Нов или употребяван автомобил

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
ТТодоров
Мнения: 194
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Нов или употребяван автомобил

Мнение от ТТодоров » 07 Окт 2018 14:13

аз бих взел потребителски.
ще си страна по всички договори и ще имаш малко гъвкавост със застраховките и документите...

Аватар
ivied
Мнения: 306
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Нов или употребяван автомобил

Мнение от ivied » 07 Окт 2018 14:16

ivied написа: 07 Окт 2018 14:13
Vaniosl написа: 07 Окт 2018 11:17 Кой е по добрия вариант за финансиране примерно на нов автомобил, с потребителски кредит или да се използва лизингово дружество?
В Европа самите концерни-производители имат банки. Ако трябва да дам примери, примерно в Тойота Банк лизинга ми е 2,99% годишно от остатъка на сумата след първоначалната вноска. Опцията със/без първоначална вноска и колко, има различни варианти, което естествено влияе на вноската. 2-3-5 години - няма ограничение, но влияе пак на размера на вноската... Има и други опции: Примерно след 2-3-та година, можеш да върнеш автомобила, рефинансира се и се взима друг, можеш и на 5-та да изплатиш/доплатишм ако искаш да продадеш или запазиш колата или рефинансираш остатъка и да вземеш друг и т.н.
При някои банки на производители имат промоции и за 0% лихва. За нов или малко употребяван и т.н.
При опциите на другите банки, не се интересуват, дали и кога ще вземеш евентуално пак кола, от дадената марка... При тези на производителите - да.
При повечето няма ограничения - може да я изплатиш по всяко време и по-рано - без допълнителна лихва.
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

Аватар
ivied
Мнения: 306
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Нов или употребяван автомобил

Мнение от ivied » 12 Окт 2018 11:10

Като говориш с немци, казват, че преди години подобна кампания и мерки (за ограничаване/забрана на дизела) е имало и срещу бензиновите коли. В резултат автоиндустрията и потребителите са се насочили масово към дизела. Отлива и очаквания прилив към хибриди и електроавтомобили - дали няма да доведе до ефекта на цунами е въпроса... т.е. пак каруцата пред коня.
Та общо взето ефекта/ефектите от това биха били, както казваше един испанец: "Диаметърът на концентричните вълни, които се образуват като хвърлиш камък, зависи от размерите на блатото."
Та сега седят и мислят: Добре де, аз си купих моя дизел преди 1-2-3 години... Защо ме излъгаха...? И какво да го правя след 1-2-3 години... Пестил съм, плащал съм толкова и толкова и...
"Хората много по-често биха се удряли с чука по пръста, ако болката се усещаше едва след година.
Глупавите идеи са безсмъртни. Всяко ново поколение ги измисля наново.
Модерният свят не може да бъде наказан. Той е наказанието."
(пак същия, само че колубийски писател се оказа - Гомес-Давила)
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта