Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от Kiki » 09 Апр 2018 16:34

mfandakov написа:
Kiki написа: Лесно се правят подобни коментари, когато имаш пари и си купил по-скъпа кола, която ще покрие успешно новите еко изисквания. Какво да направят останалите? Да не карат нищо!

Това ми звучи, като: Щом нямаш пари да плащаш тройна цена за еко храни, няма да ядеш!
Не е точно така,може да се намери в момента автомобил на изплащане нов за около 200лв месечно.
Ако не можеш едни 200лв да отделиш,и следващите 5/7 години да караш почти без да правиш ремонти.
Ако и това те затруднява,значи трябва да си търсиш още една работа или да караш с градският транспорт.Аз също имам едно проблемно МПС и бих го нарязал с кеф.
А като взимаш 800 лв заплата и имаш две деца, как ще плащаш 200 лв месечно за кола? Остават ти 600 лв за гориво, телефони, парно, ток, кабелна, интернет, дрехи, ХРАНА.....
А пенсионерите какво да правят? Вероятно да мрат?! Те нямат ли право да имат коли?
Много лесно е, когато взимаш голяма заплата да раздаваш правосъдие.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от mfandakov » 09 Апр 2018 16:50

Kiki написа: като взимаш
Ами сто процента имаш някой на село.Купуваш 200свободни кокошки и вземаш всеки ден 150 яйца .В София за една седмица един познат продаде като на шега яйца за 10 000лв по 0.39ст бройката.Ти с твоите 150 бр.правиш по 42лв / едрови цени\като за тези пари си инвестирал в фураж 15лв.Сметни 30×42=1260 лв.разходи 400лв Ето ти още едни 800лв от въздуха .И то от едни смешни кокошки на село. Ако се напънеш можеш и да дублираш сумата.

Смешен пример обаче реален. :D
worthy.gif

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от dokkito » 09 Апр 2018 17:02

mfandakov написа:
dokkito написа: Далеч съм от мисълта , че така работи и живее европееца за да си позволи нормален живот.
Европеца става сутрин качва се на колата пътува 80км,работи 9 часа пак се качва на колата и пак 80км.Събота взема извънредни за да си помогне,чисто получава 1800 понеже работи на лазер.Плаща кола лизинг 200 евро,наем 700 ,пералня,телевизор храна,бензин.Жена му гледа дете и взема 2 та година 280евро.Ти ми кажи как ти се струва неговият живот.И не се успокоява че е добър в областта която работи,защото там в далечният изток има някой който е много по добър от него.


П.с Реален е човека..това не е художествена измислица :D
Защо тогава Европееца не дойде да живее в България? Аз също работя по 9 часа на ден и 6 дни в седмицата , но не вземам 3000 лева.
Мисля ,че излизаме много извън темата.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
TATI
Мнения: 2742
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 43 пъти
Обратна връзка:

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от TATI » 09 Апр 2018 17:08

Аз нямам никой на село. Даже и село си нямам.
И ко прайм ся?
Много грешни разсъждения и то само от едната страна на монетата.
И колко ли яйца ще се продадат, ако 3 милиона вземат да отглеждат кокошки?
И изобщо, не може да се правят сравнения, гледайки само от своята си "губерня"
И това, че европейците работели на няколко места също не е вярно за всички (да, нявярно една незначителна част от тях работи на няколко места, може и да е вярно, но това е частта, която се нарича "европейци")
Аз работя само с чужди компании и никой не седи повече от това, за което му се плаща. В 18:05 вече няма кой да ти вдигне, без значение колко ти е спешно. Просто мацката ти казва, ще се чуем утре и толкоз!
Всеки иска ново, но не може с лека ръка да се отреже ентусиазма на всички.
Да, аз си купих два нови автомобила от магазина, но вече са стари. Мога да ги подменя с два нови, отново, но мнозинството не може.
Така че, грешно е всичко да се слага под общ знаменател.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от mfandakov » 09 Апр 2018 17:19

Пак се хващате буквално за думите ми.
Село,яйца ала бала,това са примери.
Ами мислете бе хора....
worthy.gif

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от BOz » 09 Апр 2018 17:29

mfandakov написа: Пак се хващате буквално за думите ми.
Село,яйца ала бала,това са примери.
Ами мислете бе хора....
Защото ти се сподели, че гледаш много тесногръдо с изглед от собствената камбанария, която може би дори и прозорец няма да види поне, не говорим и за усещане, на чуждите такива.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от mfandakov » 09 Апр 2018 17:38

Въобще не гледам тесногръдо,просто хората не искат да видят шансовете които им се предлагат в момента.
Просто живота на хората минава пред очите им и те се явяват само наблюдатели.За несъпричасност към хората най малко аз мога да бъда обвинен,защото имам десетки примери когато съм бил в помощ на някого и съм помагал на хора при старта им.
Вие просто не ме познавате както и аз Вас и не можете да ме упреквате за неща за които си нямате и най малка представа.

