Отговорост от автоджамбазин.

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Владо Петров
Мнения: 32
Регистриран на: 12 Фев 2019 19:39
Местоположение: Бургас
Автомобил: D4D

Отговорост от автоджамбазин.

Мнение от Владо Петров » 25 Фев 2019 20:07

Знам, че не съм първият наивник, който се върза на непроверена кола от авто къща, но се чудя що за човек трябва да си, за да продаваш една кола едва ли не като перфектна и да знаеш, че задния мост е до такава степен изгнил, че е на дупки , а едната греда направо скъсана. Аз не съм семеен, но авенсиса се свързва с возене на семейство и деца..... без да преувеличавам отварянето на задното колело е въпрос на метри , не на км. , въпроса е при каква скорост.
Отделно е боднал една хартийка между предния датчик на АБС и диска и малко преди да спре педала приритва без да светва индикатор. Над предния мост има някакъв шумоизолиращ материал- горял е.
Извинявам се че бъркам техническите термини, но не ми е до търсене как са именувани частите.
Едва ли има смисъл да търся отговорност от собственика на автокъща, но все пак ми е интересно дали законодателството го позволява и дали някой го е правил?
Нямам избор и ще правя колата, но разходите са извън предвидените, може ли да се разчита на заден мост втора употреба, че за нов не ми се мисли направо.?

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Отговорост от автоджамбазин.

Мнение от mfandakov » 25 Фев 2019 20:19

Не че не можеш да му търсиш отговорност/освен да му се пратят килъри. tooth.gif /,но си иска нерви, време ,адвокати. :thumbsup:
http://zastrahovatelno.com/%D0%B1%D0%BB ... 1%87a.html
worthy.gif

Владо Петров
Мнения: 32
Регистриран на: 12 Фев 2019 19:39
Местоположение: Бургас
Автомобил: D4D

Отговорост от автоджамбазин.

Мнение от Владо Петров » 25 Фев 2019 20:51

Тази кола няма как да премине технически преглед. При регистрацията ми съдейства човек от автокъщата. Той я вкара в канала на КАТ, като предварително ми поиска 20 лв. да не ни бавят, и всичко стана за 10-15 ми. След "прегледа" му броих уговорената цена за колата. Допускам, че е възможно аз да съм скъсал едната греда за 30 км. градско, защото не устоях да не е пробвам как залепва на завоите и следва без проблеми траекторията с нископрофилните 17-ки ..... ама КАТ пускат кола със задни греди целите на шупли и дупки!!! wacko.gif какъв ли филм ще е да се замеси институция като КАТ?

Toshiro
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Май 2018 11:58
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Lexus GS300

Отговорост от автоджамбазин.

Мнение от Toshiro » 25 Фев 2019 23:00

Вие не я ли огледахте? По принцип се виждат тези неща. Аз така исках да си купя Субару в определен бюджет и не можах след 2 години несериозно търсене.

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Отговорост от автоджамбазин.

Мнение от chukich » 26 Фев 2019 07:03

Владо, колкото и клиширано да звучи, човек се учи от грешките си. Не знам колко пари си дал за колата, но аз когато съм си продавал колите, винаги съм слагал висока цена спрямо предлаганите в автокъщи. Винаги съм се чудел как тези хора с такава цена излизат на печалба! Следващият път бих те посъветвал да търсиш кола първа ръка и задължително преди покупка в сервиз.
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Отговорост от автоджамбазин.

Мнение от nitsodar » 26 Фев 2019 08:06

Колега, нека не звучи като фантастика моя съвет,но от написаното от теб следва, че ще наливаш много пари по тази кола. Опитай да говориш с този автоджамбазин/лъжец или какъвто и да е там и му предложи да върнеш автомобила, макар за по-малко пари от тези, които си му дал. Аз бих бил настоятелен и гъвкав в говоренето,само за да постигна целта си! Ако трябва ти му предложи да ти я изкупи за по-малко пари!По-добре загуба на малко сума и да се отървеш от това "нещо", отколкото да започнеш едно безкрайно наливане на средства в бездънна яма! Щом това са видими и огромни проблеми,които сега виждаш, представи си колко други малки може да ти излизат постоянно ermm.gif Относно законово разрешаване на проблема - замисли се колко нерви,средства и време ще потрошиш и дали си струва всичко това!Както казва @chukich - човек се учи от грешките си. Никога повече не купувай от автокъщи! Защо - дискутирали сме го в други теми. За жалост ти от опит си разбрал. Успех! :thumbsup:
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Отговорост от автоджамбазин.

Мнение от mfandakov » 26 Фев 2019 08:23

Сега ,лесно е да ти даваме съвети тук но всеки знае себе си.Аз бих теглил едни майни,и бих си оправил колата.Разочарованието от това че някой се е направил на тарикат на мой гръб би минало по бързо от това да си усложнявам живота с адвокати.Оправи си колата,живота не е в тези ламарини. :thumbsup:
worthy.gif

Toshiro
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Май 2018 11:58
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Lexus GS300

Отговорост от автоджамбазин.

Мнение от Toshiro » 26 Фев 2019 09:02

nitsodar написа: 26 Фев 2019 08:06Никога повече не купувай от автокъщи! Защо - дискутирали сме го в други теми. За жалост ти от опит си разбрал. Успех! :thumbsup:
По автокъщите има и читави коли. Просто иска обикаляне, информираност, спокойствие, концентрация, липса на емоции при огледа и малко късмет. Баща ми си купи кола ударена от градушка на 28 000км, аз съм вземал кола на 200 000км в перфектно техническо състояние с удряни и калпаво ремонтирани врати от единия край, кола на 100 000 с добре оправен удар в задна дясна страна, като дори видях снимка "преди". Всички примери ги считам за чудесна покупка. Имам и издънки. А ако си мислим, че е пълно с алтруисти, продаващи закупените си като нови коли в отлично състояние и на атрактивна цена, значи вярваме в Дядо Коледа. Нека пръв хвърли камъка този, който не е продавал кола с проблем.
Корозия по моста се вижда, стига да се наведеш да погледнеш.

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Отговорост от автоджамбазин.

Мнение от nitsodar » 26 Фев 2019 09:14

Toshiro написа: 26 Фев 2019 09:02 По автокъщите има и читави коли....
Колега, винаги има изключения от правилото! И аз съм купувал читави коли от автокъща, но винаги след това съм наливал повече пари, отколкото в онези, купувани от собственик. Просто покупката от автокъща е руска ролетка. Сам казваш,че иска много обикаляне. Защо? Защото търсиш нещо хубаво измежду много лоши и се надяваш това,което купуваш, да се окаже читаво според очакването ти wink.gif Според мен рискът не си струва. Като се сметне реалната пазарна цена на даден автомобил/марка и се съпостави с тази в автокъщите,ми е странно на каква цена е закупен автомобила, докаран в Бг, начислена е печалба на джамбазина.... Роднина, ходил наскоро в Германия преди дизелгейт ми каза:"Изправиха ми се косите,когато видях какви са цените по немските автокъщи на автомобилите в движение втора ръка, съпоставени с цените тук." За жалост при автомобилите не е като в инвестирането - по-големият риск не носи по-голяма печалба tooth.gif Все пак всеки сам си решава дали да го поеме.

П.С. Искрено се радвам за хубавите ви покупки с баща ти, @Toshiro! :thumbsup:
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

Toshiro
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Май 2018 11:58
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Lexus GS300

Отговорост от автоджамбазин.

Мнение от Toshiro » 26 Фев 2019 09:45

Така е, прав сте! Дори не е нужно да ходиш в чужбина, а просто да разгледаш https://www.mobile.de/ https://www.autoscout24.bg/ или https://www.meinunfallauto.de/ и https://www.copart.com/, за да разбереш какво влиза тук като втора употреба на тези цени. Лошото е, че при втората употреба високата цена не е гаранция за нищо. Ако в договора за покупко продажба с автотърговеца, ако изобщо има такъв, защото съм купувал кола от джамбаз, а съм имал договор с някаква леля Стела Винченцо от Торино все едно аз съм ходил там, пише, че колата се купува "както е", без гаранция и т.н. може да се премине към студената вода и да се потърси читав мост.
P.S.: За издънките да не говорим :D

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Отговорост от автоджамбазин.

Мнение от boyanmt » 26 Фев 2019 10:12

Преди дълго време, закупих един автовобил от елитна Варненска авто къща. Автомобила така беше лъснат, че Kiki можеше да се огледа в него! tooth.gif Съдействаха пред КАТ.. дори ми бяха като ескорт.. до там... щото без табели.. bash.gif
Та, всичко пито-платено.. и след смяната на маслото... започна моя кошмар! Какво ли не се случи.. (колата внос от Южна Италия! - там са най-големите помияри).. продадох я след време.. за почти без пари, и от тогава си обещах че няма се занимавам с употребявани коли. В последствие разбрах, че е голяма заблуда, като ти кажат че автомобила е минал TUV в Германия, и вкичко е тип-топ... да, ама НЕ. И там вече има внедрени наши, сръбски или турски момчета, които умело фалшифицират. Та.. така..

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Отговорост от автоджамбазин.

Мнение от slowtraveler » 26 Фев 2019 11:13

Toshiro написа: 26 Фев 2019 09:02 Нека пръв хвърли камъка този, който не е продавал кола с проблем.
Аз.... Шевролет калос без никакъв проблем. С (бившият вече) собственик продължаваме да сме приятели - той също твърди, че не е имал никакъв проблем през годините, през които автомобила е бил при него - само ТО...
Ако си спомням правилно - продадох го за 5500лв с комплект зимни и летни гуми в много добро състояние (т.е. летните с около 60% остатък, а зимните с над 80%)..
Маздата също замина без никакви забележки с комплект зимни и летни гуми с джанти.. Единственото 'притеснение' бе наближаващото ТО, включващо и смяна на свещи (новият собственик трябваше да ги смени по график след около 3х.км)...
Но това са автомобили купени тук от нови, и с известна история...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Отговорост от автоджамбазин.

Мнение от BOz » 26 Фев 2019 13:09

Toshiro написа: 26 Фев 2019 09:02 Нека пръв хвърли камъка този, който не е продавал кола с проблем.
Има разлика между умисъл и случайност. Никой не знае дали колата, която кара в момента, не е "дефектна" и да кажем след 2 месеца ще се счупи двигателят. Продаваш я месец преди предстоящия дефект. Дефектът се проявява при новия собственик. Това прави ли те в позиция да хвърлиш камъка или трябва да си го задържиш? :D
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Toshiro
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Май 2018 11:58
Местоположение: Димитровград
Автомобил: Lexus GS300

Отговорост от автоджамбазин.

Мнение от Toshiro » 26 Фев 2019 13:44

Винаги съм продавал автомобил, защото е трябвало да дам необосновано висока сума за ремонт или обслужване, които няма да повишат пазарната му стойност. Например последно - тръгнал съединител, дебитомер, датчик за налагане на турбина и леко шашав датчкик на ABS. Цена - третата най-ниска и все още на първа страница от 5. В обявата съм дал описание на всичко направено по автомобила със сериозен остатъчен ресурс и за допълнителна информация - посочения телефон. 2 седмици получавах обаждания от сорта: "За колко най-малко може да ми я дадеш" и "Може ли коментар на цената". Припомням, че цената е сред най-ниските за модела и по-евтините със сто лева са без гуми, регистрация, застраховка и винетка. В крайна сметка я купи първият, който попита какво ѝ е на колата и подробно му обясних за състоянието. Има една приказка - "тарикат мъж не писка" :D

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Отговорост от автоджамбазин.

Мнение от Airfan » 26 Фев 2019 16:41

Ако автотърговеца ти е отказал преглед в сервиз или си правил преглед в негов доверен сервиз - имаш повод да се разправяш с него или сервиза. Ако си правил преглед в твой сервиз - забележките трябва да са към сервиза. Ако не си преглеждал колата - нямаш повод да се оплакваш.

Поздрави
Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта