Проблемен мотор втора ръка

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
мехаННика
Мнения: 1688
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 17 пъти

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от мехаННика » 11 Май 2018 08:21

Настръхнах, силни мъже, широки души и рев по форумите. Големи пари, големи възможности и тънки сметки. Ти ли не знаеш къде са касовите бонове и пълната гаранция? И парите са доста по други де. Нещо не е така в тая история. Трябваше ми двигател за един мотор. Намерих морга в нета и звъня. А гаранция ? Човека казва мъжки- ела с мотора, монтираме и ако заработи добре- плащаш. Ако не, имам още един такъв. АЗ НЕ СЪМ ГО КАРАЛ КАТО СОБСТВЕН ЗА ДА ГАРАНТИРАМ. Нито другите петнайсет мотора. Нямах време и се отказах. А ти създаваш впечатление на човек с вярвам добри технически познания, в друга област,но все пак техник. Няма начин да не се намери решение, може да не ти хареса и да не е по твоите представи, но има. Безавариен рейс и размисли малко преди да говориш големи думи. Както казал чукчата: ничево не дал- ничево не взял...

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от slowtraveler » 11 Май 2018 11:07

1234567 написа: 10 Май 2018 22:37 дописивам финала на сагата т.е.
Освен рев и общи приказки нищо не разбрах... bash.gif
Моля изяснете какъв е резултата - явно не сте доволни, въпреки, че Нико явно е изпратил платформа (навярно по маршрута Пловдив-Варна-Пловдив струва колкото самия двигател?)... Съпругата Ви върна ли се с автомобила? И за да не сте доволни - колата е продължава да гори масло?
Колко масло гори в количествено отношение (предполагам ако е горяла много масло преди това, ауспухът е мазен, и няма да е достоверен източник на информация)? Следите ли сега (и преди) температурата (нормално е при нов двигател първите няколкостотин километра да сте много внимателни - следене на всички течности, обезвъздушаване и т.н...)...
Друг е въпросът защо не сте поръчали на сервиза, монтирал Ви двигателя да направи първо ревизия и да подмени износени детайли - в края на краищата купувате стар двигател и този момент преди монтажа е най-добрия за извършване на тази ревизия..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
НиКо
Мнения: 235
Регистриран на: 18 Сеп 2010 18:49
Местоположение: Пловдив

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от НиКо » 11 Май 2018 12:50

Здравейте на всички.
Още от началото на възраженията се старах да не се подавам на емоции и да пиша евентуално след като претенциите се решат.
Така , ето истината по цялата сага от мойта гледна точка.

Продадох мотора на човека , на 11.04.2018
Бях препоръчан от Люцкан(майстора на човека) , който аз лично уважавам, без да сме близки, без да се познаваме лично.

Както всеки съфорумец и този човек получи безплатна доставка , и то не до офис, а до адрес.
100лв доставка(не е важно ,че съм ги загубил - важен е клиента)
От тук по принцип броим 7 дни гаранция на мотора ...все тая
Човека взе мотора , качили са го.

Обади ми се на 25.04.2018 да ми каже ,че мотора е счупен и горял масло.

Така...
Сега питането ми до тук е следното.
Мотор горящ масло 2л на 100км ще прави целият изпускател в масло.
Целите изпускателни портове ще са мазни.
Изпускателната гарнитура на мотра е сложена нова.
Как още с монтажа не сте видяли ,че мотора има проблем - а сте го монтирали (масларка)???

Просто не ми го побира акъла.
Продължаваме нататък.
Мотора явно счупен се кара 300 км ?!? Защо?

Когато човека ми се обади първия път ме изкара най-големия измамник.
Изравни ме със земята.Аз мълчах и слушах.
После му казах ,че няма как да оставя клиент ,който да не остане доволен.
Лични принципи...

Започнах да мисля от какво може този мотор - при мен идеално здрав да "умре" за 300 километра.
Обясних му няколко работи , но той каза ,че са си на местата.

След ,което единствения начин беше да изпратя платформа и да вземат колата от Варна и да я докарат при мен.
За да видя какво се е случило и да коригирам нещата в полза на клиента.

Колата дойде.адски пушек от ауспуха.
Викам си тук работата е ясна...аз съм дал прецакан мотор на човека.Сега ще му сменя мотора с друг и ще го закарам във Варна.
Обаче както си пуши колата отивам до мойта ,от която съм свалил мотора и що да видя.
Изпускателния колектор свеееети ... Ама грам не преувеличавам - Свети.
Викам:-Тука нещо става.
2.jpg
2.jpg (541.65 KiB) Преглеждано 2538 пъти
3.jpg
3.jpg (269.06 KiB) Преглеждано 2538 пъти

Колата на подемника - мотора долу и на масата.
Кво се оказа.Маслените сегменти в един и същ диаметър с буталото.
Махам компресионните и буталото с маслените сегменти влиза в цилиндъра без скоба...

ТОЗИ МОТОР Е ПРЕГРЯН БЕЗ СЪМНЕНИЕ!!!

Така , викам гарнитура и нови сегменти и ги слагам.
Мотора - валове , лагери , всичко беше като ново.
Без грам износване.Съжалявам ,че нямам снимка на мотора в разглобено състояние да видите златен цвят на цялата вътрешност.
Слагам новите сегменти с новата гарнитура - качвам мотора и запалвам колата.

ГРЕДА! Колата не ще да се обезвъздуши не ще да включи перка?!? Кво става?!?
Ами как кво става.Термостата е умрял.
Махам термостата ,сменям го с друг и колата се оправи.

НЯМА ПУШЕК , НЯМА ДИМ.
Нова гарнитура , нови сегменти 130лв моя цена - без моя вина...
Правя се на тъп и му се обаждам да му кажа ,че колата е идеална и няма пушек няма дим.
Той ми вика - тва е невъзможно като маслото и свършило в мотора бил наливал на 2-3 пъти масло по пътя.
ЗА КАКВО Я КАРАШ КАТО КОЛАТА ИМА ПРОБЛЕМ??? ЗА КАКВО?

ЗАЩОТО ТИ СИ Я ПРЕГРЯЛ , ТИ СИ ЗНАЕЛ , ЧЕ КОЛАТА Е ПРЕГРЯЛА И НЕ МИ КАЗА ,ЧЕ ТАМ Е ПРОБЛЕМА.
КАК една кола излиза без да се провери дали пуска перки?
КАК ЕДИН СОБСТВЕНИК, СЛЕД КАТО ВЗЕМЕ КОЛАТА СИ НЕ ГЛЕДА ТЕМПЕРАТУРАТА НА ВОДАТА???
Аз ли да я гледам?Тя затова е там тая стрелка.
Не сервиза има вина, а отговорноста е на собственика ,че колата му прегрява а той продължава да кара.


Праща жена си да я вземе.Защо жена ти бе човек?
Аз не съм дал мотора на жена ти.
Дойде жената.Пратих да я посрещнат от спирката.
Не исках да вика таксита.
Взеха я с тяхната си кола.Караха до сервиза колата.
Питахме я 10 пъти пуши ли?
-Ами не пуши.Каза тя.
В 14.30 тръгна от нас.И в 17.30 и се обадих да я питам.
Как сте госпожо?Добре ли пътувате?
-Да добре пътувам.Колата е добре.Почти стигнах.
-Пуши ли?
-Не пуши.

Братче , аз ли съм тъп или Пловдив - Варна - 3часа.

В 20.30 ми се обажда пак госпожата.
Колата ми загасна на светофара както си седях и пак взе да пуши.
Бях на детски център и я помолих да и се обадя след малко.
След 30 мин г/д и звъннах но никой не ми вдигна.
Викам си стана късно - няма да ги притеснявам.
Утре ще се чуем.

На следващата сутрин ми изпраща снимки , от които така и не разбрах какво иска да ми каже.
Писах и мъжа и да ми се обади и не знам поради кака причина не той , а тя постоянно комуникира с мен.
Как да говора с жената относно този проблем.

Ето прилагам снимки да видите вие за какво иде реч.
И последното съобщение ,което и написах.
От тогава не ме потърсиха.И отново драскат по мой адрес - без да се чуем.
Прикачени файлове
4.jpg
4.jpg (438.15 KiB) Преглеждано 2538 пъти
Последно промяна от НиКо на 11 Май 2018 13:27, променено общо 3 пъти.
Поддръжка, ремонт и огромна гама от авточасти(нови и втора употреба)за вашата Тойота или Лексус:0878130400 - "РЕНД" ЕООД
Монтиране на газов инжекцион на цени от 600лв *MIMGAS *LOVATO
https://www.facebook.com/REND.autoparts/ www.rend.cars.bg

Аватар
НиКо
Мнения: 235
Регистриран на: 18 Сеп 2010 18:49
Местоположение: Пловдив

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от НиКо » 11 Май 2018 12:57

Ето разговора със жената.
33.png
33.png (52.74 KiB) Преглеждано 2531 пъти
34.png
34.png (54.64 KiB) Преглеждано 2531 пъти
Поддръжка, ремонт и огромна гама от авточасти(нови и втора употреба)за вашата Тойота или Лексус:0878130400 - "РЕНД" ЕООД
Монтиране на газов инжекцион на цени от 600лв *MIMGAS *LOVATO
https://www.facebook.com/REND.autoparts/ www.rend.cars.bg

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от slowtraveler » 11 Май 2018 15:18

Благодаря на Нико за предоставената фактология... За диалог се изискват две страни... Иначе става караница..... :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
kostadinnm
Мнения: 240
Регистриран на: 09 Яну 2013 21:20
Местоположение: София/Петрич

Проблемен мотор втора ръка

Мнение от kostadinnm » 11 Май 2018 19:32

Автомобилът с ръчна или с автоматична предавателна кутия е?!
Офтопик
ermm.gif, не се сдържах...
Corolla 2006 2.0 D-4D | sedan, SOL

1234567
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Апр 2018 13:54
Местоположение: varna

Проблемен мотор втора ръка

Мнение от 1234567 » 13 Май 2018 00:24

Приятелю НИКО - ГЕОРГИ ,
icon_n_bann icon_n_bann icon_n_bann
Купувам двигател от теб втора ръка т.е. употребяван за "скромната сума " от 1000 лв без касов бон , фактура или каквото и да е . Знаеш ли ако реша да се обадя в НАП_ Пловдив какво ще ти се случи в близките 2 години- разследване без значение дали си изряден или не , бизнеса ти ще е стопиран докато трае проверката.ВСЕ ПАК НЕЩО ДА БЕШЕ ДАЛ -документ нещичко. След като гониш на макс "profit" поне направи необходимото , минимума а не показно лицемерие.Ако всичко беше наред с ебания ти двигател щеше ли да стане този панаир. Какво , някой ми е платил да те черня или аз съм мазохист или просто хоби или ми е приятно съпругата ми да си загуби времето и работата .Казах ти в началото че АЗ и момчето от сервиза
ЛЮЦКАН не сме хора да не "Вдяваме" от таз техника, не би , няма кой да чуе- ИНТЕРЕСА КЛАТИ ФЕСА, НАЛИ. АКО ИСКАШЕ ДА СИ ТОЧЕН И ОТГОВОРЕН , СЛЕД КАТО МИ ПРОДАДЕ ПРОБЛЕМЕН ДВИГАТЕЛ ИЛИ ПРОСТО НЕ ЗНАЕШЕ ЧЕ Е ТАКЪВ , МОЖЕШЕ ЗА 3 ДЕНА ДОКАТО КОЛАТА БЕШЕ ПРИ ТЕБ В ПЛОВДИВ ДА ОПРАВИШ НЕЩАТА. Който иска да купува от теб , АЗ не бих повече.Иначе пробвай се в литературата може и да се окаже че си нешлифован диамант :D :thumbsup: tooth.gif . И АПРОПО _ Мисля че обясних защо съпругата ми отиде да вземе колата.

