Идиотите на пътя...

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от BOz » 26 Авг 2019 14:11

Не знам дали е от региона на Смолян, но преди няколко седмици бях гост в региона и 2 пъти минавах пътя между Смолян и Пампорово и на няколко пъти ми се случваше точно това - смолянски номер да ме изпреварва при очевидно намалена видимост, в който момент ако някой се появи, още с първото му съзерцаване ще ти стане ясно, че няма как да изпревариш без много активната намеса от моя или друга страна. И предприемаш изпреварване. Самото действие не можех да си го обясня, колкото и да се опитвах. Явно такива регистрационни номера, като моя, които не са от региона нещо им прави и решават да си покажат на собствена територия колко са велики.
И най-странното, което ми се случи на магистралата след това за път към вкъщи, карам си аз със 120 настигайки някаква кола, която си караше с около 100. Демек я виждам от стотици метри, че ми предстои изпреварване. Почти я настигам, гледам в огледалата обстановката, като планирам в близките 20 секунди да я достигна и ще предприема изпреварване, за да знам дали да продължа с темпото си и въобще какви променливи трябва да направя. И както си го мисля това нещо този от 100 скочи на спирачките и моите 20 секунди станаха рязко 5. Добре, че винаги оглеждам по-рано обстановката и да видя какво се случва около мен, та рязко минах в лентата за изпреварване и да се разминем без много, много проблеми. И какво да видя - смолянска регистрация. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от Kiki » 26 Авг 2019 14:23

BOz написа: 26 Авг 2019 14:11 И какво да видя - смолянска регистрация. tooth.gif
Ами в такъв случай, това “ СМ„ не значи ли „смотаняк“
Да ме извиняват колегите от там. Майтап ве Уили1 :D
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Идиотите на пътя...

Мнение от Airfan » 26 Авг 2019 16:23

Колата е достатъчно екзотична, за да се издири бързо ако е със смолянски номер. Пуснете жалба задължително. Този човек е убиец.
Изображение Изображение

chukich
Мнения: 603
Регистриран на: 13 Юли 2010 15:57
Местоположение: София
Автомобил: Rav4 XA40 / 2l petrol engine
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от chukich » 26 Авг 2019 19:54

Airfan написа: 26 Авг 2019 16:23 Колата е достатъчно екзотична, за да се издири бързо ако е със смолянски номер. Пуснете жалба задължително. Този човек е убиец.
Случайно имам приятели в МВР Смолян. Нямах време да пускам жалби и свидетелски показания в КАТ, НО съм пуснал сигнал, където трябва. Така да го кажем...
Проблемът е че това не е единична ситуация. По пътищата е АД от анархията, която цари. Почти няма човек, който да тръгне на някъде с колата и да няма подобна ситуация. Онзи ден едни приятели отидоха до Банско и имат още по-фрапираща ситуация. Контролните органи ги няма никъде ! А камери за скорост са само на места, удобни за пълнене на държавната хазна, без да се търси ефект на превенция и т.н.
RAV4 XA40 facelift - 2016г /3ZR-FAE 152hp / CVT / AWD

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 26 Авг 2019 20:03

Анархията си я правим самите ние... :censored:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Идиотите на пътя...

Мнение от Airfan » 26 Авг 2019 22:43

Да, така е. По всички нива всеки си гледа през пръсти работата. Принципа е: "те ще ми кажат как да карам/правя нещата" и това са резултатите. Същевременно всеки се възмущава от другия, без сам да погледне той самия какво прави. Тук там има бели лястовици, но са малко.
Изображение Изображение

Аватар
mapamop
Мнения: 3989
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от mapamop » 27 Авг 2019 00:28

Добре дошли в Рюси-и-и (Русе), моят роден град... в който на поне 90% от автомобилите са им изгорели крушките на мигачите. М'чи тъй де, той човекОТ нал' си знаЙ, накъдЯ ще завива! На другите, каква им е работата да се месят. И разбира се страхотното правило - в кръговото, може да си направиш десен завой от най-лява лента. С 26 годишната "Астра" не ме притесняваше много, и такива с липсващи мигачи, и десен завой от най-вътрешна лента обикновено продължаваха не натам накъдето са тръгнали. Опела имаше приличен клаксон и относително добро ускорение за да успея почти да "хвърля" 3-ма от тези ахмаци на бордюра в последните му 4-5 дни живот. Сега ми е жал за новата каляска и не правя вече така. Друго си беше със старата печка, да му видя изцъкления поглед ,как минава на косъм от удар в колонката по средата... и то защото аз намалям в последния момент. Не е правило, но и трите последни "жертви" бяха от онези с двете еднакви букви в началото на номерата ( 2-РР + 1 СС). Може би и аз не съм перфектен, но поне не пестя от мигачи, и гледам да се престроя навреме и в коректната лента за там накъдето съм тръгнал.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

ТТодоров
Мнения: 194
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от ТТодоров » 27 Авг 2019 08:33

а какво ги правите олигофрените на 140 залепени на задната броня на педя разстояние и мигащи като дискотека?Говорим като има постоянно коли в лявата, не да съм само аз...

Правя им ластик да им покажа,че не е от невървене, че често моята върви и повече от техните шлепове,
понякога съм им пречуквал спирачки,
друг път съм се опитвал да ги дисциплинирам като карам известно време така - вземат,че направят глупост от дясно,
показвал съм редовно средни пръсти...
нищо не помага!

Аватар
mfandakov
Мнения: 3325
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 16 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от mfandakov » 27 Авг 2019 08:47

Само пръскалките на предното стъкло,отказват залепелият се за задната броня. :thumbsup:
worthy.gif

Аватар
biro
Мнения: 2629
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от biro » 27 Авг 2019 09:18

ТТодоров щом ти върви повече колата, но караш по-бавно от изпреварващия зад теб си длъжен да минеш в дясна лента след като приключиш изпреварването.
Не се чуди що те задминават от дясно, и аз го правя при свободна дясна лента и наличие на бавно движещ олигофрен в лява.

Таратор, водачите на МПС са длъжни да предприемат действия за предотвратяване на птп, що за идиотщина да притискаш нарушители в тревните площи.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Оги
Мнения: 1093
Регистриран на: 09 Юли 2012 14:32
Местоположение: Пазарджик
Благодарил/а: 14 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от Оги » 27 Авг 2019 09:21

ТТодоров написа: 27 Авг 2019 08:33 а какво ги правите *** на 140 залепени на задната броня на педя разстояние и мигащи като дискотека? Говорим като има постоянно коли в лявата, не да съм само аз...
... задния фар за мъгла пускаш за секунда и си решил проблема на момента :whistle:
- иначе кой прав, кой крив е друг въпрос, като няма къде да отидеш или прецениш, че може да създадеш опасност при маневра - премести си го .
Toyota Corolla E11 1,3; Yaris SCP90 1,3 VVTI; Auris E15 1.33 VVTI;

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 181 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от batececo » 27 Авг 2019 10:29

biro написа: 27 Авг 2019 09:18 ТТодоров щом ти върви повече колата, но караш по-бавно от изпреварващия зад теб си длъжен да минеш в дясна лента след като приключиш изпреварването.
Не се чуди що те задминават от дясно, и аз го правя при свободна дясна лента и наличие на бавно движещ олигофрен в лява.
Напълно съм съгласен, НО (!!!) в случая става дума за колона, в която си кола номер 13244 и някой отзад те натиска, просто за да минеш в дясната колона, за да се придвижи 1 кола напред и ти после да не можеш да се включиш в бързата лента:
ТТодоров написа: 27 Авг 2019 08:33 Говорим като има постоянно коли в лявата, не да съм само аз...
Иначе при свободна лява лента някой да си кара в ляво и да не се прибира - две мнения няма. За разстрел са. Мустакатите "немци" карат и те така - 5-6 коли една след друга в лява лента със 120 км/ч.

Аватар
BOz
Мнения: 4272
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 98 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от BOz » 27 Авг 2019 11:35

ТТодоров написа: 27 Авг 2019 08:33 а какво ги правите олигофрените на 140 залепени на задната броня на педя разстояние и мигащи като дискотека
Ако мигат, никакво съобразяване с тях. Карам си спокойно докато завърша каквото съм решил и спазвам правилата. Иначе се изнервят много повече като ги пуснеш да минат пред теб, нали споделяш, че колоната е голяма, значи няма да избяга бързо напред. Отместваш се малко, колкото бързака да мине по-близо до теб и мантинелата така, че да си продължиш "заявяването" на лентата така, че този след него да не започне и той да те изпреварва, демек си "пазиш" мястото зад него и започваш да му светкаш и ти. Ама глобално това са ненужни упражнения и действия, в които няма печеливш. tooth.gif

По принцип съм доста културен и доста толерантен на пътя. Дори и срещу нарушители. Но винаги ми се вдига много адреналина срещу крайно нагли и такива, които правят очевидно нарушение, примерно ти отнемат очевидно предимство и след това започват да ти се карат. Иначе някой ако си светка зад мен с фаровете де да знам, може и ръчката за превключване да му се е развалила, приемам го за дефект в автомобила. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от slowtraveler » 27 Авг 2019 13:07

Много рядко ми се случва да срещна 'мигащи' по магистралата - обикновено не достигаме до мигане...
Ситуациите са два типа:
1. Ако чакам някой пред мен да завърши маневрата - в такъв случай отдалеч виждам 'засиления', който може и да почне да мига, ама обикновено не го прави, защото отдалеч пускам левият мигач и на него е ясно, че няма да му се освободи лентата поради 'външна причина'.
2. С лека промяна на скоростния режим 'напасвам' така трафика, че да мога да се прибера и да го пропусна в 'свободен участък', и ако темпото ми е високо - да си продължа изпреварванията без да се налага някаква сериозна промяна нито в моя, нито в чужд скоростен режим...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

ТТодоров
Мнения: 194
Регистриран на: 09 Авг 2016 22:18
Местоположение: София
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти

Идиотите на пътя...

Мнение от ТТодоров » 27 Авг 2019 14:51

благодаря колеги, събрах няколко полезни съвета!

@biro иначе лявата я освобождавам, когато мога.

Но да съм длъжен на 140 км/ч да направя път на кола без специални сигнализации - еми май не съм. Не че се правя на важен или възпитаващ, но просто има моменти трафика е задръстен в двете ленти и такива неща са предпоставка за много опасни ситуации.

Подозирам ще ИМАШ против, ако колата я кара жена с деца вътре и двама създадат такава напрежение. Но Господ да пази, отделно да му благодарим все още повечето сме с акъла си, тези са едни 5% лайненца дето бъркат кашата.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта