Нов или употребяван автомобил

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Нов или употребяван автомобил

Мнение от mfandakov » 04 Окт 2018 22:23

maestro75 написа: 04 Окт 2018 22:06 Тойота Корола, 1.6,132к.с. - годишен данък 448 лева. Може да провериш в онлайн калкулаторите за годишните данъци.За съжаление Стара Загора е супер скъп град по отношение на годишни данъци за коли и имоти, а те не са повишавани вече от 5 години. В сравнеие с годишния данък, ТО на 15000км за 211 лева не ми се струва толкова скъпичко...
Аз го смятах и..... си взех адресна регистрация на "село" и Опаааа данъците с 1500лв/тотал за няколко автомобила / на долу.
Върнете се на село,само печелите. :thumbsup: :D
worthy.gif

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Нов или употребяван автомобил

Мнение от maestro75 » 04 Окт 2018 22:24

nitsodar написа: 04 Окт 2018 22:16 Но само да отбележа- на предходната Тойота-Т25 - обслужването беше над 260 лв. в неоторизиран сервиз. Тогава карах с Мотул, както и с поръчвано оригинално от Тойота. Като човек свикне с едни такива суми от по 200-250 лв. за най-малкото на стара кола,ТО на новата,при това в оторизирания сервиз, ти се струва меко казано нормално wink.gif А това с пазаренето при техническото обслужване май няма как да се получи.
Т.нар. обслужване Б ще е над 400лв. Това ми се вижда необосновано скъпо,но.... нали сме на хорото... tooth.gif
На мен в Ямбол годишният данък е 398лв.
@maestro , А1 имат план за Турция: 2лв./ден- 1000мин.; 1000SMS и 200МБ. Това е към offtopic малко ppp.gif
[/quote.

Ползвам само служебен телефон. За два пъти в чужбина за общо 25 дни не мисля да си купувам отделна карта с телефон. Иначе и аз ползвам навигация на телефона, в офлайн режим с изтеглени предварително карти, но това основно за пешеходните обиколки. Второто ТО е двойно като цена, но който иска да има брада, си купува и гребенче. Въпрос на доходи и преценка на приоритети.
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Нов или употребяван автомобил

Мнение от maestro75 » 04 Окт 2018 22:27

mfandakov написа: 04 Окт 2018 22:23 Аз го смятах и..... си взех адресна регистрация на "село".и Опаааа данъците с 1500лв/тотал за няколко автомобила / на долу.
Върнете се на село,само печелите. ohmy.gif :D
И аз така го сметнах :thumbsup: сега строя къща в близко село, за два декара място плащам годишен данък 20 лева. Догодина живот и здраве ще има акт 16 /за ползване/ и тогава мисля да пратя много поздрави на нашия кмет tooth.gif tooth.gif punk.gif
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нов или употребяван автомобил

Мнение от slowtraveler » 04 Окт 2018 22:38

mfandakov написа: 04 Окт 2018 22:23 Аз го смятах и..... си взех адресна регистрация на "село" и Опаааа данъците с 1500лв/тотал за няколко автомобила / на долу.
Върнете се на село,само печелите. :thumbsup: :D
Това нещо го смятах преди 5-6 години, но поне около Варна цените на местата с къщи в селата, в които може да се живее и са на достъпна дистанция, са все едно си купуваш луксозна хасиенда в световен курорт tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Нов или употребяван автомобил

Мнение от nowyaris » 04 Окт 2018 23:28

Ей,Колеги,много Ви обичам и страшно Ви харесвам и уважавам. :thumbsup:
Естествено че от нова кола по-хубаво е само много хубава нова кола.
Има обаче само един проблем - струва много кинти....
А кинтите се печелят понякога,макар и рядко,трудно и бавно..... :D
Аз още 2001 си купих кола от магазина,после 2007.....
Хубаво нещо,голям кеф.Пък и като види човек физиономиите на съседите.....
Обаче в общи линии парите дадени за чисто нова кола според мен са пари,хвърлени на вятъра.
Даже и с отстъпки,и с подаръци...... Абе,няма смисъл.
Проста аритметика - употребяван автомобил за примерно 10 хиляди.
С още 10 хиляди в ръцете на кадърен майстор ще стане чисто нов.
И пак не правят 30 - 40 хиляди.Не знам,не ми се връзват аритметиките за чисто нов автомобил.
Може би вече съм стар и не разсъждавам правилно. Верно е че един път се живее,но въпреки това.....
Говоря единствено и само за семеен/личен автомобил,използван само и единствено за семейни/лични нужди.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

ТТодоров
Мнения: 194
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Нов или употребяван автомобил

Мнение от ТТодоров » 05 Окт 2018 04:42

240лв обслужване ... ръка ще целувам. Октавията ми е ~400лв.
за пореден път съжалих,че не взех Королата, някои като постна снимка с обслужванията.

старата кола финансово е по-изгодна.Ако е и сигурна (тов как да знае човек?) - супер! Но как си сигурен,че възглавницата пред теб е там, а не със шунтиран датчик? Т.е. не всичко е пари. А и дай ги насам тези майстори, дето няма да ти скъсат нервите и ще вършат работа.
С новата пак целиш кофти майстори в офиц. сервиз,но се надяваш по-малко да пипат.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Нов или употребяван автомобил

Мнение от nowyaris » 05 Окт 2018 06:49

Сега,пак ще кажете че не говоря за Тойота,ама купих 15 годишна бензинова Лагуна в Австрия .За 2600 евра с валиден 1 година австрийски преглед и чиисто нови летни гуми.За мен в отлично състояние на истински 145 хиляди километра.Още месец Май смених 5 литра синтетика Тотал и трите филтъра за 40 лева маслото,34 лева филтрите,20 лева свещите и 20 лева труда.Прегледаха спирачките-всичко чисто ново.114 лева.Сега Септември целия ангренажен комплект-280 лева с работата.Пак прегледаха всичко-абсолютно безпроблемна.Едни русенски колеги от Форума на Рено я закачиха за половин час на някакъв техен си оригинален тестер-CLIP,провериха я "от-до" - всичко си е истинско,реално и си работи перфектно в зададените параметри.Дадох им 30 лева и пихме няколко бири с цаца.
Климатика го напълних за 120 лева с прегледа.Общо с 5 литра течност за чистачки съм дал до сега 550 лева.Минал съм за няма 6 месеца 12 хиляди километра.Пак трябва да сменям маслото като се прибера в Русе.
От цялата аритметика - Автомобил в перфектно техническо състояние за 5200 лева и 550 лева до сега за пълно техническо обслужване и 12 000 километра.
На магистралата след Пассау го напънах за пръв път до дупка-да видя кога ще му се пръсне мотора.На 5500 оборота бях вече с 190 в продължение на тридесетина километра - не се пръсна,не загря,не замириса на изгоряло масло.Колкото по я натискам,толкова по-добре се държи.
Сега някой да ми обясни защо да дам някъде 40 хиляди лева ?????
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Нов или употребяван автомобил

Мнение от chukich » 05 Окт 2018 06:55

Maestro75, не се хаби да им обясняваш... нали знаеш “ една си баба знае, едно си баба бае”

Biro, на хибридите данъците са символични.

Nitsodar, за wifi ако ти трябва в колата(примерно при пътуване) винги може една дата карта да вземеш за 10лв и я слагаш в рутера. Аз така правя
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Нов или употребяван автомобил

Мнение от chukich » 05 Окт 2018 07:02

Nowyaris, нищо не ти обясняваме. Човек когато го удари сребърната стрела ако ще и милиони да има ... не може да се промени. Никой не казва, че няма читави коли втора ръка. Дори аз в преден коментар съм дал пример точно с една такава. Всеки сам си преценява приоритетите.
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Нов или употребяван автомобил

Мнение от maestro75 » 05 Окт 2018 08:35

chukich написа: 05 Окт 2018 06:55 Maestro75, не се хаби да им обясняваш... нали знаеш “ една си баба знае, едно си баба бае”

Biro, на хибридите данъците са символични.

Nitsodar, за wifi ако ти трябва в колата(примерно при пътуване) винги може една дата карта да вземеш за 10лв и я слагаш в рутера. Аз така правя
Ами не се хабя да обяснявам, тука нали е форум , темата е за или против нов автомибил. Колегата има негово мнение, и за него то е правилно. До миналата година и аз така мислех.
nowyaris написа: 05 Окт 2018 06:49Сега,пак ще кажете че не говоря за Тойота,ама купих 15 годишна бензинова Лагуна в Австрия .За 2600 евра с валиден 1 година австрийски преглед и чиисто нови летни гуми.За мен в отлично състояние на истински 145 хиляди километра.Още месец Май смених 5 литра синтетика Тотал и трите филтъра за 40 лева маслото,34 лева филтрите,20 лева свещите и 20 лева труда.Прегледаха спирачките-всичко чисто ново.114 лева.Сега Септември целия ангренажен комплект-280 лева с работата.Пак прегледаха всичко-абсолютно безпроблемна.Едни русенски колеги от Форума на Рено я закачиха за половин час на някакъв техен си оригинален тестер-CLIP,провериха я "от-до" - всичко си е истинско,реално и си работи перфектно в зададените параметри.Дадох им 30 лева и пихме няколко бири с цаца.
Климатика го напълних за 120 лева с прегледа.Общо с 5 литра течност за чистачки съм дал до сега 550 лева.Минал съм за няма 6 месеца 12 хиляди километра.Пак трябва да сменям маслото като се прибера в Русе.
От цялата аритметика - Автомобил в перфектно техническо състояние за 5200 лева и 550 лева до сега за пълно техническо обслужване и 12 000 километра.
На магистралата след Пассау го напънах за пръв път до дупка-да видя кога ще му се пръсне мотора.На 5500 оборота бях вече с 190 в продължение на тридесетина километра - не се пръсна,не загря,не замириса на изгоряло масло.Колкото по я натискам,толкова по-добре се държи.
Сега някой да ми обясни защо да дам някъде 40 хиляди лева ?????
Преди шест години си купих Аста Н. 1.7 CDTI, 101к.с. ,2005 година за 11 000лв. Вече шест години я търкалям, включително до тази година ходих с нея на екскурзии в чужбина. Минал съм общо 75 000км за шест години. Сменил съм две биелети и една лагер-главина. Годишен данък 40 лева. Почти безупречна кола, като и сега се движа с нея през седмицата в града. Тойотата излиза само уикендите, и където се ходи извън града. Така, че съм и с двата варианта, и двата си имат плюсове и минуси. За мен най-важно е като тръгна да съм спокоен за мен и семейството, особено ако съм в чужбина- миналата година обикаляхме с Астрата гръцките острови - Санторини, Миконос и други. Избрах най-скъпия вариант да карам колата до там по фериботи, но всичко което искам си е с мен, не се съобразявам с никой. В Санторини общо има два автосервиза - ако спукаш гума, ремонта и е 90 евро. За другото не ми се мисли ако стане нещо. С новата Тойота тези възможни трудности до някаква степен се минимизират. Така, че според ситуацията ползвам съответния автомобил, за което си плащам.
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Нов или употребяван автомобил

Мнение от batececo » 05 Окт 2018 08:41

maestro75 написа: 05 Окт 2018 08:35 ако спукаш гума, ремонта и е 90 евро
На мен ми я лепиха за 15 ойро в Комотини. С лепенка отвътре (уцелих рапидка) + баланс и малки тежести. За първи път минах през "турската" граница Маказа и не мисля да повтарям (Kulata is the best). В България е 14 лв. Може би защото Санторини е много отдалечен и все пак е остров и за това е толкова скъпо...

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Нов или употребяван автомобил

Мнение от maestro75 » 05 Окт 2018 08:53

batececo написа: 05 Окт 2018 08:41
maestro75 написа: 05 Окт 2018 08:35 ако спукаш гума, ремонта и е 90 евро
На мен ми я лепиха за 15 ойро в Комотини. С лепенка отвътре (уцелих рапидка) + баланс и малки тежести. За първи път минах през "турската" граница Маказа и не мисля да повтарям. В България е 14 лв. Може би защото Санторини е много отдалечен и все пак е остеов...
Да, по островите политиката на гръцкото правителство е да има минимално количество коли. Все пак на година ходят няколко милиона само в Санторини и става пренаселено, замърсява се стабилно. Затова фериботните билети за хора са евтини, 20-30евро в посока, за колата е 80-120 евро. Предпочитат да си наемеш кола на място - 30 евро на ден, и туристите масово така процедират.
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
WoLF
Мнения: 2584
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Нов или употребяван автомобил

Мнение от WoLF » 05 Окт 2018 09:21

chukich написа: 05 Окт 2018 06:55 Biro, на хибридите данъците са символични.
Данък се сължи само за бензиновата част и ако тя е сериозна, не са баш символични... Но в моя случай - 78 коня ме връщат с 30 и няколко лева blush.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Нов или употребяван автомобил

Мнение от nitsodar » 05 Окт 2018 09:53

Колеги, според мен новата кола също не трябва да е фикс идеята на живота! Доста хора споделят мнението на @nowyaris - имам пари за нова, но не ми се струва добра идея. Да не забравяме и финансистите, според които инвестицията в нов автомобил е една от най-лошите. Няма възвращаемост, има само разходи,но ...... и си е кеф, няма спор. Ако трябва да се жертват пътувания, важни покупки за дома (пералня за семейството например tongue.gif ) и т.н. - излишен финансов стрес ще да е! Но,ако човек може да си позволи и това не му е някакъв ограничаващ го финансов мъчител tooth.gif - супер си е. Мисля си,че всеки трябва поне веднъж да има възможността да влезе в магазина, да помирише новите коли, ама всичко това е с идеята в главата:""Гледам,за да си поръчам." Усещането е наистина готино -почти както потриваш ръце в Technopolis пред новите прахосмукачки и си викаш: "Ей, най-после и у нас ще е чисто! :) ...
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Нов или употребяван автомобил

Мнение от nowyaris » 05 Окт 2018 17:38

От всичко прочетено и написано за последните 8 страници си правя следния личен извод - Истината е някъде по средата.
За семеен/личен автомобил е подходяща кола на между 5-9 години,за между35-65 процента от първоначалната и цена.
В зависимост от моментното и състояние.По възможност платена в брой.Без никакви допълнителни тежести.
По възможност закупена директно от частно лице нейде из бялата Европа.С някаква доказуема история и техен си преглед.
И естествено наличен много добър сервиз там където ще се ползва основно.
Аз финансово по-изгоден вариант за покупка в темата не намерих.Може и да не съм видял всичко.
ПП.Сребърните стрели нямат нищо общо в случая със семейния автомобил.Те са за едни други случаи.... ppp.gif ppp.gif ppp.gif
Аз да имам милионите,пък стойте та гледайте.......Ей сега ходих до Чехия да си купя цигари и на връщане карах до Линц след
някакъв извънземен оранжев спортен Лексъс,нещо средно между Ламборджини и Ферари - мълееееей,изтекоха ми лигите.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 82 госта