Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Hursa
Мнения: 4920
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Hursa » 12 Яну 2022 17:47

travelboy1965 написа: 12 Яну 2022 17:10 Батерията не е ли NiMh?
На двулитровия хибрид. На 1.8 е литий-йонна - до колкото знам, а и в инструкцията го пише май.
(По много параметри литий-йонната е значително по-добрата алтернатива - до колкото разбирам, но си има и някой недостатъци.)
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Enwor
Мнения: 173
Регистриран на: 19 Мар 2017 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Enwor » 12 Яну 2022 19:41

По-скоро обратното. На 1.8 седан е NiMH, комбито е с Li-ion. За хеча не съм сигурен. Най-добре да се провери по книжка.
Тях не ги мисли толкова. Аз сутринта видях повече зор да вляза в самата кола, отколкото да я изкарам от мястото и. tooth.gif
Corolla 2005 1.6 VVTi 3zz-fe | hatch, SOL
Corolla 2020 Sedan 1.8 Hybrid

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Volkata » 13 Яну 2022 21:26

Toyota Corolla 1.6 e210

van
Мнения: 107
Регистриран на: 07 Ное 2017 08:51
Местоположение: Варна

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от van » 14 Яну 2022 02:16

Hursa написа: 12 Яну 2022 17:47 По много параметри литий-йонната е значително по-добрата алтернатива
2.0 е с NiMh батерия. 1.8 с литиева. По много параметри 1.8 е по-добрия избор. Цената също е по-добра. Странно защо не си заложил на значително по-добрите параметри.
Изображение

vladi_karaivanov
Мнения: 11
Регистриран на: 08 Сеп 2021 10:51
Местоположение: София

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от vladi_karaivanov » 14 Яну 2022 13:07

Привет,
Как се "държи" боята на вашите Короли? След всяко измиване на мивка (от мен, ръчно и внимателно) виждам драски... dry.gif

Аватар
metoyo
Мнения: 140
Регистриран на: 22 Юни 2020 11:00
Местоположение: София
Автомобил: COROLLA TS 1.8 HYBRID 2020

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от metoyo » 14 Яну 2022 14:45

Мия я само безконтактно и няма драски, вече на 1,5 год. С приятел взехме по едно и също време нови коли, той Пежо 3008 и му я мият ръчно по автомивките и в момента погледната под ъгъл е цялата на драски/слънца/. От този вид
141.png
141.png (336.8 KiB) Преглеждано 767 пъти

GringoBG
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Авг 2021 21:25
Местоположение: Sofia

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от GringoBG » 14 Яну 2022 15:11

Никакво подсушаване, тъй де, шкурене. Каквото падне с водата това е. Даже и препарат не ползвам лятото, сега зимата няма как и слагам да смъкне калта. Лятото само на вода. И си я мия сам. Кола и жена не давам на друг. spell.gif
Toyota Corolla TS MY21, 1.8 HSD

imbecile
Мнения: 15
Регистриран на: 10 Юли 2021 15:33
Местоположение: София
Автомобил: COROLLA TS 2.0 MY22

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от imbecile » 14 Яну 2022 15:18

В тази връзка, Тойота предлагат (поне на сайта...) услугата Toyota Protect, което е керамично покритие за боята - някой да се е възползвал от тази услуга да сподели впечатления?

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 14 Яну 2022 15:31

GringoBG написа: 14 Яну 2022 15:11 Никакво подсушаване
Това не е много добре, заради едно такова миене от водата калция или каквито неща има в нея останаха петна в боята. След като изсъхне капката се просмуква в лака и няма махане. За това е добре да се гледа къде има осмозна вода и подсушаване с дебела чиста фибро кърпа НЕ тия силиконови ножове дето позлват по мивките.
imbecile написа: 14 Яну 2022 15:18 В тази връзка, Тойота предлагат (поне на сайта...) услугата Toyota Protect, което е керамично покритие за боята - някой да се е възползвал от тази услуга да сподели впечатления?
Като знам как ги слагат по мивките, по - скоро бих си взел сам да си сложа.
В този ред на мисли, сам си слагам вакса 2 пъти годишно, като на места където има нужда, минавам с полиш, който маха минимални следи - като посочените горе. И на 1-2 миенета, минавам с бърза вакса.
GringoBG написа: 14 Яну 2022 15:11 Даже и препарат не ползвам лятото
То това не е много по - добре. Мръсотията си се наслоява и няма махане.
GringoBG написа: 14 Яну 2022 15:11 И си я мия сам. Кола и жена не давам на друг
:cheers:

astranom
Мнения: 137
Регистриран на: 08 Яну 2020 18:58
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla Sedan Hybrid
Получена  благодарност: 7 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от astranom » 14 Яну 2022 15:38

Според мен зависи как се мие. Аз я мия така:
1. Измивам обилно с водоструйка;
2. Наливам две кофи вода, в едната слагам шампоан;
3. С гъба с реснички потапям във водата с шампоана, търка, след което всеки път измивам гъбата в кофата без шампоан, преди пак да я потопя в тази с шампоана;
4. Това с потапянето и измиването се прави след едно минаване "по височина вертикално" на колата;
5. Мия първо покрива, след което вратите от горе надолу вертикално, след едно минаване измивам гъбата;
6. Праговете ги мия накрая, отделно;
7. Джантите ги мия накрая, отделно, с друга по-дребно пореста гъба, и обикновено с "мръсната" вода от измиването на първата гъба, която вода доста се разпенва междувременно;
8. Измивам обилно с водоструйката;
9. Наличвам чиста вода в кофата и започвам да подсушавам със синтетична перфорирана "гидория". След няколко замаха, измивам гидорията в чистата вода и изстисквам силно.

Боята ми до момента като цяло е доста запазена. Ако обаче не се ползва препарат, остава мръсна. А ако не се подсуши, остава цялата на капки, като мръсна. Така става супер чиста и лъскава, ако не се втелясваш.

Ако нямам време да направя горното, въобще не я мия. Ето сега например от 2 месеца съм нямал време :)

Чудех се къде се предлагат едни накрайници за водоструйка, които са като една тръба с дръжка и на колелца и пръскат нагоре (за измиване на колата от долу).

Поздрав!
Последно промяна от astranom на 14 Яну 2022 15:41, променено общо 2 пъти.

astranom
Мнения: 137
Регистриран на: 08 Яну 2020 18:58
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla Sedan Hybrid
Получена  благодарност: 7 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от astranom » 14 Яну 2022 15:39

Krachunov написа: 14 Яну 2022 15:31 бърза вакса
Каква бърза вакса ползваш? Безпокои ме дали няма да прави някакви "неизмиваеми" отлагания по боята на някои места, ако съдържа восък или някаква друга работа, която отблъсква водата?
Последно промяна от astranom на 14 Яну 2022 15:48, променено общо 1 път.

Аватар
biro
Мнения: 2646
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 69 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от biro » 14 Яну 2022 15:44

От Kiki знам, че първо се минава с безконтактен препарат от долу на горе. По този начин абразивни частици се хлъзгат по вече сапунисаната кола без да драскат. После изплакване с чиста вода и внимателно подсушаване с мека кърпа.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Volkata » 14 Яну 2022 15:48

Тези финни надрасквания и при мен ги има, колата е 2 г мия я сам с гъба, и аз когато е само прашна ползвам само водоструйка, нооо в София особенно а и зимата мръсотията без гъба не пада, аз съм решил като си оправя всички щетит по колата (предния капак ми е нацъфкан от камъчета целия) да я дам да ми я пастират евентуално, но иначе човек ако иска трябва доста грижи да полага с вакси керамики + след миене течни вакси да поддържа - това колкото и да съм фен за мен е безумно за кола която се ползва като основна, ако някой ден си имам кола за уикенда бих пробвал с такива обгрижвания
Toyota Corolla 1.6 e210

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4901
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от slowtraveler » 14 Яну 2022 16:02

На времето като си миех автомобилите съм се убедил, че всяко контактно миене винаги надрасква... Стига да остане една прашинка - 'размажеш' ли я - тя вече е оставила драскотини...
А с гъба, кърпа, четка просто няма как винаги да ги обезпрашиш...
Безконтактното винаги е добро решение - първо общо измиване на грубите боклуци без прекалено усърдие (водата с боклуци също наранява покритието).. И след това - препарат и 'фино измиване' - с по-голямо усърдие..
П.С. май ще стане 4 или 5 години откакто сегашният автомобил не е стъпвал в автомивка tooth.gif Завали ли дъжд - и 'светва' - за какво да я мия допълнително? :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 14 Яну 2022 16:29

astranom написа: 14 Яну 2022 15:38 3. С гъба с реснички потапям във водата с шампоана, търка, след което всеки път измивам гъбата в кофата без шампоан, преди пак да я потопя в тази с шампоана;
w00t.gif no.gif
Има много специализирани, но въпреки това аз не бих се тествал. Карам го само безконтактно. Има едни като двойни дъна за кофи, слагаш вътре в кофата, така че когато изплакваш тежките боклуци да се утаяват.
astranom написа: 14 Яну 2022 15:39 Каква бърза вакса ползваш?
https://detailingbg.com/produkt/ultimate-quick-wax/

За вакса ползвам същата поредица на същата марка, както и полиша.
https://detailingbg.com/produkt/ultimat ... rope-311g/
Препоръка следи амазон. Тук ти я продават на 100 и кусур от амазон (1во английския след брекстиа, германския) я взимам на по 50~

astranom написа: 14 Яну 2022 15:39 Безпокои ме дали няма да прави някакви "неизмиваеми" отлагания по боята на някои места, ако съдържа восък или някаква друга работа, която отблъсква водата?
НИКАКЪВ шанс. По - големи "поразии" ще направиш ако не подсушиш капките вода, отколкото с тези препарати. Да не говорим за търкане с четки гъби или прочее.
Тази вакса, за около 4-6-7 месеца се е свалила, зависи колко често и как миеш колата. Така че нямай притеснения. Относно керамика... не мисля че ще тествам към момента.

На същата марка тествах и полиш и имрегнат за стъкло. Ефекта от предния джам намалява бързо. Предполагам заради по интензивното натоварване (чистачки, препарати). Докато страничните ми изкара над година и все още има резултат и е доста добре.
Друг много голям минус за импрегнацията на предния джам е, че чистачката ми почна да маже ПОВЕЧЕ. Освен това ми се вижда безумно. За да тествам след въпросната процедура, карах без чистачки в дъжд и ДА вижда се... но реално никога не бих карал така.

п.п. Причината да си взема тези неща и сам да си плескам колата... както каза колегата горе кола и жена само аз си пипам... за колата сто процента... и като отидеш в мивка и искаш вакса, как и колко ти слагат... колкото да прости де се вика.
А една такава кутия може да ти стигне за ГОДИНИ. С един приятел си я взехме. Аз съм комби той с камри... (все много за мазане) и вече 2 пъти сме слагали по две ръце харабийската, отделно още 1 корола 2 ръце и 2 яриса с по две ръце, което ще рече, все едно 10 пъти си ваксал колата с по една ръка и има още. сметни сега 10 пъти като отидеш и те чарджат по 60-90 лева колко пари ще са... но както казах това най малкото... там слагат колкото да прости.

След това с бърза вакса през 1 или 2 бани... С цел да поддържаш основния филм от вакса.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 114 госта