Мнение за Land Cruiser 120 /2002-2006г./

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено
Аватар
novell_hp
Мнения: 35
Регистриран на: 13 Апр 2016 13:31
Местоположение: Кюстендил

Мнение за Land Cruiser 120 /2002-2006г./

Мнение от novell_hp » 13 Яну 2019 11:20

Здравейте, съфорумци. От години карам Тойота Корола Е12, 2.0 дизел и симпатизирам на марката, на която сме общи фенове. Поводът да стартирам настоящата тема е фактът, че през зимата много обичам да посещавам нашите зимни курорти, където в много случаи пътните условия не са добри. Там често имам проблем с проходимостта на Королата. Наред с това, вилата ми се намира на място, на което няма асфалтов път и след валеж от дъжд или сняг, става кално и Королата не може да се справи, защото е ниска и е само с предно предаване, въпреки че винаги е била оборудвана с висок клас зимни гуми, на не повече от 1-2 години. Всичко това ме навежда на факта, че тя не е подходяща за моите цели и затова се насочих към Ленд Крузера. Харесва ми визуално, четох, че е много здрав и проходим, но имам някои въпроси, свързани с него, на които ще се радвам да получа отговор от Вас, като по-запознати по темата.

1. Двигателят 3.0 д4д 163 коня добър избор ли е за този джип? Има ли опасност да е прекалено тромав? Съдя по динамиката на моята Корола, която е 2.0 и е 116 конски сили и двигателят не блести с особена динамика, за разлика от 2.2 Д-КАТ 177 коня. С ремък или верига е моторът и колко ще ми струва едно цялостно негово обслужване? Ремонтопригоден ли е, има ли скъпи и проблемни звена, освен дюзите? Те пиезо ли са и подлежат ли на ремонт? Ще мога ли да се вместя в разход на гориво от около 15 градско и 10 извънградско? Джипът ще се кара предимно извънградско.
2. Относно проходимостта - няма да ходя по горите и да правя оффроуд, но искам да разчитам, че мога да газя в 20 см. сняг на непочистения път до вилата ми например?
3. За какви проблеми е добре да се гледа преди евентуална покупка?
4. Бюджет от 20 000 лева достатъчен ли е за покупката на читав екземпляр? Парите са само за покупка, обслужването и евентуалните ремонти са след това?
5. Има ли така нареченото "клатене" и неустойчивост в завои?
6. Не се сещам какво друго да ви попитам, но предвид факта, че нямам опит с джиповете, какво друго е добре да знам?

Предварително благодаря на всички колеги, взели участие в темата ми.

Аватар
Akima
Мнения: 7120
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 33 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Мнение за Land Cruiser 120 /2002-2006г./

Мнение от Akima » 13 Яну 2019 13:21

Налична е тема и това не е разделът.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], mapamop, t28 и 40 госта