Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от dracunculus » 16 Апр 2021 14:22

@nicktodorov- специално за заключването- не разбирам защо при незаключена кола пътуването ще е несигурно. Самият аз не си спомням да ми се е случвало или да съм ставал свидетел на неволно отворена врата и изпаднал пътник за всичките ми 16 години стаж като шофьор или в целия ми съзнателен живот като пътник преди това. Лично мен тази функция (автоматичното заключване) ме дразни и е деактивирана и в двете ми коли. Единствено, шофирайки в големи градове по светофари, се заключвам умишлено, за да не ми изчезне неусетно нещо от някоя седалка. А за нещастието, ако си заключен и стане ПТП, функцията за аварийно автоматично отключване да не сработи и да си останеш в колата....не ми се ще да го изживея
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
memorex
Мнения: 811
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от memorex » 16 Апр 2021 14:53

Hursa написа: 15 Апр 2021 21:21 Едва ли е само цвета. Т. н. "Лед фарове" се различават значително от "халогенните" (до колкото знам).
Точно така е ,и е конструкциятя е от значение .
Например колегата който е заменил халогенната с лед ,може да очаква да почнат да се запотяват фаровете.А с лупите светлиннния сноп, при повечето видове лед крушки, не е плътен .Иначе с лупи и лед като че ли е по-малко зло от рефлекторен.
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от slowtraveler » 16 Апр 2021 14:57

То обикновено заключването не блокира отварянето на вратата отвътре... Винаги са ми се отключвали автомобилите пипнеш ли вътрешната дръжка...
Единственото изключение - 'двойното заключване' на някои автомобили, което може да се направи при паркирал автомобил/включена аларма - там имаше възможност да не можеш да отвориш вратата при счупване на стъкло и т.н..
Дали е хубаво или лошо - въпросът е в лични предпочитания.
И не смятам, че каквато и да е предлагана екстра би била излишна - важното е да бъде настройваема - дали да я използва или не, да е въпрос на личен избор......
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от dracunculus » 16 Апр 2021 15:10

Слоу, проблемът е когато отвън трябва някой да те вади, ти си в безсъзнание, например, а вратата ти е заключена, но не е деформирана. Т.е. ваденето може да се случи, но си заключен. А и на някои автомобили дори отвътре можеш да отвориш само шофьорската врата, или с нея да "отключиш" другите. Но пипайки дръжките на която и да е друга врата не се отключва нищо- недомислено, но факт и при двете ми коли, например
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 16 Апр 2021 15:28

Идеята да заключва при тръгване е, не от вътре на вън. А от вън на вътре. Пътувайки в града прекарваш голяма част от времето спрял, в трафика. Идеята е, че много лесно някой може да отвори вратата/багажник да събере каквото види и да духне. Докато ти си вързан с колан насред трафика... Докато разбереш какво се случва апаша ще е изчезнал. Положението става още по - зле ако в колата има дете. Споменатия вече сценарии тотално изключва вариант да хукнеш след апаша. Отделно всякакви луди има, не го знаеш какво ще му щукне. Преди години, в колата на майка ми, на светофар жена от малцинствените групи се настанила до нея и почнала да я увещава "како закарай мА....някъде си".
И докато тези сценарии може да ти се виждат далечни, всеки ден има поне една новина за агресори с малки пи*ки, които искат да раздават юмруци.
slowtraveler написа: 16 Апр 2021 14:57 То обикновено заключването не блокира отварянето на вратата отвътре.
На королата задните врати не може да ги отвориш ако е заключено. Ако си отворя шофьорската врата, другите не се отключват...това мисля че има настройка да сменя.
dracunculus написа: 16 Апр 2021 15:10 Слоу, проблемът е когато отвън трябва някой да те вади, ти си в безсъзнание, например, а вратата ти е заключена, но не е деформирана.
Вероятно за това в пежото се казваше Dead Lock. И в инструкциите изрично пишеше, на дълъг път да се спира. С идеята по - голяма скорост - по - голям шанс за ПТП. Иначе пак заради това си нося чукче за чупене на стъкло в подлакътника.
memorex написа: 16 Апр 2021 14:53 .Иначе с лупи и лед като че ли е по-малко зло от рефлекторен.
Тук не разбрах, какво ще рече по - малкото зло? Аз съм с рефлетори и лед (фабрични) и свети изключително насочено и далеч без да прави разсейки. Прави впечатление, че дори на 300 и повече метра свети насочено, като не заслепява. Случвало ми се е да осветявам кола странично, и снопа стига до под прозореца (страничния)

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от slowtraveler » 16 Апр 2021 15:39

Krachunov написа: 16 Апр 2021 15:28 Идеята да заключва при тръгване е, не от вътре на вън
Тя идеята е ясна - просто коментирах dracunculus.. На моите пишеше, че автоматично отключва вратите при ПТП... Това между другото съм чувал, че се ползва от крадци, ама не знам доколко е реална приказката...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 16 Апр 2021 15:41

Не го разбирам това омаловажаване на липсата на заключване.
Тази "екстра" (в кавички, защото нещо, което го има в може би всички автомобили от поне 20 години, не може да се нарича екстра вече) е присъствала в Корола до предния модел. И е била с настройка - който както му харесва.
Обаче сега решават да я махнат тотално. Защо - няма отговор.

Това, че някой не я ползва, не омаловажава факта, че са махнали нещо, което всички други имат от десетилетия.
То по вашата логика аз като грам не понасям и не разбирам гледането на футбол, да взема да говоря и аз така - как може някой да иска да гледа мачове??? И да развивам теории, как гледането на футбол е ненужно, вредно, опасно и т.н.???

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Volkata » 16 Апр 2021 15:54

Krachunov написа: 16 Апр 2021 15:28 Тук не разбрах, какво ще рече по - малкото зло? Аз съм с рефлетори и лед (фабрични) и свети изключително насочено и далеч без да прави разсейки. Прави впечатление, че дори на 300 и повече метра свети насочено, като не заслепява. Случвало ми се е да осветявам кола странично, и снопа стига до под прозореца (страничния)
Когато е оригинален всичко е настроено и тестване, а когато се слагат на рефлектори допълнително просто или не се настройват или крушките не съответстват, а при лупите просто по - малко вероятно е да се размести снопа при "тунинг намеса" така да кажем, но както ти каза при мен ясно се вижда до къде стига снопа светлина да не е прав като по конец (не е от смяната на крушките)
Toyota Corolla 1.6 e210

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Hursa » 17 Апр 2021 12:53

► Виж съдържание
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 19 Апр 2021 15:27

Днес карай в дъжда се сетих и за друга "екстра" липсваща в Королата.
Жена ми имаше един стар Сеат от 2006 година! който интелигентно управляваше чистачките - при спиране на място намалява интензитета им. Като потеглиш ги връща както са били. По този начин на светофара не ти се мятат като луди чистачките, без да е необходимо това и без да те дразнят и да трябва да ги коригираш ръчно.
Примерно ако си карал на втора степен непрекъснато след спиране минава на първа, ако си бил на първа непрекъснато минава на последната с интервал и т.н.
А другото е, при включване на задна и работещи предни чистачки, сама пускаше един или два пъти и задната.

Ето пореден пример за нещо, което не коства нови модули и физически части, които да оскъпят автомобила, а са само софтуерни, но улесняват много шофирането на автомобила.
Какво пречеше на толкова "интелигентен" и сложен хибриден автомобил като Королата, да бяха добавили подобно нещо?

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от batececo » 19 Апр 2021 15:32

Реното ми 98-ма година я имаше тази екстра. Караш с Х-та степен на чистачките, спираш, веднага намаля на Х - 1 степен. Потегляш, отново възстановява на Х-та степен на чистачките. Също така ако си пуснал предните чистачки, в момента на включване на задна предавка, се включваше автоматично и задната чистачка. Много добра екстра, наистина.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от BOz » 19 Апр 2021 15:35

На теория тази екстра не се ли поема при по-високите нива на оборудване от сензора за дъжд?
Демек я има ама си плащаш за нея.

п.п. Гледам тук разни мнения се въртят за това, че чистачките нещо не се справяли добре. Аз искам да дам едно мнение да си третирате стъклото с Rain-X. След което през 90% от дъждовните дни и при движение над 60-70 км/ч, чистачки почти не се използват. От както го открих се родих.
На случаен принцип линк за това как изглежда и е 1:1 като в клипа:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 19 Апр 2021 15:51

BOz написа: 19 Апр 2021 15:35 Демек я има ама си плащаш за нея.
Корола седан екзекутив вече има сензор за дъжд, същото ниво на оборудване но комби няма. Сега, не знам дали разликата идва в това че е седан-комби или просто че седана е 1 година по нов.
BOz написа: 19 Апр 2021 15:35 Аз искам да дам едно мнение да си третирате стъклото с Rain-X.
Тествах на магуаер подобен импрегнат, и наистина вода не се задържа. Но ефекта изкара 3-4 месеца на предния джам, докато на страничните много повече...8-9 месеца.
След 4тия месец повторих процедурата, но честно казано все двеста... Винаги дори и да има капчица на предното стъкло си пускам чистачките, така или иначе. И за мен тази процедура е малко безсмислена. В проливен дъжд, го тествах имаш една идея по добра видимост, но така или иначе пак си пускаш чистачки тогава.
nicktodorov написа: 19 Апр 2021 15:27 Ето пореден пример за нещо, което не коства нови модули и физически части, които да оскъпят автомобила, а са само софтуерни
Това тук, САМО софтуер не е много коректно да се каже. То САМО софтуер е цялото управление и на хибридната система. В крайна сметка всяка техника ако погледнеш е САМО софтуер но именно той определя цената.
Себестойността на който и да е телефон, ако ще и айфоня за 2 хилки, чаркалаците сигурно са под няколко долара сглобен от малки азиатски ръчички. Но това което получаваш и реално ползваш е софтуера.
Но иначе да всичко може да се направи, и почти всичко е само софтуер. Защо го няма или има, може да се драсне един мейл до Тойода и да се разбере.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от LEXUS » 19 Апр 2021 15:59

Според мен са направили сметка от кое може да се спести,което не е толкова важно, защото тук една екстра да се програмира допълнително, там друга крушка да се монтира, трето нещо да добавят или подобрят и накрая като теглят чертата всяка кола се оскъпява,а те държат балансирано съотношение цена- качество. Който иска повече екстри, те му казват - ето, има ги, но си доплати за по-скъп пакет. Целта е по-ниското и средно оборудване да е по-изгодно,а който иска повече, да си доплати. Проблемът по-скоро е,че за да си доплатиш за някои дребни полезни екстри, трябва да платиш скъп пакет с екстри,които може да са ти ненужни или да не държиш на тях.
Да, в Рено слагат екстри, във френските коли ги оборудват доста, но и качеството страда при тях. Немските са бедно оборудвани,там пък доста неща трябва да доплатиш. Въпреки че новите Фолксвагени ми се струват доста добре оборудвани.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от BOz » 19 Апр 2021 16:01

На мен пък ми липсва програмируемия интервал на задната чистачка, но свикнах и не ми тежи вече. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Stop123 и 52 госта