Избор на семеен автомобил

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от batececo » 16 Окт 2018 18:03

plamenogn написа: 16 Окт 2018 14:53 Toyota Verso съм харесал, единствено ме притеснява дали не е много ниска?
...
Нещо след 2010 година ми се иска, да не е по-стара, сякаш.
Хюндай санта фе дизел 2007-2008 автомат (ръчката 2 бона съединител, автомата ако скръцне и той толкова) влизаш в бюджета, включително обслужването, висока, широка. Или нисан патфайндър, кашкай от тези плюс ли беше, волво хс90, там ще трябва по-солиден заем - по 15-18к са, както и хонда црв, ама и те са скъпи, 10 годишни по 15-18к. Равките возят твърдо и отвътре... не радват окото :)

Едит: горното на базата на твърдението, че сегашната кола ти е ниска. Иначе аз бих взел хонда акорд комби или авенсис комби. Миниван съм имал 6 години, повече не бих карал такъв тип автомобил. Лично мнение, на база опит и предпочитания.

Аватар
ivied
Мнения: 306
Регистриран на: 08 Юни 2014 14:39
Местоположение: Germany
Автомобил: Yaris Cross
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от ivied » 16 Окт 2018 18:07

Квото и да кажем/съветваме, накрая ще се купи нещо друго - обзалагам се! :thumbsup:
Мъжът по принцип, в частност българина не се влияе от чуждо мнение... :D
Така, че късмет!
P.S. Иначе отваряш сайта на немската Декра за употребявани автомобили - https://www.gebrauchtwagenreport.com/de ... =ModelData
има и на англ. и по класове, години, км, модели виждаш/разглеждаш/анализираш подробно +/-
Всяка година в статистиката им влизат милиони коли...
По света има все по-малко мотики, върху които не е стъпвал човешки крак.

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от nitsodar » 16 Окт 2018 18:27

Привет от мен, колега! Започвам от клирънса, тъй като явно за вас е от значение. Ако ходите по черни пътища - това наистина трябва да ти е приоритет в избора! Пежото ти има просвет 119мм; Тойота Версо - 145мм; Хонда С-РВ (2010-2011г.)- 185мм; Хонда Акорд - (2012-2015г.) - 147мм.; Тойота Авенсис (2010->) - 150мм :thumbsup: Както се вижда - каквото и да вземеш - все ще си доста по-висок от Пежото, но има значение по какви черни пътища мислиш да минаваш,нали :whistle: С джипката ще си най-спокоен,но там сумата за гуми е доста над тази за нормален автомобил, имаш и поддръжка на диф. (което не е чак толкова скъпо - от опит говоря.....).
Относно ван - трябва да седнеш в един такъв и да прецениш дали ще ти допада. На мен лично не ми харесва изобщо разстоянието от предната седалка до стъклото отпред. Почти метър е - сякаш карам някакъв автобус tooth.gif Но все пак - въпрос на предпочитания е! С определения бюджет ще си дооооста ограничен откъм избор на по-нов/запазен С-РВ. Имам 2-ма приятели, които караха Хонда Акорд. Бяха много доволни. Единият продаде своята преди месец (2008-2009 мисля), защото му трябваха пари в брой..... и много съжаляваше! Обичаше си я ! Явно Акорд-ите са добри,няма спор. Ако нацелиш добър дизелов двигател - и на Тойота, и на Хонда - ще си доволен. Погледни и Авенсис от съответните години. Мисля,че и там може да се впишеш с бюджета си. Аз, сравнявайки няколко джипки и комбита в родата мога да кажа,че комбито определено е по-практичния вариант откъм багажник. Миниванът е последен (според мен) по този показател. Стабилността и комфортът при джипа са на заден план, Версото е някъде по средата.За семеен човек с 3 деца :) бих предложил да се замислиш за комби.
Хибридните батерии имат 10 години гаранция от производителя! Зависи коя година ще е автомобилът, който ще вземеш. По-новият ще ти носи спокойствие относно батерията поне няколко години(докато навърши 10, но и после рядко има проблеми!). Относно надеждността им - все са на първо място с вечния еталон Приус. Успех с избора и да се похвалиш (форумът на Тойота е много либерален относно покупки и на други марки) tongue.gif !
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 16 Окт 2018 19:25

Много Ви благодаря, колеги!
Изненадва ме височината (просвета, не знаех, че така се казва :) ) на Авенсиса. Аз много ги харесвам.. Авенсис Версо ли визирате или Авенсис комби? И аз мисля, че комбито ще ни е достатъчно, предвид това, че Пежото ни върши чудна работа. Вече няма бебешки колички и кошарки, та.. :) явно ще се обикаля и ще се гледа доста, в удобен момент. Няма да е веднага, ще гледам да се сетя като стигна, да се похваля. drunk.gif
Някакви препоръки за читави автокъщи? Нашата я взимахме от Герена, уникарс мисля се казваха, в София

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Избор на семеен автомобил

Мнение от baba_metca » 16 Окт 2018 19:33

Относно миниван, минивана от към багажник няма кой да го победи, но и от към поклащане, шум при висока скорост и други такива също. Т.е. всичко е въпрос на компромис. С две деца спокойно в едно комби, че дори и Аурис, ще може да се съберете, стига да не сте много високи хора (185см+). Авенсиса е доста по-комфортен от Аурис и става за по-високи хора. Акорда е по-скъп от Авенсис като нов, това може да се отрази и на цената на старо и при резервните части. Отностно гумите много внимавайте с тези на СУВ моделите, защото разликите са големи, а това дали може да минете с всесезонни е коментирано в друга тема. Желая Ви успех.

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 16 Окт 2018 19:39

baba_metca написа: 16 Окт 2018 19:33 Авенсиса е доста по-комфортен от Аурис
Благодаря! Бях харесал един Аурис хибрид за около 25000, но шефката вика малък бил.. май, май всички пътища водят към авенсис.
Нещо да препоръчате като двигател, година.. типични неща да гледам? Цвят не ми е важен, иска ми се да има основно екстри + автопилот и евентуално автоматик да е. С панорамен таван дали има? Това ми е любимото в пежото в момента. tooth.gif

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Избор на семеен автомобил

Мнение от baba_metca » 17 Окт 2018 10:54

Само от любопитство, дали сте се качвали вътре в Auris-а? От към багажник няма голяма разлика с Авенсис, за разлика от останалото вътрешно пространство и седалките.
Ако искате панорамен покрив при Avensis има и то в оборудване Luxury (само за комби). Това е и топ оборудването (поне в България). Преди фейслифта (преди 2012г) панорамния покрив идва със 17" гуми, след фейса вече е със 18" (това според ценовите листи), има кожен салон, ел + подгряване на предните седалки с 2 позиции памет + ел кормилна колона пак с 2 позиции памет, завиващ ксенон и круиз контрол(още от предното оборудване), навигационен модул с 11 тонколони и ел. размразяване на предното стъкло. Като има и други разлики преди фейса и след него. Автоматика е в два варианта - Mutidrive S (CVT) само при бензините и нормален 6 степенен Автоматик (т.н. Torque converter) при Дизел. Топ оборудването обикновено е с 2.0 бензин с Mutidrive S или 2 варианта Дизел 2,2 170к.с. ръчна ск.к. или 2.2 150к.с. нормален автомат. Но в зависимост от пазара (държавата на произход) може да има и други варианти.

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 17 Окт 2018 11:26

Не сме се качвали на Аурис, никога, само по снимки и каквото сме виждали по пътищата, отвън. :)
Значи с панорама ще да се ръснем доста..
Автоматите вярно ли е че само за диагностика искат 600 лв ако нещо тръгне да дава проблем?

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от nitsodar » 17 Окт 2018 12:32

Колега, аз съм се качвал в Аурис (2015г мисля) на едни приятели. Говоря за хеч-бег-а. При условие,че съм 188 см., отзад си ми е достатъчно добре. Пътувал съм само за 10-ина минути все пак, но за 2 деца отзад няма да имаш проблеми. Седалките при Авенсис са по-комфортни,няма спор. Все пак - докато не седнете в него не го отхвърляйте като вариант wink.gif
За автоматик не мога да кажа колко искат за диагностика. При CVT кутиите не съм чувал някой да се оплаква (освен от шума при набиране :) )Аз съм с такава и съм "За" автоматик. Относно дизелските автомати - колегите да споделят дали са здрави...
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 17 Окт 2018 13:25

Аурисът ме блазни, че има и хибриди. И гледам някакви около 2010 - доста по-добри табла, навигации, автоматик.. Колко струва нова батерия на една такава хубавица, ако се наложи след години? И друго ме притесни: изглеждат ми със слаби мотори. Като се натоварим за път, дали няма да сме тромави по магистралата? :/
Зет ми кара Корола и само от това не е доволен, че като се натоварят и не може да изпревари на магистрала.. двигателят му е 1,4 мисля.
А Лексусите - те добри ли са, че гледам, че се продават доста? Предполагам поддръжката им е стабилна..

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от nitsodar » 17 Окт 2018 14:16

Колега, батерията струва няколко хиляди, но ако не се лъжа - можеше да се сменят отделни клетки от нея.
Королата на зет ти е дизеловия мотор, щом е 1.4. Според колеги от форума, които карат такива - свиква се и е достатъчен.
Не зная с какъв двигател е Пежо-то ти, но ако е дизел с турбина - ще ти е нужно време да свикнеш с бензиновия нетурбиниран двигател. Аз с 4-ма възрастни по магистралата нямам никакви проблеми с изпреварванията (1.8 CVT 148 к.с.). Предполагам с Аурис хибрид също ще си ОК.Всичко е въпрос на свикване. Истина е,че в някои случаи с носталгия се сещам за предишния Авенсис - 2.2 D4D 150. Това си беше ракета! И сега съм с ракета, ама без турбина tooth.gif ppp.gif
Тествай ускорението на Аурис хибрид - подпомагащия набирането електромотор може да променя нещата осезаемо, в сравнение с нормален двигател wink.gif
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 17 Окт 2018 14:21

nitsodar написа: 17 Окт 2018 14:16 Колега, батерията струва няколко хиляди, но ако не се лъжа - можеше да се сменят отделни клетки от нея.
Королата на зет ти е дизеловия мотор, щом е 1.4. Според колеги от форума, които карат такива - свиква се и е достатъчен.
Не зная с какъв двигател е Пежо-то ти, но ако е дизел с турбина - ще ти е нужно време да свикнеш с бензиновия нетурбиниран двигател. Аз с 4-ма възрастни по магистралата нямам никакви проблеми с изпреварванията (1.8 CVT 148 к.с.). Предполагам с Аурис хибрид също ще си ОК.Всичко е въпрос на свикване. Истина е,че в някои случаи с носталгия се сещам за предишния Авенсис - 2.2 D4D 150. Това си беше ракета! И сега съм с ракета, ама без турбина
Тествай ускорението на Аурис хибрид - подпомагащия набирането електромотор може да променя нещата осезаемо, в сравнение с нормален двигател
Пежото е 2.0HDI, доволен съм от ускорението, докато не се вкара в авариен режим, както писах.. :/
Обикаляне ще му е майката, това е. :) Май, май, засега си ме влече към Авенсиса, пък да видим на какво ще попаднем. Гледам, че аурисите са със слята задна седалка, авенсиса е с три отделни, както е и пежото ни в момента. А със столчетата на децата доста по-добре е да са три отделни. :)
Благодаря Ви на всички, ще гледам да не спамя повече и като стигна до заветния връх - ще споделя! :cheers:

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от batececo » 17 Окт 2018 17:16

plamenogn написа: 17 Окт 2018 13:25 Като се натоварим за път, дали няма да сме тромави по магистралата? :/
Зет ми кара Корола и само от това не е доволен, че като се натоварят и не може да изпревари на магистрала.. двигателят му е 1,4 мисля.
Потвърждавам. За града става. За поддържане на скорост по магистрала над 120-130 км/ч се справя, но оборотомерът отива в лютеница, ужасно бучене (все едно си със сивик или голф с кюнец ауспух, притежаван от пъпчив тийнейджър с 20000 лепенки по калниците) + разходът става като на фау ахт (V8, das macht Krach in der Nacht!) :D
nitsodar написа: 17 Окт 2018 14:16 Королата на зет ти е дизеловия мотор, щом е 1.4.
има 1.4 както бензин, така и дизел, аз даже в последствие разбрах, че има и 1.4 дизел :)

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 17 Окт 2018 18:17

Аз, честно казано, не знам точно какъв е обема му, но в последствие сложи и газова, така че явно е бензин.. ако се интересува някой, ще питам, защото поради тази причина и малкия багажник, я продава.

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Избор на семеен автомобил

Мнение от baba_metca » 17 Окт 2018 19:16

Авенсиса не са 3 отделни седалки. Има две по-широки и едно по средата, което е подлакътник. По подобен начин е и Ауриса, но с по тясна средна част и не толкова изразени странични кресла. При Авенсиса двете странични са по-изразени и по-комфортни. Имаме Аурис от първите модели, имахме и два авенсиса и с 2 столчета си бе по-добре в Авенсиса. В Ауриса с 2 столчете и по-средата не се вози никой. Т.е. Вози се и дори и аз съм се возил но 15 минути градаско и казах край, т.е. в Ауриса с 2 стола отзад и толкова. Всичко зависи от стила на нагласяне на предната седалка, но Аурис 1 на нас, с нашето гласене на седалката, ни изглежда най-дълъг. Просто нещо са сменили по таблото ли, не знам, но в новите не се събираме и затова изчакваме за още по-новия. Относно парите - на старо почти нямат разлика, т.е. имат но в порядъка на ~2000лв, а и знаете че всичко зависи от общото състояние, не толкова от екстрите. Аз Ви ги написах/екстрите/, за да знаете горе долу какво има и какво да си избирате и до колко да търсите панорамна гледка и другите неща.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта