Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от ufer » 12 Ное 2021 09:22

По отношение на застраховането немците са създали цяла система, която десетилетия наред беше като библия за европейските застрахователи - SCHWACKE, които всяка година издават каталог с обезценяването на почти всички световни марки. Честно казано, от години не съм се интересувал, но допускам, че още тази система функционира и се използва и у нас... :thumbsup:

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от Hursa » 12 Ное 2021 09:36

Благодаря! Май булстрад ще е, поне за първата година - тези, които имат брокер при дилъра smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от BOz » 12 Ное 2021 09:41

slowtraveler написа: 12 Ное 2021 07:27 75% от стойността не е ли заплащане само ако автомобила например е тотализиран, но ти искаш да остане у теб...
Ако им кажеш да си го вземат - би трябвало да ти заплатят цялата сума (минус текущата амортизация за дадения период)
Мисля, че няма опция ти да не искаш да остане при теб.
Те ти оценяват щетата като тотал и си приспадат здравата част. Не може да им кажеш - купете ми здравата част и ми дайте и останалите пари. Грубо казано все едно да ти счупят фара, да ти дадат 2% от стойността и ти отново да им кажеш - дайте ми останалите 98% и си вземете колата. Това, че е тотал не ги задължава да са в позицията на "купувач". А просто оправдание от тях да не изплатят повече пари за ремонта от застрахователната стойност.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от slowtraveler » 12 Ное 2021 09:51

BOz написа: 12 Ное 2021 09:41 Мисля, че няма опция ти да не искаш да остане при теб.
Играли сме тази опция с Опел Зафира на година и половина - зимата в поледица пред колегата се завърта автомобил, удря се в бетонна стена, и връщайки се на булеварда удря служебната зафира отстрани около задния мост. Зафирата преминава разделителната ивица и се нацелва челно в насрещен автомобил... Никой не пострада (с изключение на синини от колан и т.н.)... Но автомобила бе сериозно увреден от доста страни, всички еърбези гръмнали, откачени педали и т.н..
Застрахователя тотализира автомобила и ни плати всичко до стотинка в цял обем (на другият ден бяхме поръчали нов автомобил)...
'Остатъците' станаха собственост на застрахователя и той си ги продаде за да си върне част от 'загубената' сума.. По спомен ги продадоха за 6х.лв...
Тотал-щетата е пълна загуба на автомобила (и наистина се 'присъжда' рядко) до степен икономическа нецелесъобразност от възстановяване... Само 'спасителните' устройства - колани, преднатежители, възглавници струваха над 15х.лв, и заедно с ремонта на автомобила в официален сервиз и по силовата част цената силно доближи 30х.лв, които ни изплатиха. По спомен новата струваше май 32х.лв. по него време.
А ти говориш за частична увреда..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от Krachunov » 12 Ное 2021 10:04

Hursa написа: 12 Ное 2021 09:36 Благодаря! Май булстрад ще е, поне за първата година - тези, които имат брокер при дилъра smile.gif
Брокера при дилъра, работи с повече от една компания. Така че разпитай. Също така имат човек, който съдейства при завеждане на щети в различни компании. Звъниш му разбира се и после седиш като изтърсак до колата а човека действа всичко.
Булстрад имат ограничение на брой щети без документи. Алиянц няма. Е и булстрад имат но е ххх пари отгоре. Без документи разбирай, караш удряш дупка, гумата тотал и може да се наложи да викаш КАТ който да ти издаде протокол. Жулиш се на паркинг/гараж... документ.
Иначе отиваш казваш им шибнах дупка и толкова.
Пак повтарям грях ми на душата ако се оплача от булстрад. При позволени 2 щети без документи, общо ми платиха 4 такива... като последната нямаха ама грам никаква логика да ми я платят. А 1вата ми щета при тях е точно тотал гума.. и ми платиха гумата на 80% при все че имах още 3 вноски...

Аватар
metoyo
Мнения: 140
Регистриран на: 22 Юни 2020 11:00
Местоположение: София
Автомобил: COROLLA TS 1.8 HYBRID 2020

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от metoyo » 12 Ное 2021 10:09

В писмото което ми изпратиха за подновяване на каското в Булстрад, последното изречение е: Съгл. ОУ имате право на 2 щети по Декларация / не повече от осем външни основни корпусни детайли сумарно по двете претенции/.

Hursa
Мнения: 4898
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от Hursa » 12 Ное 2021 10:19

Имам доверие на застрахователно дружество "енергия", а и ползваме голяма отстъпка - но не ми се ще да застраховам при тях първата година. Предпочитам да е застраховател имащ повече контакти с дилъра на тойота.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от Volkata » 12 Ное 2021 11:15

Аз винаги съм бил в Армеец и не съм имал проблеми, за Булстрад това което казаха колегите има ограничения за броя щети, то при всеки застраховател ако се натрупат много ще се вдигне каското за следващата година, но тогава може да се смени компанията, с Алианц например мой приятел с шкода октавия сменя капака/вратата на багажника при което за подновяване на каското му обявяват че поради голяма щетимост му завишават 100% каското и старото му каско беше около 1100 и за следващата година му казва 2000 и просто смени компанията, като когато колата е на лизин е малко занимавка защото трябва да се получи разрешение от лизингодателя, но аз бих препоръчал Армеец, и като цена винаги е било добре и като услуга.
Toyota Corolla 1.6 e210

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от slowtraveler » 12 Ное 2021 11:26

Аааа, Алианц не ми го споменавай (виж заглавието на темата :) )...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от BOz » 12 Ное 2021 13:40

slowtraveler написа: 12 Ное 2021 09:51
BOz написа: 12 Ное 2021 09:41 Мисля, че няма опция ти да не искаш да остане при теб.
Играли сме тази опция с Опел Зафира на година и половина - зимата в поледица пред колегата се завърта автомобил, удря се в бетонна стена, и връщайки се на булеварда удря служебната зафира отстрани около задния мост. Зафирата преминава разделителната ивица и се нацелва челно в насрещен автомобил... Никой не пострада (с изключение на синини от колан и т.н.)... Но автомобила бе сериозно увреден от доста страни, всички еърбези гръмнали, откачени педали и т.н..
Застрахователя тотализира автомобила и ни плати всичко до стотинка в цял обем (на другият ден бяхме поръчали нов автомобил)...
'Остатъците' станаха собственост на застрахователя и той си ги продаде за да си върне част от 'загубената' сума.. По спомен ги продадоха за 6х.лв...
Тотал-щетата е пълна загуба на автомобила (и наистина се 'присъжда' рядко) до степен икономическа нецелесъобразност от възстановяване... Само 'спасителните' устройства - колани, преднатежители, възглавници струваха над 15х.лв, и заедно с ремонта на автомобила в официален сервиз и по силовата част цената силно доближи 30х.лв, които ни изплатиха. По спомен новата струваше май 32х.лв. по него време.
А ти говориш за частична увреда..
Значи не сте имали такъв случай, както го описваш. Още от начало са ви предложили и платили 100% от стойността на автомобила.
А тук се говори ако не искат да платят 100%, а да кажем 80%. Каквито са и повечето случаи. В този вариант няма как да кажеш - добре, давайте още 20% и си запазете цялата кола.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Volkata
Мнения: 353
Регистриран на: 04 Дек 2013 20:31
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla 1.6 e210
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от Volkata » 12 Ное 2021 14:16

BOz написа: 12 Ное 2021 13:40 Значи не сте имали такъв случай, както го описваш. Още от начало са ви предложили и платили 100% от стойността на автомобила.
А тук се говори ако не искат да платят 100%, а да кажем 80%. Каквито са и повечето случаи. В този вариант няма как да кажеш - добре, давайте още 20% и си запазете цялата кола.
тогава не би била тотал щета колата и те биха заплатили ремонта
Toyota Corolla 1.6 e210

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от slowtraveler » 12 Ное 2021 16:59

Volkata написа: 12 Ное 2021 14:16 тогава не би била тотал щета колата и те биха заплатили ремонта
Точно така...
Или е обявена за 'тотал щета' и ти плащат всичко, вземайки автомобила, или ако ти не искаш да ти вземат колата - тогава дори и да е тотал щета, не я смятат за такава - оценяват 'остатъците' и ти плащат не повече от 75-80% от стойността..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от BOz » 12 Ное 2021 17:19

Volkata написа: 12 Ное 2021 14:16
BOz написа: 12 Ное 2021 13:40 Значи не сте имали такъв случай, както го описваш. Още от начало са ви предложили и платили 100% от стойността на автомобила.
А тук се говори ако не искат да платят 100%, а да кажем 80%. Каквито са и повечето случаи. В този вариант няма как да кажеш - добре, давайте още 20% и си запазете цялата кола.
тогава не би била тотал щета колата и те биха заплатили ремонта
Не е вярно. При над 70% обявяват тотал щета и приключваш с колата.
На 76% при обявена тотал щета предадох Фиата за скрап.
slowtraveler написа: 12 Ное 2021 16:59 тогава дори и да е тотал щета, не я смятат за такава - оценяват 'остатъците' и ти плащат не повече от 75-80% от стойността..
Така де. Всяка кола никога не е тотал на 100%. И до 90% да я докарат, колата се обявява за тотална щета и ти плащат 90% от стойността, защото оценяват, че има 10% детайли, които може да ги продадеш. Но не може да им кажеш - ок, продавам ги на вас - давайте 100% и си задържайте колата.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от slowtraveler » 12 Ное 2021 17:25

BOz написа: 12 Ное 2021 17:19 Не е вярно. При над 70% обявяват тотал щета и приключваш с колата.
Спорът за мен е излишен... Процентът навярно при различните застрахователи е различен...
При нас 'тотал щета' беше по спомен над 75% от остатъчната стойност, защото се борихме да преминем тази стойност... И я преминахме..
Иначе ако например щетата бе 74% щяха да платят тази стойност и да имаме потрошен автомобил...
Ако сметката излизаше над 75%, вариантите бяха два - 1. плащат 75% (дори и оценката да е 99%) и колата остава за нас (реално не обявяват автомобила за тотал-щета, а на границата на щетимост); 2. плащат 100% и колата остава за тях (обявена тотал щета)... Средно положение - няма...
Няма как процента да е 90% и да ти платят този процент, като автомобилът остане за теб...
Ние избрахме втория вариант - платиха си всичко изрядно. След това заради коректността им, им помогнахме да продадат автомобила, като парите отидоха за тях...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Нашенските застрахователи (или перипетиите на slowtraveler със Алианц :) )...

Мнение от BOz » 12 Ное 2021 18:24

slowtraveler написа: 12 Ное 2021 17:25 Няма как процента да е 90% и да ти платят този процент, като автомобилът остане за теб...
Няма как ама има как. Аз до сега съм тотализирал 3 коли. 2 в Армеец и една в ЛевИнс. И винаги е този вариант.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 67 госта