Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от slowtraveler » 26 Фев 2017 20:24

При тези нови условия основният фактор е градското шофиране... Макар и малък пробег....
Щом основното е градско - значи всичко е ОК - яриса е идеалният автомобил :)
Дали можеш да излизаш извън града с него - можеш... Е, няма да е удобно както с по-дълъг и комфортен автомобил, но можеш....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
JulianoG
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Фев 2012 04:39
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от JulianoG » 26 Фев 2017 22:48

Колега, няма какво да му мислиш. При основно градско каране, хибридът е несравним и като разход и като комфорт.
А за дълъг път, с Айгото пътувах постоянно, включително 4 души до Прага и обратно - 18 часа в посока. Пътува се съвсем спокойно, поне на предните седалки. Само пътниците отзад малко повече се потиха при 150+км/ч tooth.gif tooth.gif tooth.gif
Toyota AYGOИзображение
Lexus GS 450h Изображение
Toyota C-HR Cult HSD Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от zi_zi_top » 27 Фев 2017 08:00

При този пробег е по-разумно от икономическа гледна точка да се огледате за върнати от лизинг автомобили на 2-4 години с 40-60 000 км пробег. Цената им е значително по-ниска. Качеството им е несравнимо с това, което се предлага по автокъщите и все още имате фирмена гаранция за евентуални проблеми. Други плюсове са: вече са отстранени дразнещи проблеми от сглобката, минали са сервизни кампании и автомобила вече е "стъпил на пътя".
Моят пробег е много подобен на Вашия и аз съм стигнал до тези изводи. Чисто нов автомобил е неоправдано висок разход. no.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от BOz » 27 Фев 2017 11:02

zi_zi_top написа: При този пробег е по-разумно от икономическа гледна точка да се огледате за върнати от лизинг автомобили на 2-4 години с 40-60 000 км пробег.
И аз съм на това мнение, но главната му причина за нов автомобил е най-вероятно той да има Н1 сертификат и да може да се възползва от всичките му ползи, както е написал.
Сега погледнах пазара и общо взето няма нищо, което да може да го прекара през фирмата и да може да се възползва, което е и на цената на Яриса.

За това наистина един нов Ярис хибрид с Н1 холограма би бил идеален вариант, както и сам си се ориентирал.
Взимай смело без да се колебаеш. Хибрида след това не може да го сравниш като удоволствие на шофиране, особено в града.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
yass
Мнения: 31
Регистриран на: 18 Фев 2017 03:39
Местоположение: София

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от yass » 27 Фев 2017 13:14

Да, както BOz е разбрал, точно такива са ми мислите. Единственото, което ме замисля и се конкурира като цена на Yaris Hybrid е един Хюндай i30 (от предишния модел, което обаче не е автоматик и е дизелово (затова пък е по-голямо де)).

На обикновен Yaris (т.е. с ръчни скорости и ниския клас оборудване) има повече предложения, но пак като че ли Яриса най ми допада.

Имам още малко време да помисля, но както е тръгнало подозирам, че ще стана постоянен член на форума.

Иначе правих един тест драйв, но беше много кратък и почти нищо не разбрах. Тия дни мисля да ходя пак и да покарам малко повече.

Интересно ми е, защо има толкова малко мнения във форума за хибридния Ярис. Бая почетох, ама не срещнах много много да се обсъжда. Дори и в прословутата тема за икономичността на Приуса (там съм прочел последните 30 и първите 40 страници). Толкова ли малко се купува?
Auris Hybrid (2017)

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от BOz » 27 Фев 2017 14:14

yass написа: Тия дни мисля да ходя пак и да покарам малко повече.
Това със сигурност го направи. Няма да ти откажат, особено ако те видят, че си сериозен и реален купувач. Ще може да го караш часове наред, ако искаш.

Нормално е да няма хибридни Яриси още тук. Колите са относително нови, а хората, които са си купили нови хибриди, все искат да е малко по-голяма кола, ако ще се дават толкова пари.
Отделно аз се сещам май само за двама човека от форума (активни потребители), които са си купили нов хибрид, а не втора употреба.
Точно заради цената. Защото и аз споделям мнението, че по-добре да взема една отстъпка от да кажем 10-15к лева, за сметка на 1-2 години употребяван автомобил.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

AYG0
Мнения: 14
Регистриран на: 27 Фев 2017 16:07
Местоположение: Varna

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от AYG0 » 27 Фев 2017 16:35

Здравей,

Моята ТОЙОТА е АЙГО. Купих я нова от магазина. Сега ми гори до 500мл. масло на 5000 км.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от veso_hds » 27 Фев 2017 17:31

Да споделя пресни впечатления.В събота и неделя ходихме на разходка до Кавала и Ксанти.Направи ми впечатление големия брой хибридни яриси.Явно там се харчат добре.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от Not_active_user_1 » 02 Мар 2017 13:02

Яриса хибрид, според мен е оферта, ако живееш в пренаселен град с проблеми за паркирането и голям трафик. Ако ги няма налични тези неща е по-добре Аурис хибрид. На доста сходни цени са двете, разхода на гориво е близък също, а возията, комфорта и функционалността на Ауриса са доста по-добри. Така, че сметката за Яриса просто не излиза.

Аватар
JulianoG
Мнения: 91
Регистриран на: 04 Фев 2012 04:39
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от JulianoG » 02 Мар 2017 19:02

Много сходни цени, няма що. Разликата при еднакво оборудване е над 10 000 BGN или 30%+. А и ако минеш на Аурис, по-добре направо на C-HR (като мен). Там вече разликата е малка в %, макар и пак да е около 10KBGN. Или почти два нови Яриса.
Toyota AYGOИзображение
Lexus GS 450h Изображение
Toyota C-HR Cult HSD Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от zi_zi_top » 02 Мар 2017 22:24

JulianoG написа:Много сходни цени, няма що. Разликата при еднакво оборудване е над 10 000 BGN или 30%+. А и ако минеш на Аурис, по-добре направо на C-HR (като мен). Там вече разликата е малка в %, макар и пак да е около 10KBGN. Или почти два нови Яриса.
А пък, ако си мислиш за C-HR, то по-добре да помислиш да RAV4 хибрид
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

centil
Мнения: 934
Регистриран на: 20 Авг 2016 11:13
Местоположение: Germany
Получена  благодарност: 18 пъти

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от centil » 03 Мар 2017 08:05

Когато аз избирах автомобил, който трябваше да замести Сузуки Суифт 1,5 102к.с., бяха поставени задължителни изисквания: автоматик, дължина до 4м и камера, то в категорията влязоха само няколко марки. После почнах да се интересувам от Опел Корса, Форд Фиеста и Тойота Ярис. В последствие се взе решение, че ще се пробва хибрид, защото едно е да четеш в интернет, а (понякога) съвсем друго е действителността.
След извесно събиране на данни се оказа (според различни източници), че Yaris XP13 преди фейслифта е с търдо окачване, незадоволителни фарове и още някои дребни "неудобства". Поради тази причина се насочих към такъв след фейслифта. Запознах се на живо с доста потребители на малкия хибрид при една среща на собственици на хибридни автомобили и тяхното мнение се потвърди с това, което бях чел в немските и английските форуми - безпроблемен автомобил, на който до 120 000 - 130 000км освен стандартните техн. обслужвания трябва да му се сменят батериите на дистанционното и изгорелите лампи. Това съвпадна идеално с концепцията - 10г употреба и изминати около 100 000км.
Точно в този момент Тойота предложи една много добра конфигурация Edition-S и с пакет Edition-S Plus се получи това, от което имах нужда. Спрямо най-всокото оборудване липсват подлакътници на предните седалки и навигация. Подлакътниците могат да се монтират допълнително, но все още не се е появила нужда за това, а навигацията се намира (според мен) на неудобно за водача място. Своевременно Тойота обяви и хибриднa преференция от 3 000€. Точно в този момент един употребяван Yaris Hybrid след фейслифта до 20 000км струваше с около 500 - 2 000€ по-евтино от нов. Според мен разликата беше пренебрежимо малка и поръчах нов.

За изминати почти 4 000км имам грижата да пълня резервоара на всеки 600-640км и два пъти течност за чистачки. И на всеки 2-3 дни да почиствам камерата, че се покрива с мръсни капчици вода.
Изображение
Yaris XP13 1NZ-FXE - ex
Yaris XP21 M15A-FXE

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от Рошко » 03 Мар 2017 22:54

Колега, вземай хибрида и не се чуди изобщо! Колкото до обиколките на Европа с кола - те са си изморителни и в Auris - обикалял съм доста и до Италия, и до Германия, Франция, Турция, Гърция, Румъния... Напънеш ли се да навъртиш повечко километри, натежава... Пък в последно време с тия евтини полети до Европа, предпочитам да си карам колата из България и до съседните държави максимум - Гърция, Румъния... А за останалата част на Европа - кеф ти Раян, кеф ти друга авиокомпания... За 2 часа си там, транспортът им е уреден, пък ако държиш да си с кола, рент-а-кар излиза далеч по-евтино за няколко дни, отколкото да стигнеш от България до там с личния си автомобил.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от Not_active_user_1 » 05 Мар 2017 23:34

JulianoG написа:Много сходни цени, няма що. Разликата при еднакво оборудване е над 10 000 BGN или 30%+. А и ако минеш на Аурис, по-добре направо на C-HR (като мен). Там вече разликата е малка в %, макар и пак да е около 10KBGN. Или почти два нови Яриса.
Не те знам къде и какви цени гледаш, но цената на Ярис хибрид започва от 29 730 лв., а на Аурис хибрид от 37 990 лв. Разликата е малка според мен за 2 различни класа автомобили, обем на двигател, мощност и много малка разлика в разхода на гориво. Ако на мен не ми вярваш попитай, чичко Тойота да ти каже!
https://www.toyota.bg/index.json
Специално за теб има и по-добра оферта. От Венци е.
https://www.venci.bg/toyota/
36 950 лв с ДДС за Аурис хибрид оборудване Light
срещу
29 730 лв с ДДС за Ярис хибрид оборудване Light
Смятай, че съм слаб по математика! :whistle:
И представи си, че моделите не са на прУмоция, а са си на нормална цена. ПрУмоцията беше миналата година, когато Аурис Хибрида струваше само с около 4000 лв повече от Ярис Хибрида.

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от Not_active_user_1 » 05 Мар 2017 23:38

AYG0 написа: Здравей,

Моята ТОЙОТА е АЙГО. Купих я нова от магазина. Сега ми гори до 500мл. масло на 5000 км.
А как е кара първите 1000 км.? Пробва ли е колко може да вдигне? Само питам, защото не зная този двигател да гори масло при правилна експлоатация. Е то зависи и на колко км. ти е колата. С това моторче, ако си над 200 000 е нормален този разход предполагам.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Dimitar38 и 56 госта