрос към каращите подобен автомобил, допада ли ви и има ли такива, които не биха си я купили след като са я карали известно време.

Тествах 1.8 версия, но ми е слаба, набира някак бавно, затова и се насочих към двигател 2.0
C-HR Hybrid 2.0 Cuore

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от bigchicken » 06 Ное 2020 19:00

Нищо и няма на 1,8. Набира си доволно за това, което представлява тази кола. Усещането е субективно, придобива се представа като погледнеш в огледалото за обратно виждане :)
Пак бих си взел хибрид, предпочитам плъг ин, засега ползваме гараж с ток. Дали ще е тази кола зависи какво ще изкарат след години и приоритетите ни тогава. Засега не го мисля.
Засега ми харесва. Но, четейки форума оставам с впечатлението, че аз обръшам внимание на други неща. И последното, което ме притеснява е, че някоя пластмаса изскърцва или влиза в резонанс. Не си следя разхода, просто карам. Нисък е, няма какво повече да го мисля. Не ми е шумна, въпреки, че понякога нямам желание да я настъпв, че звучи като цялата автомобилна мъка на свта :) Това се решава лесно-газ да ускори по-бързо и отпускаш :) В началото, докато се мъчех да я карам като нещо друго, а не кола, беше досадно, сега само газ. Не светне ли тракшъна нищо не правя :)
Та така :) Просто Тойота, от приятните, защото няма претенции, за които няма покритие. И е безумно красива :)
Междувпрочем много добро стоене на пътя. Това шаси явно наистина е добро. Същото наблпдавах при старата, Превията. За разлика от повечето с тези размери много устойчива конструкция и съответно много добро за такава кола поведение. Вагините, първите седем местни корейчета, въобще всичко от онези години е далеч назад.
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
nad_tab
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Окт 2020 23:27
Местоположение: Sofia

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от nad_tab » 09 Ное 2020 20:29

Благодаря за отговора, поръчах Cuore, нямам търпение да видя, колко върви и колко е оранжева :)

А как е задната седалка, толкова ли е зле, колко то го описват.... не мен не ми се стори толкова тясно, но не съм го тествала на дълъг път. като се замисля от 20г. не съм се возила на задната седалка, та не е толкова важно tooth.gif
C-HR Hybrid 2.0 Cuore

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от bigchicken » 11 Ное 2020 13:06

Отзад не съм се возил. Сядал съм, не е толкова зле, колкото изглежда, а съм 190 санта. Всъщност на тази категория коли по-удобна е само на Шкода Карок. Но е адски удобна. И на Кашкай една идея по-така.
Хубавото при тойотата е, че тавана реално отзад не слиза толкова ниско, колкото е модерно. Изглежда нисък, но е благодарение на дизайна. Затова и на тези черния таван не стои адекватно. Губи цялата линия колата. Затова и не всеки цвят им ходи. Лично за мен линиите се подчертават само от бялото, стария лайм и новото оранжево. Всички останали цветове замазват дизайна и колата губи от присъствието си. Фаворит ми е оранжевото, след това бялата перла. Нашата е обикновено бяло.
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
nad_tab
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Окт 2020 23:27
Местоположение: Sofia

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от nad_tab » 11 Ное 2020 13:45

Много исках бяла перла с черен таван, но наличната беше 1,8. Cuore излизаше на същата цена, като двойка с най-високото ниво на оборудване, затова реших Cuore. Дилемата беше бяла перла срещу страхотни черни джанти и кожен салон, вторите надделяха, а и оранжевото е интересно :)
C-HR Hybrid 2.0 Cuore

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от bigchicken » 11 Ное 2020 19:00

Ами в плюс си от липсата на черен таван :)
Джантите... Може да прозвучи странно, но на мен ми харесват повече джантите от ниското ниво. Това спрямо черните джанти преди фейслифта. На фейслифта скъпите джанти нямам спомен да съм ги виждал. Сега, цвета леко бледнее на еврините джанти, но формата на спиците ми харесва повече. А цвета се коригира лесно при наличие на ентусиазъм :) Най ми е забавно като си накупуват високия клас с уау джантите и шест месеца карат с тенекиени. Че и имаше едни съфорумец, дето не ги сложил докато не намери тасове! А пак личното ми извратено мнение е, че тенекиените джанти седят в пъти по-добре голи, отколкото с ония пластмаси. Ако добавим и свинските опашки... Ма̀ни, на вкус и цвет... :)
Но съм твърдо убеден, че на тази кола черен таван НЕ! :) Баси, достатъчно е да я погледнеш отстрани, за да ти стане ясно :) На Янко Сакъзов у Софето има една бяла с черно, всеки път ме изприщва :)
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Аватар
nad_tab
Мнения: 9
Регистриран на: 06 Окт 2020 23:27
Местоположение: Sofia

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от nad_tab » 12 Ное 2020 01:04

На вкус и цвет.... според мен, черният таван е маслинката ;)
Изображение
C-HR Hybrid 2.0 Cuore

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от bigchicken » 12 Ное 2020 11:45

Виж при идея по-кофти светлина, когато погледа не наслагва така черния таван, как линията се накъсва. Отдолу стои недовършено и в нищото
Изображение
Ето едноцветната
Изображение
Не случайно са вкарали и черната ивица над дръжката... Абе работено е сериозно по тази кола. Като я видях за сефте преди години ми омекнаха краката и беше нещо прекрасно и недостижимо. Пък може и да са ми слаби коленете ... :)
При Сузуки Витара пък другоцветния таван си е направо задължителен. Дори мислех, тъй като нямаше избор на налични бройки, да лепя фолио като я вземем, ама на, пак Тойота :)
Това си е просто моето виждане, разбира се! В никакъв случай не осъждам другите вкусове! :)
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

bigchicken
Мнения: 207
Регистриран на: 25 Яну 2014 09:54
Местоположение: София

Лични терзания на bigchicken относно C-HR :)

Мнение от bigchicken » 16 Ное 2020 20:59

Според търсачката е много пръснато писаното за MyT, та ако може да питам тук как работи това чудо. Бях го забравил и едва сега разбрах, че вече го има за тукашните места. Инсталирах го без особени надежди, защото нашето возило е най ниското ниво, без навигации и онези мултимедии. Не ми се получи довършването на кънектването на колата, нали там някакви 3 минути, после пробега, пак три минути... Въведох пробега, ама не съм засичал време, после приложението се затворило... И вчера реших да повторя процедурат. Гледам, появили се някакви нови работи, показва ми актуалния километраж, свързана сиреч. Днес цял ден гледам как кара моята жена, къде е паркирала, откъде минава, колко на електричество, колко гориво има, средния разход и всякакви такива. Сега възниква въпроса откъде и как тази кола знае къде е и как предава данните. На телефона на жената има инсталирана програма, ама не е настроена за колата. Просто е инсталирана.
Не се оплаквам, забавно е, ама не ми дава мира, че не знам как го правят :)
Toyota C-HR 1,8 HSD 2019 facelift
Toyota Previa 2.0 D-4D 2001

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта