Покупка на НОВ автомобил - Намаления /2018 - 2020/

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Заключено
svegrigorov
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Сеп 2018 11:44
Местоположение: София

Покупка на НОВ автомобил - Намаления /2018 - 2020/

Мнение от svegrigorov » 17 Сеп 2018 13:38

Здравейте,

Предстои ми да си закупя нов автомобил за първи път. Спрял съм се на Корола, 1.6 безнзин, оборудване Тера. Ще съм ви благодарен, ако ме насочите по някои въпроси.

Първо ще посетя ТМ Ауто, но мисля да проверя офертите и в останалите градове. Какви са впечатленията ви от различните дилъри в България? Ако закупя от друг град, как стои въпроса с регистрацията по постоянния ми адрес в София?

Относно финансирането, предпочитам да заплатя цената изцяло и да не ползвам лизингова компания. Така ще получа ли по-добра оферта? Какви ще са нотариалните такси и как се определят при придобиване на чисто нов автомобил? Какви други разходи ме очакват, за които не съм се сетил освен каско, гражданска, еко такса и данък? Първият комплект гуми включен ли е или отделно го заплащам? Маслото и филтрите заплащам ли ги допълнително? Мога ли сам да си направя регистрацията в КАТ?

Не бързам да сменям колата, така че мога да изчакам и по-подходящ момент за купуване. Не съм ходил в представителство още и се чудя колко са по-различните нещата от тези в интернет сайта им. Ориентирал съм се към новите автомобили на склад. След като през 2019г. ще излезе новата Корола, какви са обичайните отстъпки за стария модел? Дали ще е най-подходящо декември да се пазарува или вече ще са разпродадени. Какви са обичайните коледни промоции и дали допълнително върху тях ще има още отстъпка заради излизането на новия модел? Каква цена мога да очаквам като на конфигуратора ми изкарва 30 000лв., ако към това добавим, че е на склад, Коледа е и трябва да се изчисти стария модел.

Благодаря, надявам се да ме насочите при покупка на първи нов автомобил, какви са стъпките, за какво да внимавам и как мога да направя най-добрата възможна сделка.
Последно промяна от Akima на 02 Авг 2020 08:56, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Моля прочетете правилата и важните теми.

Аватар
gimara
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 31 пъти

Закупуване на нов автомобил - промоции 2018

Мнение от gimara » 17 Сеп 2018 13:57

svegrigorov написа: 17 Сеп 2018 13:38 Първо ще посетя ТМ Ауто, но мисля да проверя офертите и в останалите градове.
svegrigorov написа: 17 Сеп 2018 13:38 Не съм ходил в представителство още и се чудя колко са по-различните нещата от тези в интернет сайта им.
Аз мисля, че ако отидеш при някой дилър, ще ти се изяснят много неща.
Особено въпроси като:
svegrigorov написа: 17 Сеп 2018 13:38 Първият комплект гуми включен ли е или отделно го заплащам? Маслото и филтрите заплащам ли ги допълнително? Мога ли сам да си направя регистрацията в КАТ?
svegrigorov написа: 17 Сеп 2018 13:38 Така ще получа ли по-добра оферта? Какви ще са нотариалните такси и как се определят при придобиване на чисто нов автомобил?
Това пък кой да знае:
svegrigorov написа: 17 Сеп 2018 13:38 Дали ще е най-подходящо декември да се пазарува или вече ще са разпродадени.

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Закупуване на нов автомобил - промоции 2018

Мнение от nitsodar » 17 Сеп 2018 15:47

Колега, страничните разходи са както си писал - Какско, ГО, данък и еко такса(240 лв.,ако не се лъжа). Първият комплект гуми (тези, с които е автомобила), както и маслото не се заплащат. Обикновено ти карат колата с репатрак до КАТ. Там може да ги чакаш и да си я регистрираш (заедно с тях). За нов автомобил на склад може да имаш по-добра оферта на място. Обикновено преди нова година (декември) правят отстъпки, но миналата година не бяха по-големи от това,което имаха за автомобили на склад. Все пак ти прецени дали да изчакаш - никой не може да каже дали и колко коли на склад ще има, дали ще са точно този модел/ ниво на оборудване, което искаш... Има логика да се очакват намаления поради новите модели, които излизат 2019, но не мисля,че ще е нещо значително. Успех с избора!

П.С. От 11 до 20 октомври 2019 г. е авто изложението в София. Миналата година ми бяха загатнали,че там може да получиш доста добри оферти. Не пречи да изчакаш и да видиш какво ще ти предложат там :thumbsup:
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Закупуване на нов автомобил - промоции 2018

Мнение от tora » 17 Сеп 2018 16:15

Другата седммица- в Пловдив.
http://fairinfo.fair.bg/?ltr=%D0%A2

мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Закупуване на нов автомобил - промоции 2018

Мнение от мехаННика » 17 Сеп 2018 16:19

Много сме чувствителни нещо, с тази камара въпроси може би си очаквал че форума има юридически отдел и поне две машинописки само за теб. Условията се променят твърде често за да може някой да ти каже най новите. Иди в най близкия ти шоу руум и питай, не знам да са изяли някой досега. Иначе обикновено се пише "добре дошъл, колега, и други любезни празни приказки", но с такова влизане това сме го преминали.. Докладвай ме и мен сега.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Закупуване на нов автомобил - промоции 2018

Мнение от slowtraveler » 17 Сеп 2018 20:51

svegrigorov написа: 17 Сеп 2018 13:38 Какви ще са нотариалните такси и как се определят при придобиване на чисто нов автомобил? Какви други разходи ме очакват, за които не съм се сетил освен каско, гражданска, еко такса и данък? Първият комплект гуми включен ли е или отделно го заплащам? Маслото и филтрите заплащам ли ги допълнително? Мога ли сам да си направя регистрацията в КАТ?
При закупуване на нов автомобил няма нотариални такси. Разходи - каско, гражданска, еко такса, данък, регистрация, номер.
Първият комплект си е включен - колата си идва на ход... Масло филтри - колата си идва заредена с течности и минимално количество гориво.
Можеш да си направиш сам регистрацията, но ще трябва и сам да си организираш транспорта до КАТ...
Неслучайно колегите горе са подсказали, че тук във форума може и да сме купували нови автомобили, но покупката както всяка търговия си е договорка на какви условия би купил, и при какви условия биха ти продали стоката.
И точната информация би получил при дилъра, а не във форума..

Дали ще ти е по-евтино от лизинга - ами пак зависи... Защото лизинговата компания купува стотици автомобили, а ти купуваш един... Ако бях дилър - бих дал доста добри условия на лизинговата компания като мой голям клиент, но не и на теб - ти си дребна риба за мен.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Закупуване на нов автомобил - промоции 2018

Мнение от dimkaraganchev » 18 Сеп 2018 00:04

Дребна, ама плаща кеш. ppp.gif

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Закупуване на нов автомобил - промоции 2018

Мнение от Airfan » 18 Сеп 2018 00:29

svegrigorov написа: 17 Сеп 2018 13:38 Здравейте,

Предстои ми да си закупя нов автомобил за първи път. Спрял съм се на Корола, 1.6 безнзин, оборудване Тера. Ще съм ви благодарен, ако ме насочите по някои въпроси.

Първо ще посетя ТМ Ауто, но мисля да проверя офертите и в останалите градове. Какви са впечатленията ви от различните дилъри в България? Ако закупя от друг град, как стои въпроса с регистрацията по постоянния ми адрес в София?

Относно финансирането, предпочитам да заплатя цената изцяло и да не ползвам лизингова компания. Така ще получа ли по-добра оферта? Какви ще са нотариалните такси и как се определят при придобиване на чисто нов автомобил? Какви други разходи ме очакват, за които не съм се сетил освен каско, гражданска, еко такса и данък? Първият комплект гуми включен ли е или отделно го заплащам? Маслото и филтрите заплащам ли ги допълнително? Мога ли сам да си направя регистрацията в КАТ?

Не бързам да сменям колата, така че мога да изчакам и по-подходящ момент за купуване. Не съм ходил в представителство още и се чудя колко са по-различните нещата от тези в интернет сайта им. Ориентирал съм се към новите автомобили на склад. След като през 2019г. ще излезе новата Корола, какви са обичайните отстъпки за стария модел? Дали ще е най-подходящо декември да се пазарува или вече ще са разпродадени. Какви са обичайните коледни промоции и дали допълнително върху тях ще има още отстъпка заради излизането на новия модел? Каква цена мога да очаквам като на конфигуратора ми изкарва 30 000лв., ако към това добавим, че е на склад, Коледа е и трябва да се изчисти стария модел.

Благодаря, надявам се да ме насочите при покупка на първи нов автомобил, какви са стъпките, за какво да внимавам и как мога да направя най-добрата възможна сделка.
Ще опитам да ти отговоря до колкото съм запознат в резултат на покупка на нов автомобил от самия мен.
Дали ще ползваш лизингова компания или кешово плащане надали има значение за тойота дилъра, тъй като за него е продажба - дали на теб или на лизинговата компания. След продажбата е едно и също.
Очаква те покупка на зимни гуми, тъй като идват с летни, а оферта за безплатен втори комплекти зимни от Тойота аз не съм виждал. Очаква те и зареждане на резервоара, че е с няколко литра.
Маслото и филтрите се сменят по време на обслужването, което ще направиш съгласно схемата за обслужване на Корола. Първоначално не плащаш за това.
Виж на пловдивския панаир, обикновено тогава правят добри отстъпки, както и про другите авто изложения, както един колега по-горе писа.
Не очаквай да има особено големи отстъпки заради разчистването - Тойота не са по тези глезотии. Лично аз ако бях на теб щях да изчакам новия модел, освен ако не ти е тупнало сега да купуваш.
Мен ако питаш, вземи най-високото ниво на оборудване ако имаш възможност.
Изображение Изображение

djofra
Мнения: 93
Регистриран на: 17 Мар 2018 10:32
Местоположение: Велико Търново
Автомобил: Т271L
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Закупуване на нов автомобил - промоции 2018

Мнение от djofra » 18 Сеп 2018 09:20

Маслото и филтрите се сменят по време на обслужването, което ще направиш съгласно схемата за обслужване на Корола. Първоначално не плащаш за това.

Това сигурно ли е?
Нещо не ми се вярва да е така. Или важи само за Корола?
За Авенсис ще разбера след 5000км.
Toyota Avensis T271L - 2WW

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Закупуване на нов автомобил - промоции 2018

Мнение от WoLF » 18 Сеп 2018 09:22

Тойота се купуват и нямат големи наличности за разчистване... Наистина най-големи отстъпки дават по изложения, че там командированите са по-словоохотливи и услужливи по разбираеми причини tooth.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Закупуване на нов автомобил - промоции 2018

Мнение от tora » 18 Сеп 2018 09:24

djofra написа: 18 Сеп 2018 09:20 Това сигурно ли е?
Има предвид в момента на купуването.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Закупуване на нов автомобил - промоции 2018

Мнение от slowtraveler » 18 Сеп 2018 12:35

dimkaraganchev написа: 18 Сеп 2018 00:04 Дребна, ама плаща кеш. ppp.gif
Това въобще не е фактор... Лизинговата компания купува 'кеш' от дилъра.. Т.е. дилъра си получава пак веднага парите...
Относно масла/филтри и т.н. - неслучайно споменаваме дилъра - зависи как се договориш...
Приятел например се договори с дилър на БМВ обслужването на дъртата му Х5, дето я купи от дилъра да бъде с 'безплатни' маслата и филтрите май за година :)
Друг приятел с Лексъс също си има безплатно ТО, консумативи и т.н. с изключение на бензина и течността за чистачките за периода на гаранцията...
Така, че както се договориш и каквито условия предлага в дадения момент дилъра...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Закупуване на нов автомобил - промоции 2018

Мнение от Airfan » 18 Сеп 2018 13:27

djofra написа: 18 Сеп 2018 09:20 Маслото и филтрите се сменят по време на обслужването, което ще направиш съгласно схемата за обслужване на Корола. Първоначално не плащаш за това.

Това сигурно ли е?
Нещо не ми се вярва да е така. Или важи само за Корола?
За Авенсис ще разбера след 5000км.
Естествено е, че е така. Колата идва заредена с всички течности и консумативи - масло, филтри, спирачна течност, малко течност за чистачки и малко бензин. На първото обслужване след 1 година или хх ххх км ще си платиш сумата за обслужването и те ще сменят каквото има за смяна. Или ако имаш договорка някаква като бонус те да обслужват, но не съм чувал при Тойота да има такива неща. Аз там за отстъпки над 3-4% също не съм чувал, но може и да има.
Изображение Изображение

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Закупуване на нов автомобил - промоции 2018

Мнение от peterhr » 18 Сеп 2018 22:50

Мисля, че стандартно правят около 8-9% отстъпка. Но имам познати купили на 14% надолу.
С ТМ ауто не съм преговарял по мейл, но на други марки ми даваха оферти и условия дори само по мейл.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Закупуване на нов автомобил - промоции 2018

Мнение от maestro75 » 22 Сеп 2018 12:54

Края на октомври миналата година си купих Корола, ниво Луна, 1.6 и 132к.с. Първоначалната отстъпка беше 6500лв, т.е. цена 35 730лв. Умишлено я купих последния ден на Автосалона в София, там правят още 2500лв отстъпка, или крайна цена 33 230лв. Отделно, ми подариха навигация с три години безплатно обновяване /иначе цената и е 2870 лв/, както и една година безплатен интернет в колата, което за мен не беше от особена важност. Така, че съветвам купувай на Автосалона, и само кола на склад, за да не чакаш някой месец. Зимни гуми си купих по-късно отделно от другаде. Скоро ще отивам на ТО за една година /или 15 000км/ на цена 240 лева. Колата първоначално я купих на лизинг /на 2,73% лихва, преди три месеца един приятел си купи Киа вече на 2,13%/, на седмия месец я изплатих изцяло. Общо ми се оскъпи с 400 лева плюс две нотариални такси /общо 570 лева/ при сключване на договора с лизинговата компания, и после като я платих. При лизинга я вземаш с аларма, номера и сключени каско и Гражданска. Ако я платиш кеш, Каското зависи от теб. Ако имаш други по-подробни въпроси, съм насреща :thumbsup:
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта