Идиотите на пътя...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от tora » 27 Авг 2019 15:59

BOz написа: 26 Авг 2019 14:11 на няколко пъти ми се случваше точно това - смолянски номер да ме изпреварва при очевидно намалена видимост
Свикнали на този терен и не се впечатляват много, за сметка на това, като влязат в тракийската низина се панират от широките пътища и дългите прави.

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от BOz » 27 Авг 2019 16:20

ТТодоров написа: 27 Авг 2019 14:51 Подозирам ще ИМАШ против, ако колата я кара жена с деца вътре и двама създадат такава напрежение.
Това май е по-често срещано и от наглите на пътя, дори и аз като съм шофьор. Едното от една страна реве, скимти - тати тя ме удари, другото крещи колкото глас има и то в някаква негова си посока, жената изнервена, че децата пищят и ти вика да направиш нещо, настава една пълна идилия за часове. А вие сте седнали да се вайкате, че на някой си от вън крушките на фаровете му били мигали за няколко секунди. Я по-сериозно. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 27 Авг 2019 16:28

ТТодоров написа: 27 Авг 2019 14:51 Но да съм длъжен на 140 км/ч да направя път на кола без специални сигнализации - еми май не съм.
Какво се разбира под 'длъжен или не'?
За мен правилното е ВИНАГИ да направя път / да пропусна движещият се по-бързо от мен. Като целта е това да стане максимално бързо, и максимално неангажиращо за всички участници...
Случвало се е да дам рязко газ и да ускоря до над 180-190км/ч просто защото ме настига 'бързак', а виждам удобно място да се прибера - ами ускорявам и се вмъквам там, връщайки се в нормалния си режим, пропускайки изпреварващият. Обикновено без да пипна спирачката и без да изключвам темпомата.
Не разбирам хората, които са включили темпомата и изпреварват с 0.2км/ч. И вместо да приключат изпреварването максимално бързо, се влачат с километри така.
Джипът имаше абсолютно точен скоростомер - темпомата ми редовно бе 'забит' или на 141 или 152км/ч по магистралите...
И често настигам някой, движещ се със 132км/ч (сигурно километражът му показва 140км/ч), и то се счита за 'правоимащ', и твърдо отказва да приключи изпреварването си...
Не че 5 или 15км/ч ще се отразят толкова, но точно такъв 'правоимащ' започва да събира 'опашка' и да става предпоставка някои идиот да тръгне да изпреварва през аварийната и т.н...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
biro
Мнения: 2651
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от biro » 27 Авг 2019 16:39

А аз изпреварвам на темпомат с километри ако отпред и отзад няма никой :) Много е гадно както си карам и темпомата започне да набива спирачки щото отпред някой кара с 5км по-бавно в дясна лента. Минавам от далеко в дясно, преди да го е засякал радара и изпреварвам докато изпреваря без да нарушавам скоростното ограничение.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 27 Авг 2019 16:43

На магистралата точно заради това ползвам само обикновения темпомат.
Но изпреварването - винаги за достатъчно кратко време. Движението до друг автомобил е опасно - може шофьорът (или ти) да види птица, може да види дупка, препятствие, или спука гума - нямаш никакъв вариант за маневриране и избягване на ПТП когато имаш кола на метър от теб...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от Оги » 27 Авг 2019 18:46

Гледайте при такива скорости някой някого да не закачи, че само късмета е на помощ. Има един или 100 начина да се влезе в положение и всеки по пътя си. punk.gif
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
peterhr
Мнения: 584
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Идиотите на пътя...

Мнение от peterhr » 28 Авг 2019 00:07

Магистрала в България - всеки кара кой как може. На запад - едно спокойствие, всички карат с разлика от 10км/ч и се минават мноооого километри без напрежение.

От поне 10 години ми е станал ужасен навик в България - карайки по магистрала да гледам в огледалото за обратно виждане по-често отколкото напред.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от veso_hds » 28 Авг 2019 11:51

peterhr написа: 28 Авг 2019 00:07 От поне 10 години ми е станал ужасен навик в България - карайки по магистрала да гледам в огледалото за обратно виждане по-често отколкото напред.
Абсолютно правилно.Аз също съм така.Досега отпред не ми се е случвало да спасявам ситуация,но отзад-многократно.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от chukich » 29 Авг 2019 19:33

В продължение на моето видео и споделени впечатления на колеги от форума, отбележете новината от днес: https://m.24chasa.bg/novini/article/7629376

По пътя Чепеларе-Асеновград, Лек автомобил със смолянска регистрация изпреварва автобус и кола едновременно и се блъска в насрещно движещ се автомобил ..... :censored:
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4921
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 29 Авг 2019 20:04

veso_hds написа: 28 Авг 2019 11:51 Досега отпред не ми се е случвало да спасявам ситуация
До момента ми се е случвало многократно, включително аварийно спиране на магистралата от висока скорост заради ПТП... Да ви кажа - тогава се усеща скоростта, и почваш да се чудиш 'абе що карах толкова бързо - дали ще успея въобще да спра' tooth.gif

chukich написа: 29 Авг 2019 19:33 В продължение на моето видео и споделени впечатления на колеги от форума
Лошото е, че заради такива идиоти страдат и невинни участници в движението..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
mapamop
Мнения: 4076
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 290 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от mapamop » 29 Авг 2019 21:06

biro написа: 27 Авг 2019 09:18 Таратор, водачите на МПС са длъжни да предприемат действия за предотвратяване на птп, що за идиотщина да притискаш нарушители в тревните площи.
Защото, следващото действие на олигофрените е да ми секат пътя и да ми се налага да треперя кой ще ме прибере отзад, като скоча на спирачките. Три пъти почти са ме удряли отпред такива, единия дори ме освирка и се опита нещо да ми светка отзад и да ме преследва. Щом мога да го прасна в средната колонка със 60 коня, атмосферен, дизелов двигател и 1160 килограма купе на него, той дали е предприел действие за предотвратяване на ПТП, или май по-скро обратното? Надявам се като му се дръпне дебелото черво до гърлото от стреса, да има поне още един който не си ползва главата единствено да си разнася шапката на нея. След като в опита си да осигуря видимост на курвиерските баничарки и си смачках подводницата, вече и това няма да правя - просто ще продължа да си стоя след 15тата минута и да ги чакам да им дойде акъла че за обратен завой се чака от дясната страна на "дупката" - от там откъдето идват колите, а не заминават. Ситуацията беше, че на прехода между двете платна, от дясната ми страна имаше 2 куриерски баничарки, след като ме освиркаха на платното и аз влезнах, и си останахме там. Стояхме 15 минути, защото никой няма видимост.Подадох се леко за да им освободя видимост и един Мерцедес ме отнесе в десния фар. Съответно с левия завой съм виновен и ремонта на Опела е приблизително цената на здрав, неблъснат. Имам си Авензис II, и смятам да си го пазя - много. Засега олигофрените с десния завой от най-вътрешна лента на кръговото ще почиват.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Shift
Мнения: 77
Регистриран на: 18 Окт 2017 08:48
Местоположение: Плевен

Идиотите на пътя...

Мнение от Shift » 08 Сеп 2019 19:39



Този возеше жена и дете. Мислеше да изпревари и камиона. Видимост няма.Това не му беше единствения подвиг, но може би най-значимия. Мястото е баира на местност Хумата след Радомирци, посока Плевен, продължителен завой горе преди дългия прав участък на спускане.
Yaris 2010 SOL 1.33 74KW MTM, 6-SPEED FLOOR SHIFT (SEQUENTIAL)

Аватар
WoLF
Мнения: 2640
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 256 пъти
Получена  благодарност: 117 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от WoLF » 09 Сеп 2019 09:25

Вчера от Бургас като се връщах по "Тракия" беше отвратително... Не клип, а пълнометражен филм tooth.gif Сухи числа: 3 аварийни спирания от 130-0, 10м дистанция от предния при магистрални скорости, 13 тариката изпреварващи от дясно и включващи се в мястото оставено за дистанция от малкото разумни водачи, 0 бензиностанции с под 50 коли едновременно на тях, 0 верижни катастрофи :thumbsup:
ИзображениеИзображениеИзображение

ItsTimeToChoose
Мнения: 95
Регистриран на: 13 Мар 2016 13:48
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Идиотите на пътя...

