Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от dokkito » 09 Апр 2018 09:01

Здравейте. Тази сутрин слушах за тази нова идея на Държавата за създаването на въпросните стикери, според Евто стандарта на автомобила. Както и за контрола на достъп на по- старите автомобили в центровете на градовете.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от mfandakov » 09 Апр 2018 09:17

Крайно време беше,сега и ако контрола за изгорелите газове на автомобилите се затегне[ не само на хартия].Тогава тези пущещи дараци ще изчезнат.Крайно време е да стане ясно,че половината автомобили трябва да се бракуват.
worthy.gif

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от dokkito » 09 Апр 2018 11:16

Напълно съгласен съм да бъде затегнат контрола . Как би помогнала обаче държавата, защото не може само да изискваш.
Да не мислите, че на хората с дараците им е приятно да ги карат.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от Kiki » 09 Апр 2018 11:20

Лесно се правят подобни коментари, когато имаш пари и си купил по-скъпа кола, която ще покрие успешно новите еко изисквания. Какво да направят останалите? Да не карат нищо!
Това ми звучи, като: Щом нямаш пари да плащаш тройна цена за еко храни, няма да ядеш!
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от dokkito » 09 Апр 2018 11:39

Смятам, че този ход не решава проблема с мръсния въздух. Положението в което ще ни постави държавата се знае от години. Въпреки всичко оставяха години Европа да си изхвърля боклука в България. Защо още тогава не решиха проблема?
Аз като всеки нормален гражданин не искам да замърсявам страната си, но как да си го позволя?
Отоплявам се с локално парно на дърва,защото нямам друг начин съобразен с джоба ми.
Карам 13 годишен автомобил, защото нямам пари за нов.
Да не говорим за мръсните и разкопани улици, които са най- големия проблем за запрашаването на въздуха.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от mfandakov » 09 Апр 2018 12:45

Kiki написа: Лесно се правят подобни коментари, когато имаш пари и си купил по-скъпа кола, която ще покрие успешно новите еко изисквания. Какво да направят останалите? Да не карат нищо!

Това ми звучи, като: Щом нямаш пари да плащаш тройна цена за еко храни, няма да ядеш!
Не е точно така,може да се намери в момента автомобил на изплащане нов за около 200лв месечно.
Ако не можеш едни 200лв да отделиш,и следващите 5/7 години да караш почти без да правиш ремонти.
Ако и това те затруднява,значи трябва да си търсиш още една работа или да караш с градският транспорт.Аз също имам едно проблемно МПС и бих го нарязал с кеф.
worthy.gif

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от dokkito » 09 Апр 2018 14:17

Нищо в тази държава не ми дава сигурност за постоянни доходи за да рискувам. Да не говорим, че тея 200 лева са само една мааалка част от разхода за нов автомобил. Каско , застраховка и брадвите с които те секът по обслужванията в официалните сервизи.
Не бих рискувал 5 години да давам 350-400 лева на месец.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от veso_hds » 09 Апр 2018 14:27

Фандъков,рискуваш да раздразниш доста хора във форума.Идеята за Калин беше твоя,нали.Знаеш ли колко РАБОТЕЩИ хора в България могат само да си мечтаят за нова кола? no.gif
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от slowtraveler » 09 Апр 2018 14:37

Считам това за поредния 'балон', от който някой ще направи пари, без да има ефект за екологията...
И също така изглежда като впрягане на каруцата пред коня...
Начина за мен е коренно противоположен - ЗАБРАНА на внос на автомобили под даден клас, но без рестрикции на вече експлоатиращите такива автомобили у нас...
Защо мисля така?
1. Принципът като цяло е порочен - каква е гаранцията, че утре по същата логика някой няма да реши, че белият автомобил който си купил и експлоатираш, в един момент не е решено, че не е подходящ за експлоатация в града, защото заслепявал птиците?
2. Сигурен ли си, че ще имаш тогава пари да си купиш друг цвят (който ще е сериозно надценен разбира се :) )...
3. Животът е доказал, че както имаш в даден момент, така в следващия нещата могат да се променят. Имам два случая пред очите си - приятел заболя тежко... За щастие се оправи, но сумата за лечение май надхвърли луксозен автомобил.... Тъкмо се оправи - съпругата му мина по същият път (за щастие - отново успешно)... Имаха средства - да (в противен случай щяха да са в облаците вече), но средствата по нашите ширини са доста ограничен ресурс. Другият случай - знаеш ли какви пари е учение на дете в чужбина? А две деца? Както се казва - свиваш кълките и държиш на минимума с това което разполагаш до него момент... Нов автомобил? Абсурд...
4. Каква щета на природата допринася например баща ми с неговото Рено-19 на газ? Който го експлоатира само при нужда, а не до кафето ... Иска, но няма възможност да си купи нов автомобил. Втора работа - на 80+ не ги търсят много.... А автомобилът му е единствения начин да се придвижва успешно (все пак подмина 80-те години, и е инвалид 'по ходовата част')...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от mfandakov » 09 Апр 2018 14:56

Чакайте малко сега,мислите че аз не съм работещ ли така ме налазихте бе хора :D .Знаете ли че аз няма спомени от 91г. да съм почивал на празници,знаете ли че имам 14ч.работен ден даже и в събота.Ще се изненадате колко семейства издържам.Сега колко от тези които се уплашиха че ще вкарат тези винетки и изпитват затруднения с подържането на семейният бюджет почиваха на миналите празници,колко от хората които само реват/ не визирам никого\ ходят на работа някъде и си карат 5 за 4,.....осем часа пет дневна работна седмица.Вместо да се оплакват да се вземат в ръце и да си оправят живота.Песимизмът в комбинация със загубените трудови навици не вещае нищо добро.В този живот никой на никого с нищо не е задължен,и всеки сам е виновен за съдбата си.
И не съм казал че всеки да си купи нова кола,което според мен ще е супер ако се случи.А казах че дрънгелите които засичам на бензиностанциите които си наливат по 3лв гориво и бълват смърт е време да си ходят.

А тук да се дават примери като Калин,и да ми се вменява някаква вина, е меко казано неуместно.

SORRY за правописа от телефона толкова.
worthy.gif

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от dokkito » 09 Апр 2018 15:13

Аз също смятам , че е по- редно да се забрани вноса на таралясници, а не вече внесеното да бърка в джоба на човек. Така няма да се реши проблема с екологията.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от slowtraveler » 09 Апр 2018 15:20

mfandakov написа: Знаете ли че аз няма спомени от 91г. да съм почивал на празници,знаете ли че имам 14ч.работен ден даже и в събота.Ще се изненадате колко семейства издържам.Сега колко от тези които се уплашиха че ще вкарат тези винетки и изпитват затруднения с подържането на семейният бюджет почиваха на миналите празници
А знаеш ли, че съвсем не всичко зависи от теб? В нашият бизнес по принцип няма почивен ден или работно време... Случвало ми се е нон-стоп работа от над 48 часа... Последната година си почивам предимно, защото политиците решиха, че не е хубаво да работя... И семействата които издържах започнаха да минават постепенно на самоиздръжка поради тази причина :) Неприятното е точно, че клиентите са ти били доволни и искат да продължат, обаче политическите решения ти отрязват тази възможност... Та да - в момента изпитвам затруднения с поддържането на семейния бюджет и си почивах не само миналите празници... Когато се зачеркне цял бизнес е трудно да стартираш отначало от нулата. И струва пари... Когато към това добавиш и планирани разходи от над 3х.лв/месец за обучение на детето (ако се включи и пак другото, дето сега трябва да завършва, ама мина на спестявания докато има - ще подминат 5х.лв), едва ли ще може да си помислиш за нова кола :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от mfandakov » 09 Апр 2018 15:39

Човек ти няма да оставиш нещата така сигурен съм инициативният човек си личи.Да не е лесно за всички,кризи и форсмажорни обстоятелсва са винаги възможни.Но пък това ти дава нови възможности,въпроса е човек да не спира.Да седнем и се оплакваме няма смисъл.Толкова възможности все още има в България само където няма инициативни хора с " топки"

Много се измести темата,
worthy.gif

dokkito
Мнения: 450
Регистриран на: 01 Юни 2013 09:34
Местоположение: Шумен
Получена  благодарност: 2 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от dokkito » 09 Апр 2018 15:53

Защо трябва да работя по празниците или по 48 часа? Далеч съм от мисълта , че така работи и живее европееца за да си позволи нормален живот. Наблягам на думата " нормален" живот. Аз не търся лукс, а нормален живот.
Да не би личния автомобил да е лукс в Европа? В България е лукс , съгласен съм.
Който не може да работи с главата , трябва да работи повечко с ръце.

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Какво е мнението ви на идеята за новите еко винетки?

Мнение от mfandakov » 09 Апр 2018 16:20

dokkito написа: Далеч съм от мисълта , че така работи и живее европееца за да си позволи нормален живот.
Европеца става сутрин качва се на колата пътува 80км,работи 9 часа пак се качва на колата и пак 80км.Събота взема извънредни за да си помогне,чисто получава 1800 понеже работи на лазер.Плаща кола лизинг 200 евро,наем 700 ,пералня,телевизор храна,бензин.Жена му гледа дете и взема 2 та година 280евро.Ти ми кажи как ти се струва неговият живот.И не се успокоява че е добър в областта която работи,защото там в далечният изток има някой който е много по добър от него.


П.с Реален е човека..това не е художествена измислица :D
worthy.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Baidu [Spider] и 75 госта