Избор на семеен автомобил

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от WoLF » 18 Окт 2018 09:33

Аз няма да правя реклама на продавача на Приус-а, но човека ми окачи едни временни номера и ме пусна из Сливен да карам сам, колкото си искам. Да си мечтаеш за такъв тест. Не мислех, че от там ще си купя точно кола и то от автокъща, но само нея бройка не бяха "връщали", а и доверието ми направи много добро впечатление happy.gif Документите бяха пред мен, видях за колко са я купили, откъде, колко им е печалбата г/д и т.н. Не съм се пазарил грам след такова отношение към клиента. Излезнах си като пич с колата, покарах си я, в Тойота си отидох за диагностика и си му я върнах - да брои пари, де tooth.gif От друга страна Мазда-та беше типична бройка - софиянка от Италия, с куп тръгнали скрити неща и закупена от там за 1300 юро, а продавана с чужди гуми и заминал акумулатор на тройна цена...
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
maestro75
Мнения: 240
Регистриран на: 18 Окт 2017 20:12
Местоположение: Stara Zagora

Избор на семеен автомобил

Мнение от maestro75 » 18 Окт 2018 09:37

plamenogn написа: 18 Окт 2018 09:30
maestro75 написа: 18 Окт 2018 09:01 Мога да ти препоръчам тази: https://bratauto.bg/index.php автокъща. Купил съм две коли от тях за шест години. Състоянието им е 100% реално, с катализатори, внасят само от Австрия. Цените им са една идея по-високи, но купуваш кола в реално обявеното и състояние. От 2011г карам закупена от тях АстраН,2005г и един пасат. С Астрата до тази година ходих в чужбина по 4-5000км, и за тези години съм сменил две биелети и една лагер-главина. Около теб сигурно има подобни автокъщи, на база впечатления на познати, купували от тях. Успех в търсенето.
Уха, Харманли. :)
Имам приятел с Приус, който хвали един агент в Габрово. Работел само с Тойоти, лично ги поддържал и давал гаранции.. той е много доволен и от Приуса и от човека, май, май ще го подпитам и него.
Благодаря, ще имам нужда от успех! Че то колата като жената.. :D
Давам само пример как може да процедираш. Мен така ме насочиха приятели, минали по тоя път :thumbsup:
Toyota Corolla 1.6 E17 132 guns.gif ps

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 18 Окт 2018 09:40

maestro75 написа: 18 Окт 2018 09:37 Давам само пример как може да процедираш. Мен така ме насочиха приятели, минали по тоя път
Да, благодаря! Аз имам доста приятели, които обикалят из цяла България, докато изберат. Но ми се струва като сериозен, допълнителен разход. Иначе, сякаш по-далеч от София и Дупница, цените са и по-ниски. Нали така, колеги, или греша?

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от batececo » 18 Окт 2018 10:06

plamenogn написа: 18 Окт 2018 09:40 Иначе, сякаш по-далеч от София и Дупница, цените са и по-ниски. Нали така, колеги, или греша?
Аз съм останал с обратното впечатление, понеже от София (Горубляне), Дупница и КН са само италиански скрап. Нямат ръжда, обаче другите неща... научаваш доста за устройството и поддръжката на автомобила :D

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 18 Окт 2018 10:16

batececo написа: 18 Окт 2018 10:06 съм останал с обратното впечатление, понеже от София (Горубляне), Дупница и КН са само италиански скрап. Нямат ръжда, обаче другите неща
Олеле, ужас! :)

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от nitsodar » 18 Окт 2018 10:18

plamenogn написа: 18 Окт 2018 09:29 2 от тях се предлагат от автокъща Кентавър. Може би практиката им е регистрирани коли да продават, или лъжат, че е от частно лице? dry.gif
Колега, не видях,че са от "Кентавър". Дори да са оттам - не пречи да се видят. Все пак са с история в Бг, от 1-ви собственик. Това е един от идеалните варианти.

П.С. Преди години купувах Пежо 308,в гаранция. Тогава си оставих старата кола за продаване в представителството им. Имах и моя пусната обява. Договорката беше, че плащам комисионна на тях, ако я продадат те. Ако звъннат на мен купувачи и я продам - тогава плащах някаква дребна цена (затова,че е била при тях все пак). Така и стана- звъннаха на мен и се продаде.
Това,че има обява и от автокъщата не е проблем. Просто още една опция собственикът да продаде возилото си :)
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 18 Окт 2018 10:30

nitsodar написа: 18 Окт 2018 10:18 Колега, не видях,че са от "Кентавър". Дори да са оттам - не пречи да се видят. Все пак са с история в Бг, от 1-ви собственик. Това е един от идеалните варианти.

П.С. Преди години купувах Пежо 308,в гаранция. Тогава си оставих старата кола за продаване в представителството им. Имах и моя пусната обява. Договорката беше, че плащам комисионна на тях, ако я продадат те. Ако звъннат на мен купувачи и я продам - тогава плащах някаква дребна цена (затова,че е била при тях все пак). Така и стана- звъннаха на мен и се продаде.
Това,че има обява и от автокъщата не е проблем. Просто още една опция собственикът да продаде возилото си
При тях ли си оставял кола? Кентавър?
Не знаех, че има такава практика. Ако са с история наистина си заслужава.
Ъпдейт: приятелят с Приуса ми прати линк към агента в Габрово. Оказвансе фирма Венци, държи целия регион с представителства на Тойота се оказа :whistle:

Аватар
nitsodar
Мнения: 290
Регистриран на: 04 Апр 2016 19:20
Местоположение: Ямбол
Благодарил/а: 3 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от nitsodar » 18 Окт 2018 11:34

plamenogn написа: 18 Окт 2018 10:30
При тях ли си оставял кола? Кентавър?
Не знаех, че има такава практика. Ако са с история наистина си заслужава.
Ъпдейт: приятелят с Приуса ми прати линк към агента в Габрово. Оказвансе фирма Венци, държи целия регион с представителства на Тойота се оказа :whistle:
Не в Кентавър, а в официалното представителство на Пежо. Но я оставих там да се продава, а не бях взел от тях кола все още. Та мисълта ми е,че може да има подобна практика при автокъщите ;)
Toyota Avensis 2.2 D4D 2007 -----> Toyota Avensis 1.8 CVT 2017------->
Skoda Superb III FL 2020 2.0 TSI 190 DSG

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 19 Окт 2018 18:10

Колеги, гледам, че Хонда Акорд комби върви по-скъпо от авенсисите, има ли причина? Даже в мобилето след 2010 са много малко и на високи цени.. dry.gif Добри ли са, като цяло?

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Избор на семеен автомобил

Мнение от baba_metca » 20 Окт 2018 17:56

baba_metca написа: 16 Окт 2018 19:33...Акорда е по-скъп от Авенсис като нов, това може да се отрази и на цената на старо и при резервните части...
Акорда е с по-добро окачване от Авенсиса, не че Авенсиса е с лошо. Има и други неща, които го правят по-скъп. Общо взето качете се в двата модела и вижте кой ще се хареса повече. Със сигурност ги подкарайте, минете през някоя и друга дупка (уж случайно), ама избирайте не само големи ами и по-малки, капаци на шахти и други. Проверете и радиуса на завой и скоростно преминаване от една лента в друга (поне в София има къде). Какво се вижда в огледалата т.е. дали се вижда добре с вашата настройка на сядане, странични и централно.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от slowtraveler » 20 Окт 2018 18:49

baba_metca написа: 20 Окт 2018 17:56 Акорда е с по-добро окачване от Авенсиса, не че Авенсиса е с лошо.
Не съм съгласен...
По комфортност на ниска скорост (градско, и умерено извънградско)- Авенсис > Акорд > Мазда 6
По комфортност на висока скорост (над 110км/ч) - Авенсис~Мазда6 > Акорд
По усточивост на завой Мазда6 > Акорд > Авенсис.
Дългоходовост на окачването Авенсис > Акорд ~ Мазда 6

Просто авенсиса е доста 'мек' но и дългоходов - поне аз не успях да го накарам (Т22) да достигне тампони ... Докато на Маздата - многократно...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 22 Окт 2018 14:41

slowtraveler написа: 20 Окт 2018 18:49 Просто авенсиса е доста 'мек' но и дългоходов - поне аз не успях да го накарам (Т22) да достигне тампони ... Докато на Маздата - многократно.
Дали може разяснение като за невеж, че наистина съм много бос в колите..
Маздата добър избор ли е? Много ми харесва дизайна им, при по-новите

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от slowtraveler » 22 Окт 2018 15:29

Комфорта на окачването се характеризира с няколко параметъра. Основните са 'твърдостта' т.е. при единица сила колко се отклонява окачването.
Колкото по-твърд автомобил - толкова по-малко се люлее, по-малко се накланя в завой (да, там зависи и от реактивната щанга), стои по-стабилно на пътя и т.н. Но усещаш всяка неравност, просто защото окачването не се 'сгъва' чак толкова при преминаването и...
Ходът на окачването пък означава ако влезеш в голяма неравност, може 'твърдостта' да не успее да обере цялата енергия, и окачването да достигне до ограничителните тампони, което се усеща като сериозен удар в окачването - по-нататък то не може да се премести, обирайки неравността, и предава цялото усилие на шасито (и пътниците) на автомобила.
По принцип меко окачване с голям ход вози много комфортно. На авенсиса баланса е добър...
При маздата окачването е 'по-спортно', но и много здраво. По-твърдо отколкото на авенсиса, което лично на мен ми харесва (колата се води 'по конец), но късоходово - често съм удрял тампони, което наистина се усеща некомфортно. Но пък окачването и е много здраво и освен негативния субективен 'удар' няма други поражения...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

plamenogn
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Окт 2018 14:21
Местоположение: София
Автомобил: Пежо

Избор на семеен автомобил

Мнение от plamenogn » 22 Окт 2018 15:50

Звучи интересно.. поддръжката на маздите по-тегава ли е от тойотите? Да препоръчате конкретен модел мазда, който да имам предвид, удобно ли е?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от slowtraveler » 22 Окт 2018 16:40

Колега, поддръжката на маздата ми 2.0 бензин в официалния сервиз бе по-евтина от поддръжката на Авенсис 1.6 в Тойота...
Но изборът на конкретен модел и това дали е удобно е чисто субективен избор - качете се, проверете и ще видите кое как е.
Имам опит само с Мазда 6. Мазда 3 не ми хареса. Мазда 5 - слаба като окачване. Дизелите мисля са по-капризни от тойотските.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 62 госта