Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
tanita
Мнения: 5
Регистриран на: 11 Мар 2017 23:15
Местоположение: София

покупка на Yaris 2013 1.33 99коня - мнения и съвети

Мнение от tanita » 12 Мар 2017 02:27

Привет,
Нова съм във форума и се надявам, че пиша на правилното място. Регистрирах се, защото бих искала да помоля за инфо за Тойотата, която съм си харесала :) Yaris 1.33 - 99 коня - 2013 година. Типично като за жена, си харесах цвета и формата първо, но като се замисля за детайлите и започват чуденките дали си струва да потроша 15 бона за тази кола.

1. Досега винаги съм карала дизел, малко Клио от 2000 година, но пък с 1.9 турбо дизел двигател на 80 коня, и се чудя дали има смисъл да се прехвърля към бензин (всички "експерти" край мен ме съветват да си взема бензин). Притеснявам се дали ще е достатъчно пъргава (не търся мощна или спортна кола, но все пак ми се иска да изпреварвам и на магистралата със 150, както съм си свикнала досега :)) и разбира се дали ще свикна с бензина. Това е основният въпрос.

2. Друга чуденка е точно този модел и двигател дали са добри и дали имат знайни проблеми по тях, за които да гледам или да очаквам?

3. Екстрите на колата са доста базови, почти същите като старата ми кола на 17г, само климатик, предни ел. стъкла, борд компютър и мултифунк. волан. Даже фарове за мъгла няма (а Клиото има), но пък ще се радвам че евентуално (ако я взема) ще имам ел. огледала и cd :) И се чудя дали за такава кола, на 4 години, с 1 година оставаща гаранция, в ТМ Ауто могат да сложат някакви екстри, разбира се срещу заплащатане? Ама дали не е твърде стара вече за такива добавяния на екстри? Или да оставя upgrade-ването с (китайски) екстри за след гаранцията.?

:help: :help: :help:
Последно промяна от Akima на 12 Мар 2017 11:23, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

покупка на Yaris 2013 1.33 99коня - мнения и съвети

Мнение от slowtraveler » 12 Мар 2017 07:55

Добре дошла :)

1. Ще има доста по-различно поведение от дизела - няма да те 'дърпа' още в ниските... Ще иска малко повече превключване на скоростите.. Но при правилна експлоатация (т.е. по-високи обороти при изпреварване) ще е по-пъргава от клиото... Дали свикнете с бензина??? Ами на този въпрос само вие (и времето) може да отговорите :) В домашния автопарк имам и бензинка и дизел - лично аз не усещам нужда да свиквам с каквото и да е - без притеснения се прехвърлям от едното на другото..

2. Нали вземате автомобил в гаранция... Знайни проблеми няма. Да гледате за проблеми - без да ви обиждам - едва ли имате достатъчно техническа подготовка.. Съответно очакване на проблеми само би ви натоварило психически :) Пък и гаранцията би отстранила проблем в ДВГ...

3. Бих избирал автомобил с екстри, които ми трябват... Последващо добавяне на екстри (освен например някоя китайска мултимедия) не го смятам за икономически изгодно... Това, че няма фарове за мъгла - също за мен не е определящо - на последните ми автомобили фаровете за мъгла съм ги пускал само за да видя дали имам такива, но никога съм чувствал нуждата да ги пусна в мъгла :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
didak
Мнения: 1215
Регистриран на: 04 Юни 2007 09:49
Местоположение: Варна

покупка на Yaris 2013 1.33 99коня - мнения и съвети

Мнение от didak » 12 Мар 2017 10:26

Здравей,
не бих нарекъл този Ярис точно пъргав, а по-скоро приятен, така или иначе е субективно усещане. Аз определено предпочитам бензините - гот е отвреме-навреме, като карам след някой тир на 5-та и се удаде възможност да изпреваря, да ръчна 2-ра и да насъпя до 6000 оборота. Далеч по-приятно е от трите хиляди оборота диапазон на дизела.
- за технически проблеми при мен досега - нихтс! :thumbsup:
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

tanita
Мнения: 5
Регистриран на: 11 Мар 2017 23:15
Местоположение: София

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от tanita » 12 Мар 2017 13:16

Благодаря за бързите отговори :) Звучат много обещаващо и още повече засилват нетърпението да огледам колата възможно най-скоро, че вече започнах да мисля дори за времето, след като я взема.
Ноооо.. след цяла нощ проучване на моделите Ярис, оборудване и екстри които се предлагат в момента, изненадващо осъзнах, че колата няма оборотомер. Никога не съм си мислила, че трябва и за това да гледам дали го има. Сега спорим вкъщи мога или не мога да свикна без оборотомер, въпреки че из ибей вече намерих табло с пълен набор инструменти на старо. Но се чудя освен самото табло, колата трябва ли да има друга подготовка, за да отчита оборотите? Иначе на Реното си гледам често оборотите, някак навик ми е да следя дали скоростта отговаря на оборотите, да няма някакъв проблем, ама това е в резултат на претърпените ремонти, които са се появявали през годините. С 4- годишна Тойота май не е нужно да предвижвам всичко възможни бъгове, защото явно са малко :)

Иначе за екстрите, май само този оборотомер и мултимедийният екран и навигацията ме глождят. Защото тръгна ли да избирам по екстри, ще отида или на чисто нов, а не ми се ще да имам задължения за няколко години напред, или скоро няма да намеря подходяща кола на старо или ще трябва за същия бюджет да взема по-старо ярисче. Така че май предпочитам читав двигател и по-малко ползвана кола пред екстри.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от veso_hds » 12 Мар 2017 14:36

Колата няма оборотомер,защото сте гледали най-ниското ниво на оборудване.Потърсете второ ниво(START) и ще има три кръгли уреда пред вас,а не само един. :D
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от Akima » 12 Мар 2017 15:16

Добре дошла.
tanita написа: Нова съм във форума и се надявам, че пиша на правилното място.
Пет теми по-надолу в раздела беше темата за Yaris XP13 - считайте се за ориентирана - следващи грешки носят последствия.
tanita написа: малко Клио от 2000 година
Нищо общо нямат.
tanita написа: двигател
1NR-FE
http://toyota-club.net/files/faq/13-01- ... ne_eng.htm
tanita написа: Или да оставя upgrade-ването с (китайски) екстри за след гаранцията
Или да го направите с оригинални части, купени от колегите от форума, след изтичане на гаранцията. wink.gif
tanita написа: Даже фарове за мъгла няма (а Клиото има)
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.
(2) Допълнителна задна светлина за мъгла с червен цвят се използва само когато видимостта е намалена под 50 метра
Не давате линк към обявата и няма как да ви помогнем повече.
Успех с покупката. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

tanita
Мнения: 5
Регистриран на: 11 Мар 2017 23:15
Местоположение: София

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от tanita » 12 Мар 2017 18:08

Благодаря за разясненията :)

Ето това е обявата: http://www.usedcars.bg/catalog/toyota/y ... 33_vvt-i-1

От описанието на двигателите разбрах само disadvantages частта.

За търсенето на по-високо ниво оборудване... Прекрасно, ама за кола на старо си е късмет да намериш всичко, което искаш и когато го искаш, особено когато става въпрос за нетърпелива жена :)

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от veso_hds » 12 Мар 2017 18:46

Вижте и тази обява.По-нова,на по-малко километри и с повече екстри:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=27yf6k
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

tanita
Мнения: 5
Регистриран на: 11 Мар 2017 23:15
Местоположение: София

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от tanita » 12 Мар 2017 19:26

Мерси, гледам и нея, но черна не бих си взела.
Иначе ей тазо гледам, внос от Италия, но доста съмнително ми изглежда.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... 8670250628

Ярисите имат ли международна гаранция?

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от veso_hds » 12 Мар 2017 20:55

Моят скромен съвет е да търсите кола от България-или от оторизиран дилър,или от първи собственик и все още в гаранция.Аз на автоджамбази не вярвам.А за колата от линка попитайте търговеца дали има гаранция и кой ще я покрие.За подобна Тойота,3 годишна,пак в Пловдив(с.Труд),автоджамбазина ми отговори,че не можел да даде гаранция.Естествено пожелах му приятен ден.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от zi_zi_top » 12 Мар 2017 21:50

tanita написа:Мерси, гледам и нея, но черна не бих си взела.
Иначе ей тазо гледам, внос от Италия, но доста съмнително ми изглежда.

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... 8670250628

Ярисите имат ли международна гаранция?
Цената е подозрително ниска! Не е нормално за такъв автомобил. wacko.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

tanita
Мнения: 5
Регистриран на: 11 Мар 2017 23:15
Местоположение: София

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от tanita » 12 Мар 2017 23:18

Благодаря за споделените мнения :thumbsup: Вече не ми се занимава толкова с ремонти, та затова и аз предпочитам нещо проверено и българско, пък дори и без екстри :) Дано да има резултат скоро и да се похваля :)

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от BOz » 13 Мар 2017 11:38

Да покажа и аз една обява, която си заслужава, на фона на тия голи пушки за по 15-17к.
Ако търсих Ярис и още повече в този ценови диапазон, въобще няма да се замисля. tooth.gif
Моя съвет е да вземеш хибриден вариант. Така ще ти пасне и ще свикнеш с нея, че ще се чудиш как до сега си карала такова Клио. Все едно имаш 10 години стаж на строежа с трамбовъчна машина.
Гарантирам за удовлетворението ти. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от Рошко » 13 Мар 2017 17:12

BOz написа:
Мнениеот BOz » пон мар 13, 2017 11:38 am
Много ми е интересно кой си купува чисто нова кола, за да ѝ "навърти" за 3 години 5000 км... Не че е невъзможно, ама все пак не говорим за някакво колекционерско Ferrari, някое скъпо кабрио или нещо подобно.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нов Yaris XP13 /2012- / D4D, VVTi & 1NZ-FXE HSD - обща дискусия - заслужава ли си покупката?

Мнение от slowtraveler » 13 Мар 2017 18:05

Абе не че няма такива, но са голямо изключение... Затова при всички случаи трябва да светне една ГОЛЯМА червена лампа и да се гледа много внимателно и претенциозно този автомобил...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 66 госта