Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 15 Апр 2021 16:26

Hursa написа: 15 Апр 2021 15:57 Как се представя корола хибрида със 122 кс:
Клипчето нищо не показва. Точно същото нещо направих и аз миналата седмица и го писах тук. При 140км в час ресетнах разхода. Понеже беше в участък в който се катереше започна от 10, след малко вече беше на 7 а след 80-90 км изминати на 140 падна на 5.9-6. Буквално следях да не падам под 140 с изключение на 1-2 пъти за по няколко минути, когато някой се прибираше или се включваше в лява лента. Но така или иначе пак няколко пъти ускорих до 150-160, когато ме подпираше бързак. Ако имах още 100 км можеше да падне и още. Така че това клипче не е никакъв критерии за нищо.

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Hursa » 15 Апр 2021 16:33

Лесно е да надбягаш всички когато никой друг не бяга. Лесно е изкараш най-нисък разход, когато другите не се и опитват да шофират икономично.
ToyotaPassion написа: 14 Апр 2021 22:59 Вярно, беше писал по-рано, че това е Краля и че било нормално да се карал с газ до ламарината
Както ме цитира колегата. Сравнете - в колко теми и колко внимание се обръща на разхода във форума на тойота и колко внимание се обръща на разхода във форумите на фолксваген и производните му, както и в други автофоруми. Всъщност добре е да се сравни и в немскоезични и англоезични подобни форуми. Прекалено тойотаджиите зациклят на разхода, предполагам най-вече покрай хибридите.
Krachunov написа: 15 Апр 2021 16:26 Точно същото нещо направих и аз
Няма проблеми, когато някой преувеличава. Няма проблеми и когато някой откровено послъгва подобно на колегата от темата за камри. Проблем е, проблем за самия човек е когато се смозаблуждава. Човек си мисли, че е е шофирал с постоянна скорост 140, а като погледне средната - тя около 70 smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

IvGor
Мнения: 26
Регистриран на: 16 Окт 2018 12:35
Местоположение: София

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от IvGor » 15 Апр 2021 17:10

Hursa написа: 15 Апр 2021 16:33 Сравнете - в колко теми и колко внимание се обръща на разхода във форума на тойота и колко внимание се обръща на разхода във форумите на фолксваген и производните му, както и в други автофоруми.
Във Волксваген и производните му форуми по-рядко се обсъжда разход така е, не им остава време да стигнат до тази тема, заради теми от типа: "Как да сваля разхода на масло под 1 литър за 10к км", "Какво тропа/разскърца се след 1 год. ползване" и т.н. за бензин. За дизел темите са: "Проблем с дюзи", "Как най-евтино да махна катализатора" и т.н. Освен тези в Шкода обсъждат и за многобройните бъгове по инфотеймънт системата.
Волксваген след като лъгаха целия свят в продължение на години за емисиите, не им вярвам въобще на брошурите. А и не е тайна че немските медии са пристрастни към немските марки и по-всички класации са все номер едно, но извън Германия нещата не са така.

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 15 Апр 2021 17:25

IvGor написа: 15 Апр 2021 17:10Нагоре
Абе то ясно, че сме във форум на Тойота и има някакво пристрастие, ама чак пък такова изопачаване на фактите...

Тия дисткусии които споменавате може да са валидни за прозволна марка "нов внос", "само на 120к км" и прочие Горублянски и Дупнишки кошници.
Тук конкретно е тема за нови Короли и е логично да сравняваме с нови VW. Нито едно от посочените от вас теми по техните форуми не са релевантни за нови Шкоди и Фолксвагени!
Нееднократно съм сравнявал и писал за предишната ми кола - да, не беше VW, а Сеат, но имаше къде по-смислени екстри, инфотеймънт и какво ли не от настоящата Корола, хем най-високото възможно ниво.
Айде малко по-сериозно и обективно?

Да и аз не одобрявах шашмите им с дизелите, но е факт, че напоследък са се стегнали и развиват невероятно добре. Дотолкова, че след Тесла са може би компанията с най-смислени нововъведения.

IvGor
Мнения: 26
Регистриран на: 16 Окт 2018 12:35
Местоположение: София

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от IvGor » 15 Апр 2021 17:56

VW са си известни, че двигателите си им хапват масло, много преди 120к км. За да не съм голословени имам редовен досег с Артеон 1.5ТСИ произведен декември 2018. На 55к км е и му се долива между 0.7 до 1 литър масло от смяна до смяна. Баща ми изкара Пасат ЦЦ 2013 нов от магазина, за 2 год. 4 пъти го викаха по разни сервизни акции, мина 100 к км и започнаха да се обаждат всякакви дребни проблемчета. А с изкраването от магазина си тропаше отзад и така и не го оправиха, а сменяха амротисьори и пружини по гаранция. За инфотеймънта в Шкода форума си има теми по най-различни проблеми. Ето и една с пример за проблем със системите им за сигурност: https://www.briskoda.net/forums/topic/4 ... dangerous/
Не ме разбирайте погрешно, не съм сектант (от 2 месеца имам Тойота), но човек като чете някой мнения ще си помисли че само проблеми с тези Короли, а част от нещата според мен се преекспонират.

P.S: лаик съм и не следя най-новите технологии, но ми стана любопитно какви нововъдения на VW визирате? (не е заяждане наистина ми е любопитно)

Аватар
Not_active_user_2
Мнения: 67
Регистриран на: 03 Яну 2021 18:20
Местоположение: България
Автомобил: Corolla

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Not_active_user_2 » 15 Апр 2021 18:00

L1v3ruS написа: 15 Апр 2021 13:40 Дайте моля съвет какви летни гуми да купя на королата 1.6 бензин.
Малко да разнообразим от нагорещените разговори кой е по-по-най при колите.
Аз лично лерни гуми съм изхарчил доста и мога да кажа, че Мишлен примаси 4 е оптимален вариант. Не е евтина гума, но при мен издържа около 80к км. без да влошава поведението драстично в края на живота.
Пилот спорт 4 е най-добрата гума която съм карал някога, но бързо свършва.
Бюжетно Вредщаин са добър микс от цена и качество и карат по около 40к км.
Конти премиум контакт също са добри ( между пилот спорта и примаси се позиционират според мен), но и те са цифра. Не съм карал последното поколение, но не очаквам да са по-зле.
Бриджстона някак не си заслужават парите според мен.
Това за размери 225 и 235.
Всичко зависи колко км се минават на сезон. Ако са около 10к може и нещо по-човешко като цена да върши супер работа. Фалкена дето обуват королата в момента го карам от малко на 1000км и не мога да кажа нищо.
За други опции друг да каже.

IvGor
Мнения: 26
Регистриран на: 16 Окт 2018 12:35
Местоположение: София

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от IvGor » 15 Апр 2021 18:07

Присъединявам се към мнението на Hybrid1stTime, и за мен Мишелин са едни от най-добрите гуми. Освен тях бих добавил и Dunlop, малко по-евтини са, но отново отлични гуми.

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 15 Апр 2021 18:16

Hursa написа: 15 Апр 2021 16:33 Няма проблеми, когато някой преувеличава. Няма проблеми и когато някой откровено послъгва подобно на колегата от темата за камри. Проблем е, проблем за самия човек е когато се смозаблуждава. Човек си мисли, че е е шофирал с постоянна скорост 140, а като погледне средната - тя около 70
Ти май, не само избираш източници, които ти отърват а и четеш между пръсти. ИЗРИЧНО написах, че нулирах разхода когато стигнах 140, както и го засичах ДОКАТО сляза от магистрала!!!. Така че като игнорираме леките колебания +/- 5 км за някое друго изпреварване, спокойно може да се каже карах с 140 по цялата отсечка ... малко под 100 км. И за да изпълним все пак очакванията за тойотските форуми, до Девин (където беше крайната дестинация) разхода падна до 5.5. А Добавяйки и пътя на обратно, тотал стана 5.1 на 100.

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 15 Апр 2021 18:40

IvGor написа: 15 Апр 2021 17:56P. S: лаик съм и не следя най-новите технологии, но ми стана любопитно какви нововъдения на VW визирате?
Ами конкретно като го писах се бях сетил за огромното дигитално табло с безброй настройки и екрани.
Но като цяло дори не става въпрос за кой-знае какви новости.
Съжалявам, че ще се повторя, писал съм го по темата назад.
Как може автомобил 2019+ да няма автоматично заключване след потегляне?
Как може да сложиш скъпи TPMS вентили и да не показваш никъде по менютата стойностите които тези датчици мерят? И не само това - дори при задействане на системата, японците са решили, че да ти кажат коя е проблемната гума е излишно...
Направили мобилно приложение с архив на пътуванията, но на практика е неизползваемо за всичко по-назад от седмица-две. Например няма никаква възможност да изкараш пътуванията от конкретен период примерно 1.12.2019 - 31.12.2019...как се скролва сред хиляди записи година и кусур назад?
Потребителския интерфейс и възможностите на инфотейнмънта на Тойота е на ниво около 2010. Да, пуснаха един ъпдейт за АА/Карплей да замажат положението, но за сметка на това счупиха много други неща и очевидно спряха разработката на каквото и да е друго по тяхната навигация и приложения.
Ще отегча публиката ако изпадна в детайли, а бих могъл да изпиша един том примери, че ми е горе долу по специалността и не е като да не знам как се прави софтуер ако си чувал термини като User experience, Usability testing и т.н.

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от dracunculus » 15 Апр 2021 18:46

Сериозно ли няма Королата автоматично заключване след потегляне? Авенсисът ми, който е модел 2015 го има, но перзе беше деактивирано, когато си получих колата. Да не би това да е проблемът (без да те подценявам, колега... :cheers: ...вероятно си погледнал)?
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 15 Апр 2021 18:49

За съжаление сериозно няма и няма никаква възможност да се активира...

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 15 Апр 2021 18:53

Ммм даа и на мен ми липсва автоматичното заключване, както вече бях споменал... Забрави да споменеш липсата на светлини на бутоните на тавана tooth.gif tooth.gif tooth.gif
nicktodorov написа: 15 Апр 2021 18:40 спряха разработката на каквото и да е друго по тяхната навигация
след като имаш андроид ауто и гугъл или WAZE, защо ще губиш време и ресурс да правиш каквото и да било.

За апа има доста какво да се желае... не може да експортираш голям период мисля, че да е месец, два или ТРИ макс.. един ден си играх.. Друга недомислица, която е с аппа.. Експортва ти напълно безполезни неща, като дата на трипа и дистанция. Но не и Hybrid score, разход време на ток дистанция и тн... все неща които ги така или иначе в приложението.. Да не говорим, че май само година назад ти пази нещата.
Положението с апликешъна е както с даш камерата на xiaomi .. Самата камера е супер, даже има и GPS, който ти записва локация и скорост към клипа.. и всичката тази информация я има, но достъпна само през техния апп.. ако свалиш клипа, я няма. Трябва да си играеш да сваляш карта и тн, да експортваш после тези данни..

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 15 Апр 2021 19:00

Верно забравих бутоните.
Или, че наслагали usb-та, ма само едно и то на баш най-неудобното място е за връзка с телефона, другите само зареждат.
А това безжичното с мижавите 7.5W?
Ако разчитам на него да зареди съвременен телефон трябва да карам поне до Магадан да има време да позареди...

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 15 Апр 2021 19:20

Аз съм с екзекутив и нямам безжично зарядно. Но пък от към количество УСБта нямам много претенции... Моя седи, вързан към предното, подлакътника има 1, и от регистратора зарядното е с 2 (едно за регистратора) така че при мен няма особено проблем с това.
Иначе има резон само едно УСБ да ти е приоритетно за връзка кола-телефон. Докато си караш и някой пасажер реши да си пусне телефона? Не че няма начини да се реши проблема, но е излишни усложнения за нещо което би правило само проблем от време на време...

astranom
Мнения: 137
Регистриран на: 08 Яну 2020 18:58
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla Sedan Hybrid
Получена  благодарност: 7 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от astranom » 15 Апр 2021 19:52

Моето разбиране за Королката е следното. Зависи купувачът на какво е свикнал и в какво се е целил.
Аз имах за даване около 40к лева. За тези пари нямаше много варианти за среден семеен седан (не исках пак хеч) - Меган, Толедо, Октавия, Мазда 3. Когато разбрах, че за толкова мога да взема новата Корола, и то хибрид (в най-ниското ниво на оборудване - executive), си паднах от кеф. Кефя се на технологията, на ниския разход, на автоматика, на големите дисплеи, на двузоновия климатик, лумбалната опора, адаптивния круиз и поддържане на лента, задната камера, голямото пространство и на всички малки радости и помощи от колата, която е изключително технологична.
Ако човвек е имал да даде 60+к лева и си е взел комбито с 2ката двигател, започва да се дразни, защото това е същата кола (за 40к лева). Да, доплатени са пари за отделни екстри, но цялостното представяне си е като за бюджетен автомобил. А за тези пари очаакванията са по-високи и не се оправдават.
Та според мен Королата кефи хора, които сме с по-скромни възможности, тъй като в ниските ценови нива си е изключителна и за мен просто е супер конкурентна. Включително и кефът да се обръщат след теб с чисто нова кола, нов (непознат) модел, който се плъзга безшумно на батерия. Не съм си и мислел, че ще мога да си позволя такава през 2019 г., когато това беше цената на посредствен дизел. От тогава почти 2 години, все пак технологията напредва, цените падат, марките изкарват хибриди. Ще видим фейслифтът на Корола как ще бъде.
За хората, които са платили над 60к за нея, винаги ще има чудене, защото не е на нивото на автомобил за 65 к.
И така, колата струва толкова, колкото струва базовото ѝ ниво. Другото е доплащане за някакви джаджи (доста скъпи, апропо). За 65к вероятно е по-добре да се купи кола, на която базовото й ниво е 60к, с някоя и друга екстра.
Моята Королка все повече ми харесва, дава ми супер нисък градски разход, тиха е, удобна е, супер е. Поздрав на всички :cheers:
Последно промяна от astranom на 15 Апр 2021 20:39, променено общо 1 път.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 60 госта