Нова RAV4 Hybrid???

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от slowtraveler » 30 Авг 2018 09:24

boyanmt написа: 30 Авг 2018 03:44 Да,съгласен съм че тези данни са изчислени на равна настилка,без вятър,трегло на водача 80кг...и тем подобни фактори,но се чудя...тоолкова ли в ненормална среда караме,че всичко да скочи х2 ?
Oписаният от теб проблем всъщност са два проблема....

Единият - в документите не се обявява статистиката, а се обявява разходът получен при конкретен много специфичен тест. При статистиката нещата са доста отвлечени - знаеш старият виц, че щом аз ям свинско а ти зеле - двамата ядем свинско със зеле... И да - аз мога да разгласявам, че тук при мен е много добре, щото ям само пържоли, ама другите колеги, дето ядат само зеле едва ли ще са доволни от такава статистика... Например моята лична статистика на Джипа показва, че до момента средният ми разход е 10л/100км. Но разходът при отделните зареждания ми е от 6.9 до 14.2л/100км...

Вторият e, че този тест, по който се обявява разходът на автомобила, се провеждаше при много 'синтетични' условия - явно не си чел достатъчно какво представлява... Реално е точно определен профил на движение (със спирания за точно определено време в точно определен момент, ускорения до точно специфирана скорост с точно определено ускорение и т.н.), доста отличаващ се от профила на движение при съвременни градски условия... Затова и тестът наскоро (отново) бе променен така, че да се доближи малко повече до реалният начин на експлоатация. И странно защо - обявените разходи (особено градско) рязко скочиха нагоре... tooth.gif
Освен това хибридът има специфичен начин на шофиране... Затова за да се достигне нормална икономия (без да се жертва комфорт и ефективност) трябва да се промени начинът на шофиране за да е съобразен с този факт.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
WoLF
Мнения: 2584
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от WoLF » 30 Авг 2018 10:20

Даже понякога свалят двигателя и го тестват само него с измервания на отработените газове и електронно контролиране на количеството подадена "газ" за целите на теста...
ИзображениеИзображениеИзображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта