Hilux vs. RAV4?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
roumen68
Мнения: 212
Регистриран на: 19 Яну 2007 05:58
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Hilux vs. RAV4?

Мнение от roumen68 » 13 Мар 2007 10:19

За догодина си планирам покупка на нова Тойота. Сега съм с Авенсис комби D4-D 2.0.
Харесват ми и двата варианта - Hlux 3,0 и RAV4 2,2. Съгласен съм, че RAV4 е по-комфортна машина, но пък е с малък багажник. А случва ми се понякога да имам толкова багажи, че багажника на Авенсиса не ми стига. А при RAV4 e по-малък от този на Авенсиса комби. При Hilux имало възможност отзад товарното отделение да се покрие с меко или твърдо покривало и да се ползва като нормален багажник.
Как бихте сравнили двете коли? Карам най - вече на извънградско, не ми се налага off road. Но ако имам off-road машина - сигурно за кеф ще я покарвам по черни пътища или като навали голям сняг :)
Кефи ме и размера и здравината на Hilux. Дали, щом казват че е толкова издържлив - ще се справя добре с нашите дупки по пътишата?
Никъде не съм виждал разхода на Hilux колко е при 3.0 D4-D? Ако е ламя като Land Cruiser - май ще се насоче към RAV4...

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 13 Мар 2007 19:43

Според мен,ако не си някой фермер,Хайлукс не ти трябва.А и за извънградско нещо не мисля,че пикап е оптималният вариант.Ако ти трябва джипка обаче предимно за оф-роуд и много товарене,тогава хаилукс е твоят вариант.Много е важно да си прецениш точно за какво ще ползваш колата,ако ще возиш въздух,просто е безсмислено.Хайлукс е за много товарене или за тежки терени,или и за двете. biggrin.gif Щом ти трябва много багажен обем и кола за извънградско главно,перфектен ти е един Рав4 2.2D-4D,по-икономичен е,а като свалиш седалките,можеш да натовариш много. :whistle: А ако пък не,що не си вземеш един Хайейс и си натовари и Авенсиса,ако искаш,в него. biggrin.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Hilux vs. RAV4?

Мнение от LEXUS » 13 Мар 2007 19:55

roumen68 написа: Кефи ме и размера и здравината на Hilux. Дали, щом казват че е толкова издържлив - ще се справя добре с нашите дупки по пътишата?
Ето този въпрос с право е рядкост във форума на Тойота.Мисля,че първо трябва да гледаш това
http://www.youtube.com/watch?v=EhoOkMccPZo
и сам ще си отговориш на въпроса! :whistle: biggrin.gif cool.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 13 Мар 2007 20:55

vzemai hilux double cab (ako ima takova neshto ... demek da ima i 2-ri red sedalki), no gledai da e dizel zadaljitelno.

Spored men shte izdarji poveche otkolkoto rav-a i shtom tovarish shte e idealen za teb.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

El Camino

Мнение от El Camino » 13 Мар 2007 21:50

За мен сравнението е странно, освен че като цена са почти идентични (колкото и абсурдно да е това).

Хилукс, дабълкаб със хардтоп си е трепач убиец без конкуренция. Ей честно, ако ша карам семейство по улиците, на българия и ша ремонтирам - тва е колата! Лукс... лукс.... возия....??? Тия думички ми звучат странно кат се сетя за 50% от улиците на столицата.

Равчето е уонаби, само дет не знае точно кво. Структура на кола - демек на краш не става, 4х4 уж, ама не баж, пространство да де, ама не, кофорт... е ама нали е жип?

Секи си избира де. Ел Камино каза - пикап! :thumbsup:

roumen68
Мнения: 212
Регистриран на: 19 Яну 2007 05:58
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Мнение от roumen68 » 13 Мар 2007 23:18

Благодаря ви за мненията! :)
Покупката я планирам за догодина, но от сега още се люшкам ту към Рава, ту към Хайлукса.
Рав4 е по-икономичен, пълен с глезотийки като охлаждаща се жабка, старт на двигателя с чип и бутон, отопляеми седалки, кожен салон и т.н.
Хайлукса пък направо вдъхва страхопочитание с размер и дизайн. И да го товаря с багажи - рядко ще надхвърлят 100-150 кг, най-често под 100 кг. Но може да са обемни. Отзад окачването е с листови ресьори - като на камион. Дали пък няма прекалено твърда возия и при малки дупки задницата - като ненатоварена да подскача от твърдото окачване? Все пак не искам да си разбивам бъбреците.
После - Авенсиса сега си го карам на извънградско с разход към 4,5 при спокойно шофиране. С Хайлукса дали ще мога да се въртя около 6,0 или ще е повечко при същият маниер на шофиране?

b_d

Мнение от b_d » 14 Мар 2007 09:07

Имам няколко близки приятели с Land Cruiser D4D. При спокойно и равномерно каране със 100-120 успяват да докарат около 7-7.5 разход, което е много добре предвид размерите му.