Мнение от ItsTimeToChoose » 09 Сеп 2019 10:59

И аз вчера се прибирах от Бургас... Колегата горе добре го е обяснил - не клип а пълнометражен филм... :)

То не бяха катастрофи, аварийни спирания, колони, джигити, изпреварвания в аварийната и т.н. и т.н.

Даже като наблюдавам движението не знам с какъв късмет имаше само 3-4 катастрофи по пътя... Аз самия имах 1-2 ситуации на косъм, и то при положение че си карам нормално.

Най - омразни са ми джигитите, които натискат да изпреварват, при положение че и в дясната лента, и в лявата има плътна колона до София....... Добре де, не мога да го разбера това. Залепва се на 5м зад теб, то не са светлини, мигачи, дълги, къси, от ляво, от дясно... Какво очакват тези хора? Всяка кола от Бургас до София да им направи място специално на тях ли? Нали е плътна лявата колона - ние дефакто (лявата колона) изпреварваме през целия път от Бургас до София - от къде на къде трябва да правиш място на такива?

Поредния такъв замалко да се научи по трудния начин. След като се залепи на 3м зад мен за около 5-6 мин и 30 премигвания (аз съответно не виждам смиъл да му правя място тъй като сме колони от коли) се наложи да спрем аварийно tooth.gif tooth.gif tooth.gif Не знам как успя да не ме удари, но след това изведнъж, МАГИЧЕСКИ започна да си спазва дистанция зад мен, без дълги-къси, премигвания и т.н. tooth.gif tooth.gif tooth.gif
Lexus LS460, 2007
Corolla Verso 2007, 2.2D4D, 2AD-FTV, facelift

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 107 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от BOz » 09 Сеп 2019 12:24

centil написа: 22 Юли 2019 16:00 Наложи ми се за този уикенд да дойда до България. Кацнахв София, взех автомобил под наем и по Хемус към Плевен..
Вярно няма такива знаци в българския ЗДвП и правилника към него но за всеки средно интелигентен човек трябва да е ясно какво се прави. За съжаление на нито един българин не му беше ясно.
Изображение
Караме си по магистралата, аз в лява лента, застигам този от дясната, като си мисля, че както е видно на табелата той ще премине в дяната (аварийната). Стигайки вече до 10-15м преди ограничителните табели (С4.1 "Ограничителна табела") и виждайки, че автомобила в дясната лента не си промена посоката на движение трябваше да предприема екстремно понижаване на моята скорост на движение, за да избегна ПТП. Престроих се зад идиота, който си продължи движението направо (дясна лента -> дясна лента) вместо да премине надясно (дясна лента -> аварийна лента) и започнах да наблюдавам в огледалото как ще се предвижват останалите. И всички до един си продължаваха направо без да спазят указанието на пътния знак.
По пътя навръщане се повтори същата ситуация - 100% от българите не знаят как правилно да се престроят при такива табели.
Вчера беше доста тежко положението на прибиране от южна България, в частност Банско, Благоевград, София. И попаднах на 2 пъти в същата ситуация. При мен абсолютно нито една кола не посмя да се премести в дясната (аварийна) лента. Всички си караха в лявата. Аз се набутах в колоната от коли, след това се престроих в дясната и си карах напред сам в аварийната, която и беше оказана, че е за ползване с някакъв знак. От една страна беше много тъпо, но от друга беше много добре, че си карах напред с 90, а в лявата до мен си креташе с 20-0-30-0.
Според мен обяснението на това нещо е, че по новините в последната година и половина, две, все вдигаха шум как глобите за каране в аварийната лента са космически, как взимат книжката и т.н. И страх лозе пази, както се вика. Докато си карах в дясната, по старо му аварийна лента, сама кола, все си представях как някоя от клетвите на другите участници в движението ще ме застигне и как изглеждам аз джигита в цялата тази ситуация. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: BladeBG и 192 госта