Motomoshi (CarSpending.com) за Android - безплатно

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Veseliq
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2011 22:37

Motomoshi (CarSpending.com) за Android - безплатно

Мнение от Veseliq » 16 Май 2019 11:09

Преди години бях пуснал тема за CarSpending.com - платформата за следене и споделяна на разходи по МПС-то, сравняване с други шофьори и намиране на добри сервизи. Темата достигна няколко страници и знам, по сигнатурките знам, че потребители тук го ползват. Едно от най-популярните запитвания, които получавах бе за Android приложение. Разработката му отне над година, докато стигне до ниво, на което не ме е срам да го обявя.

Motomoshi (CarSpending.com) за Android може да свалите от тук

Това, което приложението позволява е:
✅ Лесно и бързо добавяне на зареждания, сервизни събития, снимки, напомняние.
✅ Автоматичен бекъп, така че да не се притеснявате, че данните ви ще се загубят.
✅ Всякакви и неограничен брой МПС-та (автомобили, мотоциклети и комерсиални).
✅ Автомобили с повече от един резервоар. Поддържа автомобили на бензин, дизел, LPG, CNG и ток, като може да следите разхода и на двете си горива.
📷 Добавяне на галерии от снимки (за сега неограничен брой)
📊 Детайлни статистики за разходите (с предстоящо добавяне на генератор на репорти).
🔔 Напомняния за предстоящи разходи, обслужвания, включително с изпращане на мейл.
🖼️ Генериране на код за подпис във форума с картинка с вашият автомобил (подобен на моя) - картинката се опреснява автоматично

За мен ще означава безкрайно много ако го свалите, пробвате и ми пишете при проблем, липсваща функционалност или каквито и да е въпроси - тук, на лично или през формата за обратна връзка в самия ап. А ако ви харесва - да оставите ревю в Play Store-а worthy.gif
Изображение

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Motomoshi (CarSpending.com) за Android - безплатно

Мнение от Cealtex » 16 Май 2019 13:15

Изглежда добре, ползваме го, имаме си подписчета tooth.gif

Аз точно не знам дали съм най-добрия пример за ползване де, то си личи и по зарежданията, които правя, но със сигурност, ако има проблем или усетя, че нещо липсва, ще го споделя.

Поздравления за положения труд, навярно рано или късно всичко ще се отплати подобаващо!

Допълнение 1: всъщност сега като се замислих, си бях сложил напомняне за изтичането на валидността на винетката и преди няколко дена получих мейл относно това, но не получих нотификация от приложението на телефона, а съм дал пълен достъп. Току що пуснах приложението и се появи нотификация, но не и преди да го пусна.
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

k.kolev
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Дек 2017 14:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis 2003 2.0 D4D

Motomoshi (CarSpending.com) за Android - безплатно

Мнение от k.kolev » 16 Май 2019 13:36

Сега ще го изпробвам.
Toyota Avensis 2.0 D-4D, 2003

IvoKrastev
Мнения: 116
Регистриран на: 06 Юли 2018 15:16
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25, 2007, D4D 126hp

Motomoshi (CarSpending.com) за Android - безплатно

Мнение от IvoKrastev » 17 Май 2019 10:30

Използвам CarSpending от почти една година. Много съм доволен :) Имам 2 коли, за всяка ми се налага да следя масло, каско, гражданска, винетка, преглед.... Приложението ми е много полезно и от както го използвам спрях да оставам за по една, две седмици без гражданска, преглед и т.н. Да не говорим колко по-лесно може да разбереш къде точно са ти отишли паричките tooth.gif
Аз не съм много фен на мобилните приложения. Един уеб сайт с хубав респонсив дизайн, подходяш и за резолюцийте на мобилните устройства на мен ми супер. Но аз май съм по-скоро изключение на пазара.
ИзображениеИзображение

Veseliq
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Ное 2011 22:37

Motomoshi (CarSpending.com) за Android - безплатно

Мнение от Veseliq » 20 Май 2019 10:38

Благодаря за обратната връзка! Сайтът няма да спре да се развива - напротив, ако имаш проблеми или предложения за него, също пиши! :) Приложението ще ни позволи да направим някои функционалности по-бързи и лесни и работим над това да работи дори когато нямаш връзка с нет.
Изображение

Аватар
Cealtex
Мнения: 362
Регистриран на: 12 Май 2014 20:30
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Avensis T25 2.0 D4D
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 2 пъти

Motomoshi (CarSpending.com) за Android - безплатно

Мнение от Cealtex » 28 Май 2019 17:24

Veseliq, днес малко поразцъках и попаднах на следния бъг:



Версията на приложението е 1.4.3. за хемороид... така де, андроид исках да кажа.

Другото нещо, което ми направи впечатление е, че с моята картинка бутоните горе в ляво и дясно малко ги няма и текста с марката и модела, докато не плъзна да се махне картинката. Но като цяло не ми е проблем.
Toyota Avensis Wagon T25 2.0 D4D 126 к.с. 1AD-FTV 2008

Изображение

IvoKrastev
Мнения: 116
Регистриран на: 06 Юли 2018 15:16
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25, 2007, D4D 126hp

Motomoshi (CarSpending.com) за Android - безплатно

Мнение от IvoKrastev » 29 Май 2019 15:16

Veseliq написа: 20 Май 2019 10:38 Сайтът няма да спре да се развива - напротив, ако имаш проблеми или предложения за него, също пиши!
В този ред на мисли има нещо, което според мен може да бъде по-удобно. Става въпрос за вече имплементиран фичър - репортите, когато си влязъл в МПС.
FeatureRequest.jpg
FeatureRequest.jpg (44.02 KiB) Преглеждано 4374 пъти
Ей това, ограденото с червено много бих се радвал ако мога да го видя като разход за 100км, а не за километър. Не, че не мога на ум да преместя десетичната запетая, но за сега знам, че около 14лв на 100км харчи колата. Но това 13лв и 51ст ли е, или пък е 14лв и 49ст?! Интервал на закръгляване от близо лев според мен не е пренебрежимо малък.

Освен това, хората използващи км като мерна еденица са свикнали всички разходи да се изчисляват за 100км.
ИзображениеИзображение

Аватар
spiridoncho
Мнения: 335
Регистриран на: 16 Юли 2016 12:07
Местоположение: София

Motomoshi (CarSpending.com) за Android - безплатно

Мнение от spiridoncho » 03 Авг 2019 11:59

Здравейте.
Едно бъгче засякох. При въвеждане на заредено гориво, не ми излиза десетичната запетая т.е. няма как да вкарам примерно 52.65л или лева. Приема само кръгли числа. Това е на Android 6.0.1 на Galaxy S5. Интересното е, че на Galaxy s7 e OK. (Май ми е стар вече телефона tooth.gif )
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Motomoshi (CarSpending.com) за Android - безплатно

Мнение от slowtraveler » 03 Авг 2019 15:05

Възможно е да е заради кодировката... Пробва ли с 'точка' вместо 'запетая' или обратно?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

IvoKrastev
Мнения: 116
Регистриран на: 06 Юли 2018 15:16
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25, 2007, D4D 126hp

Motomoshi (CarSpending.com) за Android - безплатно

Мнение от IvoKrastev » 05 Авг 2019 11:11

Благодаря на Веселия за фийчър чейнджа, който бях поискал :)
AmendedFeatureRequest.JPG
AmendedFeatureRequest.JPG (25.08 KiB) Преглеждано 3882 пъти
Още нещо, което забелязва QAското ми око е, че лейбъла също трябва да бъде променен, за да отразява, че става въпрос за разход на 100км. И езика също е добре да бъде БГ.
ИзображениеИзображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] и 61 госта