Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 05 Сеп 2020 11:32

Mirrorlink е мъртвец без поддръжка отдавна. Може би от както излезе Android Auto. Приложенията едно по едно спряха да го поддържат, производителите на телефони и те.
Да го ползваш в днешно време (ако успееш да намериш с какъв телефон и какво читаво пеиложение), е все едно да си търсиш актуални филми на VHS касети...

ПС. какво толкова дразни тоя кабел не разбирам.
Ако караш за кратко разстояние и не ти трябва навигация/трафик - не го включваш, имаш си телефон и мизика по блутуут. Когато обаче ти потрябва, включването на кабела е няма и 5 секунди. Да не говорим, че така като пристигнеш ще имаш и зареден телефон (вместо изтощен ако е бил ползван безжично).
ПС2. безжичното зарядно не е алтернатива на горния ми пример. Толкова са неизползваеми, че освен Нокия с фвнерче (ако поддържаха такова зареждане), друго не могат да заредят за под 10 часа...

bleu81
Мнения: 12
Регистриран на: 24 Ное 2016 09:41
Местоположение: софия
Автомобил: Корола ТС

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от bleu81 » 05 Сеп 2020 23:50

От над 600 поста в тази тема сигурно 60% обсъждат свързаност автомобил-телефон . Само аз ли съм си купил автомобил за да шофирам а не да го "съешавам" с телефона си?

За две седмици и ~2к км съм и намерил само два "кусура" на тая Тойота :
-липса на преден парктроник и резервна гума.

Не знам какво е андроид ауто но предполагам, че е нещо като автономното паркиране на служебната кола-знам че го има но никога не съм го ползвал.

Пожелавам ви тази функция да дойде скоро и в България та да почнете да го карате спокойно този иначе чудесен автомобил без непрестанно чувство за незадоволеност от непълноценната връзка телефон-автомобил.

Поздрави с най-добри чувства

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от slowtraveler » 06 Сеп 2020 22:25

nicktodorov написа: 05 Сеп 2020 11:32 ПС. какво толкова дразни тоя кабел не разбирам.
Ако караш за кратко разстояние и не ти трябва навигация/трафик - не го включваш, имаш си телефон и мизика по блутуут. Когато обаче ти потрябва, включването на кабела е няма и 5 секунди. Да не говорим, че така като пристигнеш ще имаш и зареден телефон (вместо изтощен ако е бил ползван безжично).
ПС2. безжичното зарядно не е алтернатива на горния ми пример. Толкова са неизползваеми, че освен Нокия с фвнерче (ако поддържаха такова зареждане), друго не могат да заредят за под 10 часа...
Мен ме дразни кабела - не е удобно да 'ръчкаш' кабели докато шофираш... От няколко месеца ползвам безжично зарядно - 14W... Ами зарежда телефона по-зле от супербързото зареждане (което зарежда празна батерия за около час), ама все пак се справя със зареждането на умрял телефон до 100% за около час и половина... Не Нокия с фенерче а Самсунг S20, дето гледам 'на празен ход' има консумация 2Вт (толкова ми показваше безжичното зарядно сутринта при зареден телефон) :)
Не трябва да се намират оправдания за 'несправяне с технологията' и то на нов автомобил.. Колега си сложи на Нокията един 2DIN pioneer - ами 'ябълката' се връзва перфектно, управлява се също така перфектно през тъч-скрийна на Pioneer-а.... Кеф ти waze, кеф ти google maps... :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 07 Сеп 2020 08:50

Твоето безжично може да е 14w, ама това в Королите сигурно е 7.5.
За час и нещо каране качва 15-ина процента само.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от slowtraveler » 07 Сеп 2020 08:56

nicktodorov, не оспорвам възможностите на зарядното на Королата, но не виждам връзката между двете функционалности ...
Безжичната връзка безусловно е удобна, а това дали ти държи батерията и какви са алтернативите за зареждането и - това е друг въпрос... На времето имах жично зарядно, което зареждаше телефона 'в спящ режим', ама ако пусна навигация - телефона плавно умираше за около 5 часа (без зарядното - за час :) )... Пък както казваш - на Королата дори успява да зарежда - това значи, че безжичната комуникация би била само в плюс - ще си имаш функционалността без да ти спада батерията на телефона, че и дори малко ще бъде зареден...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 07 Сеп 2020 09:09

Не точно. Сега успява да зарежда, но защото телефона не се ползва активно.
Ако имаше безжичен КарПлей/Андроид Ауто, както тук коментират колегите, тогава навигацията ще “работи” на телефона и не знам дали и на кантар ще успява да задържи батерията. Да не говорим да зареди нещо.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от slowtraveler » 07 Сеп 2020 09:45

Да, не е невъзможен сценарий, но за мен е неправилно адресирано 'обвинение' - това, че зарядното (възможно) е слабо, не е оправдание за липсата на безжичен обмен на информацията с дисплея...
Знаете, че и телевизори и други устройства вече позволяват безпроблемен безжичен обмен на информация...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 07 Сеп 2020 10:06

Проблема е в мудното възприемане и внедряване на технологиите от автомобилните производители. Дори не знам дали е въпрос на цени и оскъпяване, или закостенелите им разбирания и неосъзнаване на факта, че сме 2020 и все повече потребители държат и на тези аспекти на автомобилите.
Не смятам за нормално камерите за заден ход да са с по-лоша резолюция от на китайски таблет за 50лв, безжичното зарядно да е стандарт от преди 5 години, да имаме само едно usb за данни, а другото да е само 1А, графичния интерфейс, менюта да са на ниво Windows XP и т.н.
Добре, че беше Тесла, да покаже как би трябвало да изглежда софтуерната част на един автомобил в днешни дни.
Смешното е обаче, че те го показаха още 2012, когато излезе model S. А днес, 8 години по-късно, останалите авто производители не могат и до това ниво да стигнат все още, камо ли да задминат...

centil
Мнения: 936
Регистриран на: 20 Авг 2016 11:13
Местоположение: Germany
Получена  благодарност: 18 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от centil » 07 Сеп 2020 12:52

Сравняването на автомобилната с битовата електроника не е коректно.
За битовата електроника получаваш максимално 2г гаранция, а в автомобила очакваш безпроблемна работа от около 10г.

Сравняването на електрически и автомобил с ДВГ също не е коректно.
Вибрациите създадени от ДВГ се пренасят през купето към всички електронни модули.. Температурите в купето са много по-ниски през зимата, респективно много по-високи през лятото спрямо тези в едно домакинство. И т.н.

П.П.: Електронните модули, които са монтирани в Тесла, няма как да бъдат монтирани в МПС от марка с традиции на пазара. Тесла използва електронни компоненти, които не са предвидени и изпитани за употреба в електронни модили предназначени за ППС.
Изображение
Yaris XP13 1NZ-FXE - ex
Yaris XP21 M15A-FXE

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 07 Сеп 2020 13:22

centil написа: 07 Сеп 2020 12:52 П.П.: Електронните модули, които са монтирани в Тесла, няма как да бъдат монтирани в МПС от марка с традиции на пазара. Тесла използва електронни компоненти, които не са предвидени и изпитани за употреба в електронни модили предназначени за ППС.
Точно каквото казах и аз - карат си по инерция като през миналия век и си мислят, че клиентите са същите като тогава...
Една камера с по-нормална резолюция ще се повреди от вибрации? За ГоуПро сме чували, нали?
Зарядно с по-нормален капацитет и той ли ще се повреди от зимни температури?
Интерфейса на инфотеймънта дали е user friendly с какво точно ще се повлияе от условията в автомобила?
А за частите - а какво им пречи да започнат и те като Тесла?
Да не би теслите да имат експлоатация само 1-2 години?
Да са почнали масово да се трошат или да отказват тия системи и компоненти?

Като при всичко до което се е докоснал Мъск, в началото винаги има безумни подигравки, отричане, нямало как да стане и т.н., а после рязко всички започват да се опитват да го догонват...

centil
Мнения: 936
Регистриран на: 20 Авг 2016 11:13
Местоположение: Germany
Получена  благодарност: 18 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от centil » 07 Сеп 2020 14:07

nicktodorov написа: 07 Сеп 2020 13:22Една камера с по-нормална резолюция ще се повреди от вибрации? За ГоуПро сме чували, нали?
Камерата в колата ти е с цена под 1/10 спрямо HERO 8 Black, който пък има температура на употреба от 10°C до 35°C
The operating ambient temperature range of your HERO8 Black is 14° F ~ 95° F (10° C ~ 35° C). High temperatures will cause your camera to use more power and drain the battery faster.
Температура на употреба на твоята камера е със спецификация от -40°C до 65°C/80°C.
Има разлика в цена и температура на употреба, нали?
nicktodorov написа: 07 Сеп 2020 13:22Зарядно с по-нормален капацитет и той ли ще се повреди от зимни температури?
Да, както и камерата.
nicktodorov написа: 07 Сеп 2020 13:22А за частите - а какво им пречи да започнат и те като Тесла?
Надеждността им пречи. Тесла има рекламации за минимум 35% от произведените автомобили през първата година, като това число започна да намалява едва от Q3/2019. През 2018-2019г е имало случаи на 100% рекламация за периоди от 3 месеца, като средно рекламираните автомобили са били 65%.
И на Toyota/VAG/Daimler/BMW/Ford им "пречи" наличието на ДВГ в моделната база.
Ако Тесла не беше ел. автомобил с огромна реклама и държавно финансиране, не би отцелял на пазара, както не отцеляха eGo, Sion и много други.
nicktodorov написа: 07 Сеп 2020 13:22Да не би теслите да имат експлоатация само 1-2 години?
Те не са подложени на вибрации, защото няма модели с ДВГ. Колко всъщност ще издържат, не се знае още.
nicktodorov написа: 07 Сеп 2020 13:22Да са почнали масово да се трошат или да отказват тия системи и компоненти?
"Масово строшени" излизат от поточната линия. Запознай се с нивото на рекламации, начин на ремонт и т.н.

Защо не си купи Тесла?
Изображение
Yaris XP13 1NZ-FXE - ex
Yaris XP21 M15A-FXE

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 07 Сеп 2020 14:12

Не си купих само защото нямаме нужната зарядна мрежа за да не я ползвам само като градски автомобил.
А тия лафове за чупливите тесли ми звучи като крайно изсмукано от пръстите.
Вибрациите от двг (особено когато говорим за хибрид, а не допотопен предкамерен дизел от танк от ВСВ), в сравнение с дупките и неравностите по нашите пътища също ми се вижда крайно странно като довод за липса на съвременни характеристики на компоненти...

centil
Мнения: 936
Регистриран на: 20 Авг 2016 11:13
Местоположение: Germany
Получена  благодарност: 18 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от centil » 07 Сеп 2020 14:21

nicktodorov написа: 07 Сеп 2020 14:12 А тия лафове за чупливите тесли ми звучи като крайно изсмукано от пръстите.
Първата статия, която намерих и която потвържава известните ми данни за надеждността - https://www.businessinsider.de/internat ... ?r=US&IR=T

https://www.cheatsheet.com/money-career ... rted.html/
Изображение
Yaris XP13 1NZ-FXE - ex
Yaris XP21 M15A-FXE

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от slowtraveler » 07 Сеп 2020 17:50

[
Офтопик
► Виж съдържание
.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

ismetadil
Мнения: 19
Регистриран на: 23 Яну 2020 09:07
Местоположение: Дулово
Автомобил: Корола

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от ismetadil » 11 Сеп 2020 21:33

Има ли някакви новини относно андроид ауто или Карплей?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 193 госта