Желая Ви лек ден,съжалявам че си загубих тук времето.
Последно промяна от mfandakov на 09 Апр 2018 17:56, променено общо 1 път.
worthy.gif

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от Kiki » 09 Апр 2018 17:44

mfandakov написа: Ами сто процента имаш някой на село.Купуваш 200свободни кокошки и вземаш всеки ден 150 яйца .
Смешен пример обаче реален. :D
Ами 100% нямам никой на село, защото баща ми се е родил в София, дядо ми се е родил в София и аз също-за съжаление.
А примера ти с кокошките наистина е много смешен.
Аз съм си намерил начин вместо с кокошки да се занимавам с друго, въпреки,че вече съм пенсионер, но всички не могат да се занимават с бизнес.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от dokkito » 09 Апр 2018 18:11

Успелите хора в нашата страна са в пъти по-борбени , умни и упорити от колкото в белите държави. В същото време са много по- малък процент. Масофо хората тук са бедни не защото не работят или са глупави, а защото толкова им се плаща. Не всеки може да развива успешно бизнес.
В Европа не е нужно да развиваш бизнес за да живееш нормално.
Ето това е огромната разлика.
Затова там средната класа живее нормално.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от slowtraveler » 09 Апр 2018 19:02

Съгласен съм с Докито....
Примери - колкото щеш... Не те ли мързи - в белите държави винаги можеш да си намериш работа, с която да можеш да живееш що годе спокойно... Да, не става въпрос да си гоУемият шеф, а средна класа... Голям шеф е по-скоро изключение - никога няма да направят чужденец...
Но средната класа няма да се притеснява дали да си смени колата след 4-5 години, защото знае, че трябва много да се издъни за да го уволнят. За храна и т.н. ще отиде много по-малък процент от заплатата... И т.н. и т.н...
Докато тук средната класа общо взето я няма. Приятелско семейство - колега от университета работи отговорна работа като инженер в голямо национално предприятие... Заплатата му е висока, но все пак почти двойно по-ниска от споменатата цифра в Евро :) Съпругата му дълго време не можеше да си намери работа след като Карфур се изнесе (завличайки я със заплати за няколко хиляди лева - бе на доста висока позиция)... Обиколи сума ти интервюта.... Заплата над 800лв? Почти невъзможно... Щерка им учи в Англия и работи за да си помага... Изплащат и кредит за скромното си жилище...
Ами никога не си е помислял колегата за нов автомобил - просто няма как... Средна класа... Добър специалист..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от dimkaraganchev » 09 Апр 2018 20:05

Това въобще няма ви реши проблема с мръсния въздух в София. Но съм твърдо "За". Искам да видя как управляващите тикви си мятат оставката за пореден път. :)

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от dokkito » 09 Апр 2018 20:13

Тя държавата ако си измие улиците и създаде достъпна алтернатива на отопление ще е много по- чисто.
Винаги съм се възхищавал на Свети Влас. Цяла седмица на почивка , а като се прибирам нама нужда да си мия колата. Просто колата е чиста както вътре така и от вън.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от dracunculus » 09 Апр 2018 21:37

Ми тук в Германия от над 10 години ги има тия стикери и въпреки това въздухът в доста от големите им градове е много замърсен. Чешат си езиците....от части страдат и почти нонови коли- дизелови на по 2,5-3 години (всичко под Евро6). Според мен си е трик на държавата да си пълни хазната от ДДС на нови коли, щото немеца си има средния стандарт да си смени колата на всеки 3-4 години, особено ако му се наложи. Разбира се не са всички така, но по-голяма част
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от maestro75 » 09 Апр 2018 22:15

Напълно подкрепям колегата фандаков Който е инициативен, кадърен или и двете..не мисля, че ще има особено голям проблем да се оправя на средно равнище в България, като това включва и две почивки по седмица годишно, както и нова кола - дори и на изплащане Другото за мен са оправдания на мързеливи или стоящи на едно място хора. Ако човек сам не иска да се развива, като процеса би трябвало да е започнал малко след като е завършил образованието, все ще се намери някаква причина за несполуките му. Аз на 40 години записах трето висше икономика, и не ми пречи да слушам лекции с 20 годишни симпатични девойки, понеже смятам, че това ще ми бъде от полза в служебно отношение. А и винаги е един добър резервен вариант, ако нещо с постоянната работа се случи. Всичко зависи основно от теб.
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от slowtraveler » 09 Апр 2018 22:46

Колега maestro75, да кажеш, че пенсионерите са мързеливи и стоящи на едно място хора е най-малкото неморално :whistle:
А за останалите определения - отдавам ги на липса на достатъчно житейски опит. Живота наистина може да поднася много изненади... И не винаги - хубави....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта