Проблем с оборотите на rav 4 2.0 i

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено
dinky
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Фев 2019 19:41
Местоположение: Варна
Автомобил: rav 4 2.0 i

Проблем с оборотите на rav 4 2.0 i

Мнение от dinky » 07 Фев 2019 19:58

Здравейте колеги, имам голяма болка и май тепърва ще имам и моля някой ако е имал такъв проблем да помага. Видях, че проблем с оборотите са имали доста колеги, но не намерих точно като моя. Та на въпроса, жипката е рав 4 2.0 бензин 2000 година газов инжекцион. Все още наблюдавам детайлно, но към момента проблема е следния мисля, че го прави и на студен и топъл мотор,но всякаш повече започва да мизерства след повече каране и за сега най-вече грацко по светофари на място и тн- оборотите нормално са около 900 до 1100 ,рязко падат на 500 примерно сякаш заглъхва и след това тръгват нагоре до 1900 2000 че и повече. В момента в който реша да тръгна от високи оборите направо забива иска повече газ за да тръгна, колата започва да придърпва доста давам повече газ и се оправя и така до следващия светофар, но не е задължително може и след 5-тия да го направи пак. Прави го когато си иска, някой път по-често друг път по рядко. После гася колата и след няколко минути не иска да пали едно въртене едно чудо и това пак казвам прави го когато си поиска. След 2 3 опита продължително въртене захапва и пали, гася я след това пали няма проблем и така мога цял ден да си я гася и паля пали от раз, но някой път от нищото гася и като пробвам да запали неще. Закачихме я на диагностика всички данни са нормални на сонда, дебитомер, клапи, бобина, датчици никъде не дава отклонение но и в момента на диагностиката колата работи съвсем нормално. Проблема го има и при газ и при бензин. Ще бъда много благодарен ако някой се е сблъсквал с такъв проблем и ми даде съвет.

kovachevd
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Яну 2019 15:42
Местоположение: София

Проблем с оборотите на rav 4 2.0 i

Мнение от kovachevd » 17 Фев 2019 15:42

Определено в проблема е замесен притока на въздух към двигателя - моля ревизирай и изчисти дроселова клапа. Не си казал нищо за колата на колко км е, какво си сменял, какво не... Някакви паразитни проблемчетата от всякакво естество има ли....

Аватар
jacob12
Мнения: 113
Регистриран на: 29 Дек 2018 15:55
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota Rav 4 2.0 petrol engine

Проблем с оборотите на rav 4 2.0 i

Мнение от jacob12 » 17 Фев 2019 16:10

Такъв проблем се поражда от : дросел, моторче за газта, пукнати или сгънати маркучи за картерна вентилация или клапан за картерна вентилация. Рядко от друго, примерно жило за газта ( виждал съм космите му да застават напреки в бронята)

mgrigorov
Мнения: 151
Регистриран на: 09 Сеп 2017 19:16
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA20 2.0vvti/LPG

Проблем с оборотите на rav 4 2.0 i

Мнение от mgrigorov » 18 Фев 2019 19:00

Това го има и при мен, но все още в по-малки амплитуди. Забелязах, че като откача акумулатора и след това я запаля на място на обороти без да пипам газта, започва да претриса двигателя и след около 10мин.всичко заспива и е ОК. После я карах малко на бензин и нямаше проблеми. Та при мен си мисля, че нещо се насмита от газовата. Но вече 20К е едно и също. Единствено ми прави впечатление, че като натисна газта се чува някакво свиркане, като чели засмуква въздух от някъде. Аз не съм пипал да отварям и чистя нищо.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Проблем с оборотите на rav 4 2.0 i

Мнение от Akima » 18 Фев 2019 19:34

Темата не е за този раздел.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 63 госта