Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от maestro75 » 19 Май 2019 10:08

zi_zi_top написа: 18 Май 2019 23:45 Преди седмица си смених оригиналните гуми Michelin Energy saver с Michelin Primacy 4 и не мога да си позная колата. Макар че окачването на новата Корола е като на Авенсиса, не съм сигурен, че усещането за по-меко возене не се дължи и на по-високия клас гуми.
И на мен ми прави впечатление, че тия гуми, с които дойде колата са доста шумнички. И аз мисля, че трябва да ги сменя...чакам да навъртя километри повечко :thumbsup:
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от alexander79 » 19 Май 2019 18:11

Старата ми кола беше с Енерджи севър + и беше по-тиха от Королата с Примаси 3. Дано са поработили по обезшумяването, че при е18 има какво да се желае.
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

mitaka_t
Мнения: 6
Регистриран на: 06 Окт 2010 21:22
Местоположение: София/Пазарджик

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от mitaka_t » 20 Май 2019 16:40

Hursa написа: 18 Май 2019 18:36 „Тествах” за кратко королата с 1.8 двигател. Определено, според мен не е по-динамична спрямо ауриса с по-старата хибридна система. Струва ми се по-помуден.
Не е ли един и същ двигател и в двата модела? Може и да е глупав въпроса, но... какво визираш под по-старата и по-новата хибридна система. Ако двигателя е един и същ, не е ли еднаква и хибридната система? В тази връзка, ако е така наистина и новата корола е с по-голямо тегло от Ауриса, нормално изглежда да е по-муден.
...когато бях в шоурума, да разгледам новите короли, консултатнта с който говорих каза че 1.8 е стар двигател, от няколко години и е 1:1 както е при Ауриса. 2.0 е новият двигател и там нещата са по-различни.
Don't drink and drive.... че мое се разлее...

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Hursa » 20 Май 2019 19:09

При хибрида на тойота (а и при хибридите въобще) - определящ за усещането на автомобила не е само двигателя с вътрешно горене, а хибридната система, като цяло - поне според мен. ДВГ при по-старата система на приус 3 (която е и при ауриса) и по-новата на приус 4 (която е и при королата, мисля) - до колкото мога да преценя са практически еднакви (дават за по-старата система ДВГ - 99 кс, за по новата 98). Но за ДВГ не само кубатурата, дори не и мощността са определящи - а настройките му и в случая - особено интеграцията на различните му системи и интеграцията с хибридната система (всичко това - според мен). Системната мощност при предишното поколение на приус бе дадена, като 136 кс, при по новия - 122. Тя се определя не само от ДВГ, а и от двигател/генераторите, които са интегрирани в системата и най-вече от допълнителната мощност, която може да осигури батерията. При по-старата система - ел двигателя, от който до голяма степен зависи мощността на хибридната трансмисия при потегляне и по-ниска скорост е с мощност 82 кс. При по новата - 72 кс (до колкото знам). По старата система - според колеги във форума, например BOz (до колкото съм го разбрал) - практически не осигурява напълно тези допълнителни 37 кс от батерията - т. е. реално системната мощност дадена от тойота е завишена, до голяма степен (т. е. преувеличават) и според мен е така. При по-новата - интеграцията и настройката на хибридната система вероятно е по-добра и автомобила може да ползва по-активно и вероятно пълната допълнителна ел мощност от батерията - около 24 кс, поне според колегите (по форум) и вероятно са прави. Освен това, явно настройката и интеграцията на двигателя със системите му при новото поколение е по-добро (предполагам, особено със системата за рециркулация на отработените газове при бензинови двигатели) - защото новото поколение в по-голяма степен реализира заявената икономичност, за разлика от по-старото. Също предполагам, че и настройките на хибридната трансмисия са до някаква степен по-добри, с по-добра реакция при постъпили „команди” - например като настъпим газта. И всичко това компенсира до известна степен, по-малката системна мощност. Но според мен не напълно. Според мен, королата се усеща, като по-мудна при потегляне и ниска скорост (може би се дължи и на повишеното тегло - както казвате, ако е по-тежка). Може би при по-висока скорост динамиката и е по-добра, но аз я покарах съвсем за малко в града - с ниска скорост.
И най-вече - и аз като zi_zi_top съм "обикновен потребител" - мнението ми е субективно. Но най-вече не ми хареса интериора - изглежда като нещо евтино, но с претенции да се представи, като скъпо. Но това е така май при всички марки в по-голяма или по-малка степен, особено при моделите от по-евтините класове.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от LEXUS » 29 Май 2019 23:05

Hursa написа: 18 Май 2019 18:36 „Тествах” за кратко королата с 1.8 двигател. Определено, според мен не е по-динамична спрямо ауриса с по-старата хибридна система. Струва ми се по-помуден.

Това по-помуден е техническа грешка, както се казва, но мисля, че идеално описва подсъзнателната убеденост на колегата Hursa за това,че новата Корола е не просто по-мудна,а два пъти по-мудна от просто по-мудна :D
Като влизам във форума как така се получава,че винаги мненията на Hursa ми се набиват в очите :D , може би нотката песимистичен реализъм в мненията му ми напомня някой сюрреалистичен роман, контрастните асоциации, които прави/ дизел, бензинов хибрид примерно/ показват,че колкото по-далечни са асоциативните елементи, толкова по-запомняща е асоциацията и привлича вниманието. Предполагам това е причината мненията му да са толкова привлекателни и предизвикващи дебат поне за мен. :D Аналогично е и сравнението му качество на матерали и интериор на Тойота Корола с не коя да е марка, все бях чувал сравнения с Фолксваген или друга марка, но Шкода някак си :D , не казвам,че не си прав колега, все пак е Octavia, но не съм забелязал Шкода да се отличава с качествен интериор, подреден - да, старомоден- да, стегнат - да, но по-висококачествен, всеки да си прецени. :D Октавия е много хубава кола, много ми харесва, дори интериорът й като качество е на ниво, единствено не ми харесва,че е много старомоден, а и задницата на Октавията е много старомодна с елементарни стопове.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Hursa » 30 Май 2019 12:18

Е дали е по мудна новата корола ще покажат цифрите при реален тест, ако някоя от тестващите медии все пак се заинтересоват от нея. Ще видим до колко са реални данните от производителя.
А за шкода - не мисля, че интериорите им са особено привлекателни, съвсем не. Королата отстъпва дори при такова сравнение. Може би е по подходящо да я сравним с дачия, с някой от по скромните им модели smile.gif.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
ToyotaPassion
Мнения: 226
Регистриран на: 18 Апр 2011 20:57
Местоположение: София

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от ToyotaPassion » 30 Май 2019 13:04

Така е, нито една от тестващите медии не се интересува от королата, никъде няма ревюта. Мудна е, няма какво да се тества - всички други продават самолети, особено за тези пари. По-бързичките знаем, че идват малко скъпи. Това, че е най-продаваната кола в света също така ще да значи, че е и най-скучната такава. Категорично и интериора не става, сравнен със скромна Дачия, какво ли пък да кажем за нещо 'топ' като ШКОДА
Офтопик
То бива сарказъм, бива, ама понякога се чудя какво търсят във форума на Тойота определени хора...
Изображение Lexus RX 450h 2010 299hp

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Hursa » 30 Май 2019 13:14

Беше най-продаваната smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
ToyotaPassion
Мнения: 226
Регистриран на: 18 Апр 2011 20:57
Местоположение: София

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от ToyotaPassion » 30 Май 2019 13:20

Hursa написа: 30 Май 2019 13:14 Беше най-продаваната smile.gif
https://focus2move.com/world-best-selling-car/
Изображение Lexus RX 450h 2010 299hp

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Hursa » 30 Май 2019 13:58

Добре, но това е световна класация. Сравнете цената и в щатите и Европа. Тойота се надскочи на европейския пазар (според мен). До 2019 година и на европейския пазар се "класираше в категорията, много добра за цената си". Но за тази година, дали ще можем да я наречем така, с новия модел и цената му за Европа.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
ToyotaPassion
Мнения: 226
Регистриран на: 18 Апр 2011 20:57
Местоположение: София

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от ToyotaPassion » 30 Май 2019 14:10

Мислех, че има читатели, но май са останали само писатели
ToyotaPassion написа: 30 Май 2019 13:04 Това, че е най-продаваната кола в СВЕТА
... От самия автомобил и сравнението на характеристиките му със скромни Дачии, сега пак скачаме в "ценово не е ОК за това, което предлага".... Добре, че Шкода и Дачия ги няма глобално, че щяха да разбият пазара на мудната и евтинка королка....
Всеки има субективно мнение, а 'обективното' е за какво са преценили хората в глобален мащаб, че си струва да си изхарчат парите....Даже и тази година, с този модел и с цената, на която се продава.
Офтопик
Троленето може да се прави и по-елегантно
Изображение Lexus RX 450h 2010 299hp

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Hursa » 30 Май 2019 14:17

Разбира се, че цената е ключова. Корола в щатите е на цената на дачията. Като предлагаха ауриса и королата на добра цена - клиента слабо го интересуваше интериора и екстериора. Но когато за компактен автомобил поискат до около 60000 лева, започваш да искаш и нещо повече срещу тази цена.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от dracunculus » 30 Май 2019 18:51

Компактен или не.... особено седанът никак не е компактен вече. И между другото цените в днешно време вървят само нагоре, при всички марки, погледнете например VW. Общо взето като гледам Пасат, например,... мерси. Реално цена от 60 000 лева са "само" 30 000 Евро и като цяло при почти всички производители цените на коли в класа на новата корола се въртят около тези суми (не визирам трика "цена само от 20 000 Евро".... там получаваш само каросерия с гуми и волан, бонус педали и седалка stretcher.gif). А дали това се харесва или не, особено в БГ, където 30 000 Евро са много пари, е друг въпрос
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

ace
Мнения: 108
Регистриран на: 10 Фев 2009 21:36

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от ace » 30 Май 2019 20:34

Hursa е трол. И то доста лош щом почна да сравнява Тойота с Дачия :D. Просто спрете да му обръщате внимание. Нали знаете, колкото повече храниш един трол, толкова по-голям става wink.gif

ПС. Сигурно и Тойота не кара както си е сложил в подписа spell.gif

Аватар
alexander79
Мнения: 225
Регистриран на: 02 Сеп 2017 18:15
Местоположение: Варна

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от alexander79 » 30 Май 2019 21:35

Доста често до мен спира чисто нова Дачия. Просто няма, какво да им се сравнява! :whistle:
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта