Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
ivied
Мнения: 306
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от ivied » 05 Апр 2019 16:40

Изображение

В Германия (и Австрия) до края на април при закупуване на Corolla Hybrid Club 1,8 l (5-Türer, Touring Sports или Limousine) или 2,0 l (5-Türer или Touring Sports) получавате например, Smart Key System, Сигнализация за мъртва точка (BSM) сензори за паркиране отпред и отзад, системата IPA за подпомагане на паркирането, безкабелно зареждане на мобилен телефон, DAB +дигитално радио - допълнителна отстъпка в размер на 990,- €
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4900
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от slowtraveler » 06 Апр 2019 09:27

Мани ги тези бедни германци... Ние тук сме баровци и не ни пука за такива неща ppp.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Kiki » 06 Апр 2019 11:15

Отивам в Германия да си купя Корола. Нищо, че тука няма да ми важи гаранцията. :)
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
ivied
Мнения: 306
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от ivied » 06 Апр 2019 14:36

Kiki написа: 06 Апр 2019 11:15 Отивам в Германия да си купя Корола. Нищо, че тука няма да ми важи гаранцията.
Как така няма да важи???!!!
Това е абсурд!!! offtopic.gif
Освен това, не е ли за предпочитане - да имаш гаранция точно от европейски сервиз, не визирам само хендлърите, т.е. конкретната автокъща... Ами Тойота - Германия, или Австрия - означава нещо все пак... Като част от Тойота Европа...
За БГ - ако не познавам лично - механика в оторизираните сервизи, не отивам там дори и за смяна на масло... камо ли да им оставя колата за повече от ден...

P.S. т.е. за EU би трябвало да важат всички общи правила и норми, вкл. и за гаранцията
P.S.2. не че, малко не си противореча с преди-предпоследното казано за механика, де... bash.gif
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

centil
Мнения: 935
Регистриран на: 20 Авг 2016 11:13
Местоположение: Germany
Получена  благодарност: 18 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от centil » 06 Апр 2019 15:29

Королата в Германия не е много по-евтина от същата в България.
Toyota Corolla Hybrid Club 1.8 с пакета за 990,- € в момента е на цена 24 990€.
Това оборудване отговаря на Luxury в България за 51 990,00 лв.
Гаранциите на автомобилите обаче са различни. Докато в България са зявени 6г или 200 000км и 10г "Грижа за батерията" - https://www.toyota.bg/download/cms/bgbg ... 612949.pdf
то в Германия e
за автомобила - eine 3-Jahres-Garantie bis 100.000 km (3г или до 100 000км)
за хибридните компоненти вкл. батерията - die spezifi schen Komponenten des Hybridantriebs eine 5-Jahres-Garantie bis 100.000 km. (5г или до 100 000км).
https://www.toyota.de/download/cms/dede ... 572825.pdf - стр.49, абзац Toyota Garantie

Днес бях на представянето на автомобила. Мен лично не ме грабна. От Тойота са се усетили и са преместили управлението на темпомата на волана. Големия дисплей в средата изглежда като допълнително добавен. Мисля си, че когато се шофира ще се получават заслепявания при отразяването на светлината от този дисплей, по подобие на неприятния ефект в Ярис, за който съм писал. Положението на бутоните за избор на режим и EV не e избрано много оптимално, защото точно пред тях е големия скоростен лост.
Иначе седалките са удобни и при наместена седалка на шофьора (1,80м височина) има достатъчно място зад него. Когато се пуснат задните седалки се образува праг между багажника и падналите облегалки, като покритието на пода на багажника е толкова рехко, че при пуснати седални е възможно остри предмети да наранят кабелите, които се виждат под покритието. Club модификацията в Германия няма USB или аз не го открих. Поне в жабката където е USB на комбитата (видях 2бр.), то в хеча (също 2бр.) липсваше. Имаше наличен само 12V. Осветлението в купето, багажника и на номерата е с лампи с нажежаема жичка, можели са да помислят за ЛЕД. Камерата според мен ще се зацапва бързо, както е и при Яриса ми сега. Заговорих се с дилъра и се оказа, че през 2020 ще се появи и HUD, но няма яснота за Android Auto, Apple CarPlay и MirrorLink. Аз съм разочарован от видяното и не мога да си обясня защо е такава цената на Королата. Яриса ми със почти същото оборудване - без ЛЕД фарове и подлакътник, но с USB, двоен под в багажника и други глезотийки беше 10 000€ по-евтин от Королата.
Изображение
Yaris XP13 1NZ-FXE - ex
Yaris XP21 M15A-FXE

