Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
planetarydrive
Мнения: 50
Регистриран на: 21 Яну 2021 18:19
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Camry
Получена  благодарност: 3 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от planetarydrive » 08 Сеп 2021 18:03

След 10х.км,малко информация за разхода.Карам по-скоро динамично.Стойностите биха могли да бъдат и по-ниски при по-лежерно каране и в страни със спазване на ограничения и магистрала 120. 6х.км -зима-пролет- среден разход 5.0-около 20% магистрала. Скоро-Пв-Бургас-Пв-6.0 по компютър.Засечено пълно-пълно на една и съща бензиноколонка-6.03.Разстояние 760км. Бс-Пв 150кмч круз контр.-6.7. Грешка в скоростта 6кмч 150 е 144 по gps.Градски разход най-често между 4 и 5. Бомбастичните стойности за разход ,които се коментират във форума за даже по-икономични модели хибриди вероятно се постигат със специални умения. Естествено ,че при много по-динамично каране се вдига разхода с 1-2 л. , но това е предмет на други данни.
Няма промяна в нивото на маслото.Освен оборотомера друго ,което според мен липсва е охлаждане на жабката.

Аватар
MapokaHeTc
Мнения: 65
Регистриран на: 07 Юли 2016 21:23
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от MapokaHeTc » 24 Сеп 2021 11:39

planetarydrive написа: 08 Сеп 2021 18:03 След 10х.км,малко информация за разхода.Карам по-скоро динамично.Стойностите биха могли да бъдат и по-ниски при по-лежерно каране и в страни със спазване на ограничения и магистрала 120. 6х.км -зима-пролет- среден разход 5.0-около 20% магистрала. Скоро-Пв-Бургас-Пв-6.0 по компютър.Засечено пълно-пълно на една и съща бензиноколонка-6.03.Разстояние 760км. Бс-Пв 150кмч круз контр.-6.7. Грешка в скоростта 6кмч 150 е 144 по gps.Градски разход най-често между 4 и 5. Бомбастичните стойности за разход ,които се коментират във форума за даже по-икономични модели хибриди вероятно се постигат със специални умения. Естествено ,че при много по-динамично каране се вдига разхода с 1-2 л. , но това е предмет на други данни.
Няма промяна в нивото на маслото.Освен оборотомера друго ,което според мен липсва е охлаждане на жабката.
Много добри разходи. Аз постигам една идея по-висок (7100 км) - 6.0 на компютър, карам 50/50 градско и извънградско.

Оборотомер можеш да си извадиш на HUD дисплея, ако ти липсва ;)
Ти са.... мене ужаваш ли ме... drunk.gif

Daniel356
Мнения: 20
Регистриран на: 25 Ное 2020 09:11
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota Camry Hybrid

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от Daniel356 » 10 Окт 2021 00:07

Някой да има Камри със светъл кожен салон? Питам защото нямам идея колко практично е това. Изкушавам се такава да поръчам, но се притеснявам дали няма бързо да започне да изглежда зле. Иначе като нов е супер.

planetarydrive
Мнения: 50
Регистриран на: 21 Яну 2021 18:19
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Camry
Получена  благодарност: 3 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от planetarydrive » 10 Окт 2021 10:16

За 12х километра имаше леко посивяване от черни дънки- измих със сапунена вода страничната част на долната част на седалката.Така препоръчват в инструкциите.Никакъв проблем с вида,практичността и тн, а най-добре е, че не запарват-най-голямото ми притеснение.

