Hilux vs. RAV4?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
dimvex
Мнения: 40
Регистриран на: 15 Апр 2008 15:53
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Мнение от dimvex » 15 Апр 2008 16:15

roumen68 написа:Благодаря ви за мненията! :)
Покупката я планирам за догодина, но от сега още се люшкам ту към Рава, ту към Хайлукса.
Рав4 е по-икономичен, пълен с глезотийки като охлаждаща се жабка, старт на двигателя с чип и бутон, отопляеми седалки, кожен салон и т.н.
Хайлукса пък направо вдъхва страхопочитание с размер и дизайн. И да го товаря с багажи - рядко ще надхвърлят 100-150 кг, най-често под 100 кг. Но може да са обемни. Отзад окачването е с листови ресьори - като на камион. Дали пък няма прекалено твърда возия и при малки дупки задницата - като ненатоварена да подскача от твърдото окачване? Все пак не искам да си разбивам бъбреците.
После - Авенсиса сега си го карам на извънградско с разход към 4,5 при спокойно шофиране. С Хайлукса дали ще мога да се въртя около 6,0 или ще е повечко при същият маниер на шофиране?
ако си вземаш каквато и да е тойота,не купувай изработка за европазара.Има други места от където да я вземеш-хем по-евтина ,хем и 100процента сглобено в Япония
Хубавата кола е като хубавата жена-консумативите й са скъпи...

bloodydedo
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Май 2008 11:14

Hilux

Мнение от bloodydedo » 04 Юни 2008 21:18

О,хора Бащата купи HIlux 3.0 , 171 к.с много е стабилна. ДОсега сме карали с 150 максимум и е мн стабилна по магистралата. Иначе малко друса в дупките но все пак е на ресиори. И ако на истина ти трябва да сабира много багаж Hilux, е по добрия вариянт. Когато баща ми подписваше договора в магазина аз и един приятел обикаляхме из колите и ги гледахме. Когато влезнахме в Rav4 наистина багажника му е сравнително по малак от на Hilux. :thumbsup: :thumbsup: . Успех в избора , ако не си го направил вече. :iroc:

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Hilux

Мнение от jim_beam » 06 Юни 2008 00:32

bloodydedo написа:... Когато влезнахме в Rav4 наистина багажника му е сравнително по малак от на Hilux. :thumbsup: :thumbsup: . Успех в избора , ако не си го направил вече. :iroc:
като че ли сравнително багажника на hilux-a е колкото целия рав wink.gif :toothy4:
и още нещо- едното е почти камион а другото почти лека кола. laugh.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 07 Юни 2008 23:21

приятелката ми август месец си купи хилукс, автоматичка, с два реда седалки. вече е на 16 000 км, и е много доволна smile.gif бтв мъжа й искаше същия хилукс, само че механична скоростна, обаче като му казаха, че ще трябва да чака три месеца, и се отказа - взе същия "камион" laugh.gif само че додж. хм, сега се замислих - трябва да я питам кое е по-добро, тойотата или доджа biggrin.gif

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 07 Юни 2008 23:26

desSs написа:приятелката ми август месец си купи хилукс, автоматичка, с два реда седалки. вече е на 16 000 км, и е много доволна smile.gif бтв мъжа й искаше същия хилукс, само че механична скоростна, обаче като му казаха, че ще трябва да чака три месеца, и се отказа - взе същия "камион" laugh.gif само че додж. хм, сега се замислих - трябва да я питам кое е по-добро, тойотата или доджа biggrin.gif
хмм,,,гати семейния автопарк,,,хижари ли са??

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 07 Юни 2008 23:41

rudolf написа:
desSs написа:приятелката ми август месец си купи хилукс, автоматичка, с два реда седалки. вече е на 16 000 км, и е много доволна smile.gif бтв мъжа й искаше същия хилукс, само че механична скоростна, обаче като му казаха, че ще трябва да чака три месеца, и се отказа - взе същия "камион" laugh.gif само че додж. хм, сега се замислих - трябва да я питам кое е по-добро, тойотата или доджа biggrin.gif
хмм,,,гати семейния автопарк,,,хижари ли са??
миии не, имат развъдник за риба, отделно въртят некъв семеен бизнес, ама не съм любопитствала. а мъжа й е запален авджия, на него е ясно за кво му е, да си мъкне пушките biggrin.gif

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 08 Юни 2008 08:52

desSs написа:на него е ясно за кво му е, да си мъкне пушките biggrin.gif
баси, аз мойте ги сбирам в багажника на лека кола :(
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
stickito
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Юли 2008 18:17

Мнение от stickito » 15 Юли 2008 00:30

roumen68 написа:
the_rider написа:Ама не сравнявайте Ленд-а и Хайлукса като разход. На Хай-лукса са му къси скоростите и на 5-та при 130 пълни оборотомера /поне така разказваше човека с който говорих/ и разхода му е далеч над 10 при такава скорост.
Най-вероятно Хайлукса е за скорости около 90-100 км/ч. Може би с новият 3 литров дизел предавките са 6? В сайта на ТМ Ауто още ги няма техническите спецификации.

Но доколкото разбрах от мненията - една обиколка из Европа с Хайлукса ще е малко трудна задачка? smile.gif
Господа, изчетах доста по темата, от отдавна карам тойота и от 7 дни Хайлукс двойния с 3.0 д4д, рав-ката още не съм я подкарвал но искам да ви кажа че хайлукса е машината. причината да не се карат прекалено масово е доставката от ТМ ауто която достига до 9 месеца. Колкото до скоростите да ви кажа карам автоматика, върти гуми постоянно доста трудно се отдържа, дупките ги няма за нищо, както и 160 -180 км/ч като на 160 км/в разхода е 9 - 10 л а оборотите са то4но 3000. Е вярно няма климатроник хладилна жабка и прибиращи се огледала но пък е машина! за въпроси отностно хайлукс към мен. Гласува за с двата крака и 4-те палеца :thumbsup:

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от Me4oKyX » 15 Юли 2008 00:38

Дай да го направим тоя Лукс 204 к.с. rolleyes.gif Че много ми е мерак да го видя как ще се върти в кръг с полвин газ laugh.gif Круйзера знам как върви, 2.5д4д Лукс знам как върви дори и като го направим 150к.с. .... Искам да видя големеца как ще подпали гумите с 200+ коня biggrin.gif

Колкото да сравнението между двата..... Ами бих взел Лукс 3.0д4д, нищо че ще ми подрусва малко повече :thumbsup:

Аватар
stickito
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Юли 2008 18:17

Мнение от stickito » 15 Юли 2008 17:51

Me4oKyX написа:Дай да го направим тоя Лукс 204 к.с. rolleyes.gif Че много ми е мерак да го видя как ще се върти в кръг с полвин газ laugh.gif Круйзера знам как върви, 2.5д4д Лукс знам как върви дори и като го направим 150к.с. .... Искам да видя големеца как ще подпали гумите с 200+ коня biggrin.gif

Колкото да сравнението между двата..... Ами бих взел Лукс 3.0д4д, нищо че ще ми подрусва малко повече :thumbsup:
Давам biggrin.gif това ми предложиха и господата от тм ауто но първо реших да го покарам и да видя дали има нужда. Колкото до чипа с бащата направихме един тест на неговия ланд крузър и на същия 2007 с чипче по борис III да кажа че бях разочарован, но не сме правили тест по гладко и право! Колкото до хаилукса ще проверя цената на чипа в тойота, нищо не се знае до септември може да му мацна едно и да натоваря 4 бр гумета за пушилка и да се повеселим :thumbsup:

:thumbsup: VOTE for HILUX wink.gif

tribalistas
Мнения: 190
Регистриран на: 19 Апр 2008 11:26
Местоположение: софия

Мнение от tribalistas » 16 Юли 2008 13:48

И аз се чудя между двата модела но кое по добре кажете моля да имам предвид.Какво ще кажете за фи джи крузера?

hafte
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Авг 2017 13:16
Местоположение: София

Hilux vs. RAV4?

Мнение от hafte » 27 Юни 2020 12:52

Малко да раздвижим темата.
Кажете нещо за новия модел на HiLux 2019/2020.

Като цяло invincible ми се струва доста съвремена и с прилични екстри. Има даже такива, които никога няма да ги ползва човек.
Мисля, че модела вече става за семеейн автомобил и ежедневна кола.

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

Hilux vs. RAV4?

Мнение от e 10 » 27 Юни 2020 19:35

Особено за ежедневна е екстра! Еле пък в София! С такъв камион съм стигал по-бързо от Ловеч до София, отколкото да намеря място за паркиране в синя зона wacko.gif . Причината - ами трябва да се освободят две места едновремено и то едно до друго tooth.gif !
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

hafte
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Авг 2017 13:16
Местоположение: София

Hilux vs. RAV4?

Мнение от hafte » 02 Юли 2020 20:34

Това за местата е така, но май и с всяка голяма кола го има този проблем.
Явно ще трябва да взема една да се пробвам да видим дали си прав :-)

e 10
Мнения: 673
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 2 пъти

Hilux vs. RAV4?

Мнение от e 10 » 03 Юли 2020 07:30

Бръснач на брада се пробва :D ! Щом те кефи, вземай и пробвай!
hafte написа: 02 Юли 2020 20:34 но май и с всяка голяма кола го има този проблем
Е, колко големи коли са 533 см.? Моята беше 525 и градското каране не ми беше от любимите занимания. Виж, в калта и по чукарите осъзнавах, че придобиването на този автомобил има смисъл :thumbsup: !
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 72 госта