Аватар
ivied
Мнения: 306
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от ivied » 06 Апр 2019 16:31

centil написа: 06 Апр 2019 15:29 Гаранциите на автомобилите обаче са различни. Докато в България са зявени 6г или 200 000км и 10г "Грижа за батерията"
т.е. в БГ е двойна - по априори - б@си... worthy.gif та въпроса е, ама тогава и като как, кога и/или защо... немската не важи в БГ - и/или тази закупена от БГ - да важи в Немачко, аааа? :help:
защото при нивото/качеството/квалификацията на кадрите в сервизите (за морала/практиките не говоря bash.gif ) - състоянието на пътищата и т.н. би трябвало да е точно обратното stupid.gif
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

Аватар
peterhr
Мнения: 583
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от peterhr » 06 Апр 2019 18:03

Това с гаранцията (според мен) си зависи от конкретния пазар. Официалните сервизи на Тойота много добре знаят на коя година какво се чупи и могат да обещаят точно конкретна гаранция (преди да започне да се чупи нещо скъпо).

А карайки ме да ходя задължително на осблужване при тях повече години - взимат повече пари. Ако колата излезе от гаранция, вече не могат да взимат накуп определена сума, а само това, което аз искам да ми сменят. Като прекалят с цена за смяна на масло, тогава ще загубят и мен като клиент. Като ми искат по 30лв за филтър за купе, няма да го сменя при тях. И ако гаранцията на колата е 3 години, то те ще вземат много по-малко пари от 4тата до 6тата година от мен. Ако гаранцията е 6 години - те ще си вземат точно определената сума за годините от 4 до 6.

В немско - там нещата и разбиранията на хората са различни и той няма да отиде в друг сервиз. За да си вземе ТЮВ, ще си плати колко му кажат в сервиза (официалния).

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Kiki » 06 Апр 2019 18:49

ivied написа: 06 Апр 2019 14:36 Това е абсурд!!! offtopic.gif
Освен това, не е ли за предпочитане - да имаш гаранция точно от европейски сервиз, не визирам само хендлърите, т.е. конкретната автокъща... Ами Тойота - Германия, или Австрия - означава нещо все пак... Като част от Тойота Европа...


P.S. т.е. за EU би трябвало да важат всички общи правила и норми, вкл. и за гаранцията
Ами така! Гаранцията не важи.
Лично аз съм купувал кола от Германия в гаранционен срок.
Като се върнах в България в ТМ Ауто ми се изсмяха и казаха, че гаранцията ми важи в Германия.
Не че имаше някакъв проблем, но това е положението.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
ivied
Мнения: 306
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от ivied » 07 Апр 2019 17:02

Kiki написа: 06 Апр 2019 18:49 в ТМ Ауто ми се изсмяха и казаха, че гаранцията ми важи в Германия
Ами услуга са ти направили, като чета какво и как е при тях... bash.gif по-добре в Германия... :cheers:
За 1. Купена там не важи в БГ...
Въпроса е: 2. ако си вземеш от БГ- дали важи в Германия/Австрия и другите страни от EU?
Макар, че за тия ( почти същите) пари за нова и дори за 1-2 годишна - гаранцията би следвало да важи за всички EU страни (където е настъпило събитието или си в момента). Ако досега ми се е налагало ( а не е, Слава Богу ) да се сблъсквам с практиките на "официалните представители" в БГ - описани в други теми, бих писал писмо след писмо до централата на Тойота Европа в Брюксел...
Защото знам, получавал съм писма с подробни/детайлни/запитвания/обяснения/пояснения/информация/насочване от Тойота в Кьолн, след всяко запитване/посещение/интерес, за проблеми пък да не говорим... Периодично попълва/х/м подробни анкети за сервизното обслужване/без значение за смяна на масло/крушка/накладки или ремък, които включват точки от А до Я...
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от LEXUS » 07 Апр 2019 20:05

Hursa написа: 02 Апр 2019 09:31
LEXUS написа: 02 Апр 2019 01:44 Но за значително по-високата цена не съм съгласен.
Ако смятате, че "удавянето" с поредица от реплики ги прави по аргументирани - аз така не смятам smile.gif Явно "четем" от различни източници данните, както на дизела, така и на хибрида. Но най-вече, не считам, че новата корола си заслужава да и отделяме толкова "внимание", не и при такива цени.
Източниците, от които аз чета, са официалните сайтове на Тойота и Фолксваген. Както и да е. :D
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Hursa
Мнения: 4918
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Hursa » 08 Апр 2019 16:37

И аз от тях чета. И докато фолксваген дава резултатите (поне повечето) според новите тестове за измерване на разхода, при които - все пак се отчита по-висок разход за теста. Тойота, специално за новата корола, дава резултатите по старите тестове за измерване, не мисля, че това е коректно. Все пак модела е нов, за разлика от моделите в същия клас на фолксваген и шкода, дори и леон излезе доста преди королата. Би трябвало да дават резултатите, само, съобразно новите тестове, ако държат на коректността.
Но случая, спора бе за ускорението, а данните за ускорението на дизеловия 180 кс го намерих само за леон на сеат и за него дават ускорение 7.1 сек до сто.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

centil
Мнения: 935
Регистриран на: 20 Авг 2016 11:13
Местоположение: Germany
Получена  благодарност: 18 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от centil » 08 Апр 2019 21:28

Hursa написа: 08 Апр 2019 16:37 Тойота, специално за новата корола, дава резултатите по старите тестове за измерване, не мисля, че това е коректно.
Предоставени са данни и по WLTP
https://newsroom.toyota.eu/2019-the-toyota-corolla/, Brussels, Belgium, 13 February 2019 :
Toyota Corolla 1.8 Hybrid Hatchback / Touring Sports -> WLTP CO₂ 101 g/km или WLTP 4,3 l Super
Toyota Corolla 1.8 Hybrid Sedan -> WLTP CO₂ 100 g/km или WLTP 4,3 l Super
Toyota Corolla 2.0 Hybrid Hatchback / Touring Sports -> WLTP CO₂ 106 g/km или WLTP 4,5 l Super

https://newsroom.toyota.eu/new-sedan-jo ... id-family/, Brussels, Belgium, 16 November 2018:
Toyota Corolla 1.8 Hybrid Sedan -> WLTP 4,3 l Super и WLTP CO₂ 98 g/km, въпреки че 98 g/km отговаря на 4,2 l Super
Produced at Toyota Motor Manufacturing Turkey, the European specification Corolla Sedan goes on sale in the first quarter of 2019.

Таблица g/km към l/100km - https://docs.google.com/viewer?url=http ... f&pdf=true
Изображение
Yaris XP13 1NZ-FXE - ex
Yaris XP21 M15A-FXE

Hursa
Мнения: 4918
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Hursa » 08 Апр 2019 21:38

Да, но в нюзрума. А не в ценовите листи и брошурите, които са публикувани от дилърите. А това е подвеждане на клиентите, на "фона" на марките, които не си позволяват това.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

centil
Мнения: 935
Регистриран на: 20 Авг 2016 11:13
Местоположение: Germany
Получена  благодарност: 18 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от centil » 08 Апр 2019 21:53

offtopic.gif
Клиент, който не е в състояние да достигне до определена информация и да я провери (понякога има "неволни" правописни грешки в ценовите листи и брошурите) сам си е виновен. Не живеем в XIX век, за да обвиняваме някой, че ни подвеждал. Информация има много, няма кой да я намери.
Изображение
Yaris XP13 1NZ-FXE - ex
Yaris XP21 M15A-FXE

Hursa
Мнения: 4918
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Hursa » 08 Апр 2019 22:07

Все пак болшинството други марки не изповядват това ваше разбиране.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot], Bing [Bot] и 83 госта