Избор на видеорегистратор

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
ccvetan
Мнения: 72
Регистриран на: 22 Дек 2015 08:51
Местоположение: Ловеч
Благодарил/а: 1 път

Избор на видеорегистратор

Мнение от ccvetan » 05 Авг 2022 18:30

За паркинг мод става и нещо като това. BGN 10.53 18%OFF | XCGaoon DC 12V to 5V 2A 3.1M Car Charge Cable Mini / Micro USB Hardwire Cord Auto Charging for Dash Cam Camcorder Vehicle DVR
https://a.aliexpress.com/_vEz9vX Не е същото като това,което ползвам,но не намерих аналог в сайта. Моето работи само на 12 волта и има копче за настройка на волтажа за изключване до 12.2 в мисля. Изключва преди зададения волтаж понякога,заради високата температура в купето.
Verso 2.2 D-Cat 2010

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от Monster » 06 Авг 2022 18:22

VDK написа: 05 Авг 2022 16:24 Я сподели какво си взе и доволен ли си. Аз се оглеждам също за нещо, което да има възможност за работа и в паркинг мод.
Аз се спрях на Fitcamx по следните причини:
  • Инсталация без допълнително сложно окабеляване - свързва се plug-and-play към съществуващото окабеляване зад огледалото на Тойотата и съответно можех сам да го направя без да се притеснявам, че нещо ще оплескам с тоците.
  • Изглежда като заводско изпълнение - махаш една оригинална пластмаса зад огледалото и слагаш тяхната, която добавя камерката им.
  • Тази, която аз взех, поради начина на свързване, който описах в първата точка, се включва само, когато колата се включи. Това за мен беше важно, понеже не исках да ми точи акумулатора, когато колата е изключена.
Същите хора предлагат варианти с инсталация, която да работи в паркинг мод, както и с втора камера за назад. И за двете функционалности съответно се изисква по-сложно окабеляване, за което препоръчват да се направи от специалист. Аз не се интересувах от такива решения и затова взех само с предна камера с plug-and-play инсталацията, но ти можеш да разгледаш на сайта им какво представляват решенията им с паркинг мод и евентуално задна камера ако не се плашиш от прокарване на кабеляци.

Опитът ми дотук е само положителен, като ще изредя плюсовете от моята гледна точка:
  • Поръчах камерата още някъде 4-5 месеца преди да ми пристигне колата и веднага писах на съпорта им ако може да задържат поръчката, за да видим дали поддържат моделът на пластмасовия капак зад огледалото, с който ще дойде моята кола (чат пат от Тойота пускат нови модели на тия пластмаси и имаше шанс да не паснат нещата). Бяха супер учтиви, изчакаха и дори няколко дена след като взех колата ми писаха с подсещащ имейл да ме попитат дали съм успял да я взема.
  • В момента, в който свалих пластмасовото капаче, за да им снимам едно номерче вътре, те ми потвърдиха, че поддържат модела и пуснаха веднага камерата по куриер. Дойде за 4 дена по DHL чак от Китай! worthy.gif
  • Моделът, който поръчах, е с 4к резолюция и видеата са супер дори и вечер. Имат си приложение, с което можеш да достъпваш камерата от телефона по WiFi и освен да гледаш видеата, можеш и да ги редактираш през телефона. От приложението им си правиш и различни настройки на видеото (аз например си пуснах да е 4к, че по подразбиране беше с някаква междинна резолюция и също така си включих да записва звук към видеото).
Ето в това клипче можеш да видиш един човек, който доста подробно показва как си закупува и инсталира същата камера в Тойотата:



Ето и един друг човек, който прави тест дали не се бъгва нещо Toyota Safety Sense, като се интегрира камерата в нейните тоци. Аз също тествах тези дни разпознаването на знаци и следенето на ленти при включен адаптивен круиз контрол - не забелязах разлика в поведението спрямо това преди инсталацията на камерата.



Между другото имат аналогични модели за други марки автомобили - BMW, VW, абе каквото се сетиш. Покрили са всички ниши на всичко що има камери и тоци зад огледалото.

Аватар
VDK
Мнения: 355
Регистриран на: 16 Юли 2021 19:51
Местоположение: Стара Загора

Избор на видеорегистратор

Мнение от VDK » 06 Авг 2022 23:41

Много интелигентно решение са измислили. И най-важното, че не пречи на вградената камера и системите за сигурност.
Видях, че имат решение и за Yaris.
Един допълнителен въпрос относно доставката. Как стоят нещата с ДДС и митото?
Yaris Hybrid XP210

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от Monster » 06 Авг 2022 23:50

Нямам идея. Платих цената, която пише на сайта при направянето на поръчката. Не са ме карали да се занимавам с митници и тн, а куриерът дойде направо пред вкъщи.

Аватар
VDK
Мнения: 355
Регистриран на: 16 Юли 2021 19:51
Местоположение: Стара Загора

Избор на видеорегистратор

Мнение от VDK » 25 Авг 2022 23:13

Monster,
Пробвал ли си, дали приложението за камерата се интегрира в Apple CarPlay и Android Auto? Идеята ми е, дали може да се прегледа записа през мултимедията. Иначе при директно свързване с USB на видео H265, мултимедията не го поддържа.
Yaris Hybrid XP210

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от Monster » 30 Авг 2022 23:15

Видеото е някакъв по-особен формат и не успях да го отворя със стандартните плейъри под Windows 10 (иска ми да инсталирам някакви допълнителни кодеци). Това си го имат описано в секцията с често задавани въпроси (FAQ) и като пробвах с предложения от тях безплатен PotPlayer видеото си тръгна (копирано на лаптопа от SD картата на камерата). Иначе през приложението им за Android FitCamX можеш да се свържеш с камератата през нейния WiFi и така да си гледаш старите видеа директно стриймнати на телефона без да трябва да ги дърпаш за постоянно в паметта на телефона и без да трябва да се занимаваш да вадиш SD картата от камерата. Не съм пробвал дали това приложение FitCamX е съвместимо с Android Auto, но се съмнявам да е така.

Най-бързият и удобен начин за съхраняване и гледане на някое важно видео е да си го дръпнеш през тяхното приложение, казвайки изрично, че искаш да си го запазиш на телефона. Веднъж свалено видеото можеш да го гледаш през приложението им дори, когато не си свързан с WiFi на камерата. Също така забелязах, че Google Photos го засичат след свалянето и го качват в техния cloud. После като дръпнеш резервното копие от Google Photos на лаптопа, то вече е отваряемо и със стандартните плейъри на Windows 10, тъй като Google са го преработили. Е, губи се някакво качество от качването в Google Photos, но честно казано си остава достатъчно добро видеото по моето субективно усещане.

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от tora » 31 Авг 2022 06:15

Monster написа: 30 Авг 2022 23:15 Е, губи се някакво качество от качването в Google Photos...
В настройките може да се зададе каченото да е с оригинално качество...

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от Monster » 31 Авг 2022 08:13

Само не съм сигурен дали ако се избере опцията за оригинално качество Google все пак ще "обработят" видеото, за да стане четимо и за вградените плейъри на Windows 10 лаптопа, или ще си го оставят непроменено. Сигурно има и други начини да се обработи с някоя програма, без да се загуби от качеството, но не съм се задълбавал да търся. Ако искам да гледам клипчетата на лаптоп за момента безплатният PotPlayer ми се струва най-лесното решение.

Аватар
VDK
Мнения: 355
Регистриран на: 16 Юли 2021 19:51
Местоположение: Стара Загора

Избор на видеорегистратор

Мнение от VDK » 31 Авг 2022 11:20

Забелязал ли си, с какво разширение е видео файлът.
Yaris Hybrid XP210

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от Krachunov » 31 Авг 2022 12:14

VDK написа: 06 Авг 2022 23:41 Много интелигентно решение са измислили
Мен друго би ме вълнувало. Супер че не бъгва към момента сейфти системите. Само че ти закачаш някви китайски боклуци, Бог знае с какво качество, директно към захранването на TSS. За разлика от запалката да речем, предполагам тойотците са сложили на отделни бушони сейфти системата и запалката. В този ред на мисли, ако някога по някаква причина това даде дефект би имало повече ядове. Даш камерата която съм сложил се включва към запалката, зарядното идва с достатъчно дълъг кабел за да мине без грам разглобяване където и да е. Всичко се скрива по ръбчето на уплътнението и/или кората без да свалиш и сантиметър от пластмасата. В същото време самата камера, шофьора - тоест аз, не я виждам заради огледалото.

Аватар
VDK
Мнения: 355
Регистриран на: 16 Юли 2021 19:51
Местоположение: Стара Загора

Избор на видеорегистратор

Мнение от VDK » 31 Авг 2022 15:26

Krachunov,
Доколкото разгледах възможностите за включване, срещу 28$ има и стандартно захранване през кутията с предпазители.
Yaris Hybrid XP210

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от Hursa » 31 Авг 2022 16:28

Няма ли със соларен панел. smile.gif За видеонаблюдение предлагат. Няма да има кабели, няма да има чудене как да се прекарат, къде да се включат smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от Krachunov » 31 Авг 2022 17:22

Hursa написа: 31 Авг 2022 16:28соларен панел.
Имам Power bank с 25000 mAh също така същото има не малки соларни панели. Батерията е около 300 кинта (тоест не е евтинджос). Буквално за цял ден на плажа успя да зареди половин една чертичка от 4. Та не знам какви ще са тия панели

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от Hursa » 31 Авг 2022 17:38

Е 25 амперчаса, ако е с 5 волтов изход са 125 ватчаса (макар, че не знам точно как ги преобразуват по рекламите, защото ако дават емкостта им и във ватчасове обикновено е много по-малка smile.gif, може би в амперчаса ги дават до пълен разряд или за дванадесетчасов). А камерата дали черпи и 3 вата. Щом камерите за наблюдение успяват да се захранят (излъчват), а и да акумулират енергия за нощта, защо видеорегистратора да не може.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
Monster
Мнения: 331
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 80 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Избор на видеорегистратор

Мнение от Monster » 01 Сеп 2022 07:29

VDK написа: 31 Авг 2022 11:20 Забелязал ли си, с какво разширение е видео файлът.
Разширението си е стандартното mp4, но явно начинът, по който го кодират, е малко по-особен.
Hursa написа: 31 Авг 2022 17:38 защо видеорегистратора да не може
Не е лоша идея, но би изисквала колата да се държи на слънце. Моята почти целодневно е в закрит гараж или закрит паркинг, а дори, когато е навън, често пъти й търся сенчесто място при наличие на такава възможност.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 52 госта