Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 27 Мар 2023 09:44

method81 написа: 24 Мар 2023 17:46 Друг проблем - в ТМ Ауто Запад са решили да мият колата хамалската, по не знайна за мен причина. Не съм я закарал мръсна.
Мият ги с водоструйка, като бях вкарвал там за броня, даш камерата записваше та после си гледах.
Поне моята не я бяха подсушавали, процес при който биха се получили подобни проблеми. Ако си 100% сигурен, че драскотините са станали тогава и там, а не да речем сега си се загледал. Пусни жалба до тойота България

method81
Мнения: 105
Регистриран на: 25 Май 2020 16:16
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210 1.6
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от method81 » 27 Мар 2023 10:14

На 100% съм сигурен, че деригуте са се случили там.
Обръщам внимение на тези неща, тъй като се интересувам от детайлинг поне на ниво хоби.
Знам как се поддържа един автомобил, за да изглежда добре максимално дълго време.
Точно заради това за мен е скандално в ТМ Ауто запад да мият нови коли все едно са 20 годишни талиги на автомивките по левче с четките.
Дори да предложат да ми полират колата аз не бих приел. Като цяло ме отказаха да ги посещавам до живот и ще търся друг сервиз за бъдещи ремонтни услуги.

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 27 Мар 2023 10:20

В такъв случай пиши до тойота българия. Не съм сигурен, че ще има някаква файда но не пречи да се тества. Също така във фейса колкото повече ги нахраниш, повече хора да разберат, ще е добре. tooth.gif
Монца е добър вариант, на 1 час е от София.
От към ТО също ТМ би ми бил възможно НАЙ - НАЙ - последен вариант. Те там лъжат още повече. Нали да оставим цените за труд, което всеки има право да определя както си иска. Но ти набутват и дейности, които реално не ги правят.
Като цяло усещането е, че те доят грубо. Не полагат и бегли усилия, като клиент да останеш доволен.

GreenText-Pepe
Мнения: 97
Регистриран на: 17 Дек 2022 17:33
Местоположение: Plovdiv
Благодарил/а: 12 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от GreenText-Pepe » 27 Мар 2023 22:20

По този повод някой ползвал ли е услугата за поставяне на керамика от Тойота? Много се чудя дали живот и здраве, когато дойде колата да не поръчам.

method81
Мнения: 105
Регистриран на: 25 Май 2020 16:16
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210 1.6
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от method81 » 28 Мар 2023 08:48

Аз не съм, но не бих имал доверие на толкова масов сервиз да се справи добре.
По-добре провери при по-специализирани хора (детайлинг студиа).
Иначе за самото керамично покритие - защитава до толкова, че да не те притесняват особено птичи курешки, мушички, водни петна, т.е. повърхностни дефекти по лака причинени от химически вещества.
Миенето на колата също е по-лесно заради хидрофобните му качества.
Самото керамично покритие изисква поддръжка и конкретен начин на миене, за да не го съсипеш.
Ако искаш предпазване от драскотини и леки паркинг щети, по-добре се насочи към PPF.

astranom
Мнения: 137
Регистриран на: 08 Яну 2020 18:58
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla Sedan Hybrid
Получена  благодарност: 7 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от astranom » 28 Мар 2023 11:37

costi.kocev написа: 27 Мар 2023 22:20 керамика от Тойота
Офтопик
Чудил съм се дали на кола като Королата си заслужава да се сложи керамично или някакво друго защитно покритие и съм стигал до извода за себе си, че за ежедневна кола от този ценови клас не си заслужава. За съжаление то не предпазва от вдлъбнатини от камъчета, кестени и жълъди, градушка (заради тънките и меки ламарини), пак вдлъбнатини от врати на съседни коли или от колчета. Останалото може да се избегне с една нормална експлоатация на колата, паркиране в гараж и внимателно миене. Забелязал съм, че една измита и стегната кола винаги изглежда добре и събира погледите на улицата и никой не се заглежда по някакви микро драскотинки. Т.е. лично според мен е по-важно колата да е просто измита, макар че и това трае само 1 - 2 дни...
Колата още с излизане от магазина спира да е нова - замърсяване на всички агрегати от кал, мизрия и корозия от лугата; опиране по корем на по-високи бордюрчета, влзане в дупки и прочее. За интериора въобще не говорим даже... :D На тази база конценттрирането специално върху лака на боята може би не е изцяло логично. А слагането на керамични и други покрития са силен фактор за подхранване на вниманието, стреса и огорченията от състоянието на боята. Т.е. като цяло не е нито особено полезно, нито рте прави по-спокоен и непукист, а тъкмо обратното.
Сега разбирам да е Астън Мартин или Ферари, ама за Корола - не си е работа. Това е само мое мнение, не искам да убеждавам никого и ценя и противното мнение, просто съм стигнал до този краен извод.

method81
Мнения: 105
Регистриран на: 25 Май 2020 16:16
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210 1.6
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от method81 » 28 Мар 2023 12:24

Разбирам гледната точка, на мен също не ми се иска да се концентрирам върху лака, но някак не мога да преглътна такива дефекти на чисто нова кола. :D
Едно време тия коли бяха "просто корола" и да, бяха достъпни.
Сега ако отвориш ценовата листа с екстрите са по 60к лева и за мен това спира да бъде "просто корола" въпреки че не е от премиум сегмента.

dracunculus
Мнения: 1221
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от dracunculus » 28 Мар 2023 13:34

Колега, като си взех Лексуса и го паркирах в гаража под луминесцентните лампи и забелязах едни гадни фини деруги под формата на "W" на предния капак в дясно. По пътя не ме беше удряло нищо, просто си взех колата от шоуруума и я докарах до нас. Опитах се да я полирам, нищо не стана. Явно я бяха обработили с керамичното покритие така, както е била надрана, съответно са ги "запечатали" драскотините. Ядосах се адски много, но реших да не се занимавам с това да трябва да доказвам, че колата е издадена от тях така, при положение, че при приемането на автомобила не го забелязах. И си останах с "щетата", която вече не забелязвам, още повече, че имам едни 70-80 дребни дефекти от камъчета по бронята. Просто след 80 000км почва да не ми пречи. По отношение на керамиката- за мен си струва, бих я сложил както на S-Klasse, така и на Корола, просто защото колата се цапа по-трудно, съответно я мия по-рядко, което за мен си спестява едни не малко пари (като цяло мия често колите си)
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Аватар
Monster
Мнения: 338
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 85 пъти
Получена  благодарност: 81 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Monster » 28 Мар 2023 14:31

costi.kocev написа: 27 Мар 2023 22:20 По този повод някой ползвал ли е услугата за поставяне на керамика от Тойота? Много се чудя дали живот и здраве, когато дойде колата да не поръчам.
Можеш да погледнеш тази тема, където сме дискутирали Toyota Protect.

Jorjeta Bogoeva
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Яну 2023 13:39
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Toyota Corolla Cross
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Jorjeta Bogoeva » 28 Мар 2023 15:52

Аз съм ползвала Тойота протект върху стара си кола.Цялостно върху автомобила.За нищо не става!Дере се повече от лака на колата,става на бели петна ,ако не е поставен както трябва.Голям зор видях с това покритие.На първия месец след поставянето му в Тойота Пловдив ,избиха бели петна.Та ходих два пъти да си го оправят.2019 г.струваше 600 лева за тойота корола хечбек.Да не говорим за птичите бомби.Не забършеш ли веднага акото и ставаше петно като на прегорял лак.
И друго-ако колата не е почистена и обезмаслена както трябва и помещението в което нанасят покритието не е обезопрашено,то тогава запечатват песъчинки с нанасянето на покритието и колата стои сякаш е крастава жаба.Мен много ме дразнеха тези запечатани песъчинки,окото ми все в тях гледаше.Но може вече да са станали спецове и да знаят как се поставя правилно :D

tonystz
Мнения: 79
Регистриран на: 10 Фев 2022 17:22
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Corolla 1.8HSD Executive+ MY22
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от tonystz » 28 Мар 2023 19:33

Capture.JPG
Capture.JPG (33.72 KiB) Преглеждано 817 пъти
Май са спрели кампанията за DCM-a. Сигурно са си намерили гаф в софтуера.

GreenText-Pepe
Мнения: 97
Регистриран на: 17 Дек 2022 17:33
Местоположение: Plovdiv
Благодарил/а: 12 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от GreenText-Pepe » 28 Мар 2023 19:50

@Jorjeta Bogoeva, направо ме отказа, аз от Тойота Пловдив я чакам. Явно ще трябва или фолио да слагам или някъде другаде да слагат керамика. Въпроса е че в Пловдив ни едното има качествено някъде, ни другото.

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Volkata » 29 Мар 2023 10:02

Аз също се бях запалил да се грижа за боята и по детайлинга така да кажем, но както колегата по - горе описа също стигнах до извода за мен лично че за ежедневна кола която ползваш не е много смислено, преди 2 месеца вкарах колата за отстраняване на щети за първи път, колата е на 3 години и имах 4 детайла които не бяха за боя, и след 1 месец хоп прага жулнат незнайно от къде
Toyota Corolla 1.6 e210

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Volkata » 01 Апр 2023 18:45

Някой дали има идея оригинални греди и захвати от CH-R или от аурис 1 дали биха станали на корола седан Е210, или няккави предложения от някой който е обурудвал седан с греди, крайната цел е да се поставя багажник за колело
Toyota Corolla 1.6 e210

Jorjeta Bogoeva
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Яну 2023 13:39
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Toyota Corolla Cross
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Jorjeta Bogoeva » 01 Апр 2023 20:32

Аз изцяло съм се доверила на Авто Мания -Велко Търново.Невероятни момчета.Поставят керамика и фолио.Работят и в Пловдив и в София.Четвърта кола ни правят и нямам забележки.Много са внимателни,истински професионалисти.Докато ми оправят старата тойота корола хечбек-голям зор видяха.Поразиите,които бяха направили в Тойота като са поставяли тойота протект ,бяха страшни.Новата Корола Крос още от шоурума замина при тях.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 73 госта