Избор на семейно комби: 10-15к

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено
vuryss
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Яну 2019 23:16
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Golf MK4 1.9 TDI

Избор на семейно комби: 10-15к

Мнение от vuryss » 30 Яну 2019 23:19

Здравейте,
в момента карам Golf 4-ка дизелче двувратка, но очаквам вече 2-ро дете и това стани да слеза вече е гадно.
Че това което търся е широка кола - комби (да побира багаж за семейство с 2 деца).
Искам да си избера бензин, че дизела има много неща които да му се развалят и не ми се рискува. Особено като главно карам градско и тоя DPF филтър няма да може да се регенерира като хората. И с тея тенденции с емисийте и бойкота на дизели - избора ми е бензин.
Също така не искам газ, маз, метан и подобни. За каквото си е произведена с това искам да карам.
Мислих си за автоматик или не - все още съм на кантар. Ако е автоматик в никакъв случай CVT.
Главния ми критерии в случая е здравината. Не ми трябват никакви екстри. Искам да не се чупи и да не ме оставя на пътя. Наясно съм, че няма как да не се ремонтира, но не искам да е през няколко месеца.
Бюджета ми е около 10-15к като имам в предвид, че след това ще трябва и поне 1к+ за първоначално обслужване.

До сега разглеждах следните варианти:
Avensis 2010-13 - автоматика е CVT което ме отказа. Не видях ръчни без газова като оферти...
Accord 2009-11 - мненията са красноречиви - повечето викат, че са на стара слава и в момента били чупливи. Повечето които виждам са автоматици - не знам дали са здрави и колко издържат.
Mazda 6 ~2010 - виждам добри отзиви. По-евтина е от горните. Не знам какво е качесвото.
Гледах и субарутата - отново нямам достатъчно отзиви.
Мислех си и за VAG групата, но там което чувам е че са невероятно добри в "планираното износване" и едва ли не са планирали след гаранцията да си вземеш нови или не да излизаш много от сервиза. Бензиновите двигатели са TSI - за които чувам само лоши неща от всякъде. Пасат и евентуално superb са добри варианти в тоя случай.

С това горе доло ми се изчерпва асортимента от разглеждани варианти.

Като цяло моля за съвет кое според опита ви е най-издръжливото бензиново комби. Нямам нужда от никакви екстри - само да не ме оставя на пътя. За автоматика също няма значение - чувам че там двигателите били по-запазени. Искам да не е по-стара от 10 години, просто защото всичко си има даден живот и не искам да я сменям след 1-2 години пак.

ПС: Френско, италянско, румънско - Ц.

Аватар
Akima
Мнения: 7123
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 63 пъти

Избор на семейно комби: 10-15к

Мнение от Akima » 31 Яну 2019 00:01

Търсачката работи перфектно.
Има и теми по въпроса.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 103 госта