Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Стоян Кръстев
Мнения: 79
Регистриран на: 09 Окт 2019 21:29
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 4 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Стоян Кръстев » 01 Сеп 2020 19:28

Същото беше и при мен!!!Дано издържат докато ни извикат за ъпдейта ermm.gif !!!Според мен няма да имаме проблеми.....ако нещо не беше наред,поне щяхме да получим някаква грешка по време на инсталацият.....или подобни работи!!!

Стоян Кръстев
Мнения: 79
Регистриран на: 09 Окт 2019 21:29
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 4 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Стоян Кръстев » 02 Сеп 2020 00:03



Има как да си свалиш и ъпдейднеш медият от сайт на Тойота,но както се вижда е за "бялите" държави.....при нас това винаги трябва да е свързано с отделно време,някъде и пари,хора за да ти го направят и чакане.....докато можеш да си го направиш в къщи!Не,че потдиквам към ъпдейтването на този етап...по този начин,но!!!

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 02 Сеп 2020 10:08

Това е за Entune.
Тотално различни са и като хардуер и като софтуер. Но такива са само в Америка, Австралия и очевидно Канада.
В цяла Европа е както при нас, а не вярвам нито една държава на този континент да не я броиш за "бяла"...

ПС. За сметка на софтуера, там пък са ощетени от към разнообразие на модели и двигатели. Примерно комбито го нямат изобщо, не знам двулитровия хибрид наличен ли е, като ниво на оборудване също са по-зле. Примерно когато гледах за модела из YouTube преди да купя, всички щатски клипове бяха за седана и все бяха с гумен волан дори...

ismetadil
Мнения: 19
Регистриран на: 23 Яну 2020 09:07
Местоположение: Дулово
Автомобил: Корола

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от ismetadil » 03 Сеп 2020 22:39

Днес звънях и питах сервиза и не ми отговориха адекватно за обновяването на Corolla!

Стоян Кръстев
Мнения: 79
Регистриран на: 09 Окт 2019 21:29
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 4 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Стоян Кръстев » 04 Сеп 2020 08:09

Не е добре!!!!До сега четири мнения имаше....и четирите различни!!!!Според мен ще е така,както писах......ще изчакат да им мине натовареността в сервизите,и тогава!!!!

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 04 Сеп 2020 09:42

Стояне, това е така по цяла Европа. В английския форум има хора от къде ли не - Гърция, Холандия, Словения, Дания и т.н. и всички получават така различна информация.
Навсякъде е едно и също - нито дилърите, нито вносителите имат истинска и точна информация. Нещата се бавят от Тойота и няма нищо общо със сервизи, натоварености и т.н.
Имаш Тойота Европа, после имаш Тойота Балканс (вносителя за БГ) и чак тогава дилърите със техните сервизи...Мислиш ли, че толкова нагоре по веригата ги интересуват подробности за сервизи, натоварености и т.н.

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от BOz » 04 Сеп 2020 09:59

А аз пък не мога да ви разбера какво толкова сте се засилили да получите ъпдейта и звъните постоянно.
Като излезе ще научите и ще се ъпдейтне. Дали септември, дали февруари следващата година, когато-тогава. И още 5 човека да звъннете няма да дойде или да стане по-бързо. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 04 Сеп 2020 10:15

Boz, за звъненето съм съгласен с теб.

Обаче за омаловажаването на значението на този ъпдейт не мога :) По много причини...
- Тойота е мисля все още от най-големите производители, а Корола е все още най-продавания модел в света от много години. Да го кажем така - като кажеш Тойота, хората се сещат първо за Корола. И точно на него да се издъниш с липсата на нещо, което почти всички други предлагат от години си е фал.
- Навсякъде по света технологиите се развиват, трафика се задълбочава, информацията в реално време става все повече и повече важна за едно пътуване. А този ъпдейт е необходим именно за това. Дори и тези с навигация като мен нямат достъп до трафик информация и получават промени по картата веднъж годишно. Знаеш в днешно време колко често се променят пътищата... Някак не върви на нов автомобил за една шапка пари да закачаме телефони по стъклото или въздуховодите както правехме през 2005-а, не мислиш ли?

Ако за повечето хора автомобила е преди всичко кола с основна функция шофиране и най-важни параметри мощност, разход, ускорение и т.н., то има и много други, които софтуерните екстри са не по-малко важни, ако не и по-важни. Аз например ако тази кола не беше хибрид, ако нямаше екстрите на Safety Sense 2, ако нямах уверението, че ще получа CarPlay в най-скоро време (а то ще стане година скоро), никога не бих я купил заради емблемата или нещо подобно.
А самият факт, че толкова много се обсъжда този ъпдейт и не само тук, че има толкова много хора които рискуваха и ъпдейтнаха сами с изтеклите архиви, говори за това как явно не само за мен това е толкова важно...

За мен ситуацията с този ъпдейт ще остане в историята като голям гаф от страна на Тойота. И дори пандемията вече не мисля, че е може да се смята за някакво оправдание.

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от BOz » 04 Сеп 2020 10:56

За технологиите, ъпдейта сам по себе си и т.н. съм съгласен.
И тук не става въпрос за един автомобил, както сам каза, на който да се пусне и всичко да е наред.
Липсата на тази функционалност до сега е историческа в нежеланието на Тойота да тръгне по този път. Хората я принудиха.
Но точно представи си от твоите думи, как има стотици хиляди, милиони автомобили, хардуера не веднъж е претърпял промени, различни държави, софтуерни донагласяния, държавни регулации, сертифицирания, патенти и т.н. така, че и като го пуснат официално да се гарантира на 99%, че няма да има проблем. А не да се бърза, да го пуснат и след 2 седмици в новините - Тойота изтегля 2 милиона автомобила от пазара за софтуерно обновяване. Така, че нещата не са толкова прости ако ги гледаш само от потребителска гледна точка.
За това като му дойде времето, всички ще разберете и ще ъпдейтнете. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 04 Сеп 2020 11:15

Добре, но не пропускай факта, че файловете изтекоха в мрежата. Това значи, че разработката е приключила вече. Оставаше само официално по вътрешните си канали да информират ясно вносители и/или дилъри кога да ги очакват по техните си канали.

И друго - факта, че изтеклите архиви бяха подменени с кухи и с подигравателни текстове в readme файл говори, че Тойота е в течение на ситуацията и е реагирала. Но вместо да вземе поуки, как това очевидно е важно за много хора и да опита да оправи положението поне като обяви нещо официално и ясно, те продължават да мълчат. А по този начин само нагнетяват положението и карат нови хазартни типове да се докопат до запазени някъде копия на файловете и да обновяват сами...

Нямаше ли да е по-добре под някаква форма, дори само във Фейсбук страниците им стига, да излязат със съобщение как не е добре потребителите да инсталират неща свалени от интернет, как има вече много пострадали в различна степен коли и няма нужда нови хора да го правят, защото ъпдейта ще бъде наличен официално в най скоро време/еди кога си?

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от BOz » 04 Сеп 2020 14:43

nicktodorov написа: 04 Сеп 2020 11:15 Добре, но не пропускай факта, че файловете изтекоха в мрежата.
Да, както и това например:
nicktodorov написа: 28 Авг 2020 15:53 Някой хора са успели да ги инсталират, но има и такива с брикнати мултимедии.
Ей за това говоря. За да стане нещо официално и достъпно, има процеси зад цялото това нещо.
Защото примерно ти се пробваш, медията ти се чупи, отиваш в Тойота и се правиш на луд, те ти я сменят. = разход, който не би произлязъл ако се спазват правилата и процесите.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 04 Сеп 2020 14:49

Именно за да не се стига до брикнати мултимедии те трябваше да реагират по някакъв по-смислен начин.

Отделно в над 90% от случаите се е стигало заради липса на достатъчна техническа (компютърна) грамотност. Масово са форматирали флашките в MS-Dos под Мак, не са спазвали ясно записаните изисквания колко голяма трябва да е флашката, не са копирали всички файлове от архива, не са изчаквали да се появи съобшение за рестарт и т.н. Изобщо не говорим за софтуерни проблеми в самия ъпдейт и нужда от фиксове.

OK, играли са го на сигурно до сега, не са искали да се ангажират с някакви конкретни срокове/дати - добре.
Ама след ситуацията с изтеклите дайлове и последствията из цяла Европа, мисля, че е тъпо да продължаваш да се държиш по същия начин и да не опиташ да успокоиш хората и предотвратиш последващи опити.
Защото ето, дори в този форум имаме колега, който от нетърпение и след отказ от дилъра да му каже нещо конкретно, той реши да рискува и го ъпрейтна сам...Точно за това говоря...Колко според теб щяха да са хората, които ако бяха чули нещо от сорта "не рискувайте, изчакайте до ХХ, правим всичко възможно/имамне еди какви си технически забавяния.." щяха да решат да изчакат? Ама говоря за смислени обяснения. Тая песен с Ковида се поизтърка вече...Нито са уволнили програмистите, нито говорим за производствен процес с нужда от забавени суровини, материали, доставки и т.н.

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от BOz » 04 Сеп 2020 15:31

nicktodorov написа: 04 Сеп 2020 14:49 Именно за да не се стига до брикнати мултимедии те трябваше да реагират по някакъв по-смислен начин.
Какъв по-смислен начин от това - когато сме готови ще ви ъпдейтнем мултимедията?
Иначе да - навсякъде има и кадърни, и напълно малоумни служители. Без значение дали е официален или гаражен сервиз.
Същото е и с комуникацията. Лично аз не смятам, че дилърите получават информация с това до къде е стигнало дадено нещо в разработването или жизнения цикъл. Най-просто имат инфо, че работят върху това нещо (в случая Андроид Ауто) и като стане готово, то ще им "светне" в системата опция да почнат да го разпространяват, със съответния билинг код, зад който стоят пари, които да ги вземат от местния дилър. Защото я си представи, че всичко е готово от чисто техническо (софтуерно) естество, ама локалния ни дилър няма как да кросчардже "Тойота", от която да си вземе парите за всеки флаш и това да договарят в момента. Защото не си мисли, че ще загубят ХХ време и това някой няма да го плаща. Варианти много. За това - като му дойде времето ще разберете и ще бъдете флашнати официално.
А аз някой ден, като си купя такава таратайка 5-та ръка, ще съм "спестил" тези притеснения и терзания. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
stereo_man
Мнения: 221
Регистриран на: 22 Юни 2010 18:54
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от stereo_man » 05 Сеп 2020 09:36

Според мен също липсата на Carplay/Android auto е голям пропуск на Тойота, при положение, че не е някаква новост и конкурентите го предлагат в повечето си модели отдавна - независимо дали е VW, Шкода, Пежо или Мерцедес - имат го на модели от преди 3-4 години. Имам королата от Юни 2019. Тогава избрах Executive + именно заради обещанията на дилъра, че Carplay ще има до Септември '19. Ясно, че отнема време за всякакви тестове и изчистване на бъгове, но за мен си остава един пропуск, който при мен остава едно горчиво чувство от покупката. Както каза колегата, това е най-продавания модел автомобил от много години и според мен трябва да е има такива софтуерни екстри, които са актуални и не са някаква новост. Наистина не е най-важната технология в колата, но когато отиваш на непознато място разчиташ на навигацията, а следенето на трафика в реално време, поне за мен си е важно и може да ти спести много време. Като ги питах още Март-Април тази година, с пандемията се обясняваха, че не могат да им доставят флашките. Вярно имаше един период на забавяне на всички видове транспорт, но това премина още преди 2-3 месеца.
Corolla E12;
Corolla E210

Аватар
biro
Мнения: 2646
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 69 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от biro » 05 Сеп 2020 11:28

Удобно ли е всеки път като седнеш в колата да включваш кабел в телефона? Mirrorlink нямат ли тия короли?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 106 госта