Нова RAV4 Hybrid???

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от Hursa » 28 Авг 2018 23:06

Може би, до голяма степен се дължи на климатика в тия задръстеания и тав задуха във Варна. Но дори така, май е твърде висок. Да не е от еднократно зареждане.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от peterhr » 28 Авг 2018 23:13

Сравнението на градски разход е с толкова много неизвестни, че става само за чесане на пръстите по форумите.
1. Градското едно и също по един и същ маршрут ли е на Равката и Лексуса?
2. По едни и също време на деня ли е?
3. По колко км на ден се минават и в какъв режим? Сутрин и вечер от работа до вкъщи? Или разходки с колата на всеки един час? Или разходка по 1-2 км на всеки 3 часа?
Някъде по-напред май беше написал, че си дал 70К лв за Равката. И вярно ли има значение дали разхода ти е 9-10 или 11-12?

Сравнение на разход може да има на извънградско, там поне са доста по-малко условностите и се сравнява доста по-добре отколкото градския разход.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от boyanmt » 29 Авг 2018 02:18

Peterhr,щети отговоря пунктуално:
Ако се върнеш на началния пост,ще разбереш че колежката Epona задава няколко конкретни въпроса,както и общи такива. Единият въпрос е свързан с градското каране,и понеже жена ми кара САМО градско,кара РАВ-4-хибрид,то мисля че Еpona би оценила реален фиидбек -преди/сега! Ако става въпрос,всеки си чеше пръстите къде с важни,къде с не толкова,а и на места с глупави неща,но това е погледнато през призмата на всеки един!Аз от друга страна сложих на кантара за сравнение един доста по-мощен и тежък агрегат,пак за да дам сравнение на колежката не на теб колега,Peterhr,понеже ти нямаш какво толкова да споделиш,имайки в предвид подписа с модела а автомобила ти!
После,за мен няма значение по колко често паля и карам,карам автомобил а не трамвай. Не спазвам(ме) конкретни маршрути,гледаме да избягваме задръствания(до колкото това е възможно),а пробега на ден е около 30-50км. По т.3 от твоето писание,бих казал че ако прочетеш малко по-нагоре,ще видиш че и аз имам питане,дали разхода е поради факта че климатика работи постоянно. Естествено че автомобила се ползва в EV /normal drive modes. До колкото последното- имал съм- дал съм- дай боже всеки му, и наистина на мен специално не ми пука, просто давам инфо от първа ръка на колеги/колежки,възнамеряващи да закупят този модел автомобил. Мисля че предмета на форума е да помага, а твоя последен пост с абсолютно нищо не помага. ... drunk.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от slowtraveler » 29 Авг 2018 08:48

Напълно съм съгласен с peterhr - градското шофиране никога не е било какъвто и да е ориентир за разхода..
Реален фийдбек ли е Лексъс градско над 11л/100км.. А над 16л/100км? tooth.gif
Различни маршурти, различно 'усвояване' на енергията и т.н..

P.S. и аз смятам, че градският разход не е никакъв повод да се губи време по сервизите - и твое време, и време на сервиза...
Просто се изкарва извън града и се прави оценката. Виж ако при внимателно шофиране не се постига нормален разход - тогава да - може да се направи проверка...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от peterhr » 29 Авг 2018 09:22

boyanmt, идеята на моя "абсоютно не помагащ" последен пост беше - да се радваш на колата и да ходиш на места, на които искаш. А не да робуваш на цифри и да ходиш по сервизи.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от boyanmt » 29 Авг 2018 16:47

Ooo..и аз това казвам колеги!
Аз не робувам на колите ми....точно обратното...
Чисто и просто исках да дам реална информация на колежката,защото едно показва извън града,коренно различно в града, а госпожата се интересува колко би горил автомобила градско. Явно говорим на различни езици и си чешем пръстите....

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от boyanmt » 29 Авг 2018 17:35

slowtraveler написа: 29 Авг 2018 08:48 - градското шофиране никога не е било какъвто и да е ориентир за разхода..
Да,ама колата ти гори повече,отколкото ти си мислиш,тоест караш по статистика,а не по реалност!

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от boyanmt » 29 Авг 2018 17:40

peterhr написа: 29 Авг 2018 09:22 ...не да робуваш на цифри и да ходиш по сервизи.
Всеки решава как,кога и защо да посети сервиз,ако това наистина се налага.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от slowtraveler » 29 Авг 2018 21:26

boyanmt написа: 29 Авг 2018 17:35
slowtraveler написа: 29 Авг 2018 08:48 - градското шофиране никога не е било какъвто и да е ориентир за разхода..
Да,ама колата ти гори повече,отколкото ти си мислиш,тоест караш по статистика,а не по реалност!
Това не го разбрах... Колата ми в реалност гори точно толкова, колкото и наливам (и съвпада с другите измервателни уреди)... Та какво има да си мисля, като виждам колко ми гори?
Жената искала да знае... Ами отговори и коректно - 'колата ще ти гори градско някъде между 8 и 18л/100км'... Дали това ще и помогне? И двата разхода са изпълними при конкретни условия...
Та общо взето - градския разход е ясен за запознатите колеги. А лаиците пък се стряскат 'ама защо на съседа му гори 8л/100км, а пък на мен 14л/100км. И понякога тръгват по сервизите с напълно изправен автомобил (твърдо не визирам теб, но този ефект е виден в няколко от темите във форума) :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от boyanmt » 29 Авг 2018 22:11

Всеки има право на мнение.Несериозно е да дадеш “конкретен” отговор 8-18,както ти визираш. После,както казах...ако ти дават разходна норма да кажем 10/100...а при теб е 20/100,при нормално каране...и кажеш майната му...то това би се отразило само на твоя джоб. Причините могат да бъдат от различно естество,и ако същите не се вписват в нормалното,не виждам какъв е проблема да се поиска мнение на сервиз?
Относно това което не си разбрал....напротив,много добре ме разбра... tooth.gif
Както и да е!

Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от peterhr » 29 Авг 2018 22:25

Добре, ама реално какво очакваш от посещението в сервиза? Примерно (съвсем хипотетично) имаш разход 20/100, а дават по книжка 10/100. Та отиваш в сервиза, там с вълшебната лампа или хввърлят на боб, та намират някое разкачено кабелче и изведнъж разхода ти пада на 10/100. Това вярваш ли го??? На чисто нова кола аз много трудно бих повярвал на нещо, което да ти вдигне разхода.
На кола на 10-20 години има много елементи, които се износват и има значение - dpf, egr, свещи, кабели, дебитомер, дюзи и много много други. Но на чисто нова кола да търсиш под вола теле си е само чесане на пръстите по форумите.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от boyanmt » 29 Авг 2018 22:41

А защо пък трябва да се съглася с факта,че като е нова колата,не страда от болести? Ами ако хипотетично нещо се е разместило,и това е повлияло...дали няма да се хване на уред. Не разбирам-за това питам. По принцип,от сервизи се плаша,но опция няма!
Както казваш..нашите официални сирвизи правят оглед на “боб” и други зърнени култури. Ти какво би направил тогава?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от slowtraveler » 29 Авг 2018 23:50

boyanmt написа: 29 Авг 2018 22:11 Несериозно е да дадеш “конкретен” отговор 8-18,както ти визираш.
Напротив - и двете могат да бъдат изпълнени от един и същ автомобил и шофьор при различни условия...
А когато шофьорът е различен - там нещата стават съвсем мътни...
Докато при извънградско внимателно шофиране може да се направи доста точна преценка - можеш лесно да създадеш удобни и близки до идеалните условия...
Например - карай по приблизително равен терен с 80км/ч или 100км/ч без много трафик няколко десетки километра - това са лесно изпълними условия... И ще получиш разход, който ще е някъде +/- 0.5-1л/100км от всеки друг изправен аналогичен автомобил....
Докато в града чисто технически няма как да създадеш аналогични условия, които лесно да ги повториш... Защото пречките и условностите са много повече.. От там и разликата в разхода в много големи разлики...
На твое място просто бих покарал автомобила в 'идеални условия' извън града и ако разходът е ОК (близко до идеалните заводски параметри) - значи всичко е нормално - автомобилът при идеални условия си изпълнява параметрите. А при другите случаи условията не са идеални.. Затова и при такъв случай не бих си губил времето по сервизи...

А за статистиката и 'горенето повече' отколкото си мисля - наистина не те разбрах какво искаш да кажеш... Знам колко ми гори автомобила при различни условия... И знам, че ако се набутам в неблагоприятни условия - разходът ще скочи юнашката... Ей го вчера ми отне почти час изминаването на километър по Източна тангента до летището... Задръстване. Такова, че понякога изгасях двигателя, хората се разхождаха покрай автомобилите. Е колко да ми изгори...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от Scott » 30 Авг 2018 00:40

slowtraveler написа: 29 Авг 2018 23:50...Докато в града чисто технически няма как да създадеш аналогични условия, които лесно да ги повториш... Защото пречките и условностите са много повече.. От там и разликата в разхода в много големи разлики...
На твое място просто бих покарал автомобила в 'идеални условия' извън града и ако разходът е ОК (близко до идеалните заводски параметри) - значи всичко е нормално...
Да вляза в ролята на адвокат на Дявола - конкретно за хибрида, разхода в града се влияе от различни агрегати, сравнен с разхода извън. Напр. Батерия с намален капацитет или влошени параметри, ще играе много по-голяма роля в града отколкото навън. Но това просто за спорта, по принцип съм напълно съгласен че колегата няма от какво да се притеснява при нова Тойота. Освен субективния фактор естествено tongue.gif

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Нова RAV4 Hybrid???

Мнение от boyanmt » 30 Авг 2018 03:44

slowtraveler написа: 29 Авг 2018 23:50
boyanmt написа: 29 Авг 2018 22:11 Несериозно е да дадеш “конкретен” отговор 8-18,както ти визираш.
Докато при извънградско внимателно шофиране може да се направи доста точна преценка - можеш лесно да създадеш удобни и близки до идеалните условия...
Доста точна преценка за разхода извън градско-нали? И какво ме топли статистиката че ще горя 10/100 извън града,като карам В ГРАДА? И за какви идеални условия говориш....нали знаеш къде има идеални условия за опити...не в такава среда-определено! Всеки един автомобил идва с разходна норма градско/извън града и смесено. Да,съгласен съм че тези данни са изчислени на равна настилка,без вятър,трегло на водача 80кг...и тем подобни фактори,но се чудя...тоолкова ли в ненормална среда караме,че всичко да скочи х2 ? Иначе...моя резервоар винаги е на 100%,и не страдам от главоболия от горене. Преди,когато карах автомобили от WAG концерна, параметрите много повече отговаряха,заявявам го наистина сериозно и отговорно, та за това питам вас- колегите които имате опит с Тойота,и то ви задавам въпрос ,не за да издребнявам за разход( както някой жлъчно се изказаха)',а просто да си “сверя часовника”.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 79 госта