Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Daniel356
Мнения: 20
Регистриран на: 25 Ное 2020 09:11
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota Camry Hybrid

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от Daniel356 » 16 Апр 2022 10:51

Опитвам се да разуча колата, но се оказа по-трудно от очакваното, ще ви питам за някои неща:
- някой ползва ли приложението за нещо, аз успях да ъпдейтна картите в мултимедията, но дотам. Нищо друго полезно не успявам. Не мога примерно да видя статус колко км съм минал, дали е заключена и т.н.
- има ли сим карта в колата? От тойота ми показаха сос бутон, за да работи, би трябвало да има. Но данни предава ли? Кой плаща абонамента към оператора?
- само едно usb ли има отпред?

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от max-2 » 16 Апр 2022 12:29

SOS бутонът работи, предполагам с виртуална сим карта, платена от тойота. Обажда се любезна дама и пита какъв е случаят, добре ли сте и т. н. Натиснах го веднъж без да искам, казах, че е грешка. След това нямах записано изходящо обаждане на телефона.
Carina E 4AFE LB 1992

wizarda
Мнения: 89
Регистриран на: 01 Фев 2021 10:26
Местоположение: България
Автомобил: corolla e21 1.2t хечбек
Получена  благодарност: 5 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от wizarda » 16 Апр 2022 21:57

Daniel356 написа: 16 Апр 2022 10:51 - някой ползва ли приложението за нещо, аз успях да ъпдейтна картите в мултимедията, но дотам. Нищо друго полезно не успявам. Не мога примерно да видя статус колко км съм минал, дали е заключена и т.н.
- има ли сим карта в колата? От тойота ми показаха сос бутон, за да работи, би трябвало да има. Но данни предава ли?
На страницата на Тойота има разяснения относно регистрацията на свързани услуги.

Преди да можеш да виждаш, къде се намира колата и другите данни, трябва да си активираш свързаните услуги. За удостоверяване на собственост, на мен ми иска да въведа данни от големият талон и показанието на километража. Доколто си спомням, профила в MyT трябва да си го регистрираш с имейла, който си дал на дилъра.

Ecall модула изпраща данните към сървърите на Тойота. Данните си ги праща самата кола, като не използва твоят телефон:

"MyT Свързани услуги е включен в закупуването на всякакви съвместими с MyT Свързани услуги Тойота, за период от десет години."

Daniel356
Мнения: 20
Регистриран на: 25 Ное 2020 09:11
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota Camry Hybrid

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от Daniel356 » 19 Апр 2022 11:12

Само едно USB ли има за данни? Не откривам повече. В Youtube клипче от САЩ имаха още 2 в средната голяма кутия зад скоростния лост, но при мен е празно, Luxury Ниво е колата.(имам 2 за задните седалки, но те били само за charging)
Само с едно не мога да си пусна флашка с музика и едновремено с това да ползвам телефона за Waze, така ли е и при вас?

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от Volkata » 19 Апр 2022 17:07

Аз съм с Корола, но и аз исках да направя това но уви не става пробвах и с разклонител на usb, но пак не става
Toyota Corolla 1.6 e210

-BUZZ-
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Юли 2017 18:29
Местоположение: София

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от -BUZZ- » 20 Апр 2022 08:45

Daniel356 написа: 19 Апр 2022 11:12 Само едно USB ли има за данни? Не откривам повече. В Youtube клипче от САЩ имаха още 2 в средната голяма кутия зад скоростния лост, но при мен е празно, Luxury Ниво е колата.(имам 2 за задните седалки, но те били само за charging)
Само с едно не мога да си пусна флашка с музика и едновремено с това да ползвам телефона за Waze, така ли е и при вас?
Имам камри от САЩ, високо ниво. USB-тата вътре в подлакатника са само за зареждане, както на европейските, които са монтирани отзад. Можеш да си качиш музиката на телефона, за да имаш и Waze, едновременно.

-BUZZ-
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Юли 2017 18:29
Местоположение: София

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от -BUZZ- » 20 Апр 2022 09:19

Моята мултимедия има ъпдейт само за Carplay, не и за Android Auto. За да имам навигация си взех стар айфон, качих му приложенията, които ми трябват и mp3-ки и карах така. После намерих това устройство: https://exploter.com/products/applepie ... 8309916865
То е напълно функционален андроид бокс, който се връзва през интерфейса на Carplay. Tръгва автоматично 5-10 сек. след като запаля колата. Може да му се сложи всякакво навигационно приложение, музика, филми, приложения за онлайн TV, Youtube и т.н.

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от Hursa » 20 Апр 2022 18:55

Дали му е добър GPS-a? Много от телефоните имат сравнително много чувствителни приемници сравними с "професионални" гпс устройства. Много от тях се свързват и с наземни станции, и постигат много точно позициониране. Доста мощни са като хардуер, бързо позиционират, бързо изчисляват и преизчисляват (при нужда) маршрута, бърза обработка на съпътстващи функции, не се затормозяват при работа на няколко приложения. Като гледам ревютата - май китайските "джиесем"-и предлагат най-добрите навигационни модули - точно и бързо позициониране, слабо влияние при заглушаване на сигнала от препятствия (а това си е важно според мен, като се ползва телефона, поставен някъде в автомобила, свързан с мултимедията му), поддръжка на много спътникови системи, при това многоканално.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

-BUZZ-
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Юли 2017 18:29
Местоположение: София

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от -BUZZ- » 22 Апр 2022 10:18

GPS приемникът му е супер. Устройството е в малката жабка, пред скоростния лост и въпреки, че в капака има безжично зарядно за телефон си хваща сигнал.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от LEXUS » 22 Апр 2022 13:14

Да не повярваш, и тук не се пише за коли,а за usb,приложения,кабели,андроиди,интерфейси,gps и какво ли не още, всичко хубаво , но е като форум на технополис. :D
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
kuzmanov2021
Мнения: 36
Регистриран на: 28 Яну 2021 14:42
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Camry 2015

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от kuzmanov2021 » 22 Апр 2022 14:56

Ползвай Bluetooth за музика .Аз не ползвам Usb-то, макар че мойто става и за флашка и за зараеждане. punk.gif

-BUZZ-
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Юли 2017 18:29
Местоположение: София

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от -BUZZ- » 23 Апр 2022 20:00

LEXUS написа: 22 Апр 2022 13:14 Да не повярваш, и тук не се пише за коли,а за usb,приложения,кабели,андроиди,интерфейси,gps и какво ли не още, всичко хубаво , но е като форум на технополис. :D
Всичко им е наред, какво друго да пишем? Най-безпроблемната кола, която съм имал. mellow.gif

stefanakin
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2022 14:36
Местоположение: София
Автомобил: Camry Hybrid 2019 Elegance

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от stefanakin » 25 Май 2022 14:49

Привет, банда,
някой намерил ли е подходящ багажник за велосипеди за задната врата на Камри-то?
Никой от сериозните производители на такова оборудване няма данни за съвместимост точно за този автомобил - проверих Thule, Yakima, Nordrive - йок.
Не ми се вярва задната врата да е чак толкова специфична, просто това си остава екзотичен модел като за Европа ;)

Ясно е, че ще се пробва в някой магазин на място, но ако някой има челен опит с такъв багажник, ще съм благодарен да сподели :cheers:

Аватар
iovkito
Мнения: 2831
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от iovkito » 25 Май 2022 15:27

В оригиналните аксесоари се предлага теглич, който се ползва само за багажник за велосипеди. :) Това е някакъв краен вариант, ако не се намери подходящ от обикновените велобагажници.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Daniel356
Мнения: 20
Регистриран на: 25 Ное 2020 09:11
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota Camry Hybrid

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от Daniel356 » 25 Май 2022 16:13

MapokaHeTc написа: 07 Апр 2022 18:07
Daniel356 написа: 07 Апр 2022 18:00 Клипче в движение как да опитам? Закачам телефона с кабела и търся App за play-ване на видео от мултимедията?
Моята е преди фейслифта и не е с андроид ауто и с miracast, като я вържа - на място си пускам youtube например и си гледа. Като преместа от P на D, спира видеото, но продължава звука. Като спра пак на Р - пак тръгва и видеото.
Не знам как е точно с адроид ауто - но нещо сходно предполагам. Интересно ми е, дали както при другите марки (да кажем BMW) можеш да ползваш споделен екран в движение.
Благодаря ти за усилието.
Опитах и не става, премести ли се лоста от Р и образа спира, явно е нарочно, за да разсейва шофьора. Аз пробвах с Андроид телефон, с iphone не ми сработи Miracast изобщо, поиграх си, но не става.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], Bing [Bot] и 57 госта