Идиотите на пътя...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 27 Яну 2021 15:29

ufer написа: 27 Яну 2021 09:16 Ако проектантите четяха автофорумите, може би проблемите щяха да бъдат значително по-малко...
Проектанта на един от булевардите ми бе близък познат... Изключително лош шофьор. Многократно съм го питал защо генерира такива простотии като няколкото 'чупки' на иначе прав участък по ул.Девня под моста... Клепа с очи и дотам... На чертежа изглеждало добре....
По същата логика зет ми оправяше чертежи на архитект, проектирал подземен паркинг на къща с 20 места. Показа ми чертежа - много красиво и хубаво изглеждаше с наредените автомобили...
Само дето на чертежа автомобилите бяха дълги 3м и широки 1м, та зет ми бе нарязал от картон автомобилчета с правилен мащаб и се опитваше да събере в паркинга 12 автомобила с възможност всеки от тях да излезе...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
ufer
Мнения: 2589
Регистриран на: 12 Ное 2010 10:35
Местоположение: Бургас
Автомобил: MR2 AW11 (MK1a)
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от ufer » 27 Яну 2021 15:50

Ами то както е тръгнало: проектантите зле, архитектите зле, строителите зле, чиновниците зле, даскалите зле, докторите зле... Докъде ще я докараме? Ами то и аз май съм зле... sad.gif

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от Krachunov » 27 Яну 2021 17:28

ufer написа: 27 Яну 2021 15:50 Ами то както е тръгнало: проектантите зле, архитектите зле, строителите зле, чиновниците зле, даскалите зле, докторите зле... Докъде ще я докараме? Ами то и аз май съм зле... sad.gif
Положението - по - скоро е, за каквото си платил, това си получил.
Просто нашите хора ги пробутваме инак никой никога не би им дал пари. Може да се види, навсякъде. От проектирането и изпълнението на всякакви ремонти в София, магистрали, електронно правителство, Електронна система за билети в София. Просто тоталните некадърници, са близки с правилните хора.

Аватар
Sandocan
Мнения: 281
Регистриран на: 31 Май 2020 20:09
Местоположение: Atlantic
Автомобил: Служебен

Идиотите на пътя...

Мнение от Sandocan » 27 Яну 2021 18:40

Всички хора са хора...Форумите се четат от доста служители а от тях има и активни такива,които не са го ударили на айляк.Просто казано трябва повече препоръки отколкото критика.Иначе е егоистично и безполезно.Другото е вродения инатлък на Българина,щото има и българи дето учат ЗЕ ама онези възприемат и правят.

Аватар
liav_dolen_(no)pedal
Мнения: 248
Регистриран на: 31 Окт 2015 01:58
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 2 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от liav_dolen_(no)pedal » 27 Яну 2021 20:29

Sandocan написа: 27 Яну 2021 18:40 Просто казано трябва повече препоръки отколкото критика. Иначе е егоистично и безполезно.
tooth.gif tooth.gif tooth.gif tooth.gif tooth.gif ppp.gif ppp.gif ppp.gif ppp.gif
1. Инвеститор
2. Инвеститорски контрол
3. Проектант
4. Сумати институци съгласуващи проектите
5. Строител
6. Строителен надзор
7. Комиция за "акт 15"
8. Комиция за "акт 16"
9. Нормативна уредба
...
И очаквате от някой форум "повече препоръки отколкото критика"? Хайде бе!
Toyota Corolla E11 05.10.2001 SEDAN 110 кс/81 kW + Toyota Corolla E181 21.02.2017 SEDAN 132 кс/98 kW
Engine: 3ZZ-FE 1600CC 16-VALVE
Engine oil: Pentosin Pentosynth HC 5W-40 --> RAVENOL VST USVO SAE 5W-40 ---> ROWE HIGHTEC SYNT RSi SAE 5W-40 HC

Аватар
Sandocan
Мнения: 281
Регистриран на: 31 Май 2020 20:09
Местоположение: Atlantic
Автомобил: Служебен

Идиотите на пътя...

Мнение от Sandocan » 27 Яну 2021 20:46

+1
Имаш знания и опит в някоя сфера -даваш предложения .Нямаш хабер и желание -живуркаш.. tooth.gif Смешно нали?!?

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от biro » 03 Апр 2021 20:21


Човека не е пил, само 2-3 ракии като излязал от тях tooth.gif
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
mapamop
Мнения: 3989
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от mapamop » 03 Апр 2021 22:42

biro написа: 03 Апр 2021 20:212-3 ракии
То май и другия не е бил уветрял като свят. Писаха за 1.2 на потърпевшият.... Направили са си сбирка на пияндурниците. Днес минах покрай останките от "Мерсидеся" - изглеждаше страшно.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от Krachunov » 04 Апр 2021 07:45

biro написа: 03 Апр 2021 20:21
Човека не е пил, само 2-3 ракии като излязал от тях tooth.gif
Докато дойде полицията да му спукаш далака да си умре от кръвоизливи, боклука

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 04 Апр 2021 12:53

РусИ ми се издигна в очите - наближава Северозапада :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Владо Петров
Мнения: 32
Регистриран на: 12 Фев 2019 19:39
Местоположение: Бургас
Автомобил: D4D

Идиотите на пътя...

Мнение от Владо Петров » 04 Апр 2021 13:28

Направи ми впечатление, че полицая, още при идването си, знаеше коя е виновната кола, водача и, както и че е за белезници защото е употребил алкохол !?!?

Аватар
mapamop
Мнения: 3989
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от mapamop » 04 Апр 2021 15:39

Не е заради алкохол. Буйствал е пожарникарите да не му къртят капака, за да обезопасят газта. Щели да му я направят непродаваема.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от mfandakov » 13 Юни 2021 11:40

Летях до Берлин от там взех една мазда с двама възрастни и едно детете на 6 г.От Берлин слезнах до Мюнхен за оглед на един Бетоновоз миксер,след огледа спах в Мюнхен и сутринта в 8.00 се качих на колата за България,вечерта в 00,15 влезнах в България понеже детето се размрънка и на една бензиностация поседяхме доста,в 2.30ч на 87км посока Бургас карайки на круиз контрол с 110 в основната лента ме изпревари един голф с около 140км докато ме изпревраше голфа видях отсреща светлини които ясно разпознах че НЕ СА в отсрещната лента /разбрах че колата се движи срещу нас по това че не видях "бягащите" сенки на колчетата държащи мантинелата/Да но човека в голфа не разбра или остана изненадан или си е помислил че светлините са в другото платно.Докато си кажа този какво прави там последва страшен челен удар голфа с 140 онзи в насрещното незнам с колко.Двете коли се вдигнаха във въздуха ,облак прах, пара пластмаси парчета всичко 3 секунди.Аз също съм в това меле вече но с около 30км в час бягам в дясно извън облака материя хлъзгам се по мантинелата на аварийното в дясно от мен, в опит да се махна от кълбото дим , колата движеща се неправилно пада върху разделителната мантинела и човека умира на место там.Голфа пада върху моята предница и ме удря и се връща в средата на магистралата.Спирам веднага вадя всички от моята кола и ги пращам в полето далече,видях зор с детето и махането му от столчето,връщам се на пътя в опела каращ неправилно човека виси през вратата мъртъв, в голфа 4 човека в шок не знаят какво става а зад нас светлини на тирове които бяхме изпреварили преди 5/6 минути.ДОБРЕ че турските тирове спряха,огледах се...бойно поле по земята счупени полуоски скоростни кутии двигатели. Равносметката минах 2350км и на 30км от дома един незнам поради каква причина 68г водач с един опел движещ се в скоросното платно в насрещното движение на автомагистрала щеше да убие 7 човека и едно малко дете.Хората от голфа веднага ги взеха линейки но мисля че ще се оправят,дойдоха много полицаи,пожарникари,разследващи,правиха ми тестове алкохол и наркотици в Пазарджик полицията.Имам своя версия какво търсеше опела в насрещното но ще видим какво ще кажат и разследващите утре.Тук нямам свестни маркировки и правилно поставени пътни знаци и понякога хората се объркват и не знаете кога кой ще се озове срещу вас.Пазете се.
worthy.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 13 Юни 2021 11:52

Лоша работа... Добре, че въпреки дългия път си запазил концентрация...
Мисля многократно съм споменавал - подобен случай без удар съм имал на Аспарухов мост... В завоя още при качване - усещаш 'абе нещо не е наред - тези фарове не трябва да са точно там'...
За мен причината бе липсващ забранителен знак на входа в насрещното, в комбинация с немислещ шофьор. Да, имаше някакъв син знак от рода 'задължително направо', ама доста преди кръстовището.. И трябва да си пълен идиот за да не видиш, че си в насрещното, ама това са фактите... Борбата ми с институциите да поставят ясен знак (заради множеството чужденци, опитващи се да влязат в насрещното, но здравият разум ги караше да маневрират и обръщат в друг, не по-безопасен участък) бе дълга и продължителна... То трябвало комисии да се събират, да решават и т.н... Отне няколко години - обаждане със сигнал всеки път когато срещна 'маневриращ' в насрещното..
Жалко за хората, участвали в такъв инцидент.. Добре е, че поне в Голфа са оцелели - доколкото пише, пострадала е жена на 57г, другите явно са ОК...
Водачът с Опела от ОМВ ли е излязъл?
И да, идиотите по пътищата нямат край...
При пътуванията ми през предходната седмица въпреки изключително спокойното ми шофиране, имаше две 'случки'... Едната - натоварен холандски прицеп/ТИР в Петрохан (забранен за МПС над 12 тона), при чието изпреварване притесних насрещният (видя ме, когато вече почти се бях прибрал в лентата си, ама нещо ръкомахаше - явно го подлъга завоя, че съм в неговата лента). Да, в този случай 'рискът' бе и по моя вина, въпреки, че бе преценен и с достатъчно видимост за спиране (скоростите - ТИР-а бе с около 20км/ч, следващият завой може да се взема с около 40км/ч, при ограничение 30км/ч). А втората случка - настигам разградски миниван из завоите между Велико Търново и Антоново. https://www.google.com/maps/@43.1634758 ... 312!8i6656
На горното място започвам изпреварване от 70км/ч, и в момента в който съм се изравнил със задната гума, видях, как пропуши минивана от рязко подадената газ. Приключих изпреварването с около 140км/ч (при включване на ограничителя май на 3-та предавка - без подготвил изпреварването да е максимално кратко както обикновено), защото изпреварваният реши, че не може Кашкай да го изпреварва... Изпреварването отне доста повече от предвиденото и финализирането бе все още в правият участък, но не и в зоната ми на комфорт - ако бе излязъл насрещен автомобил щеше да се налага аварийно намаляване за да се прибера зад 'изпреварвания'... И що го направи това нещо?! Явно 'селянинът си е селянин' (менталният 'селянин', а не живеещите на село)...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dracunculus
Мнения: 1206
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 54 пъти
Получена  благодарност: 33 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от dracunculus » 13 Юни 2021 21:49

Мани, Slowtraveler....точно такива работи се случват най-редовно, комплексите са си комплекси. Не виждам какво може да те накара да застрашиш живота на изпреварващия те, просто защото кара Корола или Авенсис, например- лични примери, които са ми се случвали най-редовно и из алпийските пътища, и то на моменти много кофти ситуации. Не мога да разбера, защо трябваше да се кача на Лексус, за да ги респектира по някакъв начин това- нокой не смее да подава газ допълнително сега. Явно утрепката се впечатлява от марки, или и аз не знам. Аз го намирам за абсолютно асоциално поведение това мерене на п*шки , да не говорим за прякото застрашаване на нечии живот

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта