Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Petrarca78
Мнения: 21
Регистриран на: 05 Ное 2018 09:41
Местоположение: Sofia

Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Мнение от Petrarca78 » 16 Дек 2018 11:23

Момчета - няколко въпроса по отношение на системите за сигурност. От няколко дена вече гордо ди карам колицата и се кефя.. правят ми впечатления няколко неща. Може би аз още не съм доразучил как правилно се ползват системите или има нещо друго:

1. Pre-colision system - все си мислех, че когато тази система е активна - при приближаване на колата пред мен или ако изкочи случайно някой - колата сама ще набие спирачки и ще спре..., а всъшност поне при мен - само се появява един пищящ червен правоъгълник в централното табло....????

2. системата за самостоятелно паркиране - перфектна е - изчислява пространството - върти волана, за да вкара колата , но интересното е, че шофьора трябва да натиска спирачката при приближаването на стена отстрани или отзад. За превключването на скоростите - напред и назад - ОК, но очаквах колата сама да спира - а всъщност не - например при успоредно паркиране - коато се намества назад - волана се завърта и колата се намества, но ако не натисна спирачката - ще ударя колата зад мен - респективно при финалната маневра - когато тръгва напред, за да изправи - отново - ако не натисна спирачката ще удари колата отпред.. Очаквах да прави паркирането абсолютно самостоятелно , а аз само да сменям скоростите - напред и назад.

3. Навигационната карта е доста постна :)

4. Има ли опция да се прави мирор скреен от телефона на централната конзола ?? аз поне не откривам такава опция.

5. Когато вържа телефона с блуттут, за да слушам музика от телефона - звука е доста по нисък - респективно трябва доста да " надуя " тонколоните в колата, за да се чува добре .... не съм пробвал все още с флашка дали ще е така

На първо четенете това ми изниква като въпроси - ще се радвам да споделите.

ПС. Очаквах доста по добър звук от JBL системата :)

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Мнение от slowtraveler » 16 Дек 2018 11:48

1. На по-старите модели само пищи, и добавя спирачно усилие ако натиснеш спирачка. При по-новите (TSS-P) започва да спира и сама.
2. Така работят почти всички автопаркинзи за всички марки..
3. Ъпдейт до последна версия
4. Инструкцията четохте ли
5. Често се случва. С флашка обикновено няма проблем.
Общо взето - за първите два въпроса си прочете внимателно книжката :whistle:

П.С. имайте предвид, че тези системи за безопасност и удобство съвсем не заместват шофьора... От около 5г карам кола със ситема подобна на TSS-P... Помагала ми е веднъж, но иначе често се включва в ситуации, в които аз виждам развитието, но колата решава да удря спирачка и да пищи (при мен е с много силен стряскащ звук, заедно с огромен червен надпис на мястото на километража BRAKE!!!), дори и да съм я настроил на минимална чувствителност..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

djofra
Мнения: 93
Регистриран на: 17 Мар 2018 10:32
Местоположение: Велико Търново
Автомобил: Т271L
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Мнение от djofra » 16 Дек 2018 11:58

Аз съм с последния Авенсис от 2017 и всичко описано от Вас и при мен е същото без т.2 и т.3 щото ги нямам. За съжаление.....
Toyota Avensis T271L - 2WW

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Мнение от biro » 16 Дек 2018 12:26

1. Сама спира, но ти не си изчакал да видиш :) Моята като я взех в началото така рязко спря на пешеходец, вървящ между паркирани коли в ляво на улица със завой. По принцип нямаше риск за пешеходеца, но завоя може би подведе системата. Почна нещо да пищи и аз като нов собственик докато погледна дисплея да видя какво става спирачките заковаха много рязко и се обесих на колана. Няколко пъти ми е спирала сама колата. Веднъж се бях засилил на това кръстовище : https://www.google.bg/maps/@42.6440531, ... 312!8i6656 а няколко коли пред мен имало колона, изчакваща завиващ на ляво автомобил (посока Казанлък) тоя пред мен спря рязко, колата почна да пищи и да спира, аз натиснах спирачката. По едно време предцених, че има разстояние да спра и отпуснах спирачката за по-плавно спиране, но колата продължи да си спира. Усещането беше странно.

2. Асистентът за паркиране така работи. Газ, спирачка, скоростен лост са задължение на водача. Тая система съм я пробвал 2-3 пъти, няма смисъл от нея. Справям се по-бързо.

3. Кое точно е постно, много си е добра навигацията. Да, не е натруфена с икони, 3Д сгради и визуални ефекти като на iGo, но си навигира чудесно. Дори има опция да тегли от нета трафик инфо и показва задръствания и ремонти. Преди 5 дни минах покрай отбивката за св. св. Константин и Елена и от далеко ми показа пътно-строителните дейности в този район (не знам от кога се работи там, варненци да кажат).

4. Има опция, но смисълът какъв е? Има едно-две приложения, които се виждат на дисплея. Не можеш да си разцъкваш телефона или да си пуснеш гугъл мапс. Докато е включен Mirrorlink телефонът се не зарежда.

5. Усили звукът от телефона, макар да предупреждава, че слушането с такава сила може да повреди слуха. След това регулирай от + и - на волана.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Petrarca78
Мнения: 21
Регистриран на: 05 Ное 2018 09:41
Местоположение: Sofia

Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Мнение от Petrarca78 » 16 Дек 2018 15:18

Хихи - Biro - ами не ми издържаха нервите да изчакам да видя дали сама ще спре :).. доста близко се приближава ... сигурно след 4 - 5 години ще я изчакам :) но сега като е на няколко дена... нямам нерви :)
По отношение на асистента за паркиране - съм съгласен , че е бавничък - и аз се справям по бързо, да не говорим и за по тесни пространства .. но очаквах сама да си спира.. ок ще го имам в предвид.

Ми засега това е момчета... след още малко каране ако ми изникнат още въпроси .. ще се включа :cheers:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Мнение от slowtraveler » 16 Дек 2018 15:35

Petrarca78 написа: 16 Дек 2018 15:18 Хихи - Biro - ами не ми издържаха нервите да изчакам да видя дали сама ще спре
Абе все пак уточни дали си с TSS-C или TSS-P, щото едното няма да ти удари спирачки въобще :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Мнение от BOz » 16 Дек 2018 16:57

До колкото съм попадал на информация само на последната А8 знам колата да спира сама, дори и на "парктроник". Като пази да кажем и джантите от класическо ужулване в бордюр.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Мнение от slowtraveler » 16 Дек 2018 17:01

Лексъса няма автопаркинг, ама и той набива спирачки докато маневрираш... Не дай си боже да има пешеходци по тротоара - пищи и не можеш я мръднеш наникъда за да довършиш паркирането, докато не се разкарат пешеходците в близост :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Мнение от biro » 16 Дек 2018 17:36

Спокойно, няма да ти се наложи да чакаш 4-5 години. Все ще излезе ситуяция за рязко спиране, в която колата ти да реагира по-бързо. Само не знам как са го решили айо е заснежено или заледено.

П.с. ти да не си пробвал при наличие на снежинка горе в дясно до часовника? Може да има защита и да не спира рязко при зимни условия.
Между другото разстоянието за сработване на PCS се настройва от менюто в малкия дисплей. Аз съм го сложил на най-близко.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
scooby doo
Мнения: 159
Регистриран на: 20 Сеп 2010 03:33
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Ярис XP13 1,33 CVT 2012
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Мнение от scooby doo » 16 Дек 2018 18:48

slowtraveler написа: 16 Дек 2018 17:01 Лексъса няма автопаркинг, ама и той набива спирачки докато маневрираш... Не дай си боже да има пешеходци по тротоара - пищи и не можеш я мръднеш наникъда за да довършиш паркирането, докато не се разкарат пешеходците в близост :)
С ВАГ-инката попаднах в скандал,заради такова
автоматично набиване на спирачки.Един „папагал” беше решил,че му „друса” по тротоара и вървеше по улицата покрай колите.Изправихме се на нокти със сина ми,заедно с водача зад мен...Тоя,пешака въобще не разбра защо се разправяме с колегата отзад.Доста неприятно усещане... offtopic.gif

Petrarca78
Мнения: 21
Регистриран на: 05 Ное 2018 09:41
Местоположение: Sofia

Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Мнение от Petrarca78 » 16 Дек 2018 21:20

С най-високия клас на CHR-a съм, затова предполагам, че съм с по-хубавата система :) Иначе за пробата - не мисля, че беше със снежинка чак времето - тоест беше четвъртък или петък тази седмица, която минава - нямаше сняг и не беше като че ли толкова студено.
Както и да е... благодаря за отговорите на въпросите.

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Мнение от Airfan » 17 Дек 2018 16:08

Petrarca78 написа: 16 Дек 2018 11:23 4. Има ли опция да се прави мирор скреен от телефона на централната конзола ?? аз поне не откривам такава опция.

5. Когато вържа телефона с блуттут, за да слушам музика от телефона - звука е доста по нисък - респективно трябва доста да " надуя " тонколоните в колата, за да се чува добре .... не съм пробвал все още с флашка дали ще е така
4. Това се прави като се активира функцията за това от телефона или поне така го обясняват на клипчетата в ютюб - потърси.

5. Опитал ли си д авдигнеш звука на блутут-а от самия телефон? Обикновено там е намалено. Също така зависи и какъв телефон перваш - при мен със Сони ХЗс звука е кристален и силен, като закача един Асус ЗенФон 2 и е пълна трагедия.
Изображение Изображение

Petrarca78
Мнения: 21
Регистриран на: 05 Ное 2018 09:41
Местоположение: Sofia

Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Мнение от Petrarca78 » 17 Дек 2018 19:09

4. Това се прави като се активира функцията за това от телефона или поне така го обясняват на клипчетата в ютюб - потърси.

5. Опитал ли си д авдигнеш звука на блутут-а от самия телефон? Обикновено там е намалено. Също така зависи и какъв телефон перваш - при мен със Сони ХЗс звука е кристален и силен, като закача един Асус ЗенФон 2 и е пълна трагедия.
Мирор функцията не съм я пробвал - погледах клипчета в нета - ще проверя - просто не ми е останало време.

Звука от блутут-а е на макс - телефона, който използвам е Самсунг S5. Просто ми беше интересно дали и при други е така..

Не ме разбирайте погрешно - колицата е уникална и много си ми харесва :) Просто гледам да наваксам по " мързеливия " начин - с питане, вместо с четене :)

fensito
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Дек 2018 00:21
Местоположение: София
Автомобил: Toyota C-HR Club LED

Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Мнение от fensito » 23 Дек 2018 00:28

Здравейте на всички ! От 2 дена съм горд собственик на Тойота C-HR 1.8 Хибрид Club LED .
Много се чудех дали да не избера по-високото ниво на оборудване (демек последното) , обаче след много четене , тест драйв на подобна на мой колега , прецених че , кожата без обдухване и асистента за паркиране + Музика + Навито са ми просто излишни .... и наистина разликата беше мога да кажа драстична ... 5-6 хил.
Иначе виждам че въпроса с MirrorLink е доста на лице , лично го пробвах тази вечер , всичко работи , но няма Google Maps , може да се използва само Sygic навигацията , която всъщност е платена и не е много красива . Другото което може да ви избави от тези глупости е , просто да си пускате през телефона Мапс и да си го слушате заедно с музиката през блуутуд , май тва е най якия вариант . Не разбирам защо през почти 2019 година , все още инфореймънт системите на тойота нямат Андроид Ауто или Епъл Кар плей - Мистерия , но все пак съм доста доволен , де казано - за толкоз пари - толкоз . Колата е страхотна , който си я купи не би сгрешил ! Днес вечерта открих дори че като се доближиш с ключа до нея и светва логото - което не знаех че го има и доста се иненадах !
Весели празници на всички !

Аватар
biro
Мнения: 2628
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 60 пъти

Новозакупена Toyota C-HR 1.8 2ZR-FXE HSD 122HP eCVT /2017 - /

Мнение от biro » 23 Дек 2018 10:37

Fensito, честито. По повод на неразбирането ти за инфотайнмент системата все пак моделът е от 2016г.
Прочети си упътването и ще откриеш още много интересни неща, не само илюминацията при доближаване :thumbsup:
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта