Идиотите на пътя...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4901
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 150 пъти
Получена  благодарност: 140 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 13 Юни 2021 22:10

dracunculus написа: 13 Юни 2021 21:49 Не мога да разбера, защо трябваше да се кача на Лексус, за да ги респектира по някакъв начин това- нокой не смее да подава газ допълнително сега.
Явно някои коли 'дразнят'... С Маздата никой нямаше желание да се състезава/пречи, а с Кашкая - всеки втори е мераклия... А като параметри са що годе еднакви - еднаква мощност, еднакви години, еднакъв обем и т.н..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mapamop
Мнения: 4055
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 285 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от mapamop » 13 Юни 2021 22:40

Явно не ме лигавят само мен, с "голямото тромаво комби".
За последните 3 месеца, почти хвърлих в канавките 2 обрязанградски олигофрена, които даваха газ, за да не мога да се прибера, след изпреварване. На фона, на възможността за челен удар, някак си тях ги прежалвам по-лесно.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Двигателист
Мнения: 427
Регистриран на: 13 Окт 2008 23:32
Местоположение: София
Автомобил: Avensis 3S-FE,RAV4 XA30 1AZ-FE
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 19 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от Двигателист » 13 Юни 2021 23:43

slowtraveler написа: 13 Юни 2021 11:52 ...
На горното място започвам изпреварване от 70км/ч, и в момента в който съм се изравнил със задната гума, видях, как пропуши минивана от рязко подадената газ. Приключих изпреварването с около 140км/ч (при включване на ограничителя май на 3-та предавка - без подготвил изпреварването да е максимално кратко както обикновено), защото изпреварваният реши, че не може Кашкай да го изпреварва... Изпреварването отне доста повече от предвиденото и финализирането бе все още в правият участък, но не и в зоната ми на комфорт - ако бе излязъл насрещен автомобил щеше да се налага аварийно намаляване за да се прибера зад 'изпреварвания'... И що го направи това нещо?! Явно 'селянинът си е селянин' (менталният 'селянин', а не живеещите на село)...
Не е селянин. И селяндур не е. Просто си е лош човек...

Аватар
WoLF
Мнения: 2628
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 249 пъти
Получена  благодарност: 112 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от WoLF » 13 Юни 2021 23:52

И отделно престъпник bash.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Lwerewolf
Мнения: 530
Регистриран на: 09 Юли 2018 04:07
Местоположение: София
Автомобил: gws191l 08, zze121 03, aw11 86
Получена  благодарност: 4 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от Lwerewolf » 14 Юни 2021 01:58

dracunculus написа: 13 Юни 2021 21:49 Мани, Slowtraveler....точно такива работи се случват най-редовно, комплексите са си комплекси. Не виждам какво може да те накара да застрашиш живота на изпреварващия те, просто защото кара Корола или Авенсис, например- лични примери, които са ми се случвали най-редовно и из алпийските пътища, и то на моменти много кофти ситуации. Не мога да разбера, защо трябваше да се кача на Лексус, за да ги респектира по някакъв начин това- нокой не смее да подава газ допълнително сега. Явно утрепката се впечатлява от марки, или и аз не знам. Аз го намирам за абсолютно асоциално поведение това мерене на п*шки , да не говорим за прякото застрашаване на нечии живот
За малко един път да ме убие един такъв, возих се със GS-ът от подписа, познат го караше към Боровец. Изпреварваме някакъв миниван или комби на една права, решава, че ще дава газ по време на изпреварване, настъпваме и... колата явно не беше паднала под 55 (ето този ефект само, че тогава не го знаех) >> зверски power throttle (инвертер със ето такъв проблем). Вече сме на средата на правата и излиза кола отсреща... минахме 100км/ч и колата се изстреля, отзад дълги светлини.

