Моля за съвет

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено
Stefo
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Ное 2018 21:55
Местоположение: Vidin
Автомобил: Toyota

Моля за съвет

Мнение от Stefo » 30 Ное 2018 22:41

Здравейте колеги, нов съм във форума и незнам точно в коя тема трябва да пиша,затова ще карам по същество имам AVENSIS T27 2.0 D4D 2009г. на производство ,проблема е ,че отскоро държи високи обороти на мотора,като изключа парното падат до нормалните.Под високи имам впредвид близо 1200оборота.Ако някой може да помогне, благодаря предварително

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Моля за съвет

Мнение от slowtraveler » 01 Дек 2018 09:00

Здравейте и добре дошли колега,
Съвет - прочетете правилата на форума, поставяйте ясни заглавия на темите за да насочвате колегите за какво ще се отнася темата (на тази можеше да бъде например 'Високи обороти при включено парно').Пускайте ги в правилният раздел (например на тази мястото и е в техническият раздел - все пак въпросът Ви е технически)...
И накрая - преди да пишете, просто пробвайте търсачката за да се убедите, че Вашият въпрос не е бил разискван.
Ако е разискван - в такъв случай пишете в съответната тема, а и може да не се наложи и да пишете, защото може да намерите директен отговор на въпроса си.....
Например:
hunter333 написа: 08 Фев 2016 13:21 Здравейте,
Колата може да си повишава оборотите заради включено парно да духа на топло. Моят Ярис така прави, предполагам за да ми осигури по-бързо отопление на купето. Първите 1-2 мин държи ниски обороти, предполагам докато разхвърля масло навсякъде, после като е на празен ход преди да съм тръгнал или на светофар си държи около 1100 оборота. Като се спре парното веднага си сваля оборотите. Разликата е, че моят двигател е дизел, но нищо не пречи да се пробва.
Поздрави
Неслучайно в този форум автомобилите не са разделени по модели - унификацията при Тойота (пък вече и на всички автомобили) е на много високо ниво, като 'логиката' на действие е аналогична. Не трябва да ви обижда това, че търсите отговор за Авенсис, пък виждате отговор за Ярис - принципът е еднакъв (и на Джипа ми, дето е друг клас, друга марка, друг двигател, други идеи - отново работи по абсолютно същият начин)... tooth.gif :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Google [Bot] и 54 госта