Аватар
MapokaHeTc
Мнения: 65
Регистриран на: 07 Юли 2016 21:23
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от MapokaHeTc » 19 Окт 2021 11:59

Здравейте,

От приятелите от гуми Дияна ми счупиха единия датчик при замяна на гумите. Сега ще го сменят с оригинален (разбира се, наложи се аз да ги принудя да вземат точно оригинален).
Та въпроса ми е - трябва ли да ходя до Тойота за "обучаване" на датчика или има копче за зануляване и автоматично разпознаване в жабката, както беше в Corolla-та?
Ти са.... мене ужаваш ли ме... drunk.gif

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от BOz » 19 Окт 2021 13:03

На теория всички Тойоти след 2019-та година не би трябвало вече да изискват обучаване на датчиците. Най-накрая и те решиха да пуснат тази "екстра".
Затова ти сподели. Слагаш датчика, караш малко време и то ще си каже дали трябва или не. :)
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

-BUZZ-
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Юли 2017 18:29
Местоположение: София

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от -BUZZ- » 20 Окт 2021 08:21

Карам Камри произведена в САЩ и при мен датчиците трябва да се обучават - от борд компютъра се прави. Другият вариант е преди да се сложи новия датчик да се види ID-то, което е записано на него и да се запише с Techstream.

Daniel356
Мнения: 20
Регистриран на: 25 Ное 2020 09:11
Местоположение: Sofia
Автомобил: Toyota Camry Hybrid

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от Daniel356 » 20 Окт 2021 09:52

Да се похваля, след 2 тест драйва на Камри Luxury, Мазда 6 2.5 Takumi и Мерцедес CLA 200, вчера поръчах Камри. За теста, ако на някой му предстои да избира и би му било полезно ще разкажа. Като поведение на пътя и ускорение Камри-то ме спечели. По-технически данни 0-100 Мазда-та е 0,2 по-бърза, но аз не го усетих така. Втория тест драйв беше в гаден дъжд, 10 пъти натиснах Камри-то до край от 0, от 50, от 80, приятно безшумно ускорение и стабилност. Половин час по-късно същото на Мазда-та и след всяко ускорение се получаваше поднасяне, може да не е била с добри гуми и да не съм обективен, обаче няма от къде да знам. Моята 2005г Ситроен между другото се държеше точно като Мазда-та отивайки натам, нарочно я тествах, за да имам база за сравнение. На сухо Маздата беше добре, но и тогава предпочетох Камрито като динамика, сигурно странно ви се вижда и аз не очаквах. Минаването през дупки също е в полза на Камри-то. Сега стигаме и до минусите, за съжаление и те не са малко. От вътре Маздата ми е една идея по-луксозна, карах Такуми, много стилна. Дигитален скоростомер, докато в Камри има само средна зона между двата 'часовника'. Матрични светлини в Маздата, по-горе го коментирахме. Ами тъпо е да ги има в Корола и Мазда 6, но в Камри - не. Wireless Apple car Play за Маздата, в Камри - не, то дори жичния Apple car Play е само от тази година, нямам обяснение. Има едни джаджи по 130$, пъхаш в usb-то и печелиш Wireless, но това да не е вградено в нова кола не е много далновидно. За Мерцедеса, какво да ви кажа, по-малка кола за същите пари, тествах я за гъзарията, но не се почувствах гъзар в нея. Таблото там ми допадна най-много, чисто дигитално, не знам защо всички не ги правят такива, сигурно дори е по-евтино, колко да струва един дисплей. Обаче там концепцията е толкова различна - базов модел гол като пушка, дори с халогени фарове?!, (от тази година вече не). Всяко нещо се доплаща, хубаво е, че взимаш тези екстри, които цениш, но цената се качва много, може да удвоиш цената на базовия модел, и това все пак за по-малка кола. И така след доооста мислене избрах Камри, доставките се бавят и моята е чак за Март-Април.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от slowtraveler » 20 Окт 2021 10:16

Daniel356, въобще не ме учудва извода от наблюдението ти.
Като смених Авенсиса с Мазда6 усещането бе, че леко съм загубил от комфорта на возия - Авенсиса бе по-мек и с доста по-голям ход на окачването... Иначе вътре наистина Маздата си бе по-луксозна/изпипана.
Но при Маздата съм спечелил от удоволствието за шофиране - колата бе 'по-остра', много по-точно се водеше, и позволяваше някои волност... Което подхождаше на моя стил на шофиране.. Явно това им е целта на Маздаджиите... Иначе както и при Тойота - там имаш ограничен брой много добре измислени 'нива на оборудване', и почти винаги можеш да си избереш точно такъв, който подхожда на твоите изисквания..
Напълно е вероятно Камрито да са се доближили до точността на шофиране на Маздата (Маздата бе с двойни носачи отпред и многозвенно окачване отзад). Поне такова усещане имах от други седани на марката.
Честит избор :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
MapokaHeTc
Мнения: 65
Регистриран на: 07 Юли 2016 21:23
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от MapokaHeTc » 20 Окт 2021 19:43

Daniel, честито! Няма да сбъркаш! Автомобила е уникален! Към твоите плюсове бих добавил най-важния за мен - вътрешно автомобила е най-просторен от изброените и не само (също от VW Passat, Renault Talisman и Skoda Superb), тъй като аз с тези го сравнявах и избирах.

Относно налягането и датчиците. Днес го подмених, опитах от менюто да го направя, но не успях. Намерих в упътването точната последователност, така че утре ще го направя. За улеснение на всички, прилагам извадка от упътването.

Изображение
Ти са.... мене ужаваш ли ме... drunk.gif

Аватар
MapokaHeTc
Мнения: 65
Регистриран на: 07 Юли 2016 21:23
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от MapokaHeTc » 21 Окт 2021 09:57

Странно, но не мога да накарам системата за налягане да се ресетне. Колкото и пъти да опитвам, това не става. Явно ще трябва да ходя до Тойота. Тези от Диана ме вкараха в е*аси и приключението за един датчик...
Ти са.... мене ужаваш ли ме... drunk.gif

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от BOz » 21 Окт 2021 10:52

Какво остава да свети/мига, че не става?
Като запалиш колата символа на дисплея за "мека" гума започва да мига и остава да свети постоянно след това, или директно остава да свети постоянно?
Вентила метален ли е или гумен?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
MapokaHeTc
Мнения: 65
Регистриран на: 07 Юли 2016 21:23
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от MapokaHeTc » 21 Окт 2021 11:09

При запалване на автомобила (включване на хибридната система) мига около 20-30 секунди, след което остава да свети постоянно. Същото беше, когато няколко дни карах без един датчик (с временен вентил). Когато натисна ОК за да ресетна нищо не става - независимо колко дълго го натискам. Вчера в Диана, след като смениха датчика, ресетването сработи и "лампата" изгасна, но около 5 мин след това се включи отново и от тогава ресетването не се получава. Сега говорих с Тойота според тях било много странно и трябва да мина да видят, но за съжаление това ще е около 5.11., когато сервиза има час.
На няколко места видях, че трябва да се кара около 10-30 мин на скорост над 45 км/ч за да се самообучи. Аз карам повече като време, но пък е в града. Утре ми предстои пътуване до Велико Търново и ще видим дали в движение ще се намерят, разпознаят и заобичат. Ще пиша за ъпдейт.
Ти са.... мене ужаваш ли ме... drunk.gif

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от BOz » 21 Окт 2021 11:36

Шом лампата мига първоначално и светва постоянно след това, означава, че има записана грешка, поради непрограмиран в системата сензор.
Трябва да се програмира новия датчик в системата през диагностика и тогава да се ресетне от менюто. Ако не са го програмирали, няма как да сработи, защото в момента системата най-вероятно "хвърля" грешка за датчик, който го няма.
Щом има и меню за ресетване, това означава, че си със старата система и старите датчици с метален вентил, който трябва да се програмира ръчно.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
MapokaHeTc
Мнения: 65
Регистриран на: 07 Юли 2016 21:23
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти

Новата Camry XV70 HSD /2019 - сега/- ценова листа и оборудване - обща дискусия

Мнение от MapokaHeTc » 21 Окт 2021 11:49

С метален вентил са (май), ако правилно разбирам, какво имаш предвид. Не знам какво значи старата система, до колкото видях в нета (и упътването) няма друга система за това камри. От тойота са казали, че трябва да се самообучи датчика и да няма нужда от намеса.
Ти са.... мене ужаваш ли ме... drunk.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 55 госта