......., КАКВО СИ УЧИЛ , КАКВО СИ ЗАВЪРШИЛ ...ПИШИ , ЩЕ БЪДЕ ИНТЕРЕСНО ДА ЗНАЯТ бъдещите ти клиенти.Ако искаш мога да ти пратя на снимка да видиш какви ти бяха свещите от ДВГ-то и източеното като ПЕТМЕЗ масло."ПЕРФЕКТЕН" двигател както каза , ама на ДУМИ.На практика реално , оня горе само е наясно .Хайде чао , и не се притеснявай няма да те изпея, не си струва и ти семейство храниш и деца.Пък и все пак си ДЖЕНТЪЛМЕН според съпругата ми , А аз и вярвам .ЖИВ И ЗДРАВ.

Колега slowtraveler , И аз благодаря за ФАКТОЛОГИЯТА и не ми се повтаря очевидното И НА ВАС- повреден ДВГ сменен с Уж читав а на практика пак същото . Какво има да дъвчем едно и също.Маслото заминава, пуши , от какво ,от спирачките ли , от охладитела ли , от акумулатора ли. КАКВО НЕ Е ЯСНО освен:
1. Заклинващи сегменти
2. Износени уплътняващи О-ринги на клпаните.
3.Изкривени клапани стебла.
4.Издухана тотално ЦБГ.
И сега в момента чекера пак е светнал и колата придърпва от зацапани свещи въпреки че в Пловдив там при Нико го бяха занулили.За КАКВО повече да говорим и дискутираме. Моите искрени уважения към ВАС и хубавия форум ,но това са фактите.Не искам да очерням или обиждам когото и да било.Поздрави.!
 ! Съобщение от: slowtraveler
Официално предупреждение за езика - мнението е коригирано icon_n_bann icon_n_bann
Мерете си приказките и прочетете отново правилата на форума - личните обиди са забранени в този форум bash.gif
Заплахи също не се толерират...

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Проблемен мотор втора ръка

Мнение от slowtraveler » 13 Май 2018 02:13

1234567 написа: 13 Май 2018 00:24 КАКВО НЕ Е ЯСНО освен:
1. Заклинващи сегменти
2. Износени уплътняващи О-ринги на клпаните.
3.Изкривени клапани стебла.
4.Издухана тотално ЦБГ.
В опит на изясняване на фактологията - проверили сте и на Вас ви е ясно и сте установили горните причини?! Или просто гадаете...
Защото чисто в техническо отношение нещата нещо не ми се връзват...
1. Заклинващи нови сегменти? Силно ме съмнява, макар и не е невъзможно... Имаше такава сервизна акция и при мен се получи на 30х.км на Т22 с двигател 3ZZ-FE... Като започна внезапно горене на масло, но не съм допускал прегряване или маслен глад. След смяната на сегменти и бутала по сервизна акция не съм имал никакви последващи проблеми...
2. Горенето на масло ще е доста умерено, без да влияе на останалите точки...
3. При изкривени стебла на клапаните силно ме съмнява да запалите двигателя и той да работи нормално дори и за малко
4. Няма връзка с горното, а обикновено е вследствие на прегряване...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Проблемен мотор втора ръка

Мнение от max-2 » 13 Май 2018 21:31

До сега Нико винаги е бил точен. Предполагам и занапред ще е така. Съжалявам, че така се е получило. Явно всеки е прав за себе си в случая. Дано да се стигне до еднозначно мнение каква е причината да се стигне до такъв разпад на двигателя.
П.С. Аз не бих карал на макс двигател с току-що сменени сегменти. Дали госпожата е била предупредена-не стана ясно...
Carina E 4AFE LB 1992

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта