Багажник за ски за RAV4 III

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
kamendc
Мнения: 34
Регистриран на: 25 Сеп 2018 16:21
Местоположение: София
Автомобил: RAV4 III 2.2 D4D 136

Багажник за ски за RAV4 III

Мнение от kamendc » 09 Ное 2018 10:46

Здравейте, някой колега да има ски-багажник на РАВ4-ка да сподели какъв модел пасва?
Пробвах няколко, максимално хващат до 6см ширина на релсата, а фабричните са точно 7см (мерих ги).
Има и едни с Т-образен накрайник, който влиза в канал на релсата - не знам обаче тези релси имат ли канал и колко е широк? Има гумен предпазител, който ги покрива отгоре, но не мога да разбера как се сваля той, от двете страни е наврян под капачките... Не ми се иска да го ръгам с отверка да го изкарам насила, после я успея да го вкарам обратно, я не.
Ето и снимки какво представляват фабричните релси - не са от моята кола, но дават добра представа:
roofrack.JPG
roofrack.JPG (25 KiB) Преглеждано 2434 пъти
roof2.JPG
roof2.JPG (18.27 KiB) Преглеждано 2434 пъти

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Багажник за ски за RAV4 III

Мнение от BOz » 09 Ное 2018 18:39

Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
ivied
Мнения: 306
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Багажник за ски за RAV4 III

Мнение от ivied » 10 Ное 2018 09:50

По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

kamendc
Мнения: 34
Регистриран на: 25 Сеп 2018 16:21
Местоположение: София
Автомобил: RAV4 III 2.2 D4D 136

Багажник за ски за RAV4 III

Мнение от kamendc » 12 Ное 2018 10:23

Мерси колеги, ама тия линкове дето сте дали са за напречни релси - аз си имам напречни релси, показани са на снимката.
Да сложа още едни ли сега, при положение че колата си има фабрични?
Просто са широки 7см, а пък багажника за ски (който е отделна приставка, която се закрепва за релсите) обикновено хваща до 5-6 см, или поне моделите, които гледах.
Да задам въпроса си така: има ли някой, който е слагал багажник за ски на фабричните релси на РАВ4 III, и кой модел става? Тези модели на HAKR, които е предложил ivied, не стават. Единия е за тесни ресли, другия с Т-накрайник.

kamendc
Мнения: 34
Регистриран на: 25 Сеп 2018 16:21
Местоположение: София
Автомобил: RAV4 III 2.2 D4D 136

Багажник за ски за RAV4 III

Мнение от kamendc » 13 Ное 2018 12:39

Сега се поразтърсих из западните форуми.
Тъй като обикновените напречни греди (квадратните) не са аеродинамични и водят до шум от вятъра и разход на гориво, на някои марки коли фабрично се слагат аеродинамични, явно на РАВ4 са такива. Лошото им е, че повечето стандартни багажници не стават директно на тях, много са широки.
Затова големите производители на аксесоари си предлагат и адаптори, например има ето такива:
yakima.JPG
yakima.JPG (107.97 KiB) Преглеждано 2350 пъти
thule.JPG
thule.JPG (34.83 KiB) Преглеждано 2350 пъти
Явно това са по-бутикови неща, тук в БГ като гледах багажници за ски си предлагат самия багажник, пък на какви греди става въобще не знаят.
На мен не ми трябва нов и скъп, просто някакъв отвреме-навреме като ходя на ски да не ги бутам в купето, тоест и от ОЛХ ще свърши работа, но там пък въобще не е ясно какво се продава и за какво ще стане.
Та така. Някой ако има конкретен опит с марка и модел, нека да сподели - благодаря!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 70 госта