Проблемен мотор втора ръка

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
1234567
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Апр 2018 13:54
Местоположение: varna

Проблемен мотор втора ръка

Мнение от 1234567 » 25 Апр 2018 14:12

БЛАГОДАРЯ МНОГО ЗА СЧУПЕНИЯ МОТОР 3ZZU 1,6 110 к.с. който изпратихте във Варна на името на Димитър Йорданов.
За има няма минати 180-200 км , да над 100 и под 200 км за 3 дена само изгори 2 литра масло а за пушилката не коментирам.
А удоволствието да го закупя беше за скромната ЦЕНА от 1000 лв като в интерес на истаната да отбележа че транспорта от Пловдив до Варна си го пое т.н. Нико - Георги. Жив и здрав колега и дано да няма друг като мен прекаран , прекаран не защото е купил , а защото е платил цена която не струва.
А който не вярва ето го тел. ми 0887315 274 да мине във Варна да се увери ( док. от доставката и да види пушилката) докато не съм я подкарал към ТРАНСИНС.
thumbdown.gif thumbdown.gif thumbdown.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от slowtraveler » 25 Апр 2018 21:39

Пробвахте ли да се свържете с Нико (предполагам Георги е негов служител) за коментар?
Да, неприятно е да се получи такъв проблем, но добрият търговец се отличава от лошия точно по начина на реагиране при такава ситуация...
Сами разбирате, че Нико няма как да тества всеки двигател, но предполагам може да предложи устройваща Ви алтернатива ако този е бил умрял...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

1234567
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Апр 2018 13:54
Местоположение: varna

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от 1234567 » 25 Апр 2018 23:24

Здравейте колега,
На същия този тел. 0878130400 комуникирах с Нико. По разбираеми причини не исках да бия път до Пловдив " за да чуя как работи мотора" , още повече като прочетох отзивите за него и имайки предвид че все пак за 1000 лв .....Да днес два пъти го потърсих на същия тел. но първия път свободно а втория заето.
Георги е името което беше написано за подател на пратката-възможно е да е служител. Сервиза в който ми смениоха мотора не е случаен дори момчето там ми го препоръча. Може би е бил закрепен с добавки тоз мотор и при наливането вече на новото масло съответно без добавки е промило всичко и така. Иначе равномерна работа ,без всякакъв необичаен шум или друго.Но така здраво пуши че се усеща дори когато се кара. И да добавя -имах Авенсис 2002 , 1,6 110 к.с. купен чисто нов Ян. 2003 от КарКом Варна и до 2017 навъртях ( повечето съпругата ми ) около 200 000 км. Разход на бензин на 200 000 приблизително същия като по книжката му , никакви проблеми освен консумативи - накладки и биелетки смених чак на 75 000 и 90 000 км . Но от закупуването му го карахме само със синтетика ( масло ) и най високооктановия бензин ( V Power Shell, Max Moution OMV ,....) т.е. цялата високооктанова гама в БГ доколкото е такава :D и без "изцепки". До момента в който поради нелепост моя и глупост моя го намачках до невъстановимост. Заради съпругата си от "сантимент" намерих същия дори и на цвят но даде проблем с двигатела - от незатегната добре свещ от предишния собственик ( мармалад ).
Нямам нищо против Нико и дори и той може и да не е разбрал , но за тези пари би трябвало да има мъничко повече сигурност и отговорност. Едно е 500 лв и нямаш гаранции никакви и друго 1000 лв.Както и да е.За мен това е марката като качество(здравина)/цена "един път" и всичко друго е компромис я на качество я на пари.
Толкова за моя скромен опит.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от slowtraveler » 26 Апр 2018 00:01

Колега, предполагам (убеден съм почти на 100%), че Нико няма как да тества мотора - все пак внася резервни части, а не автомобили, които могат да се тестват... А стенд за тест на мотор едва ли има...
Да, дразнещо е да не може да се свържеш веднага с Нико - и мен това би ме подразнило...
Надявам се все пак да осъществите връзка в най-скоро време и въпросът да се реши по удобен и за двете страни начин....

Между другото преди няколко месеца колега от форума бе попаднал на подобен проблем - невъзвратимо повреден двигател... Та след получаване на 'втора ръка' двигател направи пълна ревизия - така и така двигателя е долу и е най-удобно точно в този момент да се прегледа и да се подменят износените детайли - в края на краищата двигател втора ръка вероятно е амортизиран и една подмяна на износени детайли би позволила доста продължително спокойствие у собственика :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от e 10 » 26 Апр 2018 00:45

slowtraveler написа: Колега, предполагам (убеден съм почти на 100%), че Нико няма как да тества мотора - все пак внася резервни части
Мисля, че чак такава апологетика в подкрепа на една автоморга не е нужна no.gif . Не би било лошо въпросният Нико да се включи по тема, чакаща отговор половин година: http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=23809&start=15. Нищо лично към него! Дано не ми е надделяла ракията :whistle: !
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от slowtraveler » 26 Апр 2018 07:51

e 10, просто обмислям какви са вариантите...
Относно тестовете на двигател 'за да не го дадеш в такова състояние' - какво решение би предложил лично ти, при което да даваш тестван двигател, ама след като си го получил свален от колата, или поне от кола, неподлежаща на тестване?!
Предполагам не би измислил нищо по-умно от това, да предложиш частта така, както е. Като поемеш гаранция ако се скапе в обозримо бъдеще...
Затова и се опитвам да си изясня каква е била реакцията на Нико, и подсказвам на колегата правилният път - малко по-настоятелно търсене на Нико (или служителя му).
Защото често в афекта си човек не мисли рационално и махва с ръка, поддавайки се на стереотипи (абе автоджамбазин - прекара ме - те всички са такива), вместо да поговори с човека (от личен опит го казвам tooth.gif )..
► Виж съдържание
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

1234567
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Апр 2018 13:54
Местоположение: varna

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от 1234567 » 26 Апр 2018 13:02

Здравейте колеги,
Човека отговори и ще имаме евнтуално среща в Пловдив за да се увери. Ще помисля дали да я закарам дотам защото доста масло ще замине пък и време.
Както писах това е въпрос на всичко друго но не и на здрав разум от моя страна.
Отпадна и съмнението за объркано свързване на картерната вентилация защото маркучите са с различен диаметър на входа и изхода което потвърдиха от сервиза.
Благодаря много за подкрепата.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от slowtraveler » 26 Апр 2018 14:13

Радвам се, че сте осъществили контакт и се надявам все пак да намерите правилното решение...
Не бих казал, че изборът Ви е вследствие на липса на здрав разум... Въпрос на гледна точка...
Наскоро сменяхме двигател 2.2 на Пежо - на някои им се струваше, че не е здрав разум да сложим нов двигател за 9500лв на дърта търкаляна кола... Дори не се водеше нов двигател, а заводски рециклиран голям блок (т.е. нов, но срещу връщане на стария, като двигателя пристига без горивна апаратура и без навесно оборудване - гол блок с монтирана на него глава, валове, бутала и т.н.)..)...
► Виж съдържание
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от Kiki » 26 Апр 2018 18:08

За да стигне една кола до автоморгата, то е ясно, че става единствено за там. Едни заради блокирал двигател, други заради претърпяло произшествие, трети заради друго.
Важното е моргаджията да е коректен и да влиза в положението на клиента при подобен случай.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от slowtraveler » 26 Апр 2018 21:47

Точно това имам предвид Кики...
При такъв тип бизнес съм убеден, че винаги можеш да попаднеш на 'лява' стока, но разликата между коректните и некоректните търговци е точно начина на реагиране след такава случка...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от Akima » 02 Май 2018 19:36

1234567 написа: 26 Апр 2018 13:02 Човека отговори и ще имаме евнтуално среща в Пловдив за да се увери. Ще помисля дали да я закарам дотам защото доста масло ще замине пък и време.
Хубаво е да споделите какво става, защото досега не се разбра много.


Предният ви мотор лично го гледах с ендоскоп като помощ на Люцкан от Геомоторс - втори цилиндър беше ковачница...
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

1234567
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Апр 2018 13:54
Местоположение: varna

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от 1234567 » 03 Май 2018 12:24

Здравейте ,
след разговорите с Нико/Георги той поиска да закарам колата в Пловдив ( като обеща да ми плати горивото и маслото до там и обратно)за да се увери лично че мотора е много износен и като компенсация да го подмени с друг. Тъй като не повярва първоначално че проблема е в мотора. Мислеше че в сервиза във Варна са объркали вход/изход на картерната вентилация или нещо друго....Пита дали сме мерили компресия-не бяхме.Днес ходих пак до сервиза и майстора ми показа както преди това ми каза по телефона че няма как да се объркат вход/изход защото диаметрите на маркучите са различни.Джапанките нарочно така си правят техниката че дори и да искаш , ще се затрудниш да оплескаш нещата. Отидох до сервиза и за да замерим компресията за да отговоря на колегата от Пловдив честно и сигурно въпреки че след като няма външен теч а пушилек здрав от ауспуха е ясно. По пътя до сервиза от селото в което живея на 25км от Варна ,колата взе здраво да придърпва и ми светна чекера. В сервиза като се демонтираха свещите, се видя че са здраво омаслени а върху буталата т.е. частта от тях която се виждаше през отворите за свещите също масло.Това последното лично го установих.Тоест как ще дойде-по какъв начин толкова масло там в горивната камера.Компресията се измери и оказа в червената зона на уреда между 17 и 18 бара , да точно толкова.Дори и аз блокирах първоначално.А нормално трябва да е 10,12 и обяснението е просто - уплътняващия ефект на маслото навлизащо в горивната камера та чак в уреда за измерване. И като финал още 1,5 литра масло се наля в двигатела и заедно с това което аз бях налял 1 л. стана 2,5 литра изгорено масло за минати 200 - 220 км. Там в сервиза веднага звъннах на Нико от Пловдив да му кажа за компресията и че вече е много рисково да тръгвам утре за Пловдив с така придърпваща без тяга кола защото може да остана някъде на пътя. Той настоятелно поиска там да види колата и да действа и затова обеща да я вземе и върне с Пътна помощ. Разбрахме се че в Събота ще дойде неговия човек да я вземе.Това е засега и споделям както искате.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от slowtraveler » 03 Май 2018 12:58

Хм... Надявам се оценявате, че малко хора биха направили такъв жест - напълно нормално би било (дори и в западните държави) например да им върнете двигателя и в най-добрия случай да си получите парите, и кой откъде е - труда е за Ваша сметка :whistle:
От споделената информация оставам с убеждението, че навярно под афект в първите мнения сте изписали доста неща, които не са съвсем коректни...
Т.е. сте започнали да се оплаквате във форума без да се постараете първо да установите контакт с продавача.

А това кой как се е прекарал - който не иска да се прекара - купува ново... И тогава пак не е сигурно .. :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

1234567
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Апр 2018 13:54
Местоположение: varna

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от 1234567 » 03 Май 2018 14:25

Колега slowtraveler ,
Извинявам се че сте останал с това убеждение но мисля че нещата които съм изписал тук са много коректни има си модератори да преценяват. И писах по горе че правих опити и е регистрирано в телефона ми и оператора за връзка с Нико но не ми вдигаше и чак когато писах във форума имаше ефект и се свързах с него и затова ВИ БЛАГОДАРИХ за подкрепата . И разбрах че не в БГ тогава. Също и писах че е разбираемо че е нямало как да знае за това че мотора е проблемен.Все пак не е ново както писа и друг колега няма стенд пък и е тъпотия да има за ....Има си и реноме тук , клиентела и затова не е безотговорен. И е безмислено да се дърлим и подмятаме това или онова и да си губим времето ,пък и навън какво хубаво слънце само за работа по двора.А за новото и аз си минах по реда и няма да забравя как чисто нова кола на 300 км само , зверски изкривих джанта а гумата за боклук ( късмет че окачването не пострада) на същите км от хубавите пътища и за капак хубавия данък защото не "замърсявала" околната среда.А за професионалистите и цените на части и услуги в сервиза на ТОЙОТА във Варна няма да кажа нищо само дето тогава 2003 ходих във Велико Търново за да си закупя и да ми монтират пак там оригинален теглич за колата вместо тук във Варна.Може би това е само за Тойота и то във Варна знам ли. И в двата края ..... е еднакво голям. Та човека ще постъпи както си реши в ситуацията а аз повече НИКОГА няма да си купя чисто нова кола в БГ защото сърцебиенето ми като чупя нова по пътищата и я дерат неподкастрените клони е по голямо отколкото някоя втора ръка а пък не съм добре със здравето.Преминал съм вече 46-те лазарника и ЕГН-то си казва думата.

Към колегата Akima - това с ендоскопа наистина е много практично и пестящо време и средства а за Люцкан освен хубаво нищо друго не мога да кажа ,най малкото е че ме отърва от "професионалистите" на Тойота във Варна успешно.
Поздрави на всички от сърце.Форума е много полезен.

1234567
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Апр 2018 13:54
Местоположение: varna

Много модели Toyota - НА ЧАСТИ - Нико - 0878130400

Мнение от 1234567 » 10 Май 2018 22:37

Здравейте Колеги,
дописивам финала на сагата т.е. аз не бих си купил нищо повече от тъй наречения НИКО т.е. Георги.Защо - няма нужда от показна "отговорност" и празни дрънканици фантасмагории и простотии.Боли от загубата на време което е пари. Три дена колата беше при него в ПЛОВДИВ и ако искаше щеше да направи нонеобходимото.Това е ПРИНЦИПНО и няма "excuse".Отговорността е нещо което не се прилага БГ по разбираеми причини За реномето се изискава ежедневен постоянен и упорит труд. Ще пием една студена вода /вино за поредната преебавка в родната БГ , за сефте и т.н.И за протокола тъй и не получих касов бон или документ за покупко приодажба на мотора ама нейсе. За сведение съпругата ми си загуби времето и нервите защото аз заминавам на рейс( уважаемите колеги наемници под чужд флаг знаят за какво иде реч- завършил 1996 ВВМУ-Варна) и няма как по време на инструктажа си да се занимавам с т.н. НИКО- Георги."Приятелю" Нико радвай се чв натискаш задника на жена си всяка вечер ио не търси под вола теле защото няма да го намериш. ЖИВ И ЗДРАВ и знай чв ние моряците сме малко чалнати.Колеги съфорумци извинявам се за грубия език и бъдете живи и здрави както и още веднъж БЛАГОДАРЯ worthy.gif worthy.gif worthy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта