Избор на семеен автомобил

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 17 Окт 2018 19:23

Baba_meca благодаря!
На зет ми королата е 1,4 бензин, с газова.

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от nitsodar » 17 Окт 2018 20:59

@batececo, мирси за инфото! Не знаех,че има 1.4 бензин. Това ще е ......мъка! Като се замисля има и нов Сюпърб 1.4 бензин,но едва ли е добър избор......макар и с турбо dry.gif
Колега, @baba metca ти е дал добър практически съвет относно Авенсис/Аурис.
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 17 Окт 2018 22:02

nitsodar написа: 17 Окт 2018 20:59 Колега, @baba metca ти е дал добър практически съвет относно Авенсис/Аурис.
Дам, благодаря! Дано намерим читав Авенсис. ;)
Пък по палатки и черни пътища ще сме по-внимателни или повечко пеша. :whistle:

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от batececo » 17 Окт 2018 23:00

@nitsodar, да, особено ако те засече някой, а пък ако е и на наклон, а пък ако си и натоварен... започва якото връщане на предавки, оборотомера почти в лютеницата (на пътниците се създава усещане, че мноооого бързо започваш да караш, а тя колата почти не ускорява). Компромис е. Да, върши работа, но категорично ако повечето километри се навъртат на дълъг път бих взел нещо с поне 1.8 двигател, а защо не и дизел (с повече гледане и тестване и още повече късмет).
Питащият да си прецени бюджета до колко може да се "разтегне" и да ходи да тества на място, ако бях на негово място бих взел комби, а не миниван. Имал съм миниван рено сценик и багажникът му беше дооста по-плитък и тесен от на пасат и авенсис, да по-висок е, но като цяло са по тесни, а с по-висока скорост на магистрала, особено по някой виадукт, ако и духа вятър става страшно. СУВ също е добро решение, даже повече ми харесва, но... там освен повече пари за покупка, трябва да се помисли и за постоянни по-високи текущи разходи (гориво, гуми, раздатки, диференциали, повече "полуоски" и карета). Не е лъжица за всяка уста, поне не за моята :) Докато комбито е доста по-достъпно. Още нещо се сетих. Мой познат опитен майстор, спечелил уважението ми и чието мнение много ценя, казваше, че ако търсиш даден модел (авенсис, акорд, пасат и т.н.), комбитата били на много повече километри от аналогичните седани, за една и съща марка/модел от същата година и били повече амортизирани, особено тези с по-голям двигател. Примерно авенсис седан 1.8 се предполага, че е на по-малко километри и е по-запазен като цяло от авенсис комби с 2.0 или колкото е най-големия двигател. Твърдеше го от лични впечатления (колите, които са му минали през ръцете). Може и да не е така, но той така казваше и на него съм склонен да му вярвам, въпреки че седан съм карал близо 3 години и никога повече не бих си взел седан, също така искам следващата ми кола да е с един от най-големите двигатели за марката/модела :) Просто предпочитания. Понякога човек взема и не толкова практични и разумни решения, стига да може да си го позволи, все пак един път се живее :)

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 17 Окт 2018 23:11

batececo написа: 17 Окт 2018 23:00 Питащият да си прецени бюджета до колко може да се "разтегне" и да ходи да тества на място, ако бях на негово място бих взел комби, а не миниван.
Не ми се отделят повече от 15000 лв. За тестването, не знам по автокъщите доколко дават да се пробва, особено без номера..

Аватар
Vinnie P.B.
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Авг 2018 10:08
Местоположение: Nature
Автомобил: EXELERO
Обратна връзка:

Избор на семеен автомобил

Мнение от Vinnie P.B. » 17 Окт 2018 23:16

Приятели, в тази тема мога ли да пусна едни примерни линкове към няколко Авенсиса да изкажете ''грубо'' мнения или ще ме насочите към друго място във форума? unsure.gif

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от batececo » 17 Окт 2018 23:37

Това им е един от номерата на джамбазите. Ако не можеш да й изредиш всички скорости, да загрее двигателя до работна температура, да я вкараш в тежки, гранични режими, как ще я изтестваш? :) Ясно, че не може всичко да се изтества, но поне основните неща трябва да се пробват задължително :)

Аватар
WoLF
Мнения: 2584
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от WoLF » 18 Окт 2018 00:29

ЗА! задължителната гаранция при покупка на автомобил от автокъща, било то и за месец :thumbsup:
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от nitsodar » 18 Окт 2018 07:35

@plamenogn, колегите Wolf и batececo са МНОГО прави! Без тест (че и гаранция) от автокъща не си купувай кола! ermm.gif
Говорих с роднина, който ходи наскоро в Германия за известно време. "Направо ми се изправиха косите, когато видях цените на колите по автокъщите им!" - сподели той. Каза,че автомобили, които са в в "добро състояние" - разбирай регистрираш ги и са готови за експлоатация в Германия - са си скъпи. Представи си какви са тези, които се продават за по 4-5 или 6-7 хиляди дори. За колко мислиш са купени,докарани, калкулирай печалбата на джамбазина и .... излиза,че е купена за 1500-2000 Еu например. Това е смешно. За да си сигурен горе долу каква е реалната цена на автомобил на вторичния пазар порови се из mobile.de и виж как се продават автомобили в движение от собственици.След това сметни каква е горе-долу нормалната сума, която трябва да платиш за читав екземпляр. Тогава отиди и тествай съответните. Всички ти пожелаваме успех!
П.С. Помисли за варианта покупка от собственик. Има много съвестни шофьори, които ще ти позволят и тест в оторизиран сервиз, и тест драйв (ама не 100 м като в автокъщите), че може да имаш 2 комплекта гуми и т.н. По-добре е да се плати малко повече за колата в началото, отколкото доста повече впоследствие, но на сервизи :thumbsup: Успех!
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 18 Окт 2018 07:55

Съгласен съм с Вас. Няма никакъв контрол на автокъщите. Внасят замърсяващи бангии (основно със свалени катализатори), после ще ни цакат с допълнителни такси и данъци за тях..
Ще се оглеждам разумно, не ми е спешно, за щастие и да се надяваме, че ще попаднем на читаво изпълнение.

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от batececo » 18 Окт 2018 08:26

За гаранцията също съм "ЗА", но още не виждам как ще стане в БГ, аз също бих предпочел покупка директно от собственик, но там няма много богат избор.

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от nitsodar » 18 Окт 2018 08:51

Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Избор на семеен автомобил

Мнение от maestro75 » 18 Окт 2018 09:01

Мога да ти препоръчам тази: https://bratauto.bg/index.php автокъща. Купил съм две коли от тях за шест години. Състоянието им е 100% реално, с катализатори, внасят само от Австрия. Цените им са една идея по-високи, но купуваш кола в реално обявеното и състояние. От 2011г карам закупена от тях АстраН,2005г и един пасат. С Астрата до тази година ходих в чужбина по 4-5000км, и за тези години съм сменил две биелети и една лагер-главина. Около теб сигурно има подобни автокъщи, на база впечатления на познати, купували от тях. :thumbsup: Успех в търсенето.
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 18 Окт 2018 09:29

nitsodar написа: 18 Окт 2018 08:51 Ето няколко оферти от собственици с история в Бг дори:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... nk=8imn1e
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... nk=8imn1e
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=8imn1e
2 от тях се предлагат от автокъща Кентавър. Може би практиката им е регистрирани коли да продават, или лъжат, че е от частно лице? dry.gif

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 18 Окт 2018 09:30

maestro75 написа: 18 Окт 2018 09:01 Мога да ти препоръчам тази: https://bratauto.bg/index.php автокъща. Купил съм две коли от тях за шест години. Състоянието им е 100% реално, с катализатори, внасят само от Австрия. Цените им са една идея по-високи, но купуваш кола в реално обявеното и състояние. От 2011г карам закупена от тях АстраН,2005г и един пасат. С Астрата до тази година ходих в чужбина по 4-5000км, и за тези години съм сменил две биелети и една лагер-главина. Около теб сигурно има подобни автокъщи, на база впечатления на познати, купували от тях. Успех в търсенето.
Уха, Харманли. :)
Имам приятел с Приус, който хвали един агент в Габрово. Работел само с Тойоти, лично ги поддържал и давал гаранции.. той е много доволен и от Приуса и от човека, май, май ще го подпитам и него.
Благодаря, ще имам нужда от успех! Че то колата като жената.. :D

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ccvetan и 47 госта