Нов дизел за Тойота

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от nowyaris » 18 Мар 2014 17:58

Съществува възможност да избереш нещо по-скъпо,но то да не е съвсем хубаво.Възможно е също и да избереш нещо доста евтино и то да се окаже много хубаво.Най-вероятно за това Тойота са решили да съберат на едно място най-добрия японски и най-добрия германски автомобилни производители за едни съвсем поносими пари. Поносими за немскоговорящите ,естествено.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от Not_active_user_1 » 18 Мар 2014 19:02

Scott написа:
prius 3 написа:Дали има смисъл от дизелите в този клас при наличието на Аурис Хибрид!..
През цялото време иде реч за Тойота Версо, тъй че Аурис хибрид не е най-доброто сравнение, мисля че трябва да намесим 7-местния Приус. Иначе почти ме убеди, остава и многодетните мами да бъдат убедени, че е по-добре да похарчат над 4000 евра повече за Приус7, при положение че 1.6 дизеловото Версо има 0.1л/100км по-висок разход и 18г/км повече СО2, т.е. попада под същата схема за акциз.
Не те знам от някой форум на многодетните майки ли черпиш инфо, че е толкова сгрешено? Другия път просто влез в сайта на Тойота и черпи инфо от изворчето и не се занимавай с многодетни майки, освен, ако не си такава! tooth.gif
1. Разликата в цените не е такава, а е съвсем малка. Поне в сайта на Тойота в Германия. Сложи екстрите дето ги има Приуса, сложи 2000 евро за АТ на Версото да видиш какво става!
2. Забележи характеристиките на двете! Ако не вярваш питай някой многодетна майка коя кола повече дърпа! tooth.gif
3. Обърни особено внимание на размерите на двете! Многодетните майки в Приус предполагам биха си наредили кошчетата, количките и децата по-спокойно. Ти обаче по-добре ги знаеш тези неща. biggrin.gif Само пример ще ти дам, че Приуса е с близо 20 см. по-дълъг, а да не говорим, че багажника на Версото е от 178 до 1.696, а на Приус е от 505 до 1.750 л. За място на крака, пасажери и т.н. да не отваряме приказка.
4. А за разхода и за емисиите, които си написал не бива да говорим каква манипулация за пореден път са от твоя страна или от страната на някоя многодетна майка, която ти ги е казала. laugh.gif
На се обиждай, но за сетен път, проявяваш абсолютно невежество по отношение колите. То и няма да е как де щом си фен на Гоуфове и х3-ки, а киснеш във форум на Тойота. Стой си тук, никой не те гони, но поне малко се запознай с някой неща не от женските форуми!
И за резбите ги „разбираш“ нещата видях. Да не си обратна случайно? w00t.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от Not_active_user_1 » 18 Мар 2014 19:06

slowtraveler написа:Я то и в темата за нов дизел на Тойота пак се оказало, че хибрида е най-икономичен tooth.gif

...
Не се е оказало, а се знае. ppp.gif
Бих добавил, че не е само по-икономичен, но и с по-добри характеристики. :whistle:

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от Not_active_user_1 » 18 Мар 2014 19:11

nowyaris написа:Съществува възможност да избереш нещо по-скъпо,но то да не е съвсем хубаво.Възможно е също и да избереш нещо доста евтино и то да се окаже много хубаво.Най-вероятно за това Тойота са решили да съберат на едно място най-добрия японски и най-добрия германски автомобилни производители за едни съвсем поносими пари. Поносими за немскоговорящите ,естествено.
Навлизаме в теория на вероятностите. Скъпи са немските талиги, а качеството им китайско на повечето. То тя и гаранцията им такава между другото. Тойотите не са толкова скъпи и надценени, но за сметка на това са доста по-надеждни и здрави. Та всеки може да си направи извода какво е по-доброто. :whistle:

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от Rudy » 18 Мар 2014 20:34

prius 3 написа:И за резбите ги „разбираш“ нещата видях. Да не си обратна случайно? w00t.gif
Темата и форума нямат нужда от подобни писания. Най-добре сам си редактирай мнението...
Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от Not_active_user_1 » 18 Мар 2014 21:44

Rudy написа:
prius 3 написа:И за резбите ги „разбираш“ нещата видях. Да не си обратна случайно? w00t.gif
Темата и форума нямат нужда от подобни писания. Най-добре сам си редактирай мнението...
Когато някой в тема за коли в автомобилен форум вкарва „многодетни майки“, няма начин да не го попитам подобно нещо. :whistle:
А и питането ми е за резбите, които засегнахме по-рано. Той за пореден път се опита да настройва и манипулира (четете му постовете и си правете изводите), както между другото го прави доста често и както в последният си пост вкарва неверни данни. Това държание за мен е педерастко, независимо от резбата, която има. Няколко пъти съм му правил забележка, но явно е такъв стилът му. И на мен не ми е в стила да се държа по този начин, но някой, просто си го просят...
П.С. Между другото за пореден път, любител на други марки, успява да провокира и отклони темата в съвсем друга посока, създавайки конфликтни ситуации.

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от jim_beam » 18 Мар 2014 22:10

да се върнем на темата колеги.
между другото и хонда са пуснали 1.6д,поне като гледам при crv 2wd версиите.добре надут 120кс 300нм мотор,определено по-евтин и вероятно по-икономичен от 2.2д.като че ли това е оптимално поне при по-малките класове,надали и за suv,но за сивик и джаз бива.навремето тествах един кашкай с 1.5dci ако не се лъжа и мърдаше прилично с това френско моторче.хондата определено ще е на ниво,нали са моторни специалисти.
е и ние няма да сме зле с bmw... tooth.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от zi_zi_top » 18 Мар 2014 23:38

Не мога да те разбера @prius3?!? Темата е за дизели (ти ги недолюбваш), а вземаш супер активно участие. unsure.gif
Ако разбираше дори 1/100-тна от автомобили в сравнение със Скот бих бил по-благосклонен към мненията ти.
Нямам нито един познат, дори от работещите в ТМ Ауто, който би си купил Приус!!! Преди около 2 години правих тест драйв на Приус 3 и Лексус СТ200, но нищо не ме запали по тези модели.
Да, ОК, Приусът си има таргет група, но тя не е от хора, разбиращи от автомобили. На паркинга на болницата от близо 100 автомобила няма нито един Приус и то не, защото не можем да си го позволим.
Разбери се от дума и престани да ни го "вреш в носа". Карай си го и му се кефи колкото си искаш! Тук никой няма нужда от агресивно предлагане на каквото и да било, дори да е Тойота.
Това е СУПЕР ДЕМОКРАТИЧЕН форум и много хора са прекалявали, но това не значи, че са ни били приятни. Умната!!!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от Scott » 18 Мар 2014 23:56

prius 3 написа:П.С. Между другото за пореден път, любител на други марки, успява да провокира и отклони темата в съвсем друга посока, създавайки конфликтни ситуации.
Сега е подходящия момент да дадеш своя принос по темата за Нов дизел на Тойота, в противен случай ще излезе че си противоречиш.
П.П. Доктора обясни в оф топик темата за вербалната сексуална реализация, не мисля да го повтарям

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от nowyaris » 19 Мар 2014 00:04

prius 3 написа:
nowyaris написа:Съществува възможност да избереш нещо по-скъпо,но то да не е съвсем хубаво.Възможно е също и да избереш нещо доста евтино и то да се окаже много хубаво.Най-вероятно за това Тойота са решили да съберат на едно място най-добрия японски и най-добрия германски автомобилни производители за едни съвсем поносими пари. Поносими за немскоговорящите ,естествено.
Навлизаме в теория на вероятностите. Скъпи са немските талиги, а качеството им китайско на повечето. То тя и гаранцията им такава между другото. Тойотите не са толкова скъпи и надценени, но за сметка на това са доста по-надеждни и здрави. Та всеки може да си направи извода какво е по-доброто. :whistle:
Да,Форума иска да чете такива умерени и обосновани мнения.Въпреки че за качеството на някои немски возила може да се поспори.Например аз 8 месеца съм се возил и чат-пат карал Е-350 дизел 2011 год.модел.Твърдо мога да заявя че ако имам достатъчно финанси само такова бих карал.Ползвал съм хикс 3 и 5 на БМВ също.Тройката не е нещо особено,но петия звяр си е нещо фантастично,стига да можеш да си го позволиш.Немските возила наред с многото си кусури си имат невероятен чар и имидж.Отделно дето мутра в Приус не си спомням да съм виждал.А съм виждал много мутри tooth.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от Kiki » 19 Мар 2014 06:57

nowyaris написа:Отделно дето мутра в Приус не си спомням да съм виждал.А съм виждал много мутри.
tooth.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от martod » 19 Мар 2014 09:34

prius 3 написа:Дали има смисъл от дизелите в този клас при наличието на Аурис Хибрид! Отговора се намира в тази статия, която потвърждава много неща, които съм споменавал, казвал и писал до сега. Много хора подхождат предубедено и с недоверие, но написаното в АБ, би трябвало поне малко да им промени погрешната нагласа. Наблягам на това:
А дали има смисъл, в тема за дизелови мотори да ми хвалиш хибриди .. tongue.gif
Кой си е свикнал с дизела и звезди да му сваляш от небето, хибрид няма да си вземе .. wink.gif
За 24 г. и над 15 коли съм имал само две бензинки, друго всичко е дизел и дори да свърши нафтата по бензиностанциите ще си бъркам сам гориво и ще си карам дизел .. biggrin.gif
Ако направят дизелов хибрид, вече мога да се замисля за евентуална смяна .. cool.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от nowyaris » 19 Мар 2014 13:20

Аз защо си мисля,че Тойота точно това се гласят да направят - да съберат във Версото изключително екологичен и икономичен дизел заедно със хибридната си система на задвижване.Но първо искат да проверят немското моторче как е като надеждност 2-3 годинки.Явно са решили че за минивановете си е по-удачно да ползват хибрид с дизел вместо с бензин.Пък и европейския пазар си го иска дизела и си държи на него.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от Not_active_user_1 » 19 Мар 2014 17:02

zi_zi_top написа:Не мога да те разбера @prius3?!? Темата е за дизели (ти ги недолюбваш), а вземаш супер активно участие. unsure.gif

- Не мога да те разбера @zi_zi_top?!? В темите за хибриди, ти и още няколко дизелджии вземате супер активно участие. unsure.gif
zi_zi_top написа:Ако разбираше дори 1/100-тна от автомобили в сравнение със Скот бих бил по-благосклонен към мненията ти.
- Вярно е. Преди, когато карах немско разбирах много от коли, защото бях механик-водач, а от доста години, когато преминах на японско спрях да разбирам, защото станах само водач. ppp.gif
zi_zi_top написа:Нямам нито един познат, дори от работещите в ТМ Ауто, който би си купил Приус!!! Преди около 2 години правих тест драйв на Приус 3 и Лексус СТ200, но нищо не ме запали по тези модели.
- Това какво теб те е запалило или не кой го вълнува? Или тези от ТМ Ауто какво били карали? Ясно, явно ги гледаш те какво карат и си вземаш същото. В Германия на почти всички шефове в Тойота от средно ниво на горе карат само хибриди. Аурис, Приус или Лексус в зависимост от положението. Ама ти си карай това, което карат в ТМ Ауто де, не ме гледай мен или немците! biggrin.gif
zi_zi_top написа:Да, ОК, Приусът си има таргет група, но тя не е от хора, разбиращи от автомобили.
- Повтарям: Вярно е. Преди, когато карах немско разбирах много от коли, защото бях механик-водач, а от доста години, когато преминах на японско спрях да разбирам, защото нищо не правя по колите си.
zi_zi_top написа:На паркинга на болницата от близо 100 автомобила няма нито един Приус и то не, защото не можем да си го позволим.

... Абе, тея коли как са, хубави ли са? ... Абе, гледам не ги карат много. tooth.gif
zi_zi_top написа:Разбери се от дума и престани да ни го "вреш в носа". Карай си го и му се кефи колкото си искаш! Тук никой няма нужда от агресивно предлагане на каквото и да било, дори да е Тойота.
Това е СУПЕР ДЕМОКРАТИЧЕН форум и много хора са прекалявали, но това не значи, че са ни били приятни.
- След малко и дистрибутор на Приус ще ме изкараш. biggrin.gif Я кажи къде и на кого съм предлагал нещо! А на когото, някой или нещо не му е приятно, не го чете/отговаря и въпросът е решен. :whistle:
zi_zi_top написа:Умната!!!
- Може ли русата! tooth.gif

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Нов дизел за Тойота

Мнение от Not_active_user_1 » 19 Мар 2014 17:06

Scott написа:
prius 3 написа:П.С. Между другото за пореден път, любител на други марки, успява да провокира и отклони темата в съвсем друга посока, създавайки конфликтни ситуации.
Сега е подходящия момент да дадеш своя принос по темата за Нов дизел на Тойота, в противен случай ще излезе че си противоречиш.
П.П. Доктора обясни в оф топик темата за вербалната сексуална реализация, не мисля да го повтарям
Чукча не читател, чукча писател! tooth.gif
Ако случайно нещо си пропуснал, започни от първата страница на темата!
П.П. Щом доктора ти е поставил диагноза, няма да споря. Не съм медицинско лице.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], dido_ns и 54 госта