Докато съм карал аз не ми се е случвала баш такава ситуация, но не веднъж са давали газ по време на изпреварване - прибирам се, следващата права предварително под 55 (един път за превключване - вдига "втора" скорост над 95), kickdown и... ако щат да дават газ - и при следващо изпреварване, отново същото (под 55)... за всеки случай. Предполагам при теб се впечатляват от "злите" DRL-и... и все пак очаквах по-културно поведение на запад.
gs450h 07/2008 ML/radar cruise w/o APSSS, corolla e12 11/2003 3dr sol 3zz-fe

dracunculus
Мнения: 1216
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от dracunculus » 14 Юни 2021 07:46

Lwerewolf написа: 14 Юни 2021 01:58 Предполагам при теб се впечатляват от ....
Да, DRL-и правят колата да изглежда много агресивна и явно прави впечатление на нещо 300+ к.с. spell.gif , а и то тук никой не познава това чудо Лексус. Но да, за съжаление е факт, че комплексари има достатъчно и в Германия и Австрия- къде турчета и източно европейчета, живеещи тук, къде обаче и "расови" германци. Никога няма да забравя и обратния случай на комплексарщина - прохода St. Bernardino в Швейцария, катерейки от южната му страна са маса серпентини, почти без възможност за изпреварване, поради бруталния трафик- обикновено е плътна колона, дълга по 3-4 км. Видимост има достатъчно, над гората е, и се вижда обикновено път, препълнен от коли. Е, един швейцарски тарикат с една Карера 911 Turbo S веднъж реши да тръгне, натисна до дупка, колата се изстреля, разбира се, но при 3км дълга колона успя да стигне 150м по-напред, принуждавайки да му наоравят място....Та, пазете се и на Запад!
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
scooby doo
Мнения: 159
Регистриран на: 20 Сеп 2010 03:33
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Ярис XP13 1,33 CVT 2012
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от scooby doo » 15 Юни 2021 18:17

Снощи на Бернардино един направи такава селяния. Хукна да изпреварва с Бьеемвьето, по-едно време му направиха място да се прибере и горе спря на Socom бензиностанцията за кафенце... bash.gif
Не се унасяй, живееш в една от най-цървулските държави на света ...

Аватар
WoLF
Мнения: 2628
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 249 пъти
Получена  благодарност: 112 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от WoLF » 15 Юни 2021 18:27

Може да е имал нужда от преобуване...
ИзображениеИзображениеИзображение

dracunculus
Мнения: 1216
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 56 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от dracunculus » 15 Юни 2021 19:51

В такъв случай просто ми се иска да съм с някоя стара оффроуд-машина с ролбари и просто да си продължа траекторията неотстъпвайки на засичащия ме...пък ха да видим като ми се разплеска отпред в 30цоловата гума с 20см грайфер и тръби.. tooth.gif Така правеше един приятел в София преди време....наказа бая народ...беше му паднала боята на ролбаровете накрая worthy.gif
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line
-> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html

Аватар
WoLF
Мнения: 2628
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 249 пъти
Получена  благодарност: 112 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от WoLF » 15 Юни 2021 19:57

Когато правеха магистралата около гара Яна, така не пуснах един изпреварил всички през аварийната лента. След километър ни спряха за проверка и двамата и след няколко усмивки той тръгна, а мен ме забавиха колкото да се отдалечи. Не знаех дали да се чувствам ядосан, разочарован или поласкан tooth.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Идиотите на пътя...

Мнение от Airfan » 15 Юни 2021 22:05

Иска се доста желание да караш в насрещното на магистрала и да не се сетиш какво става
Изображение Изображение

Аватар
peterhr
Мнения: 583
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Идиотите на пътя...

Мнение от peterhr » 15 Юни 2021 22:29

Добре, че почти всички се ориентират и тези заблудените са ужасно малко.
Преди години след такъв "инцидент" - сложиха мантинели по средата. Между Пазарджик и Пловдив тогава имаше "аварийна самолетна писта". Един дядо къде без да разбере къде нарочно, за да не минава през цялата детелина така малко в насрещното и после да си влезе в своята лента, та за едни 40-50 метра в насрещното и там си остана завинаги.
Та след инцидента сложиха мантинели.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 02 Юли 2021 17:07

Hybrid1stTime написа: 02 Юли 2021 16:55 Това ,че вие ще спестите половин литър може да убие някой опитвайки се да стигне където има работа. И още 20 автомобила ще изхарчат по 200 грама отгоре опитвайки се да се отърат от вас на пътя.
Глупости на кило... МОЖЕ Да УБИЕ някой който му е малка чурката и избива комплекси на пътя. НЕ някой който при ограничение 40 кара с 35!
Hybrid1stTime написа: 02 Юли 2021 16:55 Бъдете нормални,
в превод НАРУШАВАЙТЕ ПРАВИЛАТА, както всички НОРМАЛНИ го правят!!! worthy.gif worthy.gif worthy.gif
Hybrid1stTime написа: 02 Юли 2021 16:55 Седалката на шофьора се настройва според ШОФЬОРА!
Именно и за това имаш всякви врътки. Кой е казал друго?
Hybrid1stTime написа: 02 Юли 2021 16:55 карайте с трафика!
thumbdown.gif thumbdown.gif

Когато трафика е 90% идиоти бързащи да стигнат 30 секунди по - рано... ами да го ду*** трафика и прилежащите му комплексарчета.

Или си го сметни или си направи тест колко време ще спечелиш респективно загубиш ако караш с 5 километра по - бързо или по - бавно. Не всичко е разход. Вярвам, че ще успееш да намериш и информация за разлика в спирачния път при различни скорости...
Hybrid1stTime написа: 02 Юли 2021 16:55 В последно време всички короли, които виждам на пътя се влачат и вкарват страшна суматоха
пълни глупости....ПЪЛНИ
Освен королите, забрави да включиш и CH-R, камрита ауриси.. или може и да си прав.. Когато летиш със 100-110 при ограничение 80 другите наистина се влачат..

Аватар
nicktodorov
Мнения: 363
Регистриран на: 11 Яну 2013 09:35
Местоположение: София
Автомобил: велосипед
Получена  благодарност: 1 път

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от nicktodorov » 02 Юли 2021 17:25

Длъжен съм да се съглася с мнението за каране с трафика.
Да си единствен/малцинство в цялата колона е много по-опасно и за теб самия и за останалите.
Вместо да си с 5-10 км отгоре на лимита, но цялата колкона да си кара равномерно и без нужда от изпреварвания, така само се изнервят всички назад и ги принуждаеаме да изпреварват.А при едно неуспешно изпреварване, ние може да пострадаме не по-малко от този който се е опитал да ни изпревари.


И като цяло - защо не си ползвате адаптивния круиз?
Точно с тази цел е създаден - да си караш с трафика и да не мислиш за скорост или дистанция.

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Новите Corolla / Auris Поколение XII - /2019- / - двигатели/задвижване и дизайн

Мнение от Krachunov » 02 Юли 2021 18:06

На магистрала да, Когато лява лента кара със 150 в дясна с 100-90, да караш с трафика. Тук се споменават километри, които се отнасят по - скоро за града. ТАМ трафика може да го духа буквално... защото ако карам с 60 за да угодя на някой с проблеми....ще трябва след 300 метра да бия спирачки. Вместо този с проблемите да се лекува и да си пие хаповете и да редуцира скоростта до ограниченията в градска среда, с изненада ще установи че не само, НЯМА да стигне по - бавно а и може и да намали разхода... РАЗХОДА е вторичен ефект.. не самоцел.
Когато се пуснеш от Токуда към румънското посолство ако караш с 50 всички те задминават като спрял. Малко след това бързаците се подпичкосват пред камерата след което пак газ и на румънското посолство, те чакат.. Като ти си там точно когато те тръгват... и така се повтаря на всеки светофар до подуене, а ако продължиш към сточна, вече не е смешно а трагично....
nicktodorov написа: 02 Юли 2021 17:25 така само се изнервят всички назад
Не съм виновен за еректилната дисфункция на бързаците.
nicktodorov написа: 02 Юли 2021 17:25 И като цяло - защо не си ползвате адаптивния круиз?
позлваме непрекъснато

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 94 госта