Спешно ми трябва съвет колеги

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
kiko21
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Авг 2018 20:32
Местоположение: Варна
Автомобил: toyota celica

Спешно ми трябва съвет колеги

Мнение от kiko21 » 16 Авг 2018 20:49

Здравейте, нов съм във форума не знам къде има такава тема ( може и да няма :D). Та на въпроса, вчера взех една toyota celica 1.6 sti. на пръв поглед не изпушваше, много малко ръждичка, абе за тези години си изглеждаше добре ( с газова уредба lovato). На прибиране по магистралата ми направи впечатление, че когато натисна газта до долу ( на газ ), падат оборотите. Когато давам постепенно газ няма проблем. Вдигнах 150 и изпуши бял дим ( доста) имах чувството, че бутало ще избие, замириса на изгоряло ( намалих естествено) след това нямаше дим, не сън я мъчил повече. Днес обикалях сервизи, но никой нямаше програма за ловато ... По едно време газта отказа просто спря, карах на бензин и случих един газаджия, смени ми клапан всичко е наред вече, питах го и за другия проблем, засмя се малко и ми вика, че първо за този мотор трябва инжекцион не уредба, и че това за газта е от настройката а на уредба настройка не се прави много добре. Поговорих и с колегата му докато чаках и ми каза да внимавам с тази уредба lovato била турска, преди година спрели да ги слагат защото станали проблеми ( забравих как се казваше (капачето на бутилката) изпускало газ), и се сетих че като спрях да заредя, след това, сачмата ми беше мръднала на някъде и изпускаше, баща ми я натисна с ключа та си отиде на мястото. Много дълго мисля стана, но все пак си кажете каквото мислите и някой ако е имал такива проблеми ако може да сподели, лека вечер колеги.

Аватар
Vokil
Мнения: 663
Регистриран на: 03 Мар 2009 00:35
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Спешно ми трябва съвет колеги

Мнение от Vokil » 16 Авг 2018 23:38

Ще ти дам няколко съвета: Не си карай колата на газ извънградско (продължително време) над 4000 оборота ще си спестиш мнооого главоболия ; На тая кола и е все тая дали ще е с инжекцион или с обикновено газово естествено инжекциона е по-икономичен ама пък гори бензин докато стигне градусите да обърне на газ та горе долу си на кантар , такаче обмисли внимателно дали ти трябва инжекцион ; Последния ми съвет е проверявай си поне веднъж седмично маслото и антифриза докъде са. Честита покупка!
Човек и добре да живее умира .......

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 57 госта