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 14 Мар 2007 11:05

Самоче с хайлукса няма да можеш да го докараш тоя разход. Аз също много го харесвам, но бях изумен от мнението на един собственик. Неговия е с 2.2 д4д и казва че на магистрала повече от 130 не вдига, при това вози много твърдо и адски шумно. Доволен беше единствено от офф роуд възможностите му, но ти май не дърпаш много извън пътя. С 3.0 сигурно ще върви повече, но със сигурност ще лапа над 8-10 извън града. Това не е паркетен сув, те затова го и рекламират с бикове. Ако живееш по сокаците е за теб, ама да въртиш с тоя камион градско....не си е работа според мен.

roumen68
Мнения: 212
Регистриран на: 19 Яну 2007 05:58
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Мнение от roumen68 » 14 Мар 2007 11:31

the_rider написа:Самоче с хайлукса няма да можеш да го докараш тоя разход. Аз също много го харесвам, но бях изумен от мнението на един собственик. Неговия е с 2.2 д4д и казва че на магистрала повече от 130 не вдига, при това вози много твърдо и адски шумно. Доволен беше единствено от офф роуд възможностите му, но ти май не дърпаш много извън пътя. С 3.0 сигурно ще върви повече, но със сигурност ще лапа над 8-10 извън града. Това не е паркетен сув, те затова го и рекламират с бикове. Ако живееш по сокаците е за теб, ама да въртиш с тоя камион градско....не си е работа според мен.
Работата ми е такава, че пътувам често из страната и ходя по всевъзможни фабрики, заводи. Които са или в индустриалните квартали с разбити улици, или извън населени места, пак с разбити пътища до тях. Авенсиса засега се държи окачването му, но ми се струва малко нежна кола за такава работа. Затова се замислих за нещо по-кораво като HILUX или RAV4.
От друга страна пък всяка година се пътува из Европа по разни обучения. До сега с Авенсиса пътувахме двама и го препълваме с багажи, даже и на пода има. Очертава се вече да пътуваме по трима и багажите ще нарастват.
Но такива пътувания са както казах - веднъж в годината, през другото време съм сам из страната. Ако HILUX ми гори 10 л на извънградско - не е за мен такава ламя :) Иначе един hardtop отзад и ще събира багажите на 10 човека :)
Може би един RAV4 с багажна кутия на покрива когато се наложи е оптималният вариант?
Toyota Avensis D4-D, 2.0, 116 hps, SOL, комби. Произведена в UK на 14.12.2003. Добрич-Варна с разход 3.6л/100км!

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 14 Мар 2007 12:48

Леле на дълго с ХайЛукса не си го представям (както и с РАВ - ако трябва да съм честен). По-скоро провери дали не се предлага опция с подсилено окачване за по-"цивилни" модели.
ПП: Не бих изключил ХайЕйс като вариант - ако наистина ще пътувате повечко хора с багажи.

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 14 Мар 2007 13:49

Моите впечетления от Рав4 са доста добри.Новия модел не съм имал възможност да го карам но за твоите пътувания един 2.2 д4д 136 коня мисля че ще пасне добре.Багажа наистина е проблем но с малко повече фантазия с 5 човека съм вкарвал 5 куфара отзад.ХайЛукса мен лично мн ми харесва наитина багаж в него може да събереш доста но както ти сам каза "няма ги тези глезотии както при рав4"естественно ако не държиш на тях няма да са от голямо значение.Колкото до разхода всичко зависи и от карането.Моя рав 2.0 150 коня ми харчи колкото на бащами Ленда 3.0 163коня. :thumbsup

the_rider
Мнения: 411
Регистриран на: 18 Окт 2004 13:40
Местоположение: София

Мнение от the_rider » 15 Мар 2007 08:54

Ама не сравнявайте Ленд-а и Хайлукса като разход. На Хай-лукса са му къси скоростите и на 5-та при 130 пълни оборотомера /поне така разказваше човека с който говорих/ и разхода му е далеч над 10 при такава скорост.

roumen68
Мнения: 212
Регистриран на: 19 Яну 2007 05:58
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Мнение от roumen68 » 15 Мар 2007 09:31

the_rider написа:Ама не сравнявайте Ленд-а и Хайлукса като разход. На Хай-лукса са му къси скоростите и на 5-та при 130 пълни оборотомера /поне така разказваше човека с който говорих/ и разхода му е далеч над 10 при такава скорост.
Най-вероятно Хайлукса е за скорости около 90-100 км/ч. Може би с новият 3 литров дизел предавките са 6? В сайта на ТМ Ауто още ги няма техническите спецификации.

Но доколкото разбрах от мненията - една обиколка из Европа с Хайлукса ще е малко трудна задачка? smile.gif
Toyota Avensis D4-D, 2.0, 116 hps, SOL, комби. Произведена в UK на 14.12.2003. Добрич-Варна с разход 3.6л/100км!

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 15 Мар 2007 20:36

vij sia vzemi si edin 4runner landcruiser (te mai sa edno i sushto)

rav4 e za gradsko karane nai veche. moje i na offroad da moje da pravi tva onova no ... to si zavisi i kvi pari imash de :)
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

roumen68
Мнения: 212
Регистриран на: 19 Яну 2007 05:58
Местоположение: Добрич
Обратна връзка:

Мнение от roumen68 » 16 Мар 2007 09:37

ugabuga написа: rav4 e za gradsko karane nai veche.
Хмм. С RAV4 да пресечеш половин Nеw York, сигурно тук се равнява да пресечеш половин Европа biggrin.gif
За Land Cruiser - скъп е все още за мен, мога единствено 2-nd hand на 3-4 години да си взема, но не и нов. A при вас там горивото е евтинко, но тук добрата нафта е по 1,84 лв литъра, та ако ще ми гори по 12-13 литра на сто км... wacko.gif
Toyota Avensis D4-D, 2.0, 116 hps, SOL, комби. Произведена в UK на 14.12.2003. Добрич-Варна с разход 3.6л/100км!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 158 госта