Избор на семеен автомобил

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
vspostolov
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Апр 2021 09:10
Местоположение: софия
Автомобил: Тойота

Избор на семеен автомобил

Мнение от vspostolov » 28 Апр 2021 09:24

Колеги аз ви попитах конкретно за двигателите кой от двата е за предпочитане и с какво превъзхожда другия, като споменах разлика - мощност.Какви са им недостатъците , а не попитах кой от какво го е страх.

Аватар
max-2
Мнения: 1777
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от max-2 » 28 Апр 2021 14:34

mfandakov написа: 27 Апр 2021 19:44 А да попитам това че колата е.... Уникат.... още ли върви.
Щото аз като прочета Уникат веднага отивам на другата обява. tooth.gif
Аз сега продавам една уникално запазена кола. И се чудя какво да пиша, защото уникат явно не върви. bash.gif bash.gif
Carina E 4AFE LB 1992

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от mfandakov » 28 Апр 2021 14:59

Ами пиши продавам много подържан автомобил .
Или пиши не го продавам,само исках да се изфукам.
worthy.gif

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от ufer » 28 Апр 2021 15:58

Може и нещо хибридно - уникално поддържана кола... tooth.gif

Аватар
memorex
Мнения: 811
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 20 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от memorex » 28 Апр 2021 16:38

Аз клоня повече към двулитровия на королата.Евро 6
,по-икономичен($),почти толкова пъргав ще е заради теглото на купето,по-модерен и по-усъвършенстван двг макар и 95 % същия с 2.2 .
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Freedom » 28 Апр 2021 21:09

Не е Корола, а Авенсис, колега. И двата двигателя 1/2AD FTV не са Евро 6 и затова от 2015-та започнаха да влагат дизели на BMW.
На въпроса - когато аз избирах Авенсис (с Евро 4 D-4D) тествах и двата двигателя. Двулитровият ми се стори осезаемо по-муден и взех 2.2. Двата двигателя са сходни и достатъчно надеждни. Проблемите им основно са в задръстване на ЕГР и неадекватното управление понякога на 5-та дюза за регенерация на ДПФ.

IvoKrastev
Мнения: 116
Регистриран на: 06 Юли 2018 15:16
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25, 2007, D4D 126hp

Избор на семеен автомобил

Мнение от IvoKrastev » 29 Апр 2021 12:39

vspostolov написа: 28 Апр 2021 09:24 Колеги аз ви попитах конкретно за двигателите кой от двата е за предпочитане и с какво превъзхожда другия, като споменах разлика - мощност.Какви са им недостатъците , а не попитах кой от какво го е страх.
Колега, 2.0 е една идея по-надежден. Проблема на 2.2ката е, че е по-склонна да духа гарнитурата на главата от нормалното. Ремонта е доста скъп. Моя Авенсис го взех със същия двулитров мотор, за да избягам тоя проблем. Въпреки пова, пак имам разход на антифриз. Общо взето излиза, че цялата AD серия си духат гарнитури и за мен дизела не добър избор ако търсиш здравина. Тези и 2те коли са на възраст, в която този проблем е доста възможен. Останалото са типични проблеми на всички дизелови мотори от тези години, няма да ги изброявам.
ИзображениеИзображение

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Избор на семеен автомобил

Мнение от Toyota Yarispz » 29 Апр 2021 19:29

IvoKrastev написа: 29 Апр 2021 12:39
vspostolov написа: 28 Апр 2021 09:24 Колеги аз ви попитах конкретно за двигателите кой от двата е за предпочитане и с какво превъзхожда другия, като споменах разлика - мощност.Какви са им недостатъците , а не попитах кой от какво го е страх.
Колега, 2.0 е една идея по-надежден. Проблема на 2.2ката е, че е по-склонна да духа гарнитурата на главата от нормалното. Ремонта е доста скъп. Моя Авенсис го взех със същия двулитров мотор, за да избягам тоя проблем. Въпреки пова, пак имам разход на антифриз. Общо взето излиза, че цялата AD серия си духат гарнитури и за мен дизела не добър избор ако търсиш здравина. Тези и 2те коли са на възраст, в която този проблем е доста възможен. Останалото са типични проблеми на всички дизелови мотори от тези години, няма да ги изброявам.
Колегата се е объркал със 2.2 двигателя вграждан при т25! Като още при стария Авенсис проблема с издухването на гарнитурата е оправен...инфото от първа ✋ тиксим ПАЗАРДЖИК. Определено 2.2 е по-добрия двигател! Харчи колкото двойката а си е магистрален бегач 🥴 ! Във втората обява пише че Авенсис не е д-кат което не е вярно, общо взето за поддръжка ако е обслужван навреме си е солидна японска техника произведена в Унгария! При покупка освен дюзи,турбо,съединител,помпа е хубаво да се проверят и дали скоростите влизат гладко(повечето имат проблем при вкарване на втора!) За фейслифта също да се оглеждат фаровете за стопени рефлектори....
tooth.gif Toyota

IvoKrastev
Мнения: 116
Регистриран на: 06 Юли 2018 15:16
Местоположение: София
Автомобил: Avensis T25, 2007, D4D 126hp

Избор на семеен автомобил

Мнение от IvoKrastev » 11 Май 2021 14:23

Toyota Yarispz написа: 29 Апр 2021 19:29 Като още при стария Авенсис проблема с издухването на гарнитурата е оправен...инфото от първа ✋ тиксим ПАЗАРДЖИК.
Е, какво очакваш да ти каже дилъра? Това, че е имало сервизна акция не означава, че гарнитурата на мотора не е склонна да опуска. И двата AD мотора са "open deck" и е много вероятно да издухат гарнитурата на главата.
Toyota Yarispz написа: 29 Апр 2021 19:29 Харчи колкото двойката а си е магистрален бегач 🥴 !
DCat-а е бегач, другите 2.2ки са с 10Н*м и 24 коня отгоре. И конете са чак на 3600 оборота, чак бегач.... Разликата м/у 2те ADта е малка.

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Krachunov » 11 Май 2021 14:33

KelliMutu написа: 21 Авг 2017 15:24 Много съм разочарована хора. Спряхме се на авенсиса и уикенда се разбрахме с човека да отидем в удобно за него време н Тойота сервиз и ако е ок я взимаме. Той поиска да е вторник и така и запазихме часа. Днес ни се обади, че я е обещал на друг. Сигурно над 10 мин съм му се молила след като мъжът ми му се моли и ако трябва да изместим уговорката, за да си я вземем ние, понеже сме в много трудно положение в момента /с малко дете и болен по болници/ и не и не. С две думи супер некоректен...
Най-лошото е, че сме вързани за Пловдив и трудно бихме могли да обикаляме страната по обяви да гледаме коли.
Благодаря на всички за съветите - помогнаха ни много да се ориентираме какво да избягваме и какво да търсим! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Няма да го мислите, след като е бил обещал на друг и толкова се дърпа. Вероятно другия не е имал претенции да вкарва колата в сервиз, от там най - вероятно сте си спестили бъдещи разходки до сервизи.

Аватар
Freedom
Мнения: 387
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Freedom » 11 Май 2021 21:06

Офтопик
Еха колега, дали колежката си спомня за тази случка почти четири години по-късно?

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Krachunov » 11 Май 2021 22:52

Freedom написа: 11 Май 2021 21:06
Офтопик
Еха колега, дали колежката си спомня за тази случка почти четири години по-късно?
blush.gif
браузъра ми нещо се е счупил явно, защото ми излезе като последно мнение

Аватар
Toyota Yarispz
Мнения: 186
Регистриран на: 20 Яну 2015 00:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Избор на семеен автомобил

Мнение от Toyota Yarispz » 12 Май 2021 14:19

IvoKrastev написа: 11 Май 2021 14:23
Toyota Yarispz написа: 29 Апр 2021 19:29 Като още при стария Авенсис проблема с издухването на гарнитурата е оправен...инфото от първа ✋ тиксим ПАЗАРДЖИК.
Е, какво очакваш да ти каже дилъра? Това, че е имало сервизна акция не означава, че гарнитурата на мотора не е склонна да опуска. И двата AD мотора са "open deck" и е много вероятно да издухат гарнитурата на главата.
Toyota Yarispz написа: 29 Апр 2021 19:29 Харчи колкото двойката а си е магистрален бегач 🥴 !
DCat-а е бегач, другите 2.2ки са с 10Н*м и 24 коня отгоре. И конете са чак на 3600 оборота, чак бегач.... Разликата м/у 2те ADта е малка.
Ако човек не го мързи да търси в нета .... Ще разбере че по повод издухването на гарнитура при 2.2 двигателите при Авенсис т25 японеца променя самата гарнитура! Сега няма да споря колко върви 110 кв версия, за мен този вървеж е идеален при среден разход под 6/100
tooth.gif Toyota

vandu
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Юли 2021 22:21
Местоположение: София

Избор на семеен автомобил

Мнение от vandu » 22 Юли 2021 22:37

Жената е харесала един аурис 2007 1,6 ММТ с фабрична* газова от Италия. Тя се притснява от газовата, но мен ме притеснява повече ММТ че много противоречиви мнения има за нея, включително 85 страници тук във форума. Има ли живот в тези скоросттни кутии ?
Аз харесах DSG на VW, ама там е дизел и от джамбазин.

* Има ли такова животно като фабрична газова на тези автомобили че не ннамерих инфо?

Благодаря!

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 241
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Избор на семеен автомобил

Мнение от Georgepetrov137 » 23 Юли 2021 10:32

Моето мнение - бягай далече от "италианка" с фабрично газово и ММТ кутия. Каквото и да ти разправят за колата.
Toyota Auris 2010 1.33 ->Lexus - RX II - 300 4WD (204 Hp)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 56 госта