Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
peterhr
Мнения: 583
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от peterhr » 23 Апр 2022 10:56

Затова на друга марка коли, няма "Оставащи 20км", "Оставащи 19км" и т.н.
След като покаже "Оставащи 51км", следващия надпис е "ЗАРЕДИ НЕЗАБАВНО".
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Marvin_to
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Апр 2022 10:57
Местоположение: РВММ

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Marvin_to » 24 Апр 2022 11:30

Здравейте, предстои ми купуване на нов автомобил за семейство с две малки деца. Решил съм да закупя нова кола и за сега съм се спрял на Corolla Touring Sports с 2.0 двигател и ниво Luxury. Като цяло ми трябва надежна непретенциозна кола, която да събира багаж и да е удобна за пътуване. Не съм по агресивното каране, не държа да е кой знае колко бърза и пъргава, но бих искал все пак да дава някаква възможност за изпреварване. Поне веднъж годишно ми се налага да пътувам на дълго разстояние до Европа (1500 км в едната посока) с цялото семейство, така че бих искал да е комфортна по магистралата и не много шумна. Мислите ли, че това е най-удачния избор за тази цена, какви други алтернативи мога да разгледам? Това ще ми е едва втория автомобил и първия който купувам чисто нов. Нямам никакъв опит с българските дилъри. Възможно ли е да се договори някаква остъпка и ако да какъв процент бих могъл да очаквам? Колко се чака в момента за такава Корола и колко трябва да се предплати? Бих могъл да я купя в брой или на изплащане, зависи от условията. Каква е нормалната лихва, ако ще е на изплащане?

Borkata_
Мнения: 40
Регистриран на: 13 Дек 2021 20:34
Местоположение: Burgas
Автомобил: Corolla TS 2.0 MY22 Luxury

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Borkata_ » 24 Апр 2022 22:20

Мисля,че в момента Туринг Спорт не се предлага в Бг.Бяха обявили скоро,че се е изчерпала квотата за тази година
Toyota Corolla TS 2.0 MY22 Luxury

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Volkata » 24 Апр 2022 22:35

Погледнете Камри, дори първото ниво е пре богато на екстри и от към двигател ще е по добро и возия, а за багаж за път по мое мнение няма голяма разлика дали е комби, за пренос на пералня да има значение, успех с избора
Toyota Corolla 1.6 e210

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 25 Апр 2022 07:34

Камрито несъмнено е хубава, но върви с цена. Базояото камри нямаше подгрев на седалките и още няколко дребни неща, които бяха налични за корола екзекютив например.
В същото време вътре е доста по просторно. Королата е нисичка вътре и на задната седалка 2ма е оптимално. 3ма ще е много тясно.
Ако редите много и малки багажчета, дали е седан или комби,да няма значение. Но при по - обемни неща, е друго. Лично аз предпочитам комби.
Камрито не е предвидено да може да се сложи греди на покрива, за разлика от королата. Нещо което може мнооого да увеличи капацитета, с бокс отгоре. Или пък ски,колела.

От към разход камрито сто процента ще дава по - добър, пред 2ката корола, дори и срещу 1.8.

Някой може и да не се съгласи, но 1.8 двигателя според мен дава достатъчно за комфортно пътуване, освен това спрямо 2, гледам е по - малък разхода

dracunculus
Мнения: 1216
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от dracunculus » 25 Апр 2022 08:44

Абсолютно съм съгласен, Крачунов. С две думи...и по мое мнение Камрито е по-комфортната и мощна кола, която е и по-непрактична (все още не мога да си обясня как кола с претенции да е конкурент на Е-Класа, 5ца, А6 и т.н. не може да носи гредички отгоре) и по-скъпа. В крайна сметка въпрос на лични нужди и възможности е :cheers:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Hursa
Мнения: 4918
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Hursa » 25 Апр 2022 12:03

Имаше оплаквания от двулитровия по отношение на разхода - но поне аз съм доволен. Особено от разхода при висока скорост - 180 държи на около 3000 3200 оборота. За магистрала май е по-удачния избор. Иначе камрито е нормално да дава по-висок разход - по-голяма, по-луксозна, поради това по-тежка. Доста по-голям двигател, а и по-мощен, с по-ниска степен на разширение по сравнение с двулитровия на королата. (А и поддръжката на камрито ще е по-скъпа, предполагам.)
За по-тиха - до като не смених зимните гуми, с тия летни фалкен (с които ми я продадоха) - бих казал, че е чувствително по-обезшумена, поне по сравнение със стария аурис. Винаги с летни гуми колите са ми били по-безшумни. До сега - отвратително шумни, дори не предполагах, че може да има толкова шумни гуми и толкова да зависи шума в автомобила от гумите. Със зимните - скоростта не се усещаше. Но с летните фалкени си се усеща. Определено са се изложили с тия гуми (при това "брандирани" за тойота).
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Volkata » 25 Апр 2022 18:03

Аз съм с фалкен, и са идеални, но при монтжа не ми бяха направил добре баланса та споделям го да обърнете внимание и на това и също на колко са напомпрни и да с летните е мн ппо мека возията и с фалкена също
Toyota Corolla 1.6 e210

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 25 Апр 2022 18:08

Ммм мой близък е с камри и по въпроса за разхода не съм съгласен. Камрито има по - нисък разход. В града лятно време разход под 3 се докарва. С королата по - скоро е изключение. Като цяло среден разход може да се каже, че са сходни... СЕГА зависи и от шофьор и начин на каране. НО въпреки всичко камрито докарва среден около 5 за двеста и кусур коня кола, срещу 1,8 - 122 коня, който също е около 5-5,1 разход.

Hursa
Мнения: 4918
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Hursa » 25 Апр 2022 18:32

Твоя близък силно "послъгва", съвсем меко казано smile.gif
Volkata написа: 25 Апр 2022 18:03 при монтжа не ми бяха направил добре баланса
Същите при които ходя с ауриса от 10 години (по два пъти в годината и не съм имал оплаквания) ми направиха баланса и на фалкена. Ще е странно толкова лошо да са се справили именно с фалкена.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от BOz » 26 Апр 2022 09:56

Krachunov написа: 25 Апр 2022 18:08 В града лятно време разход под 3 се докарва.
Това искам да го видя на хартия. Изминало разстояние върху касовата бележка от бензиностанция. А не там веднъж, при онези условия е било постигнато.
Нека не бъркаме понятията, че едната кола е толкова икономична колкото другата, само защото давала ниски разходи.
Сега погледнах реалната статистика на зарежданията. Ами Камри под 4.6/100 за един резервоар няма. А има масово Короли с разход от 3.6. Даже има единични индивиди, които влизат и в 2-ката, ама са редки случаи.
Да, някой сега гледа и казва - ами разликата не е толкова голяма. И може би ще е прав, гледайки чисто абсолютно. Но технически погледнато Камрито харчи с 30% повече гориво от Королата. Което технически е огромна разлика от гледна точка на това кой автомобил е максимално икономичен.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 26 Апр 2022 10:32

Hursa написа: 25 Апр 2022 18:32 Твоя близък силно "послъгва", съвсем меко казано smile.gif
Нито имам за цел да те увещавам теб нито който и да било. Послъгването лесно се вижда след като и королата и камрито имат myT и лесно може да видиш всички променливи. Отделно за да няма съмнения между муТ и реалния разход е засичал на колонка многократно, както и аз правя, кажи речи от както съм взел колата. Записвам всяко зареждане в отделен АПП... отклонение ако има то, то е след 3-тия знак след десетичната запетая. С две думи при королата спокойно може да се каже че е 99% точен компа.
За камрито най - вероятно също.
BOz написа: 26 Апр 2022 09:56 А не там веднъж, при онези условия е било постигнато.
Не е единичен случай, както казах е начин на шофиране. И не е от копитото надолу. Да не е на магистралата, но казах ЛЯТОТО и в ГРАДА и че се ДОКАРВА.... тоест поенже явно не се разбира...МОЖЕ да го направиш при желание и състояние на духа.
BOz написа: 26 Апр 2022 09:56 Нека не бъркаме понятията, че едната кола е толкова икономична колкото другата, само защото давала ниски разходи.
Явно нещо изпускам, щото ако аз докарвам 5 на една кола с Х коне и друг докарва 5 на кола с Х+1 коне, кое не е икономичното ?!
BOz написа: 26 Апр 2022 09:56 Сега погледнах реалната статистика на зарежданията. Ами Камри под 4.6/100 за един резервоар няма
Krachunov написа: 25 Апр 2022 18:08 СЕГА зависи и от шофьор и начин на каране. НО въпреки всичко камрито докарва среден около 5...
BOz написа: 26 Апр 2022 09:56 Но технически погледнато Камрито харчи с 30% повече гориво от Королата. Което технически е огромна разлика от гледна точка на това кой автомобил е максимално икономичен.
И технически и нетехнически и отдолу и отгоре да гледаш 5 разход среден е 5 разход...
и не говоря 5 разход за трипче или резервоар.. Говоря за ~50к км за камри срещу 30к за корола... Ако за 30-50к км средния ти е 5... предполагам е достатъчно реална статистика

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от BOz » 26 Апр 2022 11:05

Krachunov написа: 26 Апр 2022 10:32 ..МОЖЕ да го направиш при желание и състояние на духа.
Аз имам постоянно такова желание и състояние на духа. И затова не го вярвам.
Затова просто помолих - нека мине едни 500 км и накрая да пусне средния разход с бележката от бензиностанцията.
Krachunov написа: 26 Апр 2022 10:32 Явно нещо изпускам, щото ако аз докарвам 5 на една кола с Х коне и друг докарва 5 на кола с Х+1 коне, кое не е икономичното ?!
По същата логика едно М550д е два пъти по-икономично от едно Камри. Само защото едното е двойно по-мощно, но разхода е относително един и същ.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 26 Апр 2022 11:33

BOz написа: 26 Апр 2022 11:05 Аз имам постоянно такова желание и състояние на духа. И затова не го вярвам.
Явно имаш тежък крак, слаби нерви или пък където живееш не предразполага за подобно каране. София явно се получава.
BOz написа: 26 Апр 2022 11:05 Затова просто помолих - нека мине едни 500 км и накрая да пусне средния разход с бележката от бензиностанцията.
Четеш ИЗБИРАТЕЛНО!!!
1.Казах че в града лятото се ДОКАРВА.... явно ще трябва да го обясня още след като не се разбира. Това означава че МОЖЕ да навъртиш 20-60км из града и да получиш този разход. НИКЪДЕ не съм писал че това е СРЕДЕН разход или разход за резервоар.
2. Мога да го обясня, но не мога да го разбера вместо теб. СРЕДЕН разход 5 на 100 за 50 000 с думи (петдесет хиляди) километра не са 30% ПО - ГОЛЯМ разход спрямо 5 на 100 за корола за 30 000 км... Ако ползваш някаква друга математика, вероятно съм пропуснал тези часове в училище.
BOz написа: 26 Апр 2022 11:05 По същата логика едно М550д е два пъти по-икономично от едно Камри. Само защото едното е двойно по-мощно, но разхода е относително един и същ.
Ами
Камри: 1595-1635 кг
Corolla TS: 1290-1430 кг
BMW Серия 5 Туринг (G31): 1955 кг (това ми излезе в аутодатата като търсих M550D - ако не съм го уцелил ме коригирай)

Така... Ако една кола харчи 5 литра за да премести собствената си маса на единица разстояние и друга кола която има "масата на първата"+Х и харчи същото количество, някак ми мяза да е по - икономична/ефективна. Тук не е спора да се хващаме за думите.

Аватар
BOz
Мнения: 4289
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от BOz » 26 Апр 2022 15:48

Krachunov написа: 26 Апр 2022 11:33 Явно имаш тежък крак, слаби нерви или пък където живееш не предразполага за подобно каране. София явно се получава.
Нали точно това казах. Имам лек крак, супер здрави нерви, още повече желание и живея в София. Падам си по хипермайлърството и обикновено винаги печеля "вътрешни" състезания с приятели на темата разход на автомобил.
За мен, Камри не може да слезе под 3 в градска среда, измерен на резервоар дистанция. Говоря за стандартен автомобил, каран в стандартна среда. Не подготвен с цел рекорди по съответното най-благоприятно тресе.
Krachunov написа: 26 Апр 2022 11:33 Това означава че МОЖЕ да навъртиш 20
Да, и аз съм го докарвал под 3 с Приуса на 15 години за това разстояние. По най-благоприятен маршрут, но не и в двете посоки на въпросното трасе. Горе-долу казваш, че веднъж, на един трип е възможно, с което съм съгласен. Ама не да развиваш теза, че този разход е постижим за един резервоар. Сега за пръв път вкарваш и тезата за разхода за един трип/дестинация, което е съвсем друго от обсъжданото до сега.

За средно разстояние от поне 15к километра;
Най-икономичното Камри.
Най-икономичната Корола.
Върти-сучи пак са си едно 30% разлика.
Ако вземем твоите данни за тежестта на автомобила, Королата с 30% завишаване на масата би трябвало да тежи средно 1730 кг, за да е наравно с Камрито по ефективност. Виждаме, че Камрито е по-леко, за същата тази ефективност. Демек Королата е по-ефективния и икономичен автомобил, гледайки разхода отнесен към масата, която придвижва. ppp.gif
Обърни внимателно, че Королата отново има зареждания на гориво на резервоар под 3/100. А за Камрито това е мираж.
От най-икономичното нагоре, вече е всичко в краката на шофьора и съответните условия. Но да, съгласен съм, че ако пускаш от Копитото до центъра на София, за 30 километра може да я вкараш и в 1 и нещо. tooth.gif
Или накрая тази разлика в разхода, съответства горе-долу в 3 поколения автомобили. Или след 20-25 години може Камрито да стане ефективно колкото Королата.:whistle:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Namu и 89 госта