Избор на семеен автомобил

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Borkata_
Мнения: 40
Регистриран на: 13 Дек 2021 20:34
Местоположение: Burgas
Автомобил: Corolla TS 2.0 MY22 Luxury

Избор на семеен автомобил

Мнение от Borkata_ » 31 Май 2022 19:44

За пръв път ми се мярна този модел Suzuki Swace и реших да го видя какво представлява.Останах изумен като видях Тойота Корола ТС wacko.gif Нормално ли е да се копира толкова брутално без значение кой от кого?!
Toyota Corolla TS 2.0 MY22 Luxury

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от dracunculus » 31 Май 2022 19:58

Нормално или не- погледни Subaru BRZ - Toyota GT86, поогледай баничарките на PSA групата (имената им не помня конкретно) и т.н.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от LEXUS » 31 Май 2022 20:03

Не се копира,а Сузуки имат договор с Тойота да им произвежда този модел,който е 100 % Корола с изключение на ембемите и малки разлики в дизайна на детайли от предницата. Пo същия начин Сузуки продават и Рав4 plug in hybrid и са го кръстили Suzuki Across. Тойота пък купува от Сузуки модела им Балено и го продава в Азия като Тойота Старлет. Тойота и Субару, може би знаеш, продават два идентични модела - спортната Toyota GT86 и Subaru BRZ, но те са съвместна разработка, както и новата Toyota bZ4X и Subaru Solterra. Ако не си забелязал, Тойота продава по договор с PSA напълно прекопирани и напълно френски :D бусове в Европа Пежо :D и ги е нарекла Proace и Proace Verso, а те са Peugeot Expert.

А ето и една от най-красивите и смислени градски коли, които съм виждал, но с доста скъпа цена,когато се продаваше - Toyota iQ, който пък модел се купуваше от Aston Martin и се продаваше като Aston Martin Cygnet:


https://mag.toyota.co.uk/history-of-toyota-iq/

https://www.astonmartin.com/en/models/p ... els/cygnet
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

zarere
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Окт 2019 11:14
Местоположение: София

Избор на семеен автомобил

Мнение от zarere » 14 Юни 2022 15:19

Здравейте отново,

както бях попитал по-нагоре се бях насочил към Тойота Корола комби хибрид/Сузики swace, но след тест драйв всичко много ми хареса освен пътният просвет на колата.Не карам офроуд, но все пак тези 13 см ми се сториха доста ниски спрямо "хубавите" ни пътища в България.Сега се заглеждам по Тойота рав4 4x4 CVT 2.0 бензин.Има ли нещо, което да ме притеснява с този двигател и кутия, защото гледам няколко поста из чужди форуми/сайтове, които се споменава за проблеми с течове на антифриз и проблеми с трансмисията и не само, които уж са били оправени ?
Визирам тази статия
https://www.vehiclehistory.com/articles ... ansmission. Става въпрос пак за покупна на чисто нова кола, но все пак няма да е приятно да съм в сервизи повече от необходимото, ако наистина още изброените проблеми съществуват.Моля за вашето мнение по горните въпроси.Благодаря ви предварително.

method81
Мнения: 105
Регистриран на: 25 Май 2020 16:16
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210 1.6
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от method81 » 14 Юни 2022 15:48

@zarere Погледнете и Corolla Cross, не се знае обаче кога ще се предлага в България. В сайта на тойота все още няма информация.

zarere
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Окт 2019 11:14
Местоположение: София

Избор на семеен автомобил

Мнение от zarere » 14 Юни 2022 16:02

method81 написа: 14 Юни 2022 15:48 @zarere Погледнете и Corolla Cross, не се знае обаче кога ще се предлага в България. В сайта на тойота все още няма информация.
Да изглежда доста добре на хартия от информацията тук
https://www.auto-data.net/bg/toyota-cor ... ation-7844
и от видеата тук


Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от BOz » 14 Юни 2022 17:18

Не може ли вече да се поръча Трек комбито?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

zarere
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Окт 2019 11:14
Местоположение: София

Избор на семеен автомобил

Мнение от zarere » 14 Юни 2022 17:32

BOz написа: 14 Юни 2022 17:18 Не може ли вече да се поръча Трек комбито?
В сайта за БГ няма, но гo има в Германия и там започва от 31К евро. Чакам оферта от няколко автокъщи в Германия точно за комби трек, защото 15.5 е пътният просвет, което е ок за мен.

GreenText-Pepe
Мнения: 96
Регистриран на: 17 Дек 2022 17:33
Местоположение: Plovdiv
Благодарил/а: 12 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от GreenText-Pepe » 17 Дек 2022 17:54

Здравейте,
Много се радвам, че все още хората пишат по форумите, а не всичко е преместено в една друга социална мрежа.
От доста време съм фен на хибридите и сега вече се реших да сменя колата с по-нова такава. Към момента заглеждам сайта на Тойота, по точно тези коли, които са проверени употребявани автомобили и специално Корола Хибрид 1.8/2.0 Комби. Аз като един лайк, искам да се допитам до Вас, хората, които са собственици на такъв автомобил и имат повече наблюдения върху тях, както и повече информация. Темата тук я изчетох цялата - 271 страници, за няколко дни.

Искам да ви питам конкретно за един автомобил :
https://www.mobile.bg/11658220409785247

Притеснява ме, че пасажерската страна на предната броня е с осезаем различен цвят от останалата част от колата, както и шофьорската седалка изглежда доста смачкана за показания пробег. Искам да чуя и Вашето мнение, защото вече след като се нагледах на всякакви коли съм скептичен към всичко и се чудя дали не е имала удар, после да са я оправили и сега да я продават. По принцип нали в Тойота трябва да ти кажат, ако е имало нещо, но така дали ще си купиш кола от тях?

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от dracunculus » 17 Дек 2022 20:53

Здравей. По повод на въпросите- на снимките не си личат бронята и седалката. Гледал си я на живо ли? За седалката- изобщо не се осланяй на това. Пример- аз съм 70кг, 176см, жена ми е 50кг, 170 см, карахме Королата над 190 000км и седалката изглеждаше ДО КРАЯ като нова. Колата отиде при втория си собственик - баща ми, 93кг. 176см, сяда в колата като мечка, а и работата му е свързана с много градско шофиране и постоянно слизане и качване в колата....успя да смаже и прокъса седалката откъм входа ѝ за около 11 000км. Прави си сам извода tooth.gif Зависи от тегло, начин на сядане и колко пъти на ден се случва това.
Последно промяна от dracunculus на 17 Дек 2022 22:15, променено общо 2 пъти.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

GringoBG
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Авг 2021 21:25
Местоположение: Sofia

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от GringoBG » 17 Дек 2022 21:19

Стига бе, това са ТМ Ауто... Държат име и реноме. Имаш право да питаш всичко и ще ти дадат инфото черно на бяло. Като сменях гумите в TM Изток видях една мега наточена комби 2.0, червения цвят, luxury, вдигнах веждите. Питам там служителя кой луд ще продава това бижу. Той каза, поради ниският брой (да се чете нищожен) на нивите коли, особено E210 Corolla TS, взимат върнати на buy back бройки от представителствата в чужбина. Тази ми изглежда да е точно такава внесена от представителство в чуждбина.

Цвета за мен не пасва заради ъгъл + светлина. Отиди, виж, пипни, питай. Няма да те напсуват като някой нисък левъл джамбазин в Горубляне. :)
Toyota Corolla TS MY21, 1.8 HSD

method81
Мнения: 105
Регистриран на: 25 Май 2020 16:16
Местоположение: София
Автомобил: Corolla E210 1.6
Благодарил/а: 13 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от method81 » 17 Дек 2022 21:51

С риск да се повторя, но усещането, което ми оставиха ТМ ауто изток, когато търсехме C-HR втора ръка за приятел, бе доста близко до това на автоджамбази от Горубляне.
Не можаха да извадят сервизна история на автомобила, само сервизна книжка и то евентуално...
Не искаха да измият ужасно мръсен автомобил, за да видим всички забележки.
Колата беше италианка на 120к километра, изглеждаше доста зле.
По мотора имаше доста следи от масло, самото масло изглеждаше ужасно, нетипично за бензинова тойота.
Оправданието за всичко беше - какво ти пука, нали даваме гаранция.
То е хубаво, ама говорим за кола за 50к на 5 години. Нова цената и пак е била там някъде.

Думите име и реноме за тези хора според мен отдавна нищо не значат. Лично мнение

GringoBG
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Авг 2021 21:25
Местоположение: Sofia

Избор на семеен автомобил

Мнение от GringoBG » 17 Дек 2022 23:48

Ооо да да. Могат да я измият. Да я лъснат да ти изгори зениците като при всеки втори джамбазин, там колите изглеждат така как никога не са изглеждали слизайки от конвейера, плюс 1 килограм парафин по интериора. :) Радвай се, че не са. Видял си всичко, което трябва да видиш, за да не я купиш, по-добре отколкото обратното.
Toyota Corolla TS MY21, 1.8 HSD

Аватар
Ивайло Димов
Мнения: 958
Регистриран на: 11 Яну 2022 15:35
Местоположение: Шумен
Автомобил: Seat Toledo1,8 20V AGN
Благодарил/а: 37 пъти
Получена  благодарност: 54 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Ивайло Димов » 18 Дек 2022 06:03

Королата изглежда доста запазена ,дории не видях следи от употреба по волана верно че шофьорската седалка е леко изсухлена но това нищо не значи ,цвета на колата е хубав но така по снимки е нереално да се дава генерална оценка .Не се ли качиш в нея и да я усетиш колата ........Единствената забележка е ожулена предна броня в долната част .Цвета лъже ,зависи от ъгъла на снимане,светлина и дали боята не е хамелеон .

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от dracunculus » 18 Дек 2022 10:06

Сега се загледах в снимките по-сериозно. Наистина така изглежда бронята. Но, може би, лъже, защото самата фуга там означава промяна в ъгъла и това може да доведе до визуална измама. "За" моята теза говори фактът, че проследявайки бронята и сравнявайки я с капака, изглежда да няма разлики в цвета. А самият капак изглежда същия цвят с въпросния калник. Иди я виж колата на живо. По възможност в слънчев ден- тогава си личи всичко- разлика в цвета, драскотини и т.н. Успех. Иначе за мен колата си струва. Иначе, дори да се окаже сменяна/пребоядисвана бронята- просто питай защо. Много често са дребни неща- дребни драскотини или удари от камъчета, които просто смъкват цената при продажба и хората често ги правят тези неща заради това.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 63 госта