Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
stereo_man
Мнения: 221
Регистриран на: 22 Юни 2010 18:54
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от stereo_man » 15 Яну 2023 21:27

И аз не до сега не смеех и 1 км да надхвърля, просто тази година така се получи. Писах им във фб, ще им звънна да видя какво ще кажат
Corolla E12;
Corolla E210

Аватар
biro
Мнения: 2647
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 69 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от biro » 15 Яну 2023 21:52

1km да прехвърлиш е повод да ти откажат гаранция. Но няма да ти го кажат сега, за да продължиш да облсужваш при тях или нарочно ще ти кажат, че няма проблем та да се оттърват от гаранционен ангажимент.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Mcl
Мнения: 659
Регистриран на: 23 Ное 2020 19:21
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Corolla ts
Благодарил/а: 12 пъти
Получена  благодарност: 11 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Mcl » 15 Яну 2023 22:09

Е то по тази логика аз пък мога да ги съдя,че няма напомнящо известие за обслужване. А трябва аз лично да си следя километрите, което е доста тъпо.
Corolla ts 1.8 hybrid 2020

Аватар
stereo_man
Мнения: 221
Регистриран на: 22 Юни 2010 18:54
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от stereo_man » 15 Яну 2023 23:29

Мен точно това ме притеснява - ако нещо стане да не кажат ама ти тук си надхвърлил айде чао.

Иначе в началото на месеца получих мейл, че наближава 1 год. от последното обслужване. Странното ми е, че за километри не пишат нищо, все едно не знаят на колко е, а реално би трябвало да имат данните през информацията от приложението
Corolla E12;
Corolla E210

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 16 Яну 2023 09:10

На тойота им е толкова оклепано всико... И сайта и приложението и системата им е супер бъгава... а отделно нямат единна система отделните представителства. Така че дали знаят не е ясно.
1вото обслъжване направих в ТМ, нито книжката бяха попълнили нито в системата. Като си гледах през приложението (или сайта) обслужването пишеше 15 000км а реално колата беше на 12. Само хибридния чек явно го записват някъде та той беше отразен.
2рото го направих в Кале Ауто в сливен. Всичко беше изрядно попълнено, навсякъде.
Същото и за 3тото обслужване направно в Монца, всичко беше изрядно попълнено.

Аватар
stereo_man
Мнения: 221
Регистриран на: 22 Юни 2010 18:54
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 4 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от stereo_man » 16 Яну 2023 09:25

Update: на запитването във фб към Тойота България получих отговор, че допустимите километри с които може да се прехвърли пробега са 1000км.
Corolla E12;
Corolla E210

Enwor
Мнения: 173
Регистриран на: 19 Мар 2017 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Enwor » 16 Яну 2023 09:50

Krachunov написа: 16 Яну 2023 09:10 1вото обслъжване направих в ТМ, нито книжката бяха попълнили нито в системата. Като си гледах през приложението (или сайта) обслужването пишеше 15 000км а реално колата беше на 12. Само хибридния чек явно го записват някъде та той беше отразен.
Мда и при мен ТМ ми бяха оставили капан. 2рото го правих в Пловдив, та ме питаха защо толкова голяма разлика между обслужванията? Оказа се, че ТМ бяха вписали просто някакви км, които освен че се различаваха с около 5-6 (обслужване и проверка батерия), май нямаха и много общо с реалния пробег. Него обаче нямаше как да го засега, тъй като вече беше минала една година и нямаше как да си извадя справката.
Corolla 2005 1.6 VVTi 3zz-fe | hatch, SOL
Corolla 2020 Sedan 1.8 Hybrid

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 16 Яну 2023 17:55

Ами мен ме питаха ГОРЕ долу колко км е колата... казах им с точно +/- 10 не са го отразили с изключение за хибрид чека.. Явно ИЛИ системата е по взискателна или човека. Но като каза капан, въпреки че имам следващите 2 печата , може би е добре да отида да си ми ги попълнят.

DragonSlayer
Мнения: 32
Регистриран на: 17 Фев 2022 18:04
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla sedan 1.8 hybr
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 3 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от DragonSlayer » 16 Яну 2023 19:53

Понеже сме подхванали темата за обслужване, на мен в петък ми предстои първото обслужване на колата. Като цена ми казаха около 350-400 лв в зависимост дали филтъра на хибрида имал нужда от чистене. До колкото съм срещал из темите останах с впечатление, че не е задължително да ми го почистят, а в някои случаи го таксуват без дори да са го направили. Наистина ли може да поискам да не го включват към обслужването, без да наруша гаранцията? Колата я поддържам вътре чиста и малко вероятно е да се насъбрал много прах rolleyes.gif

Mcl
Мнения: 659
Регистриран на: 23 Ное 2020 19:21
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Corolla ts
Благодарил/а: 12 пъти
Получена  благодарност: 11 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Mcl » 16 Яну 2023 20:05

Ама то в книжката пише сам да си го чистиш, като ходя на автомивка винаги го чистя.
Corolla ts 1.8 hybrid 2020

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 16 Яну 2023 23:46

DragonSlayer написа: 16 Яну 2023 19:53 Понеже сме подхванали темата за обслужване, на мен в петък ми предстои първото обслужване на колата. Като цена ми казаха около 350-400 лв в зависимост дали филтъра на хибрида имал нужда от чистене. До колкото съм срещал из темите останах с впечатление, че не е задължително да ми го почистят, а в някои случаи го таксуват без дори да са го направили. Наистина ли може да поискам да не го включват към обслужването, без да наруша гаранцията? Колата я поддържам вътре чиста и малко вероятно е да се насъбрал много прах rolleyes.gif
ЗНАЧИ на тея мошеници това им е играта. Прибират близо 50 лева:
а) за нищо
б) за духване във филтърчето
Освен това нито един от другите представители на тойота не предлагат толкова очевиден пладнешки грабеж.

Лично за мен въпроса е принципен и това е една от причините ТМ да ми е ПОСЛЕДЕН вариант за техническо обслужване.
ДА НАИСТИНА можеш да не го искаш и поне според техните думи от септември (ТМ ИЗТОК) МОЖЕЛО да не ти го включват.
Както не един път съм писал. При 2рото обслужване, приемчика в ТМ ЗАПАД, ми обясняваше как БИЛО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО... тогава писах на тойота България и те ми върнаха отговор, че всеки представител можел да включи каквото си реши. ИИИ ВИДИШ ЛИ ТИ. това е било включено НЕ ЗАЩОТО ОБИЧАТ ДА ТЕ ЛЪЖАТ И ДА ИМ ПЛАЩАШ ЗА ТОВА... ами защото много НИКОЙ НЕ ГЛЕДА КВО ПЛАЩА И НА 500 ЛЕВА ХИЧ НЕ ТЕ БРИГА ЕДНИ 50 tooth.gif tooth.gif tooth.gif

Сега сериозно, от Тойота България ми върнаха отговор, че всеки дистрибутор можел да включи такова нещо а пък ТМ го били щото имало проблеми с хибриди, чиито филтри били мръсни... МОЛИМ ТИ СА!!!
Нищо не казват, за случаите в които ти го таксуват въпреки, че си си платил изрично за смяна на филтъра.... И ТОЗИ случай знам.

В случай че се чудиш де да си гърмиш парите мога да ти дам револют... обещавам че няма да свърша ПО - МАЛКО работа по почистването на хибридния филтър отколкото ТМ....

А както и колегата ти е казал, чисти си го сам. Капак в краката на пасажера в дясно. Пластмасов винт,който някой път е досаден. Отвиваш махаш внимателно духаш за 50 лева и си готов. Филтъра е хартиен така че осторожно
Отделно препоръчвам гумени стелки, 3та година филтъра ми е като нов. Периодично през няколко месеца (при повдигане на темата тук) го проверявам и продухвам... Жалко че няма кой да ми даде 50 лева drunk.gif

п.п. обърни внимание на:
-какво масло искат да ти сложат - 0w20 или 0w16. Правилното е 0в16. Другото е допустимо но като компромис (пише в книжката) няколко пъти различни представителства (включително и ТМ) са ми го предлагали
-какво количество ти фактурират - вкоролата влиза 4,2 литра
-Ако ти фактурират 5 (само тм) дали ще ти дадат тубата.
-ако все пак решиш да дадеш на тях 50 лева а не на мен (което не би било много справедливо) поискай да гледаш как и какво чистят.
-лично аз при всяка смяна на масло си сменям и въздушен филтър както и купе, но не са задължителни и го правят при нужда... дали тук дали другаде съм срещал мнения, че са неглижирали нуждата от смяна.. като причината най - вероятно е че не са поглеждали изобщо.

Аз съм параноичен по природа и след обслужване проверявам щеката за масло и филтрите дали са сменени (въздушен и купе)

Също така надали си изчел всичките 300 страници. Но цените из страната варират доста. Също така нямаш проблем да обслужиш втв Варна Бургас Русе Сливен Пловдив или Благоевград. Трябва да е офизиОзно представителство на тойода...
за да сравниш цените:
-София 77 на час
- Монца 55
- Сливен 50
Мисля че това са С ДДС цени

Консумативите са еднакви навсякъде.
За Сливен знам че работи и събота.

method81
Мнения: 105
Регистриран на: 25 Май 2020 16:16
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210 1.6
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от method81 » 17 Яну 2023 09:18

Аз за втора година подред предпочетох сам да си сменя въздушния и филтър купе. В ТМ Ауто са по 70-80 лв. бройката + труд, като те таксуват богато за нещо, което отнема по 2 минути на филтър.
От всеки магазин за части има филтри започващи от 20 лв.
След като видях качеството на ОЕМ филтъра купе, няма какво да ме накара да дам 80 лв. за това нещо.
Смяната на чистачки е същата работа. Оригиналните са най-хубави, но те таксуват 20 лв да ти сменят две пера.

Аватар
miti83
Мнения: 25
Регистриран на: 25 Май 2021 23:29
Местоположение: Sofia
Автомобил: Corolla
Благодарил/а: 2 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от miti83 » 17 Яну 2023 10:14

А аз Септември'22 когато ми дойде времето за 1-во обслужване се разкарах до Тиксим Пазарджик, където ми излезе малко над 220 лв...
В Петък ще ходя до ТМ Ауто Изток, че от края на Декември'22 не ми работят пръскалките на чистачките предни/задни. Не чувам моторчето въобще...Някой да е имал подобен проблем?
Последно промяна от miti83 на 17 Яну 2023 10:30, променено общо 1 път.
Toyota Corolla TS 2.0 HSD, Executive, Denim Blue, 2021

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4902
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от slowtraveler » 17 Яну 2023 10:15

Провери бушон - обикновено гори ако си забравил да сложиш зимна течност tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
miti83
Мнения: 25
Регистриран на: 25 Май 2021 23:29
Местоположение: Sofia
Автомобил: Corolla
Благодарил/а: 2 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от miti83 » 23 Яну 2023 12:46

slowtraveler написа: 17 Яну 2023 10:15 Провери бушон - обикновено гори ако си забравил да сложиш зимна течност tooth.gif
Благодаря, това се и оказа. Гори превантивно бушоно, за да няма проблеми с машинката...
Toyota Corolla TS 2.0 HSD, Executive, Denim Blue, 2021

